Keresés

Részletes keresés

tereketa Creative Commons License 2007.01.17 0 0 148
Kedves Adchef!tudnál néhány képet feltenni a munkáidról?
tereketa Creative Commons License 2007.01.17 0 0 147
Köszi az infókat!Elég nagy teljesítmény kellene, mert én is tálakat és vázákat gyártanék.Eleve a gép is elég robosztus,csak a tokmány van vagy 10kg...
halaloszto Creative Commons License 2007.01.17 0 0 146
A villanyora nem azt meri hogy mi van a motorra irva, hanem hogy mennyire erolteted. Ha egy 2000W-os motorra nem teszel semmit es bekapcsolod, nem fog 1-200w-nal tobbet fogyasztani. Ha lefogod, es dolgoznia kell, akkor persze fog.

vajk
Előzmény: adchef (145)
adchef Creative Commons License 2007.01.17 0 0 145
Attól is függ, hogy mit akarsz esztergálni. Ill., hogy általában milyen méretekkel dolgozol, vagy akarsz dolgozni. Érdekességképp mondom, hogy az első esztergámat egy kutyaközönséges keverőtárcsás mosógép motor hajtotta, ami ugye 130W és valami 1400 körül forog. Ja és kitűnően elboldogultam vele. Igaz egy kis türelem kellett hozzá, de 80 cm hosszú, 6 cm átmérőjű asztallábakat simán meg tudtam csinálni. Kissebb gond csak a 20 cm körüli átmérőjű tálakkal volt, mert nem nagyon volt nyomaték és lassan haladtam, de végülis ment a dolog.
A mostani gépemen is csak 690 W-os motor van, aminek a fordszáma 2400 rpm. Ezzel probléma nélkül tudok dolgozni még nagy tálak esetében is. Persze áttételezve. egy ilyen 20 centis tálat ami mondjuk 10 cm vastag 800-1200 rpm-en csinálok és még sosem vettem észre, hogy fulladt volna, vagy csökkent volna a fordulatszám munka közben. És persze a villanyszámla sem elhanyagolható tényező.
Előzmény: tereketa (143)
halaloszto Creative Commons License 2007.01.17 0 0 144
Elsore tudni kellene, hogy hany kw (kilowatt)-os a motor rajta, es mekkora a fordulatszama.

Ha nem tul nagy, es nemi teljesitmeny (azaz nyomatek) csokkenes elfogadhato, akkor par ezer forintnyi kondenzatorral megoldhato hogy menjen 220V-rol. Ha bazi nagy eros motor, es kell is az ero, akkor lehet keresgelni helyette masikat :-(

vajk
Előzmény: tereketa (143)
tereketa Creative Commons License 2007.01.17 0 0 143
Sziasztok!vettem egy használt esztergát, de sajnos 380v-os motor van rajta.Kellene egy 220-as,de nem nagyon értek a motorokhoz.Valaki tudna segíteni milyet keressek hozzá?Köszönöm!
adchef Creative Commons License 2007.01.07 0 0 142
Egy ideig én is keresgettem ehhez cracket, vagy serialt. Sajnos még nem találtam megbízhatót.
Így aztán az Autodesk Inventort használnom, formatervezésre is. "Kicsit" bonyolultabb ugyan mint az általad említett program, viszont lévén komplett tervezőrendszer, másra is tudom használni. Nem csak hokedliláb tervezésre:)
Látom egyébként, hogy nem nagyon pörgött a topic, míg elvoltam. Na majd csak viszünk bele egy kis életet.
Előzmény: tereketa (141)
tereketa Creative Commons License 2007.01.07 0 0 141
sziasztok!keresek egy 3d tervezőprogramot,tud valaki segíteni?a triál verzió megvan,de kellene a teljes... a címe:3d design pro
egyébként nagyon profi, innen lehet letölteni a demót: http://www.woodturnerpro.com.
fastumgél Creative Commons License 2006.12.19 0 0 140

Már mindenki ledarálta az ujjait? Néma csönd és hullaszag. :) vagy mindenki lázasan dolgozik karácsonyra? :)

fastumgél Creative Commons License 2006.12.08 0 0 139
Szia tereketa.Száritott egzóta fát - sokfélét - a JAF HOLZ cég dunaharasztitelepén lehet kapni - a neten rajta vannak,árjegyzékkel mérettel,minden egyébbel. 
tereketa Creative Commons License 2006.12.03 0 0 138
Köszi!:)
citera Creative Commons License 2006.12.02 0 0 137
Igen.
Előzmény: tereketa (136)
tereketa Creative Commons License 2006.12.01 0 0 136
Köszi a segítségeket!A zatiknál néztem, de tényleg nagyon drága,és ráadásul csak4-5cm szélesek vannak.A hazai fák is jók lennének a szomszéd kertjéböl, de hogy szárítom ki?Várok vele 3-4 évet?
citera Creative Commons License 2006.12.01 0 0 135
Én ilyet úgy szoktam szerválni, hogy háznál kivágom a feleslegessé vált fát, kiszedem a gyökerét is, és amiért eltakarítom, ide is adják gyökerestül, mindenestül. A cseresznye meg a körte, meg dió gyökere nagyon szép. nameg a szilváé. Nekem a szilva a kedvencem. Szép, kenény, homogén.
Előzmény: tereketa (133)
archivalo Creative Commons License 2006.12.01 0 0 134
Zatik fakereskedés, de nem lesz túl olcsó (sehol sem...)
www.zatik.hu - a többit ott megtalálod!
Gyökereket pedig csak erdőírtások után tudsy találni, igaz nem egzóták. Ezzel együtt javaslom nézd meg a vadrózsa, illetve a szőlő gzökerét mert nagyon mutatós tud lenni...
Előzmény: tereketa (133)
tereketa Creative Commons License 2006.11.30 0 0 133
Sziasztok!Tudna valaki segíteni hol lehet egzóta fűrészárut,ill. gyökeret vásárolni?Persze olyan méretü kellene, amiből tálakat és vázákat lehetne gyártani.
Előre is köszönöm!
Góranga!Valami ilyesmire gondoltam:)
citera Creative Commons License 2006.11.24 0 0 132

"A fába való menet és a fémmenet nem ugyanolyan. A lényegi különbség a menetmélységben vagyon: fában (főként puhafában)"

 

Természetesen én is így gondoltam. A profil alakja akkor is 60°-os háromszög. Ugyanazzal a szerszámmal elkészíthető a menetzmetsző, mint amivel a metrikus menetet esztergálják, csak nagyobb mélységben, és nagyobb menetemelkedéssel kell csinálni. Sima esztergályosmunka.

Előzmény: archivalo (130)
fastumgél Creative Commons License 2006.11.15 0 0 131
Köszönöm szépen mégegyszer, szevasztok! (azért izgatja a dolog a fantáziámat, mivel egy fából készlt szőlőprés megvalósításának a lehetőségéről van szó=)).
archivalo Creative Commons License 2006.11.15 0 0 130

Szia!

 

A fába való menet és a fémmenet nem ugyanolyan. A lényegi különbség a menetmélységben vagyon: fában (főként puhafában) nem kapaszkodik meg eléggé a fémmenetnyi szerszám - tapasztalatból mondom. Lukba még csak-csak bele tudsz fúrni fém menetvágóval, de csapra már nem - egyszerűen ledarálja az előzetesen már elkészült meneteket - kicsi a fa szilárdsága ahhoz, hogy meg tudja támasztani a menetmetszőt annyira, hogy a szépen, fokozatosan növekvő fogásokat ki tudja "harapni" belőle. 

A kisvakondban lehet kapni készletet, potom 30 eFTért (3 méret van benne)...

A Dick honlapján (http://www.dick.biz/), illetve a katlógusában van famenetező készlet: 1/4, 1/2, 3/4 és 1 coll méretekben cca 50 EUR áron (per darab). Nem vagyok bizots benne, de - pontosan a zoll méretek miatt - lehet, hogy Withworth (csőmenet) profilú a famenet, ayay nem 60 fokos, hanem 55. Ez szemre nem látszik, de pont elég ahhoz, hogy ne tudd egymásba tekerni a csavarokat.

Itt, vagy a Hobbiasztalos topicban "körözték" azt az ábrát, ami bemutatta, hogyan készíthetsz menetet felősmaróval és profilkéssel - igaz, ez csak apamenetetet tud csinálni...

A hagyományos asztalosmunkában volt egy "menetvágó gyalu" - gyakorlatilag egy V alakú késsel ellátott furatos tömb, ahol a kés a furat tengelyére nem merőlegesen, hanem a menetmelkedési szögnek megfelelően állt és állíthattad a kés kiállását - azaz a "beállását", fogásvételét.

Előzmény: citera (128)
fastumgél Creative Commons License 2006.11.15 0 0 129
Kössz a tanácsot,megpróbálkozom,aztán jelentkezem.
citera Creative Commons License 2006.11.14 0 0 128

Fém menetes alkatrészbe hosszára hornyokat köszörülsz, a végét kúposítod a kifutás miatt, és van menetfúród, ugyanígy menetes anyával. Ha igényes vagy, akkor fémesztergályossal készíttetsz ilyen fa menetmetsző készletet. A fához nagyobb menetprofil kell, egyébként ugyanaz mint a metrikus menet profilja.

Megpróbálhatsz vezérorsót tenni az esztegádra.

Előzmény: fastumgél (127)
fastumgél Creative Commons License 2006.11.14 0 0 127

Szevasztik,üdvözlet mindenkinek,nagyon örülök,hogy egy ilyen jó oldalra találtam,sok érdekes témát vetettek fel.Mivel én is nagyon szeretek esztergályozni, - egy FERM esztergával rendelkezem - a következőt szeretném megkérdezni:Hogy a fészkes fenébe lehet menetet fúrni,illetve metszeni a kiesztergélyozott anyagba?

Eddig hiába nézelődtem,sehol sem találtam megfelelő menetvágó,metsző készletet,pedig biztosan létezik.Kössz az esetleges tanácsot. 

citera Creative Commons License 2006.11.08 0 0 126
felület, vagy vonalmásoló? Én kieszeltem egy kis teljesítményű házilag elkészíthető felületmásolót, hegedűtető nagyolására.
Előzmény: tereketa (124)
rferi Creative Commons License 2006.11.08 0 0 125
Indigó? ;-)
Előzmény: tereketa (124)
tereketa Creative Commons License 2006.11.08 0 0 124
Sziasztok!nagyon kéne egy másoló szerkezet!Tud valaki segíteni?
archivalo Creative Commons License 2006.11.06 0 0 123

Meggyőztél.

De a többszörösen áttekert gömbszíjra is gondoltál? Na jó, ez csak vicc volt...

Előzmény: citera (122)
citera Creative Commons License 2006.11.03 0 0 122
A legkisebb csúszás sem megengedett. Alakzárás kell.
Előzmény: archivalo (119)
citera Creative Commons License 2006.11.03 0 0 121
Éxíj nem jó, megcsúszik és megcsavarodik a húr, meg nagy a feszítőereje. Igénybe veszi a közvetítő tengely siklócsapágyait.
Előzmény: archivalo (119)
halaloszto Creative Commons License 2006.11.02 0 0 120
Vagy autobonto? (soha nem lattam meg kozelrol hogy autoban hogy nez ki, mennyire bonthato)

vajk
Előzmény: archivalo (119)
archivalo Creative Commons License 2006.11.02 0 0 119
Szia!
Nem akarom feltalálni a sajtban a lukat, de...
Ha ennyire lényeges a szinkronhajtás (a fogasszíjakat szinkronszíjnak is hívják, mert nincs szlipjük, mint a laposszíjaknak), akkor szerintem jó lenne neked az ékszíjhajtás is... A helyi "iparcikk"-boltban láttam mosógéphez való éksíjtárcsákat 3-400 Ftért, ez pedig biztosan kenterbe veri (árban) az említett szíjtárcsákat... Ha pedig nem baj a 3-5%-os szlip, akkor laposszíjak is jók lennének.
Előzmény: citera (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!