Keresés

Részletes keresés

sasanz Creative Commons License 2000.06.28 0 0 248
Egy kis információ a Tiszáról.
eMM Creative Commons License 2000.06.27 0 0 247
Nana biztos hogy lehet a szenyezett tiszából fogott halat forgalmazni?
Azért én szívesen olvasnék erről konkrétumot.
Neked meg még lényegesebb, hiszen ott horgászol.
Amennyit én a csarnokban vásárolok... :-)
Előzmény: miksi (246)
miksi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 246
Pihiznek a fagyasztóban. A bevizsgáltatás nem rossz ötlet, bár a halászatot is feloldották, azaz a Csarnokban, tudtodon kívül is vehetsz tiszai halat. Csak nem engednék, ha nem viszgálták volna be. Vagy túl naív vagyok?
Előzmény: eMM (243)
eMM Creative Commons License 2000.06.27 0 0 245
Én fenéken csak kóbor törpéket fogtam.(nem sokat kettőt! :-()
Viszont csend volt és nyugi a zajos szomszédok minimális jelenléte miatt.
Manapság ennek is örülni kell nálunk.
Szerintem éppenhogy déli szél volt, ami nem is baj,mert az északi a rossz szél.
Előzmény: Kawauso (244)
Kawauso Creative Commons License 2000.06.27 0 0 244
Szombaton a Rackevei-Dunan, mivel eladjuk a telket, amolyan bucsuhorgaszatot rendeztem. Sajnos nagy szel volt, de csakazertis uszoztam. Meg is lett az eredmenye, nagyon szepen jottek a bodorkak, deverek, karikakeszegek. Meg is lepodtem, elvileg front elott, ekkora szelben nem nagyon szoktak enni a halak. Igaz, ez eszaki szel volt.
eMM Creative Commons License 2000.06.26 0 0 243
És mi lett velük?
Be kéne vizsgáni őket valahol, hogy van e a húsukban nehézfém.
Előzmény: miksi (242)
miksi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 242
Sporik,
Nagyon jó hírek első kézből:
Vasárnap, reggel 5-8-ig (utána elvert az eső) a folyó Tiszán:
2 nagy és 3 kisebb törpeharcsa
1 35-40 dkg-os kárász
1 erős másfeles tükörponty

Szóval van (maradt) hal!!!
(megenni azért nem mertem még, bár a helyiek esküdöznek, hogy semmi gond).

eMM Creative Commons License 2000.06.07 0 0 241
Tiszta méreg, én még teljes áron vettem kb 1 hónapja 1 Corsair orsót! :-(
Előzmény: miksi (240)
miksi Creative Commons License 2000.06.07 0 0 240
Sporttársak, akit érdekel:
A Hervis-ben (Europark, a Határ úti metrónál) Cormoran akció van, egész normális áron lehet botokat, ordókat venni. Bár az olcsóbb cuccok eléggé fogynak (kinéztem egy botot szombaton, tegnap már nem volt), de még lehet, hogy érdemes körülnézni
eMM Creative Commons License 2000.06.06 0 0 239
Hát az állatkerti tóban nagyon ettek a pontyok! :-)
Más víz mellé, sajna nem jutottam L :-(
Egyébként újholdkor inkább napközben/hajnalban esznek a halak,, teliholdkor kell éjszaka horgászni.
Ha szélcsend van, nagyon esznek a lapátdévérek, a dunaágban legalábbis.
Előzmény: hattila (236)
miksi Creative Commons License 2000.06.06 0 0 238
Azért az előke nélkül fogott nagy csukához a tudomány mellett egy jó adag mázli is kell
Előzmény: deltoid (233)
kajzi Creative Commons License 2000.06.05 0 0 237
Sziasztok!

Az újhold dolog nekem sem jött be. Gyakorlatilag egész szombat éjjel 1 db dévért fogtam.
Kapás sem volt, teljes csend.

kajzi

Előzmény: hattila (236)
hattila Creative Commons License 2000.06.05 0 0 236
Üdv mindenkinek! Egy kis információra lenne szükségem, a segítséget előre is kösz. Bp környékén kellene egy olyan tó, ahol a halkergetés mellett fürdeni is lehet emberi körülmények között, tudjátok, ha nőkkel megy az ember, nekik is kell vmi szórakozás...Szóval, ha tudtok, segítsetek! Az újhold dolog többeknek nem jött be, pl. a háziréten se ment a hal, nektek mik a tapasztalataitok?
eMM Creative Commons License 2000.06.02 0 0 235
halihó mindenkik, ma újhold van!
Kiemelkedő a fogási esély, a hétvégén.
Sajna én csak az állatkertben figyelheteMM holnap a halakat.......
deltoid Creative Commons License 2000.06.02 0 0 234
Helyreigazítás: R. Józsi csukája 8,50-es volt
Előzmény: deltoid (233)
deltoid Creative Commons License 2000.06.01 0 0 233
Persze, hogy bivalyölővel horgásznak, negyvenes damillal, hogy nehogy má véletlenül megszaggassa őket valami. Köll a hal a Gorenjébe. Szigligeten például én még nem láttam olyat, hogy valaki partról három kilósnál nagyobb pontyot fogott volna, ennek ellenére százas alatti bottal nemigen próbálkoznak a surmók. Mókás, mikor a csávó tekeri ki a nyolcvandekás dévért, de csak a kövektől egy méterre tud biztosan válaszolni a kérdésre,hogy megvan-e a hal. Közben ugyanis nem érez semmit az itrózatos cuccán, tehát pont a lényeget veszti el a sportból. Pedig a legfinomabb cucc is bőven elég az akadómentes vizen. Jól ismerek valakit, aki matchbottal, tizenötös szállal 6.50-es csukát fogott. Drót- vagy kevlárelőke nélkül. Ő a példaképem.
Előzmény: Kawauso (227)
sasanz Creative Commons License 2000.06.01 0 0 232
Köszi, ha arrafelé járok, előtte feltétlenül érdeklődni fogok nálad!
Előzmény: kajzi (230)
kajzi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 231
bocsi

nem evett a ponty.....

Előzmény: sasanz (229)
kajzi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 230
Hello!

Akkor sorban:
>Úgy tudom, ott több tó is van, tudnál pontosabb leírást adni?
Az első tó a pölöskei tó, gyakorlatilag teljesen tönkrement, nem foglalkoztak vele.
Halászták mindenhogyan..... Most állítólag önkormányzati tulajdonban van.
Nem ajánlom.
Aztán a zalaszentmihályi, erről írok később.
Kicsit Pacsa felé a pacsai (bármilyen furcsa is). Erről annyit tudok, hogy sok a ponty és
nagyok.
Aztán a pötrétei tó, állítólag szintén jó,
és most már Hahót mellett is vannak tavak, de azok még újak.

> Napijegy mennyi, hol lehet venni?
Azt hiszem 1500 Ft, a faluban több helyen is lehet venni, a polgármesteri hivatal
mellett a diszkontban, valamint a tóparton a Potyka panzióban is.....
Szerdán, és hétvégén van horgásznap, de napijeggyel bármikor horgászhatsz.

>Megközelítésük?
A tavakat legjobban a Keszthelyről Lenti felé menő uton lehet elérni. Ha konrétan érdekel
megnézem a számát.

> Compók vannak ott?
Mihályon én is fogtam már, de kb 4 hete volt velem egy leányzó, és mivel nem evett
a csónakkikötöből nekiállt keszegezni 4-es spiccel. Delután 2-kor.Aztán majdnem
belesett a vizbe, de amikor megfogta a compót megtapsolták. Már a halat is meg Őt is.
32 cm volt.

hát ennyi. Ha még valami info kell, írj!

kajzi

Előzmény: sasanz (229)
sasanz Creative Commons License 2000.06.01 0 0 229
Szia. Úgy tudom, ott több tó is van, tudnál pontosabb leírást adni? Napijegy mennyi, hol lehet venni? Megközelítésük? Compók vannak ott? Nem mintha mostanában Zalába mennék horgászni, de sosem tudni. (A MaHor-ból származnak a felületes információim.)
Előzmény: kajzi (228)
kajzi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 228
Sziasztok!!

Csak ajánlani szeretnék egy vizet, ahol ezüstkárász nincs,
aranykárász viszont sok, és szépek....
És ponty is.....
Zalaszentmihályra járok, és fantasztikus a viz. Aki tudja,
próbálja meg, mert nagyon nagy élmény......

kajzi

Előzmény: Kawauso (227)
Kawauso Creative Commons License 2000.06.01 0 0 227
A Balaton mellet jarva feltunt, hogy mindenki "bivalyolovel" uszozik (!!!), még küszre (!!!) is. Pedig a grammosnal kisebb uszok szerintem meg a finom pontyozasnal is bejatszhatnak.
Előzmény: sasanz (226)
sasanz Creative Commons License 2000.05.31 0 0 226
Ja-ja. 1 grammos úszóval csak bénáztam, aztán amikor Mojo kartács a fél grammossal szerelt cuccát kölcsönadta, én is elkezdtem akasztgatni a halakat:)
Előzmény: Mojo (224)
Kawauso Creative Commons License 2000.05.31 0 0 225
A karasz es az ezustkarasz kb ugyanakkorara no meg. Az ezustkarasz talan nagyobbra nohetNE, de altalaban a nagy egyedsuruseg miatt elkorcsosul (tehat meg kisebb is). Az aranyos szin mellett egyebkent a magasabb hat es neha a farokuszo toven levo fekete folt is segit elkuloniteni a karaszt. Valoszinu, hogy olyan az elterjedese, mint a lapi pocnak, amely voroskonyves es altalaban tenyleg ritkasag, viszont ahol van, ott nagyon.
Előzmény: Mojo (222)
Mojo Creative Commons License 2000.05.31 0 0 224
És a kérdés második részére felelve: általános!
Ha etetsz, fogsz!
Egyetlen titka a dolognak az érzékeny (nagyon finom) szerelék!
Előzmény: Kawauso (221)
sasanz Creative Commons License 2000.05.31 0 0 223
:)))) Na jó, bevallom, hogy nem mindegyik volt teljesen aranysárga, de ezüstkárász biztosan nem lehetett, mert elég kis fejük, nagyon púpos hátuk volt, szinte kerekek és elég "füstös" volt az ezüstösségük is. Szóval lehet valami ebben a hibrid dologban, de csak lehet :))

Ja, paprikás liszt helyett érdemesebb paprikás morzsába forgatni a halt, sokkal finomabb. Először én is liszttel csináltam.

Előzmény: Mojo (222)
Mojo Creative Commons License 2000.05.31 0 0 222
Biztosan van!
Én sem tudok többet mondani mint sasanz, mindketten úgy ítéltük meg, hogy ezek kárászok voltak.
Az is lehet, hogy hibrid egyedek, bár a méretükből ítélve ez nem valószínű. Ha jól tudom, az ezüstkárász nem nő ekkorára.
Olyan igazi, kisfejű, kerek, szinte feketésen sárga egyedeket a szolnoki Holt-Zagyván fogtam.
Előzmény: Kawauso (221)
Kawauso Creative Commons License 2000.05.30 0 0 221
A karaszokhoz gratula! Ma mar alig lehet igazi aranyhatut talalni. Azt a fulest is hallottam, hogy lehet, hogy vedettseget is fog kapni. Oszinten szolva megerdemelne.
Egyebkent van a vizben ezustkarasz? Ez csak egy szerencses szeria volt, vagy altalanos?
Előzmény: sasanz (220)
sasanz Creative Commons License 2000.05.29 0 0 220
Péntek délutántól szombat délelőttig az Alcsi-szigeti holt Tiszán áztattuk a damilt. Törpével jól fel van szerelve a víz:)) Búzás vagy kukoricás etetés után majd kidurrantak, úgy telezabálták magukat, az óriási hasban jól látszódtak kívülről is a kukorica- és búzaszemek. Persze ezek után is kaptak nagy vehemenciával mindenféle csalira. Azért amikor a dévér vagy kárászcsapat is megjelent az etetésen, a törpék elpucoltak (néha-néha azért befutott egy-egy). Kárászból a legszebb 60 deka körül volt. Ezüstkárász egy sem volt köztük, mindegyik szép aranyszínű volt! Spicbottal, 10-es zsinórral élvezet volt fogni őket. Aztán paprikás lisztbe forgatva enni is élvezet volt, a kárászok sem voltak iszapízűek.
miksi Creative Commons License 2000.05.25 0 0 219
Nem baj, a halak addig is nőnek, híznak
Előzmény: eMM (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!