Keresés

Részletes keresés

thorvath Creative Commons License 2006.03.08 0 0 360

Üdv Mindenkinek!

 

Diósbukta: Ha ki akarsz lépni a szerződésből akkor a következő lehetőségeket tudom ajánlani:

Minden hibát jelents be. Írd fel, hogy mikor milyen hibát jelentettél be éa hogy mikor javították ki. Az ÁSZF szerint gyakorlatilag semmilyen jogod sincs, de lehet, hogy  a szerződés ennél jobb feltételeket tartalmaz. Próbálj találni olyan részeket a szerződésen, amit nem teljesítenek és ez alapján próbáld meg felmondani. Ha semmi sincs benne amit garantálnának, akkor kérj tőlük nyilatkozatot, hogy mit vállalnak, például éves rendelkezésreállás, hibaelhárítási idő, hibaelhárítás megkezdésének ideje. Ezek után ezt kell rajtuk számonkérni és amennyiben nem teljesítik, akkor felmondod.

 

Az ÁSZF-ük szerint, ha értesítenek az ÁSZF egyoldalú változásáról, akkor 8 napon belül felmondhatod a szerződést.

 

Határozatlan idejű szerződést egyszerűen fel lehet mondani, de azt mondtad, a Tied határozott két éves.

 

Ha nem fizeted, akkor előbb utóbb ők fogják felmondani.

 

Ha tudnánk, hogy milyen jogokat szereztek a házban, akkor talán el lehetne érni, hogy megszüntessük a kizárólagosságukat vagy teljesen kirakjuk őket. Ez utóbbi esetben nem tudna szolgáltatni és felmondhatod a szerződést.

 

Egyik sem egyszerű...

 

T

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.08 0 0 359

Kívánságotok számomra vadkörte (csak hogy ne politizáljunk), a következő mailt kapja ezekben a pillanatokban a Gestor és a DM:

 

A jelenleg Önök által karbantartott Tölgyes Lakópark lakójaként többedmagammal kérném szíves tájékoztatásukat, hogy szerződésükben milyen feladatokat és azok milyen rendszerességű elvégzését vállalták lakóparkunk felé. Kérném továbbá, hogy a válaszukban feltüntetett feladatkörök elvégzésére adjanak egyben árajánlatot is, hiszen a lakópark lakásainak átadása után Társasházunk a legkedvezőbb feltételeket kínáló szolgáltatónak adja ki az épületek és a környezet karbantartásának feladatát.

 

Akárcsak az Önkormányzat esetében, most náluk ketyeg a tik-tak... :)

lula2 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 358
Szivemből szóltál, azt hiszem először őket - Otthon-Gesztor - kellene közelebbről megtudakolni, hogy tényleg mit adnak, mire van most szerződésük, felhatalmazásuk, van-e már beleszólásuk dolgokba. Mert még a kivitelező a terepen van, több dologhoz még nem nyúlhatnak hozzá érdemben - ha jól értem a helyzetet néhány telefon után. Azt tapasztaltam, hogy pont ezért még keveredések vannak, hogy kinek mi a feladata.
Remélhetőleg kitisztulnak a vonalak és akkor már tudjuk milyen problémával kihez kell fordulni. Hátha jók és beválnának. Ez nem jelenti azt, hogy ne nézzünk körbe.
Talán a vágyott tavasz meghoz néhány megoldást is :)
Kösz, hogy tapossátok a témát.
Szép napot.
Előzmény: diosbukta (355)
J3x Creative Commons License 2006.03.08 0 0 357

Hello!

Azt hiszem 170Ft/nm. A teremgarázs (ha van) 1500Ft.

Előzmény: akác1 (356)
akác1 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 356

Sziasztok!

Egyébként mennyi most a közös költség?

Egy leendő lakó

diosbukta Creative Commons License 2006.03.08 0 0 355

Szerintem egy profi karbantartó cég pontosan tudja a dolgát.

Elég lenne ajánlatokat bekérni tőlük, amiben részletesen felsorolják, hogy mit és mennyiért csinálnak.

 

Ezt szeretném egyenlőre az Otthon Centrum-Gestor Ingatlankezelő Kft. -

DirektMester kettőstől is megtudni.

 

Jó böngészést!

 

-bukta-

Előzmény: Jon Bon Robi (352)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.08 0 0 354

Hopp, ez a honlap kiváló.

Javaslatok közé felvéve.

(A www.tolgyeslakopark.hu -t is rendbe tehetnék már!)

 

Más.

 

Ma jártam a XI. kerületi Tűzoltóságon.

Az egyik folyosón legnagyobb megdöbbenésemre a Tölgyes A3-mas fotója van kitéve. (Kb. szerkezetkész állapotában.)

 

-db-

Előzmény: J3x (353)
J3x Creative Commons License 2006.03.07 0 0 353

>Ja, még valami: nem kéne az udvarra néhány kézi szemetesedényt telepíteni?<

 

Jó lenne, lehetőleg olyat, amin hamutartó is van. Sőt a lépcsőházak bejáratához is raknék egyet.

 

Nem tudom, hogy a későbbiekben ki fogja ellátni a  közös képviseletetet, de egy hasonló honlap szerintem nem lenne rossz dolog. ( http://www.nadorliget-u-8.hu/ )

Előzmény: Jon Bon Robi (352)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.07 0 0 352

Még nem mentem neki a karbantartó-cégeknek, úgyhogy még mindig várom a tippeket, akár arra is, hogy milyen szolgáltatásokat kell belevenni a történetbe.

Amikre én gondoltam: lépcsőházak takarítása kétnaponta, szezontól függően hóeltakarítás/fűnyírás, szemetes edények mozgatása elszállításhoz, villany/víz problémakezelés (akár csak annyi, hogy van egy mesteremberrel kapcsolata, aki mondjuk vállalja, hogy két órán belül itt van, akár hajnali három van, akár karácsony).

 

Ja, még valami: nem kéne az udvarra néhány kézi szemetesedényt telepíteni?

lagardere Creative Commons License 2006.03.07 0 0 351

Jó ötletnek találom az Önkormányzatot megkérdezni a felsorolt témákról,

köszi mindenki nevében! Kíváncsian várom, mit válaszolnak...

Előzmény: Jon Bon Robi (327)
lagardere Creative Commons License 2006.03.07 0 0 350

Természetesen nem úgy értettem és ez a fajta szóhasználat nem az én stílusom.

Csak arra az egyoldalú kijelentésre szerettem volna a köznép érdekében reagálni, amit az előttem szóló fogalmazott meg:

"Megoldás le kell  zárni az egészet, aki nem vett semmilyen parkolóhelyet, be sem jöhet és kész."

Azóta már úgy látom, körvonalazódik a mindenki számára kedvező megoldás.

Hurrá!

Előzmény: Jon Bon Robi (317)
Lakó24 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 349
Egy kapu lenne az igazi. Nem sok dolog kell hozzá: egy kapu:), és valahogy beléptetni a népet, a legegyszerűbb egy távirányító, kérdés megéri-e (mármint nekik..). Az egyszerűbb a kártya és kintre is telepíteni egy leolvasót (kérdés megrongálja-e vki..). Igaz a mélygarázsos belépőn kívül kell másik, hiszen nem keveredhet a fenti parkoló és a mélygarázs sem (bár nem hiszem, ha le van zárva és csak az megy be aki rendelkezik parkolóhellyel ez még mindig problémát jelentene a nehéz felfogásúaknak). Megoldódik ez csak idő kérdése :))
Előzmény: lula2 (335)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.07 0 0 348
Kaptam egy levelet a www.ujbuda.hu webszerkesztőjétől, hogy a kérdéseimet továbbították az önkormányzat felé. Tikk-takk-tikk-takk... :)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.07 0 0 347
Ez igaz, erre nem gondoltam, mert ott még nem jártam. Időszerű volna... :)
Előzmény: diosbukta (346)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.07 0 0 346

> Kicsit ide tartozik, hogy ha azt feltételezzük, hogy a karbantartó ügyel a majdani kapu nyithatóságára, akkor annak itt kell laknia. NA nem mintha nem lenne üres lakás, de é na karbantartónak azért nem szavazok meg egy tetőteret a JEgenyében... :) <

 

Miért kéne itt laknia? 8-12 órás műszakonként váltják egymást, nem?

Ott van a kis helyisége a mélygarázsban, annyi elég.

Előzmény: Jon Bon Robi (342)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.07 0 0 345

Khmm. akkor kénytelen leszel a tűzhelyen melegíteni egy edényben. :-)

Vagy szerelőt hívni, mert az 1 perc, az tényleg nem normális.

Előzmény: Bláz (343)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.07 0 0 344

> MEgpróbálok megkeresni néhány karbantartó/takarító céget, hogy adjanak valami hozzávetőleges árajánlatot, mennyiért vállalnák a környezetünk rendbentartását... Ötlet? (hogy kiket, kiket ne, "hallotam róla, ez jó", "őt ne, mert szidják") <

 

Direkt-Mester? :-))))

 

Lehet, hogy előzör velük kén egyeztetni. Hogy mi is a feladatuk.

Mert szép dolog a 3 napos garázstakarítás, de nem kéne az udvaron is megtenni ugyanezt? Kit tudja, hogy mire fizetünk?

Előzmény: Jon Bon Robi (341)
Bláz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 343
Van egy idegesítő problémám: ha hajnalban,vagy éjjel szeretnék meleg vizet csiholni,kb 1 percig kell engednem maximumon a melegvizet. Ami az elején kásásan hideg. Lehet,hogy barom vagyok,de nem nagyon tetszik,hogy egy fogmosásért,ami az érzékeny innyemmel csak langyos vízzel esik jól, el kell pancsoljak vagy 40 litert a melegvízórámból!!
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.06 0 0 342

Illetve arra is várok javaslatot, hogy milyen szolgáltatásokat kellene belevennünk a történetbe.

 

Kicsit ide tartozik, hogy ha azt feltételezzük, hogy a karbantartó ügyel a majdani kapu nyithatóságára, akkor annak itt kell laknia. NA nem mintha nem lenne üres lakás, de é na karbantartónak azért nem szavazok meg egy tetőteret a JEgenyében... :)

Előzmény: Jon Bon Robi (341)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.06 0 0 341

Következő javaslatom:

MEgpróbálok megkeresni néhány karbantartó/takarító céget, hogy adjanak valami hozzávetőleges árajánlatot, mennyiért vállalnák a környezetünk rendbentartását... Ötlet? (hogy kiket, kiket ne, "hallotam róla, ez jó", "őt ne, mert szidják")

Betty_boop Creative Commons License 2006.03.06 0 0 340
most mentem ki a lakattal, de szerencsejere mar elment :-) erzi a vesztet, hahaha
fénykard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 339
Én simán lelakatolnám ha már ennyire nem veszi észre magát. :)
Előzmény: Betty_boop (338)
Betty_boop Creative Commons License 2006.03.06 0 0 338
hat nekem ma is beallt vki a helyemre...irgum-burgum, kezdek bepipulni. Ha jol vettem eszre ugyanaz a renault mint tegnap, nem hiszem el. De ma mar szereztem egy lakatot, lehet h bevetem azt a csunya, de szuper otletet, hogy most lelakatolom, aztan keressen meg az illeto ha mar szeretne elhajtani a kedves kis kocsijaval :-))))
fénykard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 337
Szerintem jól gondolkodsz, legalábbis én egyetértek veled. :)
Előzmény: lula2 (335)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.06 0 0 336

> ps. A parkolást a kresz szabályozza és nem a tűzoltóság vagy bármi más szervezet. Minden olyan helyen lehet parkolni ahol a kresz megengedi. Ezt azért ne felejtsük el.  <

 

Na ennek utána kellene nézni.

Mert ugye vannak itt közlekedésre használt részek.

Vagy lehet, hogy KRESZ-táblákat kell kitenni?

 

Egy közös gyűlésen, valami általánosan elfogadott szankciót leehtne hozni.

 

A kaput meg szerintem kötelező megcsinálni, ahogy a kerítést is.

Ettől lesz lakópark.

Összesen kb. 340 lakás van.

Arra gondolniuk kellett, hogy a kapucsengőt hogyan viszik ki.

(Nem csak 1 kapu van!)

A kulcs meg a karbantartónál lesz és nem kell porta.

 

Előzmény: fénykard (333)
lula2 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 335

Látom, jól körbejártuk a parkolási témát. 

 

Nagyon tetszik nekem ez a fórum (köszönet az elindítójának), mert jó együtt gondolkodni a mindannyiunkat érintő problémákban.

 

Az én parkolóhelyemen még ma du 5-kor is ott állt az illetéktlen autó - behavazva, tehát szombat óta! Persze hogy nem rosszindulatot tételez fel senki józan gondolkodású, viszont ahhoz sem kellene lakat, hogy valaki rájöjjön arra, hogy amit nem vett meg, azt ne használja. Vagy mégis nehéz ennyire becsületesnek lenni?? Akkor jön a lakat.

Mindegy, én még mindig szenvedek az illetéktelentől és nehéz olyan helyet találnom, ahol "jó helyen állok" a parkoló területén, mivel máséra akkor sem állok rá, ha az enyémet elfoglalták. Vagy én gondolkodom rosszul???

Én szavazok a kapura - vagy legalább sorompós megoldásra gyalogjárdát hagyva - ha megvalósítható. Viszont a bevásárlós behajtások, megállások természetesek. A KRESZ is különbséget tesz megállás és várakozás között. Akinek jogsija van, ismeri a strófát :)

Persze hogy segítjük - magunk részéről - azt, aki nem tudta kiperkálni ezt az igazán borsos árú zsebkendőnyi területet (mi sem könnyen dobtuk a SHOFAR asztalára), tehát használni szeretnénk). Nem nagy igény...

 

fénykard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 334

Ha a gyalogos forgalmat is szabályzni akarjuk (ne jöhessen be bárki) a lakópark területen akkor ki kell húzni az összes lakás kapucsengőjét a főbejárathoz. Ez most nincs meg és baromi nagy munka lenne. Nem sok valószínűségét látom. Ha csak a járműforgamat akarjuk szabályzni akkor elég egy sorompó is, amit rádiós kártyával is lehetne nyitni. persze itt megint bejön a képbe a tűzoltáság, de én erre azt mondom, hogy kapjanak ők is egy kártyát vagy nyissa ki nekik a karbantartó. Ezért én nem tartanék fent egy portaszolgálatot.

Előzmény: Jon Bon Robi (332)
fénykard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 333

Nem értem én ezt, biztos nem vagyok tipikus magyar ezért nem értem.

Ha vki vett felszíni parkolóhelyet akkor miért áll más helyére? Azért mert nem érdekli és mert fegyelmezetlen. Ha meg nem vett akkor meg ne parkoljon bent, de azért azt senki ne akarja már megakadályozni, hogy a saját lakásánál a lépcsőház előtt egy rakodás vagy egy nagyobb bevásárlás erejéig beálljon a kocsival (ez kb. max 5-10 perc). Egyrészt nincs joga hozzá, másrészt parasztság lenne.

 

Nyílván bassza az emberek csőrét (jogosan hiszen másfél misit fizettek a helyért mások meg ingyé parkolnak), hogy sokan bent parkolnak és szerintem is parasztság, de lássuk be megtehetik.

 

Én sem parkolok bent mert nem vettem phelyet és nem halok bele pár méter gyaloglásba.

 

ps. A parkolást a kresz szabályozza és nem a tűzoltóság vagy bármi más szervezet. Minden olyan helyen lehet parkolni ahol a kresz megengedi. Ezt azért ne felejtsük el.

 

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.06 0 0 332

Egyszer már volt téma, de feltűnt, hogy mostanában  - a korábban megbeszélt lehetőségekhez képest - eléggé tényként kezeljük, hogy "amikor lesz majd kapu".  Utánanézett ennek valaki, hogy azt milyen kitételekkel lehet megvalósítani? És nekünk kéne rá áldozni, vagy leverni Shofarékon?

 

Technikai kérdés: pontosan hány lakás van itt összesen?

wami Creative Commons License 2006.03.06 0 0 331

Igazad van! A felhajtóka csak egy jelzés a kevésbé jóindulatuak számára!

Egyébként meg én is álltam már másnak a helyén de csak tévedésből!!!Esküszöm!!!

Előzmény: Jon Bon Robi (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!