Keresés

Részletes keresés

Pavel Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28640
Hozzám 2-3 nap alatt meg szokott jönni a német utalás, inkább a vevők lustasága a jellemző.
Előzmény: Steffi21 (28639)
Steffi21 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28639

Sziasztok!

A nemet Ebayen vagyok. Eladtam par cuccot, de meg nem jott meg egyikre sem a penz, mivel legalabb 1 het, mire kulfoldrol megjon a magyar bankba. Az Ebay az eladasok utan kiszamlazta a jutalekot. Ezt hogyan tudom kifizetni, es mikor kell? Van valami hatarido? Vagy elobb meg kell varni, mig a penz megerkezik, es utana fizetek? Elore is koszonom a segitseget!

laci520D Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28638
Köszi szépen valami ilyesmire gondoltam.
Előzmény: asx (28636)
Lezlike Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28637
Sziasztok!
Először szeretnék Ebayről vásárolni (amerikai) és azt szeretném megkérdezni h mik a tapasztaltaitok? Elég magas árkategóriában vásárolnék és félek tőle h nem kapom meg a terméket :s Megbízható ez az egész? Illetve annyi h h tudok fizetni és a házhoz szállítás mennyi ideig tart durván Amerikából?
asx Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28636

Szia,

ez egy jobb oldali Airbag amit feltettél eladásra ami megsérti az ebay-alapelveket. A befizetett ebay-díjat visszakapod, a licitálókat értesítik a törlésről.

Az autóalkatrészek kategóriában meg kell adni, hogy a beépítése mennyiben befolyásolja a Strassenverkehrszulassungsordnung-ot (ezt nem tudom hogy hívjátok magyarul, ebben vannak megadva a gk. biztonságos üzemeltetésére vonatkozó szabályok) továbbá meg kell adni a leírásban milyen iratokkal (engedélyekkel) van ellátva az alkatrész. Ezenkívül meg kell azt is adni, hogy a beépítés után változatlan marad-e az ABE vagy nem.

Nem lehet általános engedélyekkel (amit tartalmaz a termék) a vevőket megtéveszteni.

Ha mégegyszer beteszed eladásra ezt, vagy ehhez hasonló árut, valamit további ebay-alapelv megsértése esetén kizárhatnak az ebay-ből.

 

Kb. ennyi a lényege.

Előzmény: laci520D (28634)
veciv6 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28635
Nemetul ugyan nem tudok,de szerintem semmi......
Valamit rosszul jelolhettel be mikor kitoltotted a termek adatait....
Előzmény: laci520D (28634)
laci520D Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28634
Sziasztok!

Fölraktam egy terméket eladásra de az ebay törölte.Meg kaptam egy levelet ilyenkor mi van?Addig vágom hogy valami szabály ellenes dolog de most lesz ebből valami bajom?

Itt a levél:

Sie haben bei eBay folgendes Angebot bzw. folgende Suchanzeige eingestellt:

290299590242 - BMW X5 E53 PASSENGERS airbag


Ihr Angebot bzw. Ihre Suchanzeige verletzt jedoch den eBay-Grundsatz Automobil-Angebote und wurde deshalb beendet. Gemäß unseren Allgemeinen Geschäftsbedingungen dürfen Angebote bzw Suchanzeigen, welche gegen rechtliche Vorschriften oder die eBay-Grundsätze verstoßen, nicht auf eBay eingestellt werden. Ihre eBay-Gebühren für diesen Artikel wurden Ihrem Mitgliedskonto gutgeschrieben. Alle Bieter für diesen Artikel wurden von der Löschung informiert.

Beim Verkauf von Fahrzeugteilen bei eBay muss in der Artikelbeschreibung angegeben werden, inwiefern durch einen Anbau des angebotenen Artikels die Allgemeine Betriebserlaubnis (ABE) des Fahrzeuges gemaess der Strassenverkehrszulassungsordnung erloeschen wuerde bzw. diese erhalten bleibt.

Der Verkaeufer muss in der Artikelbeschreibung angeben, welche Art von Dokument (Teilegutachten, ABE oder Materialgutachten) mit dem Fahrzeugteil zusammen geliefert wird. Zudem muss angegeben werden, inwiefern die ABE des Fahrzeugs durch den Anbau des angebotenen Teils aufrechterhalten wird oder erlischt.

Kaeufern darf nicht durch das generelle Vorhandensein eines „Gutachtens" oder eines „Materialgutachtens" suggeriert werden, dass das Dokument fuer den Erhalt der ABE des Fahrzeuges, an das das Teil angebracht wird, ausreichend ist.

Mehr Informationen zum Grundsatz Automobil-Angebote finden Sie unter:

http://pages.ebay.de/help/policies/government.html (eBay Deutschland)

http://pages.ebay.at/help/policies/government.html (eBay Oesterreich)

http://pages.ebay.ch/help/policies/government.html (eBay Schweiz)



Möchten Sie uns ein Angebot melden, dass Ihrer Meinung nach unzulässig ist?

Gehen Sie dazu bitte auf eine eBay Seite und klicken dort auf den Link "eBay kontaktieren", der sich unten am Ende der Seite befindet.

Bitte antworten Sie nicht auf diese E-Mail, um uns derartige Hinweise zu senden. Eine zeitgerechte Bearbeitung ist dann nicht möglich.

Wichtiger Hinweis:
Wiederholtes Einstellen dieses oder ähnlicher Artikel sowie weitere Verstöße gegen die eBay-AGB, -Grundsätze oder geltendes Recht können den Ausschluss vom Handel auf eBay zur Folge haben.

Auf den folgenden Hilfeseiten können Sie sich über die eBay-Grundsätze zu unzulässigen Artikeln sowie über die Allgemeinen Geschäftsbedingungen informieren:

http://pages.ebay.de/help/sell/questions/prohibited-items.html

http://pages.ebay.de/help/policies/user-agreement.html


Vielen Dank für Ihr Verständnis.

Mit freundlichen Grüßen

eBay-Sicherheitsteam


Zum Impressum gelangen Sie über den folgenden Link.

Für Deutschland:

http://pages.ebay.de/aboutebay/contact.html


H5177
airborn Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28633

Sziasztok!

 

Az ebay-el(de) folyamatosan ment a levelezgetés.

Még idejében jelentettem az esetet, ők fel is vették "jegyzőkönyvbe" a dolgot.

 

Idézet:

 

Ihre Fälle (1 Fälle in den letzten 18 Monaten)
Keine offenen Fälle 
 1 Fall wurde geschlossen 
 

Ansicht Alle Fälle (1)
 
Alle Fälle (1)  

Artikel Problem Fall eröffnet am Handelspartner Status  
Geschlossene Fälle
 IBM T30 Neuwertig
(260295865408) Sie haben diesen Artikel noch nicht erhalten. 16. Nov. 2008 poker707   Der Fall ist geschlossen. Fall aufrufen 

Seite 1 von 1

 

Az átutalás október 20 körül történt!


A 90. nap után azonban "lezártnak" tekintik a dolgot, mert semmire sem jutottak.

Az eladó természetesen az én licitem és pénzátutalásom óta nem jelentkezett be, az e-mailekre sem válaszol.

Mit tehetek még? Keressem fel személyesen az eladó csalót? Bécsben van az ebay-en bejelentett "lakcíme". Ezt még megküldte az ebay. Nagyon "rendesek"!

Előzmény: ferkeindex (28632)
ferkeindex Creative Commons License 2009.03.01 0 0 28632
igy van, ha 45 napon tul vagy, buktad a dolgot vszinu. ebaynek mar hiaba jelented hogy nem kaptad meg.
Előzmény: t.lantos (28631)
t.lantos Creative Commons License 2009.02.28 0 0 28631

ha 3 honapja volt, akkor annak mar szarral meszeltek, 45 napod van jelenteni.

 

Előzmény: airborn (28630)
airborn Creative Commons License 2009.02.28 0 0 28630

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. Mi a teendő akkor, ha egy terméket nem kaptam meg a kifizetése ellenére? Hol, kinél... tudok reklamálni?

a német ebay-n történt a dolog. Az ebay egyszerűen nem "akar" segíteni, mindig csak a sablonos szöveget kapom, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval...

Ez egy kicsit már röhejes, főleg, hogy 3 hónapja nem kaptam meg a terméket.

 

 

lenshood Creative Commons License 2009.02.28 0 0 28629
Segítsetek. Szeretnék eladni az ebay.de-n, de nem tudom beállítani a Bank információkat, mert a német bankokat fogadja el. Hiába írom be az OTP-t nem tudok tovább menni.
Robykee Creative Commons License 2009.02.26 0 0 28628
Jaja, tudom és pont ezt nem szerettem volna. Végül kussoltam, fizettem, ha megjön, eladom az egyiket :-/
Előzmény: t.lantos (28626)
Steffi21 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 28627

Sziasztok!

 

Kaptam szamlat a nemet ebaytol, amit ki kell fizetnem. Ezt hogy tehetem meg? Ok levonjak a kartyamrol, vagy nekem kell valahogy elutalnom? Elore is koszonom!

t.lantos Creative Commons License 2009.02.26 0 0 28626

megirod neki, hogy mi tortent, es HA belemegy, akkor segitesz neki kiszallni a bulibol rafizetes nelkul.

ha meg nem megy bele, akkor vedd meg (mert a meggondolatlan vevok miatt szokott rossz hirunk lenni)

 

Előzmény: Robykee (28622)
Robykee Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28625
én velük szoktam: usafuvar.com
Előzmény: mutargy (28624)
mutargy Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28624
Köszönöm, az uspack jónak tűnik.
Előzmény: digicat (28621)
mutargy Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28623
Csak annyi, hogy nincs hozzá amerikai emberkém!
Előzmény: Törölt nick (28620)
Robykee Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28622
Gáz van! Leütöttem tegnap valamit az amcsi ebayen, erre ma ajánlottak egy ugyanilyen cuccost magyarföldön. Ez előtt még írtam az embernek, hogy amint jóváírja a bankom a befizetést, már küldöm is a pénzt paypallal. Szóval eddig még nem fizettem. Milyen feltételekkel lehet ilyenkor elállni az üzlettől? Mondjuk segget nem szoktam csinálni a számból, főleg ezért kellemetlen, de így jött ki a lépés :( Help!
digicat Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28621
3. uspack.hu
4. www.myus.com és hasonlók.
Előzmény: mutargy (28619)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28620
És? Mi a gond, mindkét lehetőség jónak tűnik.
Előzmény: mutargy (28619)
mutargy Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28619
Üdvözletem! Szeretnék segítséget kérni: Megvennék egy órát az USA-ból, de az emberke semmiképp nem hajlandó külföldre postázni a termékét.
Két megoldásra gondoltam.
1. Megbeszélem vele, hogy én kifizetem Neki és Ő egy amerikai címre postázza.
2. Egy amerikában lévő ember megveszi, én utalok pénzt Neki, Ő megkapja és továbbküldi nekem.
Tehát ebben kérném a segítségeteket. Köszönettel: Zoltán
csucsunova_19 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 28618

Hali!
Van itt valaki aki otthon van a német ebay-ben? Szeretnék eladni ott pár dolgot és segítségre lenne szükségem! Ha hajlandó nekem valaki segíteni akkor többi részletet már msn-en vagy emailben megbszéljük.

pittipitti Creative Commons License 2009.02.24 0 0 28617
El tudnám....írtam neked....
Előzmény: kokika01 (28616)
kokika01 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 28616
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Nyertem az ebayen a minap egyterméket,és paypallal kell fizetni.Ma regisztráltam,de még nem nagyon vagyok képbe.Lenne valaki aki el tudná utalni a vételárat az eladónak.S.O.S kellene,köszönöm.
digicat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 28615
14-én fizettem, ma ért ide. Kis boríték.
Ausztráliából: 14-én fizettem, tegnap ért ide. Szintén kis boríték.
Előzmény: autoart (28605)
garfieldka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 28614
Semmi különbség nincs. Ha az EU-n kívüli országokból vásárolsz és a termékért és annak szállításáért és biztosításáért fizetett összeg meghaladja a kb. 5000 forintot, akkor a vám megfoghatja és kivetheti rá a fizetnivalót.
Ha meg átcsúszik, még ha értékesebb is a cucc, akkor örülj, hogy szerencséd volt!

Egyébként ideérhet 4-5 nap alatt is, de egy hónap alatt se.
Előzmény: autoart (28603)
MEB Creative Commons License 2009.02.24 0 0 28613
10 nap
Előzmény: autoart (28605)
vsiivz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 28612
most csak az angolt ajanlja fel
erdekes, mert kb 2 hete meg felajanlotta nekem a nemetet is
Előzmény: vsiivz (28610)
laci520D Creative Commons License 2009.02.23 0 0 28611
EMS -el 4nap nekem nem a valós összeget írja rá. 80$-nál 16$-ot ír rá és a zöld műanyag tasakba jön.És szombaton is ki hozzák mert tartani kell a határ időt.
Előzmény: autoart (28605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!