Keresés

Részletes keresés

Isssti84 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 8357
Logikusan a selejtezést szerintem a bakkal kezd... lehet az a ludas.
Előzmény: Jozso40 (8356)
Jozso40 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 8356
Sziasztok!

Kezdő nyúltenyésztő vagyok.
Tavaly kezdtem 3 anyával és 1 bakkal.
Tavaly minden rendben is ment, az anyák többször is fialtak, egypár elhullott süldőn kívül nem volt semmi gond!
Még Karácsony mindkét napján is ellett egy-egy anyám.
Ezután viszont takarmányhiány miatt nem pároztattam össze őket legközelebb csak tavasszal!
Az anyanyuszik a kellő időben meg is építették a fészket úgy ahogy kell, nyuszik viszont nem születtek. Álvemhesek voltak...
Egész tavasszal hiába próbálkoztam...
Az anyák látszólag felvették a bakot, többször egymás után is, kis nyuszik azonban már továbbra sem születtek.
Fogalmam sincs, mi lehet a baj!
Több tapasztaltabb nyulásztól is tanácsot kértem, de nem lettem okosabb.
Van aki szerint túletettem őket, van aki szerint a mixo oltástól váltak meddővé az anyák!
Szerintetek előfordulhat ilyen mellékhatása a mixovacnak?
Tudomásom szerint nem.
Az is lehet, hogy a patkányok zavarták meg az anyákat?
Ugyanis télen sajnos felbukkantak a garázsomban a patkányok, máig többet kifogtam fogóval, találtam méregtől döglöttet is.
Egy pár hete eltüntek... Sajnos attól tarok, nem örökre! :(
Ha valaki tudna hasznos tanáccsal szolgálni nekem, azt nagyon megköszönném!
Még annyi, hogy most mégis vannak kisnyulaim, mert nemrég vettem 2 anyát felpároztatva, és szépen megellettek!:)
Most 2 hetesek a kicsik... :)
Meguntam a várakozást a régi anyáimra...:(
Ha továbbra sem ellenek, szép sorban kiselejtezem őket!
förike Creative Commons License 2010.07.03 0 0 8355
Ezek mind sületlenségek!!!!!Itt senki sem gyógyszerezi agyon az állatait! Meg kapják a kombináltat és kész!Az aki meg úgy tartja az állatait ahogy le írtad, minimum 1 golyó de nem sajnálnék tőle kettőt sem!Apámnak az apjának voltak rackái!És ugyan azt a gondozást igényelte mint egy másik fajta!
Előzmény: krezidiesel (8353)
nddori Creative Commons License 2010.07.03 0 0 8354
Belenyúlunk az állatok természetes védekező képességébe? Ezek nem vadállatok! "Felelősséget vállaltál azért, amit megszelídítettél"
Gondolom kisbaba korodban te sem kaptál az égvilágon semmilyen oltást...
Ja, és lehet te is lerágnád az ajtót, meg a havat, ha bezárnának és biztos tök jól éreznéd magad. Gratulálok hozzá, ez tényleg nagy teljesítmény.
A gyógyszerezett húst meg nem tudom, miért nyuszihoppnak írod, bár ő biztos sok nyulát megette már...
Előzmény: krezidiesel (8353)
krezidiesel Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8353

A környékünkön nincs ütőképes állatorvos.

Az én jószagaimat nem is látta állatorvos.

Az oltásokkal élni engeditek a selejtet is.

Kb másfél hónapja 15 nyulam kapta el ezt a felfújódásos-fosós virust.

Először a kajára gyanakodtam én is, de csak a 8-10 hetes süldők betegedtek meg.

Amelyik nagyon elhagyta magát azt levágtam, de a 15-ből 5 kigyógyult belőle.

Szerintem azok amelyek kigyógyultak belőle azoknak megvan a természetes ellenálló képessége, azoknak a kölkei nagy eséllyel nem is lesznek betegek.

Azzal, hogy belenyúlunk az állatok természetes védekező képességébe, kitenyésztünk egy gyenge immunrendszerű, selejtes fajt.

Voltak racka birkáim.

Ősi magyar állat mint a szürkemarha, kivételesen tiszta genetikailag, rokonfedeztetésnél sincs korcs utód, nincs betegsége, kukorica száron is kitelel, istálló nélkül a hóban. Ha nincs vize a jeget rágja.

Kaptam olyanokat, amik egy banki lefoglalt tanyán voltak három hónapig gondozatlanul, és nem haltak éhen-szomjan. A kerités oszlopokat is  fényesre lerágták.

Nem termel úgy, lassan nő, mondhatni mai mércével gazdaságtalan, de mindent kibir.

Én inkább tartok ilyen fajta állatokat, mint amiket állandóan gyógyszerezni kell.

Ha agyongyógyszerezett húst akarok enni akkor nem tartok jószágot, olyat kapok az első multinál is...

 

Előzmény: nyuszihopp (8316)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8352
szia!nállunk inkáb barna csernek hivják!de jelenleg nem tudok senkinél utoljára tavaj márciusban volt kiállitva de már neki sincsen.
Előzmény: nyuszihopp (8325)
förike Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8351
Én a lucernával nem kínlódom.Újra lett vetve, és még is alig hozokbe pár kocsival!Széna viszont az van bőven, az állatok a seggükkel is ehetik!
Előzmény: törpecser (8350)
törpecser Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8350

 

Köszi.

A cicát valóban imádjuk, s nagyon jól érzi magát  a nyúlházban.

Mi tegnap hoztuk haza a lucernaszénát, és itthon szárítgatjuk forgatjuk .

Muszáj túljárni a temészet szeszélyein, mert télire nem lesz mit adni a nyuszóknak.

Előzmény: nddori (8322)
törpecser Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8349

 

Persze nem ott jelenik meg a szöveg, ahova szántam, tehát a felső képen fekete cser,

az alsó képen  törpecser  látható.

Előzmény: törpecser (8348)
törpecser Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8348

 

Lehet, hogy inkább őrá hasonlít, ő egy fekete cser.

Tényleg nagyon szelidek, bújósak, várják a simit minden etetésnél...

És köszi.

és a törpecser

Előzmény: nyuszihopp (8334)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8347
Sziasztok!:) Most vagyok egy kicsit......:)


A nyuszik jól érzik magukat...:)
förike Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8346
Óriás!
Előzmény: förike (8345)
förike Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8345
És a kedvenc Magyar Órás anya nyulam!
förike Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8344
Pár mai kép!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8343
Azt hiszem egy darabig nem leszek sz.gép közelében. Addig is mindenkinek eredményes Nyulazást és sok jó időt!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8342

Ki mihez ért. Én fás szakmában végeztem.

A hízlaló ketrecek nekem is fémből vannak. Ponthegesztett horganyzott, lecsurgós rendszerű. Kb. mint Törpecser képein. Ezt lehet gázperzselővel fertőtleníteni ha szükség van rá. De egy faketrec alapos tisztítása.... Az kemény dolog.

Előzmény: Domowe (8336)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8341
Sajnos megrágják. De mind úgy van csinálva hogy szükség esetén cserélhető. Eddig kb 3-4 lécet cseréltem ketrecben de azok is 1-2 év után voltak. A bak pl. semmi kárt nem tesz a ketrecében. Pedig az egy 10 éves fa ketrec, de semmi gondja. Kicsit itt-ott le van kerekítve a fa de azon kívül semmi. Persze volt olyan is amelyik az oldalán rágott kb 10-15 centis lyukat. De az fialás előtt volt és kereste a biztonságos helyet. Én csak a 28. napon rakom be az elletőládát.
Előzmény: nyuszihopp (8335)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8340
És van két új szerzeményem..
Egy lógófülű törpe bak és egy vegyes törpe kislány :)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8339
A fekete anya és 2 és 1 napos kölykei :)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8338
Zsemle kölykök
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8337
SZiasztok!
Végre héééétvége... már aszittem megpusztulok..
Teszek fel pár új képet :)
SZürke anya és kölykei :)
Domowe Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8336
Persze de én lakatos vagyok úgyhogy túlnyomó rész fémből készült ketreceim vannak,
teszek fel majd képet csak most lemerült az elem :-(
de valóban van olyan nyuszim ami nem a rácsra piszkol hanem a deszkára úgyhogy napi szintű takarítást igényel de általában olyanok hogy gyakorlatilag nem kell takarítani mert a rácsra végzik el a dolgukat és az egy gumilapon keresztül elhaggya a ketrecet :-)
Előzmény: tooommm0013 (8331)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8335
És nem rágják meg a farácsot?
Előzmény: tooommm0013 (8331)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8334
Nagyon hasonlítanak főleg színre, csak a súlyuk 2,5-3,2 kg közötti meg a fülük "picit" nagyobb. De állítom az egyik legszelídebb fajta, imádja mikor a buci fejét simogatom.
Gyönyörű a fekete cser nyuszid!
Előzmény: törpecser (8327)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8333
Én is hasonlóan csinálom mint Te, csak én kombival oltatok. Naná, hogy fontos a higiénia, mi mindennap takarítunk! Használunk fertőtlenítő port, ecetet, a törpéknek wc sarkot. Az itatókat rendszeresen tisztítom. A faház ami kb. egy hónapja készült el teljesen védett minden betolakodótól! Az összes ketrecet én csináltam osb-ből, (egy,két bolti ketrecet leszámítva) linóval az alján...nekünk ez bevált!
Sokan mondják, hogy megszállottak vagyunk a párommal, de szerintem ezt másképpen nem is lehet csinálni úgy, hogy az állatoknak is jó legyen. Bocs lehet, mert ismerek olyat aki nálunk több nyulat tart borzalmas körülmények között, de nála valszeg anyagi érdekek dominálnak, persze ott biztos nem jó az állatoknak.
Az a baj, hogy minden rizikót úgy sem tudsz kiszűrni.
Én sem adok nekik vitamint, azért van a táp meg a zöldféle. Bár szerintem az almaecet néha nem rossz. Kokci tápot szoktam adni főleg a piciknek. A trisulmixet nem ismerem, de majd utána nézek, mire jó egyébként?
Előzmény: tooommm0013 (8323)
nddori Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8332
De szép ez a nyuszi :)
Lehetséges, hogy az volt a baj. Tavasszal nálam is volt ilyen, a doki nekem se tudta megmondani, mi bajuk. Nem betegedtek le mind, hanem 1-1 teljesen függetlenül egymástól (külön ketrecben, nem rokonok). Az első nagyon rosszul nézett ki, azt mondta a doki, ha elpusztul szóljak és felboncolja...
Én meg elkezdtem antibiotikummal oltani és 10 nap után helyrejött, a többinél már az első "nem evésnél" nyomtam és nap alatt jöttek helyre.
1-2 hete szólt a doki, hogy megtalálta a betegséget. Most cikkeztek róla az újságban.
Előzmény: törpecser (8327)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8331

Nekem sem az egész rács az újabbaknál. Itt a képen egy félkész ketrec, ezen jól látszik hogy van. Gondolom te is így írtad. Azóta amit csináltam annyiban más, hogy mindkét oldalon van egy kis rácsos rész és a közepe teljesen zárt. De a zárt rész 1-2%-ot lejt hátra és ott is van 2 cm rés, hogy ki tudjon folyni, gurulni aminek ki kell. Az jobban bevált. Én azt belülről mióta kész nem takarítottam, de nincs bent egy bogyó sem. A képen láthatónál az a baj, hogy a kicsik nem olyan rendszeretők mint az anya és néha a zárt részre is piszkolnak és az bemozog valahogy mindig a zárt sarokba. Onnan takarítani kell rendszeresen.

 

Előzmény: Domowe (8328)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8330

Fűzfaágat szoktam vinni nekik tavasszal mikor még nincs nagyon fű a fűzfa pedig már levelesedik kicsit.

Hasmenéses állatoknak pedig én faszenet adok mindig. De ezt a fűzfás dolgot megjegyzem.

És megyek ma gázolajat szerezni egy liternyit. Kúton nincs pofám ennyit tankolni. És ugye mibe? De az sem kizárt.

Előzmény: törpecser (8326)
kavarnyik Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8329
Jaj istenem. mi baja volt a kicsinek?
Előzmény: karibaba (8306)
Domowe Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8328
Valóban a nyuszi egy tiszta állat na jó én fertőtleníteni nem szoktam ill rácson sem tartanék nyuszit nekem a ketrec fele rács a másik fele deszka /akác/ így szerintem nem terheli meg a nyuszi lábait ha pihenni akar akkor végignyúl a deszkán :-) a Zöldet meg szénazsebből kapja amúgy sem eszi meg ami a földön-padozaton van.
És minden etetésnél reggel este kihúzom a piszkot így mindig tiszta a ketrec.
De amúgy teljesen igazat adok neked a pluszba adott vitaminokat simán lehet pótolni, mezei szénával ami mindenféle gyógynövényeket gizt gazt tartalmaz, akácfát stb
Előzmény: tooommm0013 (8323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!