Keresés

Részletes keresés

tinca_tinca Creative Commons License 2000.07.30 0 0 278
Udv Centurios!

Elarulod hol is van az emlitett holtag ahol sok van az en kedvenceimbol?

Egy kis holtágban horgászom a Szigetközben.A halfauna
nem valami széleskörű: ....compó,...

tinca_tinca

Előzmény: Centurios (274)
miksi Creative Commons License 2000.07.30 0 0 277
A filmet én is láttam, még ha a fele igaz, az se semmi. Úgyhogy én is nagyon kiváncsi lennék első kézből származuó infokra
Előzmény: mika waltari (275)
gaboly Creative Commons License 2000.07.29 0 0 276
Délegyháza környékén több horgásztó is van, nem tudom, melyikről láttál filmet? Egyébként engem is érdekelne, nem próbáltam még, csak elmentem mellette kocsival.
Én a csatornákat kedvelem inkább,(DVCS, Kiskunsági) s ragadozóra horgászok. Süllő, csuka, balin szokott akadni.

A Balatonon én is próbálkoztam többször, most legutóbb főleg kárászok jöttek.

Egyébként üdvözlök mindenkit, most találtam a topikra, még nem olvastam végig.

Előzmény: mika waltari (275)
mika waltari Creative Commons License 2000.07.28 0 0 275
Érdekelne tud e valaki valamit a délegyházi horgásztóról, a héten láttam egy figyelemfelkeltő reklámfilmet róla az ATV-n , kérdés mennyi belőle az igaz?

Centurios Creative Commons License 2000.07.28 0 0 274
Háj, lenne egy kérdésem,hátha tudtok segíteni.

Egy kis holtágban horgászom a Szigetközben.A halfauna
nem valami széleskörű: keszeg,kárász,compó,balin,valamint elvétve csuka és ponty.Szinte mindet megtudom horgászni,
kivéve a pontyot.Az említett halak a legnagyobb tömegben
a holtág hinaras szakaszán találhatóak meg,ami egyben a
legméllyebb,és legvégső szakasza is az ágnak./ 1-2.5m /
Ez úgy lehetséges,hogy a szél a hinarat ide fújja be,így csak
itt tud megmaradni.Kérdésem: hogy van az hogy,minden halat
meg tudok fogni,csak a pontyot nem,pedig véletlenűl már négyet is fogtam vízközt,vagy 50-es eresztékkel.Ha etetek előbb találja meg a comi meg a karesz /amiből sok van/ mint
a ponty.Ha nem,akkor órákig semmi.Elég jól kiismertem a kareszokat,tudom mikor-hol esznek,a pontyok viszont
elkerűlnek.Segítsetek !!!
Köszi

minibb Creative Commons License 2000.07.28 0 0 273
Hal-ól!
Dír Bug!
Ez nem olyan nagy bug, bárkivel előfordulhat.
Az Árpád Híd pesti hídfőjénél, ahogy jössz a Duna Plaza felől a belváros felé, nem kell felmenni a felüljáróra, hanem a felüjáró mellett jobbra találsz egy horgászcikk szervízt és boltot.
Na ott nagyon tisztességes áron profin javítanak botokat. Hogy a konkrét ügyben tudnak-e segíteni, azt nem tudom.
mini
Előzmény: Bug (272)
Bug Creative Commons License 2000.07.17 0 0 272
Sziasztok , kezdő pecásként sikerült eltörnöm a botomat . Tud valaki Pesten olyan helyet ahol meg tudják csinálni ? A típusa :Tebco techno vision 100 .Előre is kösz.
eMM Creative Commons License 2000.07.13 0 0 271
Ja és kell vinni engedélyt,vagy elég ha leleprkálom a pénzet,kpok jegyet oszt annyi?
és mettől meddig hol kapható a napijegy?
Előzmény: eMM (270)
eMM Creative Commons License 2000.07.13 0 0 270
Ez az a kis vacak tó újhegyen?
Abban van hal,nemcsak béka?
Na ez nekeMM új,neMM is lakom tőle messze,majd kiprószálom.
Én már ezer éve neMM is láttam potykát, úgyhogy nekem a 32 centis is lyó lesz, nem vagyok olyan válogatós mint ti.
Előzmény: Putyin (266)
jkarhu Creative Commons License 2000.07.13 0 0 269
Meg a keletiekkel, mert én sem viszek haza a süllőn kívül mást. (Na még a csukát.) De nem is járok intenzív vizekre.
Nagyob régen voltam néhányszor a Háziréti tározón. Ott is van a két ponty + egy egyéb nemeshalas szabály, de akkora a tó, hogy nem lehet belátni. Ott mindenki egyre nagyobbra cserélgeti a szákban lévő két pontyot. Persze a fogási naplóba rögtön be kellene írni őket, de azzal senki nem foglalkozik.
Vannak viszont olyan tavak, ahol minimális a napijegy, csak azt a halat kellkifizetni (kilóra), amit haza akarsz vinni. Ez sem sokkal szimpatikusabb, de legalább nem zavarnak el 10 perc múlva, ha fogtál két 32-es pontyot.
Előzmény: Putyin (268)
Putyin Creative Commons License 2000.07.13 0 0 268
Én is az állományvédelemre gondoltam, de ez így, egy nagy baromság! van egy horgászetikai szabály, hogy ha egy helyen rendszeresen mérten aluli hal akad, akkor arrébb kell menni, de itt telenyomatták a vizet 33-35-ös pontyokkal, amik csapatban jönnek és ha kifigod ugye el kell tenni.
És én tényleg úgy szeretek horgászni, hogy pl. 2 kg alatt visszadobom a pontyot.
Csak azért szomorú a dolog, mert közel lakom a tóhoz, rendszeresen oda jártam volna, és tényleg gyönyörű, rendezett a környezet.
És mi van azzal a horgásszal (lásd nyugati példák), aki nem teszi el a halat? Az nem mehet oda horgászni?
Előzmény: jkarhu (267)
jkarhu Creative Commons License 2000.07.13 0 0 267
Ezt szokták alkalmazni az intenzív vizeken, hogy ne kerüljön vissza sérült hal. Amit leírsz, az viszont szemétség, mert ahol kötelező is elvinni a méretes nemeshalakat, ott általában tovább horgászhatsz, amíg meg nem fogod az engedélyezett 3-5 kiló egyebet. Szóval ez így színtiszta húshorgászat.
Előzmény: Putyin (266)
Putyin Creative Commons License 2000.07.13 0 0 266
Hello kedves horgásztársak!

A múltkor voltam Kőbányán, a Bányató utcánál lévő tavon horgászni.
Ahhoz képest, hogy Pesten van, csodálatos víz, igen jó fogási lehetőségekkel.
Van viszont egy érdekes szabály (amit ugyan a napijegyen nem tüntetnek fel): minden méret feletti halat el KELL tenni, és ha megfogod nemeshalakból a 2-t, akkor azonnal abba kell hagyni a horgászatot.
Erre horgászat közben, teljesen váratlanul hívta fel figyelmemet a halőr. Ezek után beláttam, hogy nemigen fogok többet odamenni, mert kb. 15 percért szerintem sok a 1,5óra utazás és az 1500 Ft.
Mi erről a véleményetek?

sasanz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 265
Én sajnos nem tudok a nyáron hazalátogatni, de aki a Felső-Tisza vidékére indul, az talál itt némi infót, bár nem a legfrissebbeket. A vízminőségről itt talán meg lehet tudni valamit.
fafaj Creative Commons License 2000.07.11 0 0 264
Köszi eMM.
Akit érint: a Duna-Tisza csatornát úgy látom kikotorták (D.harasztitól lefele), és állítólag telepítettek.
Most keresem hol lehet területit venni.
Előzmény: eMM (260)
Zaza Creative Commons License 2000.07.10 0 0 263
üdv

semmit,
mármint ezt fogtam a hétvégén a Balatonon,
illetve 1db paptetűt a vicc kedvéért...

van hal a Balatonban?

korx Creative Commons License 2000.07.06 0 0 262
warQ: A balatoni engedélyhez nem kell egyesülethez tartozni, tőlem csak az állami jegyet kérték, sőt ha nem lett volna azt is vehettem volna helyben.
Előzmény: warQ (259)
Mojo Creative Commons License 2000.07.06 0 0 261
Másfél hete Tiszaújvárosban jártam, ahol "véletlenül" összefutottam egy kedves cimborámmal.
Éppen a horgászok ellenőrzéséről tért vissza többedmagával. Kérdeztem, volt-e valami.
Kb. 30 pecásnak 3 pontya volt, meg keszegek.
Előzmény: miksi (242)
eMM Creative Commons License 2000.07.06 0 0 260
A szigethalmi híd után a rági 51-es, és az új találkozásánál van 1 horgászbolt.
Az 4.30 tól nyitva van.
Előzmény: fafaj (258)
warQ Creative Commons License 2000.07.05 0 0 259
HellÓ!
Nem tudjátok véletlenül, hogy a balatoni területi engedélyhez szükséges-e egyesületi tagság, vagy elég csak símán az állami horgászjegy?

Köszi!

warQ

fafaj Creative Commons License 2000.07.04 0 0 258
Mind aminek a hegye a szárafelé hajlik.
De peresze nem akasztja meg megától a halat csak szerintem valaki egyszer kitalálta.

Tudja valaki, hogy a Ráckevei-re hol kapható hajnalban napijegy? (Soroksár,Dunaharaszti)

fafaj

Előzmény: eMM (257)
eMM Creative Commons License 2000.07.03 0 0 257
Rengeteg horognak áll befelé a hegye.
akkor az mind önakasztós?
Előzmény: miksi (256)
miksi Creative Commons License 2000.07.03 0 0 256
Igen, szabad. Általában minden horgászboltban kaphatö (ha nem is teljes méretválasztékban). Néhol KAMASAKI horogként ismerik (persze, más is gyárt). A lényeg: a normál horoghoz képest sokkal nyitottabb, és a hegye nem felfelé, hanem a horog szára felé áll egy kicsit. A nagyobb méreteket számomra ismeretlen okból általában füles kivitelben csinálják. Ahol én szoktam horgászni a Tiszán, a helybéliek használjék ezt, tőlük tanultam.
Előzmény: eMM (255)
eMM Creative Commons License 2000.07.03 0 0 255
Én neMM kövezlek meg,mert gőzöm nincs milyen az az önakasztós horog.
egyáltalában szabad használni?
Előzmény: miksi (254)
miksi Creative Commons License 2000.07.03 0 0 254
Kedves Mini,
A folyó (pláne, a Rábához hasonló, gyorsfolyású) egy kicsit más mesterség. Elsősorban fenekezés, vége kötött kanál (vagy más, de mindenképpen lapos) ólommal, botspiccet használva kapásjelzőnek. Úszózás: főleg olyan helyeken, ahol a víz megáll, visszaforog. Perzse lehet a nyílt mederben is, de az elég munkás. Ne felejts el beszerzni folyóvizi úszókat (ezek rövidebbek, és tömzsibbek az állóvizi antennás jószágoknál). Én legalábbis így szoktam/lestem el a nálam hozzáértőbbektől.
Lehet, hogy ezért a sporik egy része majd megkövez, de elsősorban fenekezésnél (ahol a spicc mozdulására azonnal be kell vágni, hogy akassz) én nagy hasznát szoktam venni az un.: önakasztós horgoknak.
Én ugyan még nem horgásztam a Rábán, de úgy tudom, hogy gyakorlatilag minden van benne.
Görbüljön a vége, érdekelne majd az élménybeszámoló.
Előzmény: minibb (252)
eMM Creative Commons License 2000.07.03 0 0 253
Az ókorban még aligha horgásztak.
Előzmény: fafaj (251)
minibb Creative Commons License 2000.07.03 0 0 252
Haliall!
Örömmel olvasom a topicot. Magam csak kocapecás, hétvégenként nádban, egy úszóssal küzdök pontyra. Nyár elején jól ment, három hétvégén hét potyka, de az utóbbi másfél hónapban csak egy árva retúr volt.:(((
Javaslom mindenkinek a diósjenői tavat, 60 km Pestől a 2-es úton. Napijegy 1200, elhozható 2 db. ponty és 5 kg. egyéb, ha zseni vagy. Fenekezni lehet stégről és úszózni a nádban. Nem mondom, hogy pezseg a víz, de gyönyörű a hely, kilátás a Börzsöny bérceire.
Kis infokérés: én eddig csak állóvízben pecáztam a leírt módon, de most megyek egy barátom tanyájára a Rábára. Mivel, mire és hogy ajánlatos eme folyamban próbálkozni. Info jöhet emilben, de lehet public is a többiek okulására.
Kösz
Mini
fafaj Creative Commons License 2000.07.03 0 0 251
INFO Bp környéke

Gyermely: Lánchídtól kb 60km 2500Ftt.
Háziréti tározó: kb 20km 2200Ft Csúnyán akadós.

Akit érdekel emilben is kérdezhet.

Apropó a horgászoknak volt istenük az ókorban?

fafaj

miksi Creative Commons License 2000.06.30 0 0 250
Hát, ha nagyon tárgyszerü akarok lenni: nem tudom. Az viszont tény (megírták az ujságok, odalent ki van plakátozva, stb.) hogy júni 17.-től feloldották a horgászati és halászati tilalmat. Márpedig (gondolom) ha halásznak, akkor azt el is akarják adni.
Előzmény: eMM (247)
miksi Creative Commons License 2000.06.30 0 0 249
A link nem igazán működik
Előzmény: sasanz (248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!