Keresés

Részletes keresés

Laborzona Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22802

Szia!

 

Sajnos több baja is van a dolognak, egyfolytában forgatni kell benne a filmet, ezért adott hívásidő mellett a folyamatos forgatás miatt keményebbre hívódik a film, ha leveszed a hívásidőt, akkor meg csökken a tényleges ISO. Másrészt nem lesz egyenletes a hívás a tengelytől távolabbi filmvég jobban hívódik mint a közelebbi. Egyébként ha van valakinek egy ilyen tankja akár ki is próbálhatjuk a jelenséget, az egyik laborszombaton. (Katt a nevemre  ;-)

Előzmény: Törölt nick (22801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.26 0 0 22801

Nem rossz!

Előzmény: BNSfoto (22799)
black56 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 22800

Eladó bontatlan Forte 13x18-as BSP 4 20 doboz

                                   13x18-as   BN 4   4 doboz

                                     9x12-es BSP 4 66 doboz

Az ára 10 tekercs fekete-fehér roll film, email nyilvános.

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22799

ilyen tankor keresek ha van valakinek (nem ebay-en) 35-ös filmhez.

Bóra Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22798

Szevasztok fiuk!

Most bizony jól jönne a topikok összevonása, mert akkor elegendő lenne egy helyen megkerdeznem, hogy nincs e ismerős körökben még használható Forte papir eladó sorban. 

Nem kell mennyiség, pusztán perverzió céljából keresem. Igen, még annyi, hogy minimum 18 x 24 es méretben, de lehet nagyobb is. Minden infóért köszönet.

 

Bóra

BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.24 0 0 22797

Elkészültem egy újabb tekercsel.

Ez egy Forte pan 100 7éve lejárt (végig hűtőben tárolt) + Pentax SuperA 1,7/50mm, 2,8/28mm, 4/200mm kombó.

Mivel nekem nem jött be a film dinamikája ezért megpróbáltam kicsit tekergetni rajta. Ezért ISO 50 fotóztam és ISO 100 hívtam D-76 1:1 ban. Így a csúcsfények jobbak lettek de a szemcse nem. Lehet, hogy valakinek tetszik ez a karakter én inkább csak olyasmit fotózok rá amit tudok ismételni. Igaz 600Ft. vettem a Forte boltban (amíg volt) annyit megér. 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.21 0 0 22796

van olyan szép hogy érdemes legyen kitisztázni, grat!

Előzmény: siófoki35 (22788)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22795

Mindegy a karc beszéljünk a képről :-)

Előzmény: 1facsavar (22793)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22794

Vagy nálam nem a max méretet jeleníti meg a buzera?

Előzmény: 1facsavar (22793)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22793

Hol a zavaró karc??????????????????

Előzmény: siófoki35 (22792)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22792

az ég karcolásos. Vagy a gép húz bele csíkot, vagy én bénáztam a filmtekercs szkennelésekor.

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22791

A témában miért nincs karist??

Előzmény: 1facsavar (22790)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22790

HÚ   !!!!!!!!!!!!!

Az a jég rianása ! nem karist      szerintem!

Előzmény: BUSZNYI (22789)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22789

Ez elég hard kombó lett ;-)

Amúgy a kép tetszik csak kár, hogy végig van karistolva. Rontja a hangulatot.

Előzmény: siófoki35 (22788)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 22788

Téli Balaton (Zenit-E Helios objektívvel, Foma 400 filmmel)

 

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.18 0 0 22787

7e. 3orsós patterson vagy krokus tankba jó.

valóban több hívó kell hozzá, törzsoldatos hívásnál nem számít de ez ugye megint egyéni. viszont nagyon óvatosan kell mozgatni, mert a nagy felületű lap a folyadék hatására leválhat a rögzítő fülekről.


ezt lehetne, de nem tudom 1-2 lapnál hogyan viselkedik:

 

 

Nem tudom milyen lehet, de mintha kevesebb lenne az űrtartalma.

 

Ha elég nagy a töltőzsákod, bele lehetne tenni egy ilyen cuccot, mint a kis tárgyfotósátrak, amikben acél szalag van körbe. 

Előzmény: foveon (22783)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22786

nem szeretek hivas kozben turkalni inkabb kettoben hivom. de az alapkerdesben irtam, hogy nekem napfenyes megoldas kell, mert nincs lehetosegem tok sotetben hivni. ez meg a furdoszobaban ejjel is nehezen megoldhato nalunk, igy a talhivas se opcio. lenyeg hogy marad a toltozsak es valamilyen tank kombo.

most olyan zsakot szeretnek aminek van vaza. ebayon van, horror aron. valamit barkacsolni fogok, de olyan kell ami konnyen hasznalhato es mobil (szoval nem gagyi megoldas kell).

 

 

Előzmény: Törölt nick (22785)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22785

Amelyik filmet rövidebb ideig hívom, azt rakom kívülre így hozzá férhető. Kell jelöléseket készíteni az oldalakra és megjegyezni mit hová helyeztél. Ha csak mondjuk kettőt hívok azt én is tálban csinálom, de a mosásnál ekkor is használható a betét. Ez egy olcsó megoldás.

Előzmény: foveon (22784)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22784

alapproblema, hogy nem szeretnek 6 lapot egyszerre hivni. mivel leginkabb 1-1 kepet csinalok es azt hamar elo is hivom. arrol nem is szolva hogy nem biztos hogy azonos parameterekkel szeretnek 6 lapot hivni. persze lehetne csinalni valami kiszoritot es kevesebb anyaggal hivni kevesebb lapot.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (22776)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22783

kerdes milyen aron es milyen tankba. valamiert nem olvastam jokat rola, de mar a fene tudja mi volt vele a baj, az is biztos hogy sok vegyszer kell hozza, hisz egy full nagy tank (lehet hogy nagyobb is mint az en 2 orsos ap/kaiser tankom). van krokusom 5 orsos abba lehet belemenne.

 

 

 

Előzmény: BNSfoto (22780)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22782

Nem lesz összevonva.

Előzmény: dn_bacsi (22781)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22781

Összevonás után hogy fogok rátalálni?

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
BNSfoto Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22780

Plexiből van ilyen ha érdekel:

Előzmény: foveon (22768)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.04.14 0 0 22779

Én is támogatom az ötletet.

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
pacs_425 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 22778

Végre, remek hogy valaki feldobta a labdát a modiknál.

Szerintem menjen az összevonás!

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.13 0 0 22777

Javasoltam a moderációs topikban az összevonást, ha nincs a látogatóknak kifogása ellene, megoldható.

 

 

Mivel azonos témák, azonos hozzászólók bukkannak fel, javaslom az alábbi topikok összevonását:

-Fekete-fehér analóg gyakorlati fórum

-Fekete-fehér

-Középformátumú fotózás

-Nagyformátum

-Laborálás

-(Film) Scannerek

-Dia vagy negatív

-Fekete-fehér gyakorlati fórum

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 22776

A philidor betétje jól használható, akár különböző hívás időkre is. Hat darab síkfilmet hívhatsz egyszerre.

Előzmény: foveon (22768)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22775

Már többször írtam, nem kell hozzá hívógép, bár sokat segít.

Hívhatsz a Jobo 2500-as tankjaiban, hasonlóan, mint géppel, a tankot görgetve. A Jobo forgalmazott ehhez egy Roller Base nevű görgős állványt, amit nagyszerűen ki lehet váltani a Lego, Duplo nevű játék kerekes moduljával.

Másik megoldás a hagyományos tankokba tehető síkfilmes betét, amit Angliában a Silverprint forgalmaz. Itthon pedig Philidor topiktársunk készít hasonlót.

Előzmény: foveon (22768)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22774

De mindez nagyon függ a zónától , melyik kajáldában milyen zónát ettél, mert ha valami nagyon meghajt akkor gond van a hívás felügyeletével.  :))

Ok. Degec.

Előzmény: 1facsavar (22773)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22773

Végeredményben ugyanarról bugyogunk, az akkumlátor ház sötét mint semilyen zs. a kötőtűre ha van kedved ráforrasztasz két függönycsipeszt , arra felakasztod  a filmet, belógatod és szupi merülőtankod van csak le kell takarni valami fedővel. Ugyanilyet szerkesztesz a fixirnek,vagy egyszerűen egy nagyobb  fixálótálba átrakod a cuccot ( papir fixires tál). Sokkal egyszerűbb mint bármely roll buzilás.

Előzmény: fvcc (22772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!