Keresés

Részletes keresés

Kajczy Creative Commons License 2008.08.16 0 0 217
Üdv kedves felhasználók.

Szeretnék a házam elé egy normális (eddigi szimpa drót kerítést lecserélve) kerítést építeni ehhez kérném a segítségeteket.

A szomszédom egy építési vállakozó ő adott egy árajánlatot ami viccesen nagy összeg: 1,5M Ft. - ennyit nem szánnék rá.

valamilyen alapozás kéne, rá olyan 70 cm magas tégla fal (vagy valamilyen elemekkel kirakott fal) (4-5 oszloppal) és közte valamilyen fémhálót.
olyan 25 méter hosszu kerítés kellene benne egy kiskapuval és egy autóbejáróval.
Szeretném kérni hogy aki tud olyan vállakozót aki vállal ilyen munkálaltot Pécs vagy annak közelében az írjon: kajczy@freemail.hu

Akinek van saját tapasztalata az kérem adjon tanácsot és segítsen megtippelni kb mennyiben is lenne összesen az építés - és hogy milyen téglábol/elemből célszerű a kerítést felhúzni és azok milyen áron kaphatók

Köszönöm
cordon Creative Commons License 2008.08.15 0 0 216
Szia !

Elvileg működhet az ötleted. De nem értem miért ástál az oszlopoknál ilyen széles gödröt.Pontalapnál egy 40x40x60 cm-es gödör elég,bár hivatalosan 80 cm a fagyhatár
de én a legnagyobb hidegben sem találkoztam 40 cm alatt fagyott földdel.téglát a betonba semmi esetben se tegyél !Követ,betont tehetsz bele de ez ne haladja meg
a 30%-ot. A PANTANET tipusú kerítéseknél nem használunk vezérdrótot,mint a fonott
kerítéseknél,és nem szükséges az alját beletenni a betonba.Ha jól teszed fel a hálót
annak olyan feszesnek kell lennie,hogy a kutya nem tudja kinyomni. Ennél a tipusnál
van egy-két trükk és lehet, hogy célszerszámra is szükséged lesz,de ehhez tudnom
kellene milyen oszlopot vettél.
Előzmény: zordonC3 (211)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 215
Köszi a segítséget, szemekkel fogom megoldani a rögzítést, ez egy jó ötlet, ami fontos a vízgyűlés megakadályozása, mert agyagos köves hegyi talaj, itt nagy esők vannak. Alácsövezek egy lyukas drain csővel, és felé öntöm a betont, az gondolom jó... Legalább nem lesz gond a 30 cm mély gödör és 25cm zsalukő, kicsit ki is lóghat...
Előzmény: _lala_ (213)
Dínó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 214

:)

Alkudni mindig lehet...

De azt is szem előtt kell tartani, hogy általában súlyra adják a cuccost, nem pedig köbméterre. Cégenként változóan 1,5-1,7t számolnak egy köbméterre (ez már  kapásból 10% különbség). Mivel majdnem mindenki a szabad ég alatt tárolja a sódert, ezért egy kiadósabb eső után már a pénzedért egy csomó esővizet kapsz sóder árban. Ha meg nem esik, akkor némely galád nem restelli meglocsolni :)

 

Előzmény: Who111 (207)
_lala_ Creative Commons License 2008.08.15 0 0 213
Tehát a trükk az lenne hogy az oszlopok helyén nem végig (mélységig) zsalukövezném csak a felső zsalukő lenne, alatta beledobált tégla, beton stb, és utána úgyis ki lesz öntve betonnal.

Ha az oszlop vasa leer legalabb 50cm-re a fold felszine ala, akkor jo eselye lesz ra, hogy meg is tartsa az egesz kocerajt a keritesre meroleges iranyban.

Egyebkent erdemes szorakozni ezzel a zsaluko-tartoszerkezettel, nem egyszerubb volna venni negyzetes, oszlopzsalukovet, es azt a godor aljatol rakni?

- szükséges-e hogy az acélháló belelógjon a kerítés alapjába (a betonba) pár centit? (kutya miatt), ezt hogyan kell kivitelezni? A kerítés szükséges élettartama max 15 év, mert addigra remélhetőleg benövi a fagyal az egészet.

Az szokott lenni a megoldas, hogy a betonozott resz tetejen kis "szemek" lognak ki a betonbol (mondjuk 1-2-3 meterenkent), amiken keresztul van fuzve a halo aljan vizszintesen vegigmeno huzal, igy nem tud elvalni a halo a betontol. A halot aljat nem szokas kozvetlenul a betonbe rakni, leginkabb azert nem, mert nehez ugy betonozni, hogy a halo mar ott van, ha meg mar elkeszult a beton, akkor meg nehez lenne utolag belevarazsolni a halot :)

A 15 evet sem fogja kibirni az egesz, ha a kozbulso, 30cm-es betonozott resz alatt ossze tud gyulni a viz. Ellenben ha a vizelvezetes okes, akkor meg sokkal tobbet is ki fog birni. Azt kell megoldani, hogy ne a beton aljan gyuljon ossze a viz, mert az 30cm-en meg fog telen fagyni, es par tel alatt csunyan megemelgeti az adott szakaszt.
Előzmény: zordonC3 (211)
Teaway Creative Commons License 2008.08.15 0 0 212
"- szükséges-e hogy az acélháló belelógjon a kerítés alapjába (a betonba) pár centit? (kutya miatt), ezt hogyan kell kivitelezni? "

Én úgy csinálnám, hogy a feszítőhuzalt oszlopközönként 2-3 horoggal merevíteném. A horog szára lenne a betonban.

Előzmény: zordonC3 (211)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 211
Máris lenne kérdésem :)

Ugye nekem úgy van kiásva a 75m alap (30cm széles) hogy 30 cm mély, de az oszlopok helyén kb 70-80 cm mélyre van (150cm magas hegesztett pantanet light lesz, 2m hosszú oszlopokat vettem hozzá) ásva.

Mivel NEM kell hogy a kerítés alapja kilátszódjon (élősövény lesz körülötte) ezért elég lenne 1 sor zsalukő (30-asokat vettem, 23 v 25 cm magasak) az egész kerítés vonalára.

Namármost laikusként (nem nevetni) azt törpöltem ki hogy 75 m hosszan végigrakok egy sor zsalukövet, az oszlopok helyén is lesz 1 db zsalukő. Mivel 30 cm mély az árok, az egy sor zsalukő szépen belefér, igenám de az oszlopok helyén ugye "beleesne" a 80 cm mély gödörbe, ezért kifúrnám azt az 1 db zsalukövet mindkét oldalán és átdugnék egy betonvasat a mellette lévő zsalukőbe. Így mint egy híd, szépen tartaná a két oldalán lévő másik két zsalukő, ezután az egészet kiönteném betonnal...

Tehát a trükk az lenne hogy az oszlopok helyén nem végig (mélységig) zsalukövezném csak a felső zsalukő lenne, alatta beledobált tégla, beton stb, és utána úgyis ki lesz öntve betonnal.

szerinted működni fog ez így?

A másik kérdésem hogy 3 m-enként ásattam az oszlop helyét (ugye hegesztett háló, 40/38 mm vastag fém oszlopok), jó ez így? Szükséges-e

- feszítőhuzal a kerítés hosszában (szerintem nem, elég ha a végén végigfeszítem és utána rögzítem az oszlopokhoz?)
- szükséges-e hogy az acélháló belelógjon a kerítés alapjába (a betonba) pár centit? (kutya miatt), ezt hogyan kell kivitelezni? A kerítés szükséges élettartama max 15 év, mert addigra remélhetőleg benövi a fagyal az egészet.

Kérdezzek még vagy ez is elég :D

Nagyon szépen köszi a válaszokat
Előzmény: cordon (210)
cordon Creative Commons License 2008.08.14 0 0 210
Sziasztok!

Évek óta kerítésépítéssel foglalkozom.Ha kérdésetek van tegyétek fel bátran,ha
tudok segítek.
Who111 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 209

Az nagyon erős lesz. Már közel beton erősségű.

Amit én írtam az a normál falazó, ill. vakoló habarcs.

Esetleg lehet csak 3 lapát homok, ha a részeg birkózót nekilöki a haverja, akkor se

dőljön be.

1:1:1 is lehet csak sokkal drágább és felesleges.

Előzmény: r0li (208)
r0li Creative Commons License 2008.08.03 0 0 208

Köszi a gyors választ! hamarosan a papával fogunk téglakerítést falazni. Az öreg szerint a "fain" arány 1:1:1. Szerencsére meggyőzhető.

üdv r

Előzmény: Who111 (197)
Who111 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 207

Nálunk is annyi, ha egy köbmétert veszel.

1-2: 4200-

3-4: 3700-

5-6: 3200-

 

Telepi ár: 2500-

 

Gondolom ekkora mennyiséget már kihoznának 2700-2800-ért...

Én eddig simán tudtam alkudni a legtöbb tüzépen, csak a tulajjal kell beszélni. :-))

Előzmény: Dínó (206)
Dínó Creative Commons License 2008.08.01 0 0 206
Nekem utoljára négyezer-párszázért hozták köbméterét, kiszállítással. Mondjuk nem nagyon néztem körbe az árak tekintetében, mert gyorsan kellett és csak 4m3....
Előzmény: Who111 (204)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 205
Lehet, hogy nincs mit visszahányni, mert elvitette a földet.
Előzmény: _lala_ (203)
Who111 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 204

A cement rendben van, de a sóderre nekem 38e jött csak ki.

(Minél többet veszel annál olcsóbb.)

Előzmény: Dínó (200)
_lala_ Creative Commons License 2008.07.31 0 0 203
De attól még rakhatnál bele 15-ös zsalukövet is, a földet meg visszahánynád mellé. A 30-asba több, mint kétszer annyi beton kell. És ha Te kevered, az több, mint kétszer annyi idő, meló, és zseton.
Előzmény: zordonC3 (202)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 202
Azért 30-as kerítés mert a Bobcat legkisebb markolója 30 centi, 75m-t köves talajon vhogy nem volt kedvem tűző napon kiásni :)))
Előzmény: zordonC3 (201)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 201
Köszönöm szépen a segítségeket. 2m-es 40mm-es köracél mindkét oldalról (kívül belül) védőanyaggal borított oszlopok, 1.52-es pantanet light hegesztett háló szintén zöld festett lesz, két oldalán élősövénnyel amíg be nem növi teljesen, csak addig kell a kerítés. A szerepe a kerítésnek CSAK az hogy a leendő két kutyámat megállítsa...
Előzmény: Dínó (200)
Dínó Creative Commons License 2008.07.30 0 0 200
A Járda topikban most épp betonkeverés folyik, nézz át oda :)
Feltételezem, hogy az ott felhozott "négy az egyhez" beton bőven jó kerítésalapnak, de ezt majd a hozzáértők megszakértik itt...
Ekkor egy köbméter sóderhez 3-3,5 mázsa cementet számolhatsz, ebból kijön egy köbméter beton.

A mennyiség-számolásod gondolom helyes, de inkább kicsit fölé becsüld, pláne a sódernél, mivel ennél a rárendelés macerás (szemben a cementtel, amit szinte bármikor és bárhol tudsz venni :) )
12 m3 betonhoz kell kb :
12 m3 sóder (ez olyan 50-55e forint)
40-42 mázsa cement (ez olyan 120-135e forint)


Ja, és a kézzel kevert beton nem lesz olcsóbb, mint a mixer. Persze ha barterezel, akkor más a leányzó fekvése :)


Remélem segítettem valamit.
Előzmény: zordonC3 (198)
_lala_ Creative Commons License 2008.07.30 0 0 199
Ket keresztkerdes:
- minek a 30-as zsaluko? 20-as vagy 15-os is eleg lenne (joval kevesebb beton kell belejuk)
- az oszlopok mibol lesznek? az is zsaluko?
Előzmény: zordonC3 (198)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 198
Nekem is keverési gondom lenne, sajnos eléggé sürgős is bár tudom egy fórumot nem lehet sürgetni sok éves tapasztalat :)

na viccet félretéve kb 75m kerítésem van kiásva, 30 cm mélyen, 80 cm az oszlopoknál, 30 centi széles az árok, 3 m-enként vannak az oszlophelyek.

(majd hegesztett drót lesz, körbe mindkét oldalon élősövénnyel tehát épp hogy csak ki kell látszania a betonnak a földből, elsősorban azért kell hogy a qtya ne ássa ki magát, nincs tartó szerepe csak az oszlopoknak, így nem érdekel hogy a beton fagyhatár felett van a háló alatt, valszeg vasalva sem lesz)

Namármost ehhez mennyi sóder, cement kell? Tudna valaki segíteni mennyit rendeljek és milyen arányban kell keverni, 125L-es picii betonkeverőnk van, de hát szegény ember... El fog tartani egy ideig, de ráérek, csak lenne már készen.

Ha vki tudna adni egy betonkeverési arányt, meg hogy milyen cementet, sódert hozassak... Azért sürgős mert lehet hogy meg tudnám oldali "barterben", egy komolyabb (IBM 3Ghz<, 2Gb RAM) gépért cserébe az anyagot + szállítást + lerakást, de erre holnap mondanom kell vmit, különben elúszik a lehetőség. 30-as zsalukövek lesznek egy csíkban a sodrony (na jó hegesztett háló) alatt a földben (az oszlopok alatt nem, ott csak bele lesz öntve a beton), ha ez számít.

Eddigi becslések alapján 10-12m3 beton kell, mixert nem tudom megfizetni.

Nagyon szépen megköszönöm ha vki hozzáértő segít.
Előzmény: Who111 (197)
Who111 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 197

4 lapát homok

1 lapát cement

1 erős lapát mész :-)

 

Ha betonkeverőben kevered, szorozd meg 3-al...

(12 lapát homok, stb. Ennyi fér bele általában.)

 

Persze vizet nem árt hozzáadagolni.

Előzmény: r0li (196)
r0li Creative Commons License 2008.07.30 0 0 196

sziasztok!

 

Remélem elfér itt a kérdésem /és választ is kapok/ A hagyományos falazóhabarcs összetevőinek pontos aránya érdekelne, több verziót hallottam, némelyikben az arányok ellentmondtak egymásnak.

Köszönettel r

kutszikla Creative Commons License 2008.07.28 0 0 195
Vállaljuk kerités lyuk furását az egész országban.TEL:06-70/522-5968
Pitylogós Creative Commons License 2008.07.18 0 0 194

Tyű, ezek a szabályatalan deszkakeritések, amiket 10ből 9 ember csinál manapság valami nagyon rondák.

 

Szerintem.

 

Persze akkor én vagyok a 10ből a maradék 1 :)

Előzmény: Warnika (154)
bigbuzz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 193

Üdv!

 

Előre gyártott kerítéselemeket (kerítés leceket) keresek Miskolc környékén.

Van valakinek valamilyen tapasztalata, hol találok ilyeneket?

 

 

Köszi!

 

Bb

 

NeomatiK Creative Commons License 2008.07.07 0 0 192
Na így már merőben más. Nem hiném hogy baja lenne, erre van kitalálva.
Előzmény: hunneo (191)
hunneo Creative Commons License 2008.07.07 0 0 191

1.5 méterenként beton oszolopokat állítanak le 80 cm mélyen, amely ki van betonozva. Szóval azért azzal talán nincs gond, hogy a kerítés bedöljön.

 

A jó karban lévő kutyát meg le fogom ápolni, ha átásik alatta :)

 

Szóval az eredeti kérdés szerint:

 

akkor nem fog eltörni, szétfagyni, felszívni magát vízzel, stb.? Mondjuk 2-3 év múlva is szép lesz még az ilyen betonelemes kerítés?

Who111 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 190

De ha éppen a hazafelé tartó italos társaság egyik tagja nekilöki a másikat a

kerítésnek és bedől, az is egy szép dolog... :-)

Előzmény: _lala_ (188)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.07 0 0 189
Mégis hogy képzelték, mi tartaná meg a kerítést ha nincs alapozás? Hogyan lenne rögzítve? Kérdezz rá az ő pontos terveikre.
Előzmény: hunneo (187)
_lala_ Creative Commons License 2008.07.07 0 0 188
A kivitelezők váltig állítják, hogy alapozás is nélkül tartósak lesznek ezek a kerítések.

Es ha nem, ugye jol tippelem, hogy nem ok fogjak a kart allni? Akkor meg miert is kene nekik hinni?

A 10cm-re besullyesztett keritessel tovabbi problema pl. az, hogy egy jo karban levo kutya lazan atkaparja magat alatta...
Előzmény: hunneo (187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!