Keresés

Részletes keresés

[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.08.15 0 0 253
A huncutság ott van, hogy az amerikai weblap 9,9 USD árért kínálja, mi viszont (az EMB) a kiadó európai (angliai) nagykereskedőjétől vagyunk kénytelek beszerezni, ahol 9,9 GBP az ára. :(
De ez a 3650 Ft még magasabb GBP árfolyammal lett kalkulálva, hétfőn kalkulálunk új árat, és feltöltjük a kotta.info-ra.
Persze, igaz ami igaz, a netes árakkal nehéz versenyeznie a hagyományos kereskedelemnek...
[fidelio] psmith Creative Commons License 2008.08.15 0 0 252
Csak azért kérdezem, mert ha lehetne nem bolton keresztül rendelni, akkor lehetne olcsóbb, nem? Nem értek hozzá, de van megoldás, hogy mindenki a lehető legjobban járjon? Amerikából postaköltséggel 2800 Ft-ból jön ki, és 1-3 hét alatt kapom kézhez. Ehhez képest a 3650 Ft két nap alatti kiszáálítással nem sok, de hátha lehetne még jobban lefaragni.
[fidelio] psmith Creative Commons License 2008.08.15 0 0 251
Mennyiért?
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.08.15 0 0 250
Erre a kottára gondolsz?

http://www.kotta.info/hu/product/HL00311225/PETERSON-OSCAR-Oscar-Peterson-Jazz-Exercises-Minuets-Etudes-And

Kapható Magyarországon is, 2 nap alatt bármelyik kottabolthoz megérkezik a budapesti nagykerből.
[fidelio] psmith Creative Commons License 2008.08.14 0 0 249
Kedves sigrai!
Igazad van, és nem akarok magyarázkodni, de
azért ajánlottam fel a fénymásolatot, mert itthon nehezen hozzáférhető
kottáról van szó. Nem a Zongoraiskola 1-ről, amit mindenhol meg lehet kapni. Egyébként pedig nem másolok sokat, és nem is
nyerészkedem vele.
Itt van a Peterson kotta 10 dollárért, nem sok, és pár nap alatt megjön.
www.8notes.com/store/peterson.asp


[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.08.11 0 0 248
Akkor hát megint vissza kell kanyarodni a "kalóz" témához, kedves kalózrádió. A Schindler listájának zenéjét azért csak fizetős oldalakon találod, mert jogvédett műről van szó. Mellesleg Oscar Peterson művei is jogvédettek 2078-ig, kedves psmith, másolásra nyíltan felkínálni, finom kis kalózkodás...
[fidelio] psmith Creative Commons License 2008.08.06 0 0 247
Kedves zenészke!

Nekem megvan az Oscar Peterson kotta, ha esetleg
lefénymásolva is jó.
[fidelio] kalozradio Creative Commons License 2008.08.06 0 0 246
Igen, ilyen oldalakat én is találtam, de ez mind, kivétel nélkül fizetős. Valami free oldalról nincs tudomásod véletlenül? Egyebekeben pedig köszönöm a segítésgedet.

Ádám
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.08.05 0 0 245
Schindler: talán ebben a kottában: http://www.kotta.info/en/product/AM934252/WILLIAMS-JOHN-John-Williams-Three-Pieces-From-Schindler-s-List
[fidelio] kalozradio Creative Commons License 2008.07.22 0 0 244
Keresem a Schindler listája c. film vége főcímzenéjének kottáját. Tudtommal Itzhak Perlman játszotta hegedűn.
Nagyon köszönöm előre is a segítésget!

Ádám
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.20 0 0 243
Köszönöm a segítséget (kaptam egy kedves mailt), sajna a keresett opust nem leltem, de rengeteg más finomságot igen!
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 242
Én Oscar Peterson Little Jazz Exercise kottáját keresem.
Tud valaki segíteni?
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 241

Sziasztok! Ha valakinek megvan JStrauss;/ Eljen A Magyar ,hegedu,zongora stim tudja honnan lehet letolteni,irjon/kuldje el! Nagyon koszonom.//A kovetkezo cimre kuldheted; parlando@indamail.hu

[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.07.09 0 0 240
Filmzenék: http://www.kotta.info/hu/searchpro?sender=searchpro&show=search&CDO=&pageSize=20&page=0&searchPub=&searchComposer=&searchID=&searchTitle=&searchInCont=1&searchGroup=&searchIn=&searchGenre=MF%23FILM&searchSer=&bSubmit=Keres%C3%A9s
[fidelio] dudakne Creative Commons License 2008.07.08 0 0 239
Sziasztok!
Filmzenék kottáit keresem zongorakísérettel (Karib t. kalózai, Disney, musicalak stb.)
Ha vannak ilyesmitek küldjétek a dudakne@freemail.hu címre.
Köszi!!!!
[fidelio] flopylaci Creative Commons License 2008.07.07 0 0 238
Sziasztok!
Szükségem lenne a Vén cigány kottájára. Akinek meg van küldje el a következő címre:Flopylaci@freemail.hu    Köszönöm!
[fidelio] mygee16 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 237
Sziasztok! Nagy szükségem lenne a Karib-tenger Kalózai klarinétszólós verziójára. ha valakinek megvan, légyszike küldje ide: mygee16@gmail.com vagy ide: greta.f@citromail.hu
Előre is köszi!! :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.01 0 0 236
Sziasztok!
Nekem nagy szükségem lenne a Nightwish zenekar While Your Lips Are Still Red című számának zongora kottájára. Ha valakinek megvan vagy tudja honnan lehet letölteni kérem irjon/küldje el! Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm! Címem: bihari.szilvia@freemail.hu
[fidelio] placentina Creative Commons License 2008.07.01 0 0 235
Sziasztok!
Én fuvolista vagyok és nagyon szeretném letölteni valahonnan a Ravel Bolerót,Kék Duna keringőt és Muszorgszkij Egy kiállítás képeit.
Ha valaki tudna nekem segíteni,nagyon megköszönném! Ha valakinek meg van el is küldheti,címem:placentina@freemail.hu
Előre is köszönöm!
Üdv:Gabi
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.06.30 0 0 234

A művekhez kapcsolódó szerzői jog "tulajdonosa" a szerző az ő életében, halála után pedig 70 évig az örökösei (jogutódjai). Csak ezután válik a mű közkincsé.
Ámde, ha valaki átírja a művet, akkor az átirat újra védetté válik ugyenezekkel a szabályokkal. Átírni a védelmi időszak alatt persze csak a jogtulajdonos engedélyével lehet.

A kiadó a megkötött kiadói szerződés részletei szerint a szerző jogait kezeli, és gondozza a művet. Kiadja és terjeszti a kottát, promóciót végez, engedélyt ad a zenemű különféle hasznosítására, sőt kijárja azt, stb. 

Bach Máté Passiója mint mű természetesen már közkincs. De vegyük pl. az EMB 1988-as kottakiadását. A mű közreadója 10 oldalon keresztül részletezi a bevezetőben a közreadási elveket. Elhihetjük, igen jelentős munkát végzett. A kotta 200 oldalas, óriási kottagrafikai munka is fekszik benne. Ezeket a munkákat a kiadó természetesen már előre megfizette, és a kotta eladásából reméli megtérülni befektetését. A teljes kotta lemásolását, beszkennelését, ingyenes feltételét a netre aggályosnak tartanám.

Ha viszont valaki egy tudományos műben idéz néhány (vagy akár több)oldalt, abban nem látok semmi problémát, és a Törvényalkotó sem.

Tehát nem attól függ, hogy feltehetsz-e egy kottát a netre, hogy előzőleg megvetted-e, vagy netán másolva szerezted meg, hanem a jogi védettség státuszától.

[fidelio] mamó Creative Commons License 2008.06.27 0 0 233
Jogtulajdonos a kiadó? Persze nem Kodály vagy Bartók esetében.
És, ha vásárolt kottám van, pl. Bach: Máté passió?
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.06.27 0 0 232
Kedves Mamó!
Hivatalosan - azaz a jogtulajdonos engedélyével - lehet.

[fidelio] mamó Creative Commons License 2008.06.26 0 0 231
Kedves Sigrai! Tényleg nem lehet hivatalosan feltenni a netre kottarészleteket sem?
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.06.26 0 0 230
Hol tanulsz? Adok egy címet, ahol legálisan beszerezhetsz Kodály kottákat.
Írj ide: emb@emb.hu
[fidelio] kvintpárhuzam Creative Commons License 2008.06.19 0 0 229
(230)
Kodályt nem nagyon fogsz találni, mivel jogdíjas! 
[fidelio] stikmesi Creative Commons License 2008.06.18 0 0 228
Sziasztok!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. Külföldön tanulok és egy előadáshoz lenne szükségem Kodály Zoltántól kottára. Teljesen mindegy melyik dal. az előadás a Kodály módszerről szól, és a végét szeretnék egy dalt mutani, illetve megtanítani a külföldiekkel.

Segítségetek nagyon fontos, mert én sajnos az egész neten nem találtamn semmit :-(

Előre is nagyon köszönöm: Stikmesi
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 227

Sziasztok!

Kezdő klarinétos vagyok. Nagyon szeretem a KLEZMER műfaját. Szeretnék megkérni mindenkit, hogy aki tud ilyen stílusú kottát küldeni vagy linkelni, az üzenje meg az e-mail címemre! Nekem is van néhány, így cserélhetünk is!
gautier85@freemail.hu Nagyon megköszönném!

[fidelio] jelinek Creative Commons License 2008.05.29 0 0 226
sziasztok! ha vki tudna küldeni: jazz, bárzongora, chanzon kottákat nagyon nagy segitség lenne... /mr.cappucino@freemail.hu/lehetöleg ne a legprofibbakat/
már napok ota keresek pl.:sanzonokat de semmi siker...köszi
[fidelio] sigrai Creative Commons License 2008.05.16 0 0 225

Egyelőre könnyűzenei számokkal, de megindult a legális kottaletöltés az EMB http://digitalis.kotta.info nevű oldaláról.

[fidelio] Judit Creative Commons License 2008.05.10 0 0 224
Salieri dalanyagot keresek. Tudtok segíteni, hogy hol találhatnék ilyen kottát? a központi zenei könyvtárban nincs.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!