Keresés

Részletes keresés

Köbarka Creative Commons License 2015.09.08 0 0 12609

Hajrá Kokesz, hajrá CUFI ! Külön - külön is jók vagytok, de együtt még jobbak.

Előzmény: kokesz44 (12605)
Köbarka Creative Commons License 2015.09.08 0 0 12608

Hungária Kupán egy rövid, igazi túraversenyes pálya várta az érdeklődőket. Sajnos két kiegészítő program volt egyszerre, így kevesebben jöttek el ide, de akik ezt választották pozitívan nyilatkoztak.

A SAS csapata az A60-A70 kategóriát megnyerte. 

Előzmény: kokesz44 (12603)
Köbarka Creative Commons License 2015.09.08 0 0 12607

Gratulálok az A60-A70 kategória új bajnokának Horváthkáéknak és külön Dokiéknak, akik ugyanúgy mint én - Hungária Kupától függetlenül - piszkosul elfáradtak, de megnyerték a szombati ötletesebbnél ötletesebb, korábbról ismert feladatok gyűjteményével megrendezett versenyt.

Köszönet a rendezőknek, magas színvonalú versenyt vártam és nem kellett csalódnom.

bak-ancs Creative Commons License 2015.09.08 0 0 12606

Tudom, nem mindnki ért egyet, azzal a gondolattal, hogy az Eltájolón is a kevesebb több (jobb) lett volna - de akkor is elmondom a véleményem.

Szóval szerintem nem volt rossz verseny az Eltájoló, de lehetett volna sokkal jobb, ha mondjuk 4 ponttal (amiből legalább 3 feladat) kevesebb van a pályán. Ismét azt mondom, amit a Hollósnál is mondtam - így a végét már nem élveztem. És nem azért, mert olyan volt az időjárás, amilyen vagy mert keveset edzettem, ahogy azt Vargánya feltételezi, igaz nem voltam a Hungária Kupán és más tájfutóversenyen sem, de az másik sport. És nem is azt akarom mondani, hogy B pályás versenyeket kell rendezni...

Kíváncsi vagyok az eredményértesítőre, hány csapat tudta fél órás késésen belül teljesíteni a pályát. Az igaz, hogy nem szerencsés, ha egy versenyen csak a távolságmérés dönt, de nekem az a véleményem, hogy nagyon átestünk a ló másik oldalára. Nekem ez túlélős, futóversenyes irány legalábbis túraversenyként nem jön be.

Mondom mindezt az mellett, hogy hgyébként a nagyon ötletes, újszerű feladatok bejöttek. Azért volt közte egy olyan is, amit mi ugyan jól oldottunk meg, de a pontkirakást nem nevezném épp sportszerűnek (kivágott jellegfa pont), egyszer talán el lehetett sütni.

A pontok környékén sok időt eltöltünk, mégis előfordult több esetben is, hogy rosszul döntöttünk. Részben azért, mert nem volt teljesen pontos a térkép, részben talán még az erre fordított idő is kevés volt a jó döntéshez. A végén így is volt 55 perc késésünk, pedig néha azért futottunk és az átmeneteken sehol sem kevertünk el nagyon...

 

Az eredményekre azért kíváncsi lennék, nem tudná esetleg valaki feltenni ide?

kokesz44 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 12605

No,eddig bírtam, versenyzés nélkül! Örömmel vettem Cufi meghívását, bár tartottam is tőle.     / Feleségem,      - ne tudjátok meg miket mondot!
Összeségében csak az időjárással volt gondom, meg a lépéseim során az elcsúszásoktól való félelem. Cufi azt irja, hogy sok technikai hibánk volt /tévesztők stb. Noha sok időhibánk volt de inkább a pontok környékénél történő tökölések okán. Igaz a többiek is eltudtak időzni a sok feladat során. De majd a részletes értékelés során kiderül, hogy hol és mit hibáztunk. Végül is jó volt ismét versenyezni, bár a mostani állapotomban egyáltalán nem tetszett a "Lion's Hill" megmászása. Sajnos sietnem kellett haza mert a paksi Atomfutás betétszámán a Brutál futáson búvár biztosítás is kellett s Micit nem akartam kivenni a csapatából. Így nekem kellett 15 fokos vízben dekkolni másfél órát! Remélem, még találkozunk ez évben valamelyik versenyen de lélekben már készülök a jobb térdem "vasalására".

rezetember Creative Commons License 2015.09.06 0 0 12604

Eltájoló. Új társ, jó pálya, kellemetlen időjárás.

Kokesz kisegítette csapatunkat, akik vizes sport miatt éppen T.újvárosban lapátoltak. Vízben Izsákon sem volt hiány. Fém alkatrészeink nem rozsdásodtak be, a pályán azért nem futottunk. A hibapontjainkat inkább rossz bója fogásoknak köszönhetjük. Ha minden igaz így is másodikak lettünk. Még egyszer köszi Kokesz!

Döméék megint tudtak újat mutatni, azért minden versenyen ne legyen ennyi feladat...

kokesz44 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 12603

Húúúúúúúúúúúúúú, de irigyellek benneteket!

Köbarka Creative Commons License 2015.08.08 0 0 12602

:-))

Buli lesz, nemcsak tájékozódási futóknak !

 

Előzmény: Vargánya 33 (12601)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 12601

Eddig is volt minden évben egy olasz pár, aki mindig elindult a Hungária Kupa túraversenyén, de most még nemzetközivébb válik a túraversenyzés, ugyanis 8 LENGYEL IS NEVEZETT AZ IDÉN!!! :)

Előzmény: Köbarka (12599)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 12600

Minden rendezőnek ezt kívánom! Felteszi az ember a verseny kiírást és egy óra múlva befut az első nevezés. :) 

Köszi András! Térképből lesz elegendő. A pálya pedig barátságos lesz.....tényleg. :) 

Előzmény: Köbarka (12599)
Köbarka Creative Commons License 2015.08.05 0 0 12599

:-))

Csapatnév: SAS 

Egyesület: Silvanus SE

Kategória A50

Létszám: 3 fő

Plusz térképeket kérünk, mert fiatalokat oktatok.

 

Előzmény: Vargánya 33 (12598)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 12598

Akinek esetleg bizsereg a lába, hogy túraversenyezhessen egyet még az őszi szezon előtt, annak ajánlom a figyelmébe a következő versenyt. A Hungária Kupa kísérőrendezvényeként kerül megrendezésre egy rövid (3km) túraverseny a salgótarjáni Tóstrandon. A rossz hír, hogy nem csak a medencékben rejtettünk el pontokat, hanem ki is kell majd menni az erdőbe. :)

 

 

 

 

Hungária Kupa 2015 Tájékozódási túraverseny

 

Salgótarján, Tóstrand

 

 

Időpont

2015. augusztus 16. (vasárnap)

Helyszín

Hungária Kupa Versenyközpont: Tarjáni Gyermektábor Salgótarján - Tóstrand (48°08'06.07" É 19°48'57.17" K)

Versenyforma

Nappali, egyéni és csapat tájékozódási túraverseny

Kategóriák

A, A36, A50, A60, A70

Az egyéni indulók mellett a csapatok létszáma 2-6 fő lehet.

Nevezési díj

 

INGYENES :)

 

Nevezés

Augusztus 15-ig: feherj@yahoo.com

Augusztus 16-án a Hungária Kupa Versenyközpontjában 11-16 óra között

Rendezők

Vályi-Nagy Károly, Fehér János

Térkép

2015-ben részlegesen helyesbített, 1:7500 méretarányú, 5 méteres alapszintközzel 

Pálya

3 km - 130m szinttel

Pályanyitás

12:00

Pályabontás

18:00

Díjazás

A kategóriák első 3 helyezettjét díjazzuk. Az A60-A70-es kategóriákat együtt értékeljük.

Eredményhirdetést a Hungária Kupa első napi eredményhirdetésével együtt.

 

 

kaszalike Creative Commons License 2015.07.24 0 0 12597

Gratula Kokesz!

 

Amikor TE kezdted a versenyzést, én akkor születtem!!!

Bravó!

 

kasza

kokesz44 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12596

Köszönöm a gratulációt a CSAPAT nevében. Az igazság az, hogy én voltam a fék és agódom hogy ha szoros volt a verseny és a késések miiatt lett az eredményünk annyi amennyi akkor félek, hogy kirúgnak a csapatból. Egy csipetnyi humort vittem a kartonunkra azzal, hogy "észrevételeztem" az egyik (8.pontot),. Csak is Nándira való tekintettel. Az állomáson csak mosolyogtunk, de a pontnál elcsesztünk 8-10 percet. Mici még a legalyazott erdőben a letakart gödröket is megnézte! A végén a lefelé menet nem esett jól! Elfáradtem!
Ezen a részen volt, hogy szóltam az egyik csapattársamnak, hogy halgatózon már Ő is -mi ez a nyikorgás! Hál -a istennek nem a térdem volt. Ezen jót mosolyogtak Miciék!!

Előzmény: rezetember (12595)
rezetember Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12595

Gratulálok!

Nem lehetett ezt a kerek évfordulót elrontanunk. Hagytuk megnyerni a reaktort, igaz nem voltam csapattag. Még 3x...

Előzmény: kokesz44 (12593)
vvv turbócsigák Creative Commons License 2015.07.15 0 0 12594

Bár menet közben - főként a jellegfák melletti zsombékos után - megfogadtam, hogy éjszakaira soha többet ..... Aztán a nappali világosság mindent megszépített. Lehet, hogy mégis... Jövőre veletek, a sok elszánttal, aki képes éjszaka az erdőben ...

Egyszóval köszönet. Jó volt. Ez is szép emlék lesz.

 

kokesz44 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 12593

írigykedve olvasom a kommenteket s csupán a remény marad számomra, hogy lesz lehetőségem még a jövőben versenyezni. Nagyon remélem!
Most a hét végén egy érdekes jubileumra készülök egyébként. 1965-ben az Erdőbényei VOTT-on vettem részt először az ipaági versenyeken. 50 éve! Kicsit tartok a tereptől de remélem megúszom a nagyobb baj nélkül.

pontkereső Creative Commons License 2015.07.13 0 0 12592

Dícséret és köszönet a Spartacus Kupa rendezőinek a hibátlan lebonyolításért. Egyetértek bak-anccsal, különösen ami az elején elszúrást illeti :-) . Nem lehet eléggé hangsúlyozni, mennyire más így egy verseny hangulata, ha a beérkező versenyzők nem a hibás pont- és feladatkitűzéseken vitatkoznak.  

 

Nekünk a zsombékjárás nemcsak a jellegfajárásnál okozott gondot. Talán - hasonlóan a 12. ponthoz (A60) , ahol sikerült a versenyzőket egy aránylag zsombékmentes, ha nem is útra de csapásra terelni - az 5-6 átmeneten sem ártott volna egy könnyű pont beiktatása, amivel  elkerültetjük a versenyzőkkel a potenciálisan zsombékos területet.

 

Tetszettek a térkép és az éjszaka adottságait kihasználó rendezői ötletek:

- a merőleges útig/nyiladékig nem kiérő nyiladékok ( 7. és 14. pontnál )

- a zöld x használata a 3. és az ugyanannyira triviálisnak tűnő 8. pontnál

- a térképen is tökéletesen ábrázolt itiner vonalvezetés 

Előzmény: bak-ancs (12591)
bak-ancs Creative Commons License 2015.07.13 0 0 12591

Köszönjük a hétvégi versenyt, nekünk a zsombékjárás ellenére összességében tetszett a pálya. Szerencsére menetközben nem jöttünk rá, hogy már az elején jól elszúrtam (szó szerint), így nem törtünk le és jókedvűen végigmentünk. Láthatóan a korábbi évek hibáinak elkerülésére nagy gondot fordítottak a rendezők és a pontkitűzés szerintem mindenhol precíz volt a mérős feladatokat is beleértve. A "zsombékjárásos" jellegfajárás kicsit veszélyesre sikerült, remélem mindenki sérülés nélkül megúszta - pedig a feladat önmagában érdekes volt. A rendezők elmondása szerint csak mostanra lett ilyen a terep, pályakitűzéskor még nem nyíltak ki ennyire a zsombékok - és hát nyilván nehéz lett volna rajta már változtatni. Tanulságként talán azon a kérdésen érdemes elgondolkodni, hogy egy versenyrendezőnek a terepi adottságok változása esetén meddig érdemes ragaszkodnia az eredeti elképzéléséhez...

Előzmény: tájragyurok (12590)
tájragyurok Creative Commons License 2015.07.02 0 0 12590

 

Azon sporttársak  kedvéért akikhez esetleg nem jutott el az éjszakai versenyünk kiírása feltöltöttem a fórumra.

 

2015.Évi Spartacus Kupa Éjszakai Tájékozódási Túraverseny Kiírása

 

 

Bevezetés:

A tavalyihoz hasonló tereppel, de új térképpel várjuk a holdfényben is aktív túraversenyzőket. Gondoskodtunk rétről, sűrű erdőről, zsombékról és természetesen a sötét éjszakáról!

 

A verseny célja: A tájékozódási túraverseny népszerűsítése, éjszaki versenyzési lehetőség biztosítása a sportág kedvelőinek. Az Országos Természetjáró Tájékozódási Csapatbajnokság VI. fordulója.

 

A verseny formái és kategóriái:

Csapatok számára rendezett bontott távú, kötött menetsebességű, egyfordulós, felső és középfokú éjszakai természetjáró tájékozódási túraverseny.

 

A verseny kategóriái                                                Táv:                                  menetsebesség

A, A36:                                                                        ~7,5-7,8 km,                           3 km/h

A50:                                                                            ~7-7,3 km,                              2,5 km/h

A60/70:                                                                      ~6-6,5 km,                              2 km/h

B:                                                                                ~7-7,3 km,                              3 km/h

NCS (10 év feletti gyermek, felnőtt kísérővel):        ~5-5,5km                                2,5 Km/h

Diák (14-18 éves gyermek):                                      ~5-5,5 km                               2,5 Km/h

Szintkülönbség:                                                          az nem lesz

 

Értékelés: a Magyar Természetbarát Szövetség Versenyszabályzata szerint.

Óvás: A Magyar Természetbarát Szövetség Versenyszabályzata szerint. Óvás díja: 3000Ft.

Kötelező felszerelés: Tájoló, szerkesztési eszközök, elsősegélycsomag, zseblámpa, fejlámpa, folyadék, hőállópohár.

 

Rendező: Szentesi Spartacus Szabadidős Sport Egyesület.

 

Verseny időpontja: 2015. július 11. szombat éjszaka, július 12. vasárnap hajnal.

 

Verseny helyszíne: Kunszentmárton, Cifraduda erdők

 

Versenyközpont: Pusztabábocka, tanyaközpont

 

Megközelíthetőség: A Kunszentmárton felöl érkezőknek a Kunszentmárton tábla elhagyását követően 44 sz. főúton Szarvas irányába kell haladniuk, az 56 km jelző táblát követően 100 m után kell jobbra (Déli irányba) kanyarodni (bója is jelzi, ha el nem tulajdonítják) a bekötőúton kb.2,2 km követően érjük el a majorság területét. A bekötő út végétől szalagozás mentén 350 m után találjuk a versenyközpontot. Parkolás a versenyközponttal szembeni jelzett területen.

Jelentkezés: A versenyközpontban 19.00-20.15 óra között.

 

Rajt: 21.15-22.20. Keverési idő nincs, minden célba érkezőt értékelünk. Indítás az azonos kategóriában vagy pályán indulók esetében minimum 4 perces időközökkel. A bajnoki kategóriák esetében rajtolási sorrendet sorsolással döntjük el. Sorsolás időpontja 20 óra 30 perc

Térkép: Méretarány 1: 10 000, alapszintköz: 1 m, készült: 2015, méret: A4.

 

Versenybizottság:                                                                            Pályakitűzők:

Elnök:              Surányi Tibor                                                 Barát László

Tagok:             Nagy Mihály                                                  Surányi Tibor

Barát László                                                   Bugyi Zsolt

 

Ellenőrző bíró: Farkas Lajos, e-mail: farkaslajos.mail@gmail.com

Szövetségi ellenőr: Jakab Albert, e-mail: jakab.albert@dmtr.hu

 

Verseny díjazása: Minden kategória 1-3. helyezett csapata érem és oklevéldíjazásban részesül (az A és az A36, valamint az A60 és az A70 kategóriákat együtt értékeljük). Bajnoki valamint a Diák és Nagy-családos kategóriák legkevesebb hibapontot elérő csapatai részére serleg.

 

A nevezést az alábbi elérhetőségre kérjük megküldeni:

Barát László e-mail: baratl72@gmail.com, levél: Szentesi Spartacus Sz.S.E, 6600 Szentes, Nagyhegy 352/D

 

Kérjük, hogy a nevezésben az alábbi adatokat adjátok meg: csapatnév, kategória, versenyzők száma, plusz térképek száma. Kellő számú igénylő esetén „Szentesi Spartacusos” babgulyás rendelhető 700 Ft/adag, kérjük az igényt a nevezésben jelezni.

A jó előkészítés érdekében kérjük a határidő pontos betartását!

 

Nevezési határidő: 2015. július 7.

 

A verseny nevezési díja:

1. MTSZ tagoknak határidőre beérkezett nevezés esetén A és B kategóriákban (A-B) 800 Ft/fő, nem MTSZ tagoknak 1000Ft/fő. Családi és diák kategóriában 1000 Ft/ csapat.

2. határidőn túli és helyszíni nevezés esetén 1200 Ft/fő, 1500 Ft/csapat.

 

A nevezési díjat a verseny helyszínén, indulás előtt kell befizetni. (számlaigény esetén a számlához szükséges adatokat a nevezésben is jelezhetik a csapatok a gördülékeny ügyintést előmozdítandó.)

A díj magába foglalja minden kategóriában 2 db eredeti, berajzolt kiszúrt színes tájfutó térképet, étkezési szolgáltatásokat.

Egyéb térképigény: előnevezéssel 300 Ft/db-ért berajzolt térkép igényelhető. Helyszínen a készlet erejéig: 300 Ft/db (eredeti nem berajzolt térkép).

 

Egyéb információk:

-      . Az erdészet a gombászati jogot kiadta, így az erdőben a gombagyűjtés tilos!

-      A verseny területén a szárazság miatt tüzet rakni és dohányozni szigorúan tilos!

-      Az versenyterület bizonyos részein intenzív szúnyog és kullancs jelenléttel kell számolni.

-      A versenyterep egy része zsombékos, csapadékos időben vízállásos terület, mely kiszáradást követően is az általánosnál nehezebben járható. A menetidő megállapításánál ezt figyelembe vettük.

-      A versenypályán csak időmérő állomásokon lesz vízvételi lehetőség!

-      A verseny során fellépő problémák esetén a 70/372-6282 telefonszámon lehet értesíteni a rendezőket.

 

Szolgáltatások:

A célban folyadék- és kalóriapótlás (zsíros kenyér, tea). 700Ft/adag egységáron babgulyás igényelhető melyet a nevezésben kérünk jelezni.

 

Szállást biztosítani nem tudunk, az egyénileg intézendő.

Ajánljuk Cserkeszszőlőt, Szarvast, Békésszentandrást, a településeken számos magánszálláshely található. Sátrazási lehetőség a parkoló mögötti területen.

A versenyen való induláshoz sportorvosi engedély nem szükséges, a versenyen mindenki saját felelősségére indul. Kártérítés a verseny rendezőitől semmilyen címen nem igényelhető.

 

Szeretettel várunk minden versenyzőt és érdeklődőt.

 

Szentes, 2015-06-15.

 

                                                                                                          Rendezőség

Köbarka Creative Commons License 2015.06.29 0 0 12589

Ez egy múltbeli esemény, amit vissza is lehet játszani.  (Szélrózsa éjszakai verseny Szuha-Mátraalmás 2015)

Az online változatnál pályán levő versenyző útja kivetítőn keresztül, mint a TV-ben látható.

A versenyzők színe más és egy csíkot hagynak maguk után, ami egy távolság megtétele után törlődik.

Rendkívül látványos és azonnal lehet látni az elkövetett hibákat, választott útvonalat.

Előzmény: pontkereső (12588)
pontkereső Creative Commons License 2015.06.29 0 0 12588

Ami a nyomvonalakat illeti, már jóval több, mint próbálkozás ami a hivatkozott RouteGadget oldalon megvan. Versenyt, majd kategóriát választva: ahol van GPS előtaggal szereplő versenyző, ott a "View Routes" gombot megnyomva a térképen megjelenik a versenyző(k) nyomvonala.

Előzmény: Köbarka (12560)
pontkereső Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12587

Ha a térképet ráillesztetted a légifotóra, onnantól kezdve a méretarány megegyezik a légifoto ( Google Earth kép )  méretarányával, azzal együtt változik ( pl. egér görgő mozgatás ) . A tényleges léptéket ( tkp. egy távolság valódi hosszát ) a bal alsó sarokban lehet megjeleníteni ( menüsor: Nézet --> Lépték megjelenítése )

 

Olyat nem találtam, hogy meg lehessen mondani: mutasd a látottakat 1:10000 -es méretarányban. De ez gondolom elvileg sem lehetséges, mert a képernyőn megjelenő távolság hossza  - mondjuk cm-ben - monitorfüggő.

Előzmény: elmentek otthonról (12586)
elmentek otthonról Creative Commons License 2015.06.26 0 0 12586

Köszönöm, ki fogom próbálni. És a méretarányt hogy állítsam be?

Előzmény: pontkereső (12585)
pontkereső Creative Commons License 2015.06.26 0 0 12585

Tájfutótérképre illesztés: Ha be tudod szkennelni a térképet, válaszd ki a megjeleníteni kívánt részletet és csinálj róla egy jpg-t. Én Paint-tel szoktam. A Goggle Earth –ben menj nagyjából a térkép területe fölé, majd menüsor: Hozzáadás --> Lefedő kép. Válaszd ki a jpg –det és töltsd fel. A zöld keret húzogatásával, forgatásával, az átlátszóság állítgatásával pontosan a valódi helyére húzható ( már ha pontos a térkép ) . Ezután „Átlátszatlan” állapotban rögzíthető. Most már ahogy eddig meg tudtad jeleníteni az útvonaladat, ezután is tudod, csak most már nem a légifoto, hanem a térkép felett.

 

Gyakorlati tapasztalat: A térkép által fedett területen kiválasztok néhány,  a légifotón is beazonosítható „pontszerű” helyet, pl. nyiladék kereszteződés, útelágazás, jellegzetes erdő-sarok. Ide heyjelzőt teszek, de a fejes tű ikonját lecserélem „határkaró” jelre. Így a térképet akár teljesen átlátszatlan nézetben is tökéletesen a helyére tudom húzni.

 

Előzmény: elmentek otthonról (12551)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12584

Na ... Urak .... ha megbeszélnivaló akad még a témában, akkor szerintem privát e-mailben helyesebb lenni folytatni. 

kokesz44 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12583

Zolikám!
Csak halkan jegyzem meg, hogy a mezőny 90% -a mért mást.

Előzmény: sörösmókus (12581)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12582

Sörösmókus, Hitetlenkedő....szerintem látjátok ti is a soraimból, hogy csupán annyit szeretnék elérni finoman, hogy ne feszítsétek keresztre egymást itt a fórumon ha lehet. 

Előzmény: sörösmókus (12581)
sörösmókus Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12581

Köszönöm az egyettértést.

Úgy látszik egyeseknek mindent lehet és másoknak még tetszik is.

Amikor Kokesz megóvta a Zemplén Kupát mert szerinte Neki jobb és drágább tájolója van mint a rendezőknek akkor végleg elvette a kedvemet a verseny rendezéstől.Az ideiben sem veszek részt.

A versenyzést pedig csak amatőr módon,mivel lassan megint nem lesz csapatom.

Előzmény: hitetlenkedő (12565)
Vargánya 33 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12580

Mert kell egy csapat....kellene. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!