Keresés

Részletes keresés

Habcsóóóók Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1025

Kedves Mézes,

 

elsősorban az lesz az ismertetőjelem, hogy sietnék, mert egy rendezvényen kéne lennem 14.00 órától, ehhez képest ugye...

 

amúgy 172 magas vagyok,  és valszleg szoknyában vagy ruhában leszek, mivel minden nadrágom nagy rám:) barna, állig érő hajam van.

Előzmény: mézesmackó (1024)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1024
én sajnos azok közé tartozom akik állandóan éhesek :( de hozzá lehet szokni egy idő után.

pozitivumok:

1. utcán, boltban.... olyan emberek is megállítanak és gratulálnak akiket esetleg csak látásból ismerek és mindenki nagyon nagyon dicsér :)

2. nekem a ruha méretem már a végén 62-es volt. most ez 46 :):) juhééééééééé iszonyat jó dolog ám h nem kell dagadt boltban vásárolni 3-4x-ese áron. hanem bemegyek egy átlag boltba (C&A - imádom) és találok magamra nem egy darabot hanem sokat sokat.

3. meg csináltam életem első túráját és túl éltem és olyan dolgokra voltam képes amit sosem hittem volna eddig. simán haza sétálok ha kell... gyűrű előtt azért a buszmegállóig kimeni megterhelő volt,,,, futok a busz után ha kell :)

4. januárban férjhez mentem :):):):):):):):):):):) - és persze jóval több érdeklödö férfi szemet veszek észre, mint korábban :)

5. VANNAK MOSTMÁR NÁLAM KÖVÉREBB EMBEREK....

6. az evés, zabálás nem életem értelme, és most már biztos nem vágom át senki torkát egy szelet rántott húsért :)

7. nem vagyok folyamatosan depis, búskomor, zárkozott. Mosolygós is tudok lenni sőt iszonyat érdekes h utcán bárhol tudok ismerekedni, emberekkel elbeszélgetni. (korábban még ismerősökkel is csak zárkozottan)

A LEGFONTOSABB!!!!!!!
Lelkileg nekem nagyonnagyon sokat segített. van önbecsülésem meg sok minden olyan más ami korábban nem. nekem kellett ez a mankó. az is lehet ha nem szűkítik be akkor már maga a tudat is elég lett volna. mondom is h a gyűrű szerintem pszichésen müködik :) stresszes helyzetben mindig beszűkülök :)
ja, és nőnek, igazi nőnek érzem magam :)


Habcsók? lesz valami ismertető jeled holnap? :)
Előzmény: Habcsóóóók (1023)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1023

Elolvastam én is a cikket, tényleg egész jó. Olvastam hogy a műtöttek kb. csak 1/3-nál nincs éhségérzet, én szerencsére ebbe az 1/3-ba tartozom.

 

Azt hiszem , mostanában a gyűrű kellemetlen velejáróiról esett itt a legtöbbet szó (ki mit bír megenni és mit nem, éhes vagy sem, fáj a gyűrűállítás vagy sem, nehéz a gyűrűvel együtt élni, bizonyos ételeket kerülni kell, én legutóbb enyhe gyomorfájásra is panaszkodtam, stb.), szóval inkább a problémákat osztottuk meg egymással, természetes módon, hiszen elsősorban mindenki az őt zavaró problémákra akar megoldást keresni, ezért a "negatív mellékhatások" vannak előtérben.

 

Hogy ezt ellensúlyozzuk, illetve hogy komplex képet adjunk a gyűrűs életről, javaslom, hogy írjatok a pozitívumokról is:nektek  mi változott pozitívan, mióta gyűrűtök van, és hogy értékelitek: ezek a pozitív változások megérik-e a negatív "mellékhatásokat"?

 

Én el is kezdem a sort, habár még csak szerény 1 hónapos gyűrűs múltat tudok a hátam mögött (ma van a műtéti "szülinapom)

 

1. Az egyik legklasszabb fejlemény nálam az, hogy habár csak főzelékeken, leveseken és turmixokon élek, de 1 hónapja EGYÁLTALÁN NEM VAGYOK ÉHES!!! Olyannyira nem, hogy tulképp minden nap oda kell rá figyelnem, hogy legalább az aznapra kiszabott étel és folyadék penzumot elfogyasszam, nehogy kiszáradjak vagy vitaminhiányos legyek a víz és a tápanyaghiány következtében, mert ha nem figyelnék rá külön oda, hogy a megfelelő időben megegyem a megfelelő kaját, elfelejtenék enni. Ez a gyűrű előtt soha nem volt, gyakorlatilag állandóan kínzó éhség gyötört, és ez nem is szűnt meg, amíg 1 szép nagy adag kajával le nem állítottam a gyomrom, amitől aztán szépen kigömbölyödtem.

 

2.1 hónap alatt csaknem 2 ruhaméretet fogytam (48-ról 44-re), ami egy nőnek elmondhatatlan érzés. Gyakorlatilag mindenki rámcsodálkozik, akivel találkozom, hogy milyen jól nézek ki, nem győzöm a bókokat begyűjteni - ilyenkor mintha "hájjal" kenegetnének :)

 

3. Mivel egyelőre vega életmódot folytatok, hiszen nem eszem húst, max. néha halat, nagyon szép lett az arcbőröm -  és érdekes módon nem is érzem a hús hiányát, egyszer sem kívántam meg 1 frissen sült rántott húst vagy pörköltet.

 

4. A szénhidrátot ugyanígy nem kívánom - azelőtt a napi étkezésem természetes része volt a fehér kenyér vagy egyéb pékáru -  1 hónapja azonban egy falat kenyeret sem ettem, és egyáltalán nem is kívánom.

 

5. Lényegesen nagyobb kedvvel állok rá a futópadra, mint azelőtt, és már a bicajomat is nagyon szeretném beizzítani - lehet hogy ma este "szülinapi ajándékként" meg is lepem magam vele - szerintem ez is pozitív változás:)

 

Egyelőre ennyi, habár tudnám még folytatni a sort, de hagylak titeket is kibontakozni...

 

Végülis az 1 hónapom mérlege: eszem ágában nem lenne visszacsinálni, ha ez a tendencia, amit fent jeleztem, tovább folytatódik, akkor max. csak 1 kérdés merülhet föl: miért nem vállalkoztam erre a műtétre legalább 5 évvel ezelőtt???

Előzmény: mézesmackó (1021)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1022
egész jó ez a cikk....
Előzmény: Bojlertestű nő (1020)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1021
akkor pénteken majd integessél :)
Előzmény: Habcsóóóók (1017)
Bojlertestű nő Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1020
FulaMariann Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1019
Én is állok mint a cövek megint. Majd beindul a gyűrűállítás után szerintem. Index aug-tól együtt szenvedünk, csak nekewm az az első lesz. Milyen érzés volt az első? Mármint a gyűrűállítás-állítás?
Előzmény: index27 (990)
gabolcs Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1018

Nem szeretnk túl okos lenni,de a véleményem az,hogy meg kell tanulnod étkezni.

Az én kedves testvérem joghurtot eszik a kanál hegyét belemártva a pohárba,és azzal küszködik,zöldségről,és más szilárd ételről szó sem lehet nála.Egy szem gyógyszer nem fér át a gyűrűn,csak porrá törve kevés folyadékkal,és ha esetleg túl nagy a falat azt bizony te is kínok árán fogod viszontlátni.

Évek óta nap mint nap ezt látom,kitartást...sokat.Szia. 

Habcsóóóók Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1017
Jól vagyok, köszi. Nincs komolyabb panaszom, csak ez a nyelés utáni kellemetlenség. Ez viszont még megvan. Pénteken megyek a dokihoz, hogy helyre hozhassuk.Remélem, sikerül.
Előzmény: FulaMariann (1014)
index27 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1016
index27 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1015

Az SOS Egészségügy topikleírásában ez olvasható:

Fórum » SOS Fórumcsoport » Egészségügyi fórumok
Egészségügyi probléma van? Kérdezzen! Amennyiben szakember válaszol, akkor a nickje "dr..." a státusza pedig Ident. Egyéb indexdoktoros nickkel nem tanácsos ide írni. Én szóltam...

Nem én voltam, valószinüleg a dr... nem tetszett a rendszernek, vagy...

 

"Az SOS Egészségügyben a fórum szabályainál sokkal szigorúbb szabályok érvényesek. Az menjen be, akinek dolga van ott. Két fórum kivételével az hagyományos orvosláson kívül eső dolgokat nem toleráljuk."

 

                                                                                                                       /Moderátor/

Előzmény: FulaMariann (1012)
FulaMariann Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1014

Habcsóók

Hogy vagy?

Előzmény: Habcsóóóók (1007)
gabolcs Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1013

Üdvözlök mindnekit.

A testvérem használ gyomorgyűrűt,és látva őt azt gondolom,hogy cseppet sem könnyű a viselése.Évek óta megvan neki,és még most sem tudja mindig betartani a szabályokat.Nekem,ha lett volna rá pénzem vele tartok,de látom mivel jár ez,és azt gondolom,hogy ehez is kell sok-sok kitartás,és lemondás,és ahogy hallottam nem is mindenkinél eredményes.Mindenesetre nekem is sok erőt ad a dac,hogy csakazértis megmutatom neki:)azértis lefogyok:)Sikerült is...mikor beleúntam 136 kilómba döntöttem úgy,hogy nem mehet ez így tovább.Tornával,és kőkemény diétával 37 kilót fogytam 4 hónap alatt.Azóta 2 év telt el,és visszajött 25.Most ismét fogyózom:)Örökös harc:)

Szóval kitartást mindenkinek,és csak óvatosan a falatkákkal,Sziasztok:)

FulaMariann Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1012
csak nem a Te kezed van benne?
Előzmény: index27 (1011)
index27 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1011
Feltünt valakinek, hogy dremak1 -ot törölték hozzászolásaival együtt?
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1010

gyere pénteken én is megyek.... találkozhatunk....

 

volt már nekem is olyan de elmúlt,

Előzmény: Habcsóóóók (1007)
FulaMariann Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1009

Így van, jól teszed az a tuti

 

Előzmény: Habcsóóóók (1007)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1007

Sziasztok,

 

pontosítanám amit érzek, mert ma már részletesen megfigyeltem (volt rá alkalmam, minden egyes nyelésnél)..Szóval ez, amit érzek, bármit nyelek is le, vizet vagy tejet vagy húslevest, bármit, ez bizony a gyomorszáj görcsös, fájdalmas összehúzódása. És ez nem természetes jelenség. Úgyhogy holnap hívom a dokit időpontért.

FulaMariann Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1008

Nem lehet, hogy a nagy melegben egy kicsit megfáztál? Pl: légkondi, fagyi stb?

Nekem pl a légkonditól érzem, hogy a torkom és az orrom belobban egy kicsit

Előzmény: Habcsóóóók (1005)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1006
ezt én is szeretném tudni na nekem kábé ez van 3 éve.. csak én nem birom megvárni h lemenjen inkább jöjjön vissza.....

de én azt vettem észre h pl. mikor idegesebb vagyok vagy stresszes na akkor úgy beszükülök.... szóval sok mindennel lehet összefüggésben ez a gyűrű
Előzmény: Habcsóóóók (1005)
Habcsóóóók Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1005

Sziasztok,

 

érdekes jelenséget tapasztalok magamnál a 2. napja, szűk 4 héttel a műtét után. eddig szép fokozatosan eszegettem folyékony illetve pépes kaját, a főzelékeket is szépen meg tudtam enni, sőt már grillezett zöldséget is ettem jól megrágcsálva.

 

De tegnap óta  azt tapasztalom, hogy 2-3 korty lenyelése után eccercsak telítődök,  és kicsit pihennem kell, és csak erőltetve tudok további kortyokat leküldeni. Ez a vízre ugyanúgy vonatkozik, mint levesre vagy joghurtra.

 

Mi lehet ennek az oka, úgy, hogy még szűkítésem sem volt? Nektek volt ilyen? Elmúlik ez? Lehet ezen ezzel a kalcium tablettával segíteni? Lehet hogy amiatt a nyálkahártya duzzanat miatt van?

 

Na csak azért, mert mindig ijedten olvasom, mikor azt írjátok, hogy még a folyadék sem megy le, és eddig olyan boldogan iszogattam ebben a melegben a vizet is, nameg akkor a fogyás is könnyebben megy, mikor sokat iszom, erre most alig birok inni... Szerintetek?

Előzmény: index27 (980)
genyanya Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1004
ó. :( hát ez szívásnak hangzik. részvétem érte! azt hiszem, én nagyon nehezen bírnám ilyesmik nélkül.
Előzmény: mézesmackó (1003)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1003
valamivel jobb, de ugyanugy a rostok vagy mik igen nehezen mennek le.
gyümölccsel is probáltam, a lereszelt alma is beakad.
Előzmény: genyanya (1002)
genyanya Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1002
a passzírozott zőccccségeshez mit szóltál? Kiváncsi vagyok, az járható út-e, és neked már van elég tapasztalatod ahhoz, hogy tudd. :)
Előzmény: mézesmackó (999)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.18 0 0 999

lécci lécci ne veszekedjetek már, inkább beszélgessünk valami fincsi dologról....

mhhhhh de nem is tudnék semmi finit mondani amit most megennék....

ehhhhhh

de gyümölcsöt mhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

mézesmackó Creative Commons License 2010.07.18 0 0 998

huuuu miért nem mondtad 3 és fél éve, simán bevállaltam volna......(annyira kórház és mütét fobiám van)

eggyel több vagy kevesebb sikertelenség... és hátha bejön...

Előzmény: dremak1 (994)
mézesmackó Creative Commons License 2010.07.18 0 0 997
sajnos mindigf vannak igen igen hosszadalmas stagnálások..... kitartás....
Előzmény: index27 (990)
genyanya Creative Commons License 2010.07.18 0 0 995
Előzmény: dremak1 (994)
genyanya Creative Commons License 2010.07.18 0 0 993

köszi. :)

jelentkezett már valaki az ajánlatodra? egészen csodálkozom, hogy még nem kelt el a lehetőség. hmm. esetleg linkelhetnél az ajánlatod mellé valami cikket az amerikai sikertörténetről, hátha jobban el tudnák képzelni az olvtársak a hatást.

Előzmény: dremak1 (992)
index27 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 991

Troll, trollkodás

A troll egy rusnya óriás a mesevilágban, a netezők viszont azt hívják trollnak, aki szándékosan bomlasztja a topikot, a blogkommentek, vagy a fórum témáját. A troll egyetlen célja, hogy jól felhúzza a hozzászólókat, indulatokat keltsen. Ezt általában azzal éri el, hogy becsmérlő, a hozzászólókéval homlokegyenest ellenkező bejegyzéseket ír, amitől a legtöbb embernél felmegy a pumpa. Az eredetileg a témáról zajló beszélgetés így hamarosan veszekedéssé fajul, és egymás ócsárolásában merül ki. A troll pedig megkapja jutalmát: sok dühös, és a témához már csak nyomokban kapcsolódó hozzászólást.

A troll nagyon kitartó, nem adja fel, és a lassan elhaló témákba is képes "új életet lehelni" néhány jól irányzott övön aluli kommenttel. Minél jobban le akarják rázni, annál jobban ragaszkodik a társasághoz, számára az jelent sikerélményt, ha minél több hozzászólót sikerül felbosszantani. Ha belefutunk egy trollba, nem sokat tehetünk; egyetlen hatásos fegyver akad: a mellőzés. "Do not feed the troll" hangzik az angol szólás, azaz ne reagáljunk a gyakran rafináltan megfogalmazott támadásokra. Ha adjuk a troll alá a lovat, válaszolgatunk neki, meddő vitába bonyolódunk, azzal a többi kommentező haragját is magunkra vonhatjuk. A jótanács: ne reagáljunk a provokációra!

 

Előzmény: FulaMariann (979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!