Keresés

Részletes keresés

Atis57 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 204
Szia!
a napelem ma még elég drága -- nem térúl meg --az elmúlt 3 npban a 40W-s napelem
1X átlépte a 15W is ! !teljes 1/2 órára...
kiváncsi lennék a napkollektor / koncentrátosos- pl műkoldvevő mintára / stirling motor ár /érték -vill. energia --- arányára.
Előzmény: ferencdeli (203)
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.22 0 0 203
Mivel már régen volt érdemi hozzászólás, kénytelen vagyok ismét én dumálni: Ha ingyen energiát akarsz hasznosítsd a napot van hőenergiája amelyet akár villamos energiává is alakíthatsz. Gondolkodhatsz persze a napelemes energiatermelésben is, de ekkor nagyon drága a beszerzés. Felmerültek itt különféle energiatárolási módszerek is ezek csoportosítását rátok hagyom!
spotnyick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 202
Szia!
Ha nagyon érdekel küldd el a mail cimedet, küldök képeket..
Shadows
Előzmény: Atis57 (182)
spotnyick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 201
Sajnos nem találok módot , hogy feltegyem a képeket..Shadows..
Atis57 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 200
szia!
az eldő beadta a kulcsot --- most tatabányán épitenek másikat---2009 ben indul.
Előzmény: Törölt nick (197)
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.19 0 0 198
Úgy tudom több is van az egyiket most fejlesztik!
Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 197

Azért azt tegyük hozzá, hogy ez a típus(swift).

Mert gyártanak más Suzukikat is.

Gazdaságilag meg bejött nekik. Itt ezt tudták megfizetni, és cserébe adtak egy elég megbízható, szervizelésileg olcsó, igénytelen autót. Nagy tömegben.

Kínai olcsó árukat is itt tudják jól eladni, mert svédeknél, angoloknál már a közép, és felsőkategóriás termékeket nyomatják. Mellesleg már szinte mindent Kínában gyártanak. A minőségit is.

A legjobb a Toyota igazgatója volt, aki elismerte, hogy beleestek a nagyvállalatok hibájába. Kezdtek rossz minőségű dolgokat gyártani, mert a beszállítóknál, nem ellenőrizték olyan szigorúan a minőséget, és nem teszteltek eleget.

 

Tehát akármit is csinálnák itthon exportra, egy megbízható, letesztelt, minőségi dologgal kell kimenni a piacra, különben el lehet ásni az egészet...

És nem a drágát kell egy szegényebb helyre, meg olcsót a gazdagabb helyre vinni...

 

Volt szó egy itthoni napelemgyárról, azzal mi lett, tudja vki?

Előzmény: Törölt nick (196)
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.19 0 0 195
Nem tudom tudjátok e miért van MO mindig sz..-ban. Mert nem vagyunk termelő ország! Mi csak szállítunk feldolgozunk, fogyasztunk, de nem állítunk elő semmit. Persze ez túlzás. De mondjuk nem sok suzukit exportálunk! Előállítjuk, és felhasználjuk. Lehetne egy kivétel végre most, hogy amúgy is nagy az energia ár. Termelhetnénk energiát előállíthatnánk tárolhatnánk. Végre lenne valami amit termelünk. Erre a lignites erőműveink a legjobb példa, ott aztán van fizetés nyugati szinvonalon. Az ingyen energia pedig itt van, még talán nem ment el minden nagy agy külföldre. De ez sem tart sokáig!
Előzmény: [kovy] (194)
[kovy] Creative Commons License 2008.05.18 0 0 194

Az energiaárakat elnézve motivációban nem lesz hiány...

Remélem valaki hamarosan talál egy (környezetkímélő!) új, olcsó energiaforrást, mert nagy bajok lesznek mind gazdasági, mind társadalmi szinten :(.

Üdv.

T

Előzmény: ferencdeli (193)
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.18 0 0 193
Nem azért mondtam, hogy elvegyem a kedvet a kisérletezéstől! Ellenkezőleg azt szeretném, ha minnél többen és minnél többet kísérleteznének. De miért ezzel a vízgázzal, mit nyernek vel, még ha igaz is. Semmit. (fizikai törvényeknek mond ellent)Ott a nap, mindenki hozzáfér, még ingyen is van. Nyerjünk abból energiát, új ötletekkel. Elvileg is megvalósítható, fizikai akadálya sincs. Számos formája létezik. Ha sikerül Magyarország meggazdagodik a feltaláló pedig pláne, én befektetnék az tuti. Lehet, hogy türelmetlen voltam egyébként akit megbántottam bocsánat!
Előzmény: [kovy] (192)
[kovy] Creative Commons License 2008.05.18 0 0 192

Szia!

Persze :)

Csak annyi lett volna a lényege a mondanivalómnak, hogy szerencsére azért vannak még kísérletező emberek. Lehet ez zsákutca, de közben lehet tanul dolgokat, amik később előbbre viszik majd. Reménytelennek tűnő dolgokból is születtek már találmányok. A plazmafizikát meg éppen azért hoztam fel, mert viszonylag fiatal tudományág és van bőven még ott kérdőjel.

Ráadásul létezhetnek még olyan fizikai törvények, erők amiket még nem ismerünk.

Személy szerint én sem hiszek ilyen dolgokban amíg nem láttam a gyakorlatban,

de nyitott vagyok mindenre.

Egyenlőre maradok a bevált dolgoknál: szélturbina, kollektor :)

Üdv.

T

Előzmény: ferencdeli (191)
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.17 0 0 191
No comment! Nem érvelsz, így nem tudlak cáfolni. Annyit mindenesetre megkérdeznék, hogy ha azt mondanád a Föld lapos, akkor azért felháborodhatok, hogy ez nem visz minket előre?
Előzmény: [kovy] (190)
[kovy] Creative Commons License 2008.05.17 0 0 190

Egy 5 lóerős áramgenerátor BingoFuel Reaktorral történő energiaellátása

Önfentartó zárt hurok teszt...

 

Ha ez még nem is működik, azért lehet jó irányba próbálkoznak.

Régen a gömbvillám létezését is cáfolták a fizikusok, mondván több fizikai törvénynek ellentmond. Most már plazmafizikusok próbálják megérteni a működését, mesterségesen előállítani majd energiaforrásként alkalmazni...

 

Üdv.

T

Előzmény: ferencdeli (187)
[kovy] Creative Commons License 2008.05.17 0 0 189

Azért szerencsére nem mindenki mond le róla. Ha szeret kísérletezni, barkácsolni, csak tegye. A palzmás vízbontást én is kipróbálnám, ha tudnék mérni mindent.

Vajon jobb vagy rosszabb mint az elektrolízis?

 

 

 

Előzmény: ferencdeli (187)
szsrobert Creative Commons License 2008.05.16 0 0 188
Ki fogom próbálni a durrgázt.Egy léggömbből benzincsövön keresztül vezetem a szívócsőbe a benzin mellé.
Benzin nélküli üzemhez másodpercenként 1,5 liter durrgáz kellene.
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.13 0 0 187
Már megint ez a vízgáz hülység. Hány topicban kell ezt még tisztázni? Az égés oxidácó (A víz nem vesz fel oxigént), mely endoterm folyamat tehát energia mérlege pozitív. A víz bontásához felhasznált energia során befektetett energiát visszanyerheted, de többet nem!! Nincs semmilyen plussz energia! A vízbefecskendezés hatásfokjavító ezért szokták használni. Tesztelés alatt van, hogy tartósan mit és mennyire roncsol!
Atis57 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 185
szia!
hasonlit a fagáz-- világitógáz reaktorra/ generátorra ?
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 183

 

Engem is érdekelne a dolog. Vizgáz?? -- Vizgőz??--H2 + O??

 

Ha már árammal megy ,miért nem H2+O?????

Előzmény: spotnyick (181)
Atis57 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 182
Szia!
mondanál többet erről?a vizgáz érdekes....
Előzmény: spotnyick (181)
spotnyick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 181
Figyelem:
Én 2007 nyarán építettem egy gázfejlesztőt, ami vízből - vízgázból ( nem a viz kétfelé bontásából!..) éghető gázt készített volna, azaz készített is ( 300 w-os egyenáramú segédlettel + víztartály + égőfej) de indítgatásnál ,amire ugye rá kell jönni ,piszkálgatni, - távolságokat állítani, áramerösseget állítani stb...
Az átlátszó víztartályban igen erős gázképződés indult meg ( pezsgés..) de valahol a víztartályban szikrát kapott vagy mi.. de úgy szétvetette a müanyag tartályt, hogy az a segédem arcába robbant, amivel az volt a baj , hogy a müanyag edény darabjai a szemét ütötték meg....Napokig - bevérzett vörös szemmel ,idegeskedtünk, hogy nem e lesz valami nagyobb baj, de aztán elmúlt neki - rendbejött... mellette álltam, én is csurom víz lettem.. Azóta a víztartályt rendbehoztam, egy perforált házat csináltam az egész készüléknek, de a segédem kijelentette, ő hozzá nem nyúl...
Azóta áll a garázs sarkába, majd talán egyszer... Aki nem hiszi - annak küldök képet a készülékről.. Vagy ha vállalkozó szellem vagy kipróbálhatjuk együtt! ( de nem nálam!!)
Lehetőleg pesti légy..
Bruno46@freemail.hu Vargha Lajos
Brenko Creative Commons License 2008.05.07 0 0 180

ment a valasz... mar inkabb csak pest megyenek mondhatom. de nem mentem messzire. igy viszont van helyem is. Szoval csepel szigeten vagyok nagyon kozel csepelhez :)

Előzmény: vpe5 (179)
vpe5 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 179
HELÓ

írtam mailt ebook ügyben
***********************
BP-i vagy? ha igen, vmikor megbeszélhetnénk ki mit tud vállalni a projektből.
Előzmény: Brenko (178)
Brenko Creative Commons License 2008.05.07 0 0 178

ezt mar en is eszrevettem anno, de most hetfon amikor szakadt az eso akkor direkt figyeltem es valoban. Jobb volt az auto hangja es erezhetoen jobban huzottminden sebesseg fokozatban. Meg nem neztem utana de valahol regen azt hallottam meg a direkt viz befecskendezesrol, hogy nem jo mert korrodalja a motort...

Egyebkent ez a vizes rendszer mar csak azert sem elkepzelhetetlen mert ott vannak a nitros rendszerek. az mondjukbrutalisabb meg dragabb is de a lenyeg ugyan az szerintem... szoval mikor epitunk at kollektiven egy par autot? :) A fizika meg a kemia sajnos nem all tulkozel hozzam viszont szeretek barkacsolni es elszant is vagyok :))

Előzmény: ferencdeli (165)
ferencdeli Creative Commons License 2008.05.05 0 0 177
Akkor lassan összegyülünk egy páran! Én is benne vagyok!
Előzmény: Brenko (176)
Brenko Creative Commons License 2008.05.03 0 0 176

most talaltam ra teljesen veletlenul a water4gas-ra utana meg erre a forumra. ezek a temak engem is nagyon erdekelnek. Ha lesz egy "Ingyen energia barkácsolása" topic talalkozo akkor en is szivesen reszt vennek mint lelkes halgato! :)

 

egyebkent sikerult mar valakinek osszerakni a water4gas-t. erdemes megvenni az ebook-ot? Vagy ha mar valakinek +van akkor nemi HUF ellneben nem kuldene at?

 

udv

Gyuri

Előzmény: vpe5 (162)
ferencdeli Creative Commons License 2008.04.27 0 0 175
azt nem állítottam bár nem lehetetlen
Előzmény: Atis57 (174)
Atis57 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 174
Szia!
Te fém sziliciumból--vagy kvarchomokból tudsz egykristályos sziliciumot csinálni ?
mert én egyikből sem..
Előzmény: ferencdeli (173)
ferencdeli Creative Commons License 2008.04.25 0 0 173
Napelem házi gyártása sem olyan ördöngős, csak macerás sok ismeretet igényel költséges és a mínőség is megkérdőjelezhető!
Előzmény: fassenkugel (171)
vpe5 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 172
2008 jan. 1. től nem röhögnek ki:

rmr.hu/?q=node/47

Előzmény: Törölt nick (168)
fassenkugel Creative Commons License 2008.04.25 0 0 171
csak arra akartam utani, kb annyi eselyed van napelem hazi gyartasara mint fuzios reaktorera.
Előzmény: ferencdeli (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!