Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.23 0 0 252
Uhh mióta nem John Bull? Pedig annó '98 körül az év John Bull Pubja volt.
Lucullus színvonala romlott, vagy az még mindig jó? Ja és az a Belga étterem ami a Széchenyi gyógyszertár mellett a volt szabadság étterem helyén van milyen?
Előzmény: FastCatch (251)
FastCatch Creative Commons License 2003.03.23 0 0 251
Tegnap jártam a debreceni London Music Pub-ban (ex John Bull). Röviden a reflexiók:

- a pincérek udvariasak (de ez nem egész objektív, mert a főnök ismerte a társaságot)
- a Cézár saláta feledhető (szemre főleg, de az íze se az igazi)
- tatár beefsteak: teljesen OK, de semmi különösen extra (bekeverve hozzák, amit én kevésbé csípek, de elég általános)
- jércemell őszibarackkal: kifejezetten kellemesen fűszerezett, csak kicsit száraz a hús, de azért egészen rendben volt
- bélszín májjal-gombával: isteni!!! mondjuk a hasábburgonya kicsit ciki mellé, de a hús tényleg kiváló...
- tiramisu: hááát, ezek még nem jártak Olaszországban! se ízre, se látványra nem üti meg a minimumot (mondjuk az angol konyha édességek terén nem a világ teteje...)
- egész jó borok vannak (bár én csak "közepes" ínyenc vagyok), nekem a szekszárdi merlot-juk bejött

Foti Creative Commons License 2003.03.22 0 0 250
Pilisszentiván Gyémánt étterem
Előzményekről tudni kell, hogy előtte az első képen látható úton indultunk a kölykökkel a hegynek. Egy kis hóbanjárás és hancúrozás után derült ki, hogy kb 1,5 óránk van még a hazavezető buszig, így csüccsentünk be az étterembe.
A kaja finom volt, bár úgy tűnt, részben, jó előre fagyasztott dolgok hirtelenkedtek az asztalra.

A pincészet egy része megszemlélhető, de borok ügyben most el is hallgatok.

Gőgös Gúnár Gedeon II. Creative Commons License 2003.03.21 0 0 249
Ásványrárón (szigetköz) a Szürke Gém. Volt, hogy lementünk Budapestről csak egy ebéd kedvéért.
Franz Cimballi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 248
Szerintem igen.

(Nem tudod, miért mérték a partot Alsóörsön? A hőtágulásra rákérdeztem, de csúnyán néztek...)

Előzmény: robicsek (247)
robicsek Creative Commons License 2003.03.09 0 0 247
És még mindig csak cash?
Előzmény: Franz Cimballi (246)
Franz Cimballi Creative Commons License 2003.03.09 0 0 246
Bánd. Udvarház megnyílt. Minőség, kiszolgálás a megszokott. Bableves. Gulyás. Birkapörkölt. Csülök. Libacomb. Gazda szeme.
Jozs Creative Commons License 2003.03.07 0 0 245
Tokaj és Bodrogkeresztúr között van a Lebuj étterem, ami nem csak halászcsárda, de halételekből igen jól állnak mind kínálatban, mind minőségben.
Előzmény: CsiMbuLa (243)
Gőgös Gúnár Gedeon II. Creative Commons License 2003.03.07 0 0 244
a Colombus a Lővérekkel szemben van??? az tényleg nagyon jó volt úgy 4-5 éve... Még mindig jó???
Előzmény: mistermax (235)
CsiMbuLa Creative Commons License 2003.03.02 0 0 243
Tud-e valaki egy jó halászcsárdát Tokaj környékén?
Coch Creative Commons License 2003.02.25 0 0 242
Debrecen, Piac u. 20. Varoshaza etterem. Kulturalt kornyezet, kituno etelek. 14eFt/6 fo, ital, leves, foetel es desszert. Menu is van.
etna Creative Commons License 2003.02.23 0 0 241
Belényes, Fő utca, Little Italia pizzeria.
Ár érték arányban korrekt.
Az viszont pofátlan dolog volt, hogy többet számláztak a sörre, merthogy még nem javították ki az étlapon. Ezzel együtt, aki a Vértopon sízik, annak útbaesik Várad fele s nem hagyja ott senki a gatyáját, két személyre fizettem 2 italra meg főételre 200.000 lejt, vagyis 1400 ft-t.
Hoborc Creative Commons License 2003.02.21 0 0 240
Végre eljutottam a sokat dicsért Gödör étterembe Szombathelyen, nagyon jó ebédet ettünk, reális áron. (Egyedül a túrógombócot csináltam volna másként, de ízlések és pofonok...) Szeretem az olyan étlapokat, amelyek már a szövegükkel hangulatot teremtenek az étkezéshez. Egy idézet az étlapról: "Nagyapám uzsonnája délutáni szunyókálás után: kispörkölt kislábasba friss fehér kenyérrel"

Miszter Two Creative Commons License 2003.02.18 0 0 239
Ez az út bal oldalán van, ha kifelé mész a Zólyom előtti utolsó kanyarok egyikében. Nem olyan régi hely, jópár éve megvan már, de relatíve újszerű, "eurokomform" a külseje:-)
Előzmény: Csokis (238)
Csokis Creative Commons License 2003.02.18 0 0 238
Ez az a faház -ha kifelé mész új jobb oldalán, a sziklafalas rész végén-, ahol már húsz éve is megállt az ember kajálni, ha arra járt? :-) (És már akkor is elég gáz volt a kiszolgálás.)
Előzmény: Miszter Two (236)
etna Creative Commons License 2003.02.17 0 0 237
Kolozsvár, Mócok útja: AKROPOLISZ vendéglő.
Naggyon jó kis hely, vegyes tálat érdemes rendelni, alig bírja megenni az ember. kb. 1200 ftnak megfelelő lej. Csíki sör 200 ft alatt..
Miszter Two Creative Commons License 2003.02.17 0 0 236
Hová érdemes vacsorázni menni FELvidéken?

Motorest Tempo
Zvolen

Zólyom előtt közvetlenül, a főút mentén, az erdő szélén áll a viszonylag színvonalas külsejű, jó állapotú fogadó, amelyben rendkívül előnyös árfekvésű éttermünk található. Friss, finom Zlaty Bazant sör 100Ft alatt(!), a legfinomabb Kapusztnyica - káposztaleves, sok hússal szintén 100Ft körüli áron. Ízletes sült hús, jókora adag párolt káposztával, knédlivel átszámítva 500Ft alatt. Laktató, hatalmas juhtúrós sztrapacska mindössze 280 Ft-ért.
A felszolgálás figyelmessége hagy némi kivetnivalót maga után, de amikor az ember helyesen kezd el ragozni szlovákul, akkor ez is sokat javul!
Ajánlom a helyet éhes kirándulóknak, hazafelé tartó kimerült síelőknek.

mistermax Creative Commons License 2003.02.02 0 0 235
Ami a soproni Colombust illeti:

A legmaximálisabban egyetértek, én még olyan jól kevés helyen lektam mint ott! Bőséges is volt, fimon is volt és még ki is lehetett fizetni a vacsit.

Előzmény: twentyfive (229)
Hoborc Creative Commons License 2003.02.02 0 0 234
Szerintem arról az étteremről lehet szó, amiről a 156-as hozzászólásban írtam, nézd meg.
Előzmény: Törölt nick (225)
bobomami Creative Commons License 2003.02.01 0 0 233
Nagymaros: Mediterrán Terasz
Pizzéria, de rengeteg más is van: cipóban sült csülök, grill húsok, levesek, stb.
Itt ettem életem legjobb steakjét! (42 éves vagyok, nem kezdő, ráadásul szakmabeli)
Mindent egybevetve: hibátlan.
Árak: a közepes kategória felső határán mozognak, de megéri. Nyáron pergolás terasz a Duna parton, ahonnan a visegrádi várat lehet látni.
twentyfive Creative Commons License 2003.01.31 0 0 232
A másik nagy kedvenc cirka 15 éve: Borgáta, autóspihenő, velős pirítós. Balcsi felé vagy vissza nem menekülhetnek előlem :)
Előzmény: twentyfive (231)
twentyfive Creative Commons License 2003.01.31 0 0 231
A Fórum nálam maga a bűnbeesés. Még ha salit eszek, akkor is belemászok a tésztasalijukba is, meg egy kis ez+az :))))) Nagyon szeretem a spenótos pizzájukat is. Ráksaláta! hmmmm, de fincsi! csöpögök... :))))
Előzmény: Mulan (230)
Mulan Creative Commons License 2003.01.30 0 0 230
Sopronban nekünk a Fórum a kedvencünk, bár rég jártunk arra...
Előzmény: twentyfive (229)
twentyfive Creative Commons License 2003.01.30 0 0 229
A Tercia Hubertus nagyon korrekt Sopronban, bár nem épp különleges az étlapjuk. Sopronban javaslom még a Rosengartent és a Colombust...
Előzmény: totyakos medwe (228)
totyakos medwe Creative Commons License 2003.01.28 0 0 228
csipcsa Creative Commons License 2003.01.17 0 0 227
Sziasztok!

Előre közlöm én full ínyenc vagyok.Ennek tükrében:
Szentendre:Az Aranysárkány tényleg nagyon jó már évek óta.

Fehérvár: Bölénycsárda-detto

Eger: Imola-a kiszolgálás nagyon jó,és az ízek is!

Parád: Parádi Kisvendéglő:Kivülről átlagos parasztház (belülről is), a tulaj Zoli bácsi aki elsőre nagyon morci, de fenséges a kaja.Tipikusan palóc ételek nem drágán.
Ha arra jártok mindenképp próbáljátok ki a palóclevest és a sztrapacskát!(az adagok nagyok!)

Kismaros: Patak- Ha jó szakácsot fogtok ki szerencsétek van!

Vác: MOMO -Most volt tulajváltás.A kaja fenséges volt nem túl alacsony áron. A kiszolgálás viszont pocsék.( a nyári étlapjuk nagyon tuti volt!)

Vác: Hétköznapokon 15:00-ig -Revóczy féle kifőzde a "Vörös-ház" mellett.Olcsó!és jó!

Vác: Barlang étverem- visszavette a régi tulaj-és most újra nagyon jó.Tipikusan mediterrán jellegű rostonsültek, tészták, pizzák.Közepes árfekvés.

Most ennyi nem jut eszembe hirtelen több vidéki hely.

Patrisz Creative Commons License 2003.01.17 0 0 226
Sziasztok! Ismet Pecs! Ilyen kiszolgalasban meg nem volt reszem, ugy ereztem magam, mint egy hercegno es a kaja is nagyon izletes, a kiszolgalas professzionalis es a helyiseg is nagyon hangulatos. Hogy hol? PEZSGOHAZ a Szent Istvan teren, vagy masneven Setateren. Mindnekinek nagyon ajanlom!!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 225
Tegnap kezembe akadt egy 2001-es Gusto amiben dícsérik Debrecenben a volt Szabadság étterem helyén nyílt Belga éttermet. Járt arra valaki mostanság? Étel-ital, kiszolgálás, hangulat, árak?
etna Creative Commons License 2002.12.26 0 0 224
Temesváron nyílt egy lenyűgöző pub a régi városházától nem messze Tunnel néven. A hajdani Erzsébet utca és a Ferencz József utca sarkán szinte, de az Erzsébet utcában.
etna Creative Commons License 2002.12.23 0 0 223
Ma az aradi La Pizza nevű helyen ettünk a Fő téren. Azt hirdetik magukról, hogy övék a legjobb olasz pizza, erről persze szó sincs.
Mindenekelőtt négyszögletes, amit nem szeretek, másodsorban vastag, harmadsorban a Quattro Stagioni nem Q.S..
Csomó étel nincs gnocchitól a salátáig, némely szendvics is hiányzik. Végül megalkuszunk egy vegyes bruschettában (ez rendben van) meg egy bolonyai spagettiben (ez is finom, de hiányzik róla a sajt).
Ár érték arányban ezzel együtt OK a hely, amit felsoroltam, meg fél liter kóla meg egy korsó sör volt kb. 1400 ftnak megfelelő píz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!