Keresés

Részletes keresés

Neon Licht Creative Commons License 2011.04.13 0 0 311

Amit a versenytakarmányozásról leszűrtem:

 

1. A galambok szinte mindig többet esznek, mint ami az eredményességhez pont jó. A maratonra ez nem vonatkozik.

 

2. Nincs vad galamb, csak túl sok takarmány.

 

3. Az összetétel nem túl fontos, de ne legyen poros, szennyezett, gombafertőzött a takarmány.

 

4. A koplaló nap nem hátrány, legalább ugyanannyit ér, mint a diétás nap.

A verseny utáni túletetés a colit előhozza.  

 

5. A rakodás előtti napon legyen egy csúcspont, amikor a galambok a héten a legtöbbet és legtartalmasabbat ehetik, ettől lesznek energikusak.

 

6. A szőlőcukor, laktiferm, cukros elektrolitok és társaik idejétmúltak, a semmi is jobb náluk, mert tuti az emésztőszervi gond, amit okoznak. 

Neon Licht Creative Commons License 2011.04.13 0 0 310

Ez már nekem is feltűnt korábban. Az ember nem lehet egyszerre kétféleképpen extravagáns. Vagy a mennyiség a lényeg, vagy a minőség, de ha egyik se számít, akkor az már nem takarmányozás, hanem hizlalás.

Előzmény: FvT (309)
FvT Creative Commons License 2011.04.13 0 0 309

Mivel úgy látom , most versenyszezon van , maradjunk a versenyek alatti etetésnél.

A keverék összetételének fontosságának kissé alárendelt szerepét ugyan úgy leírtam Én is mint Te .

Hogy ez mennyire van így majd biztos cáfolják, Én is tudok jó néhány ellenpéldát .

Ezt" a tedd  elé a bögrét oszt hadd válogasson " felkiálltást viszont kifejthetnéd bővebben.

Az Én értelmezésemben ez ellentétje a 308 -as hozzászólásban ecsetelt szűk etetésnek.

 

Előzmény: ghoezeke mate (307)
ewycce Creative Commons License 2011.04.13 0 0 308

Mint egy baráti asztal társaságban, beszélgessünk, ahogy múlik az idő  a hangulat emelkedik  a becsület fogy!

Most nálam a szó, ezért azt javaslom, hogy a takarmányozást járjuk körbe, mégpedig úgy, hogy aki itt van az "asztalnál" mondja el, hogy NEKI mi a véleménye  az éppen aktuális témáról, mi illedelmesen meghallgatjuk és talán kisül belőle valami!

Akkor vágjunk bele, mondta az orvos és kérte a szikét!

 

A takarmányozás sok részből áll:

- mikor, mennyit, milyen összetételben és hányszor etessünk stb.

 

Mikor?

Mottó: A GALAMBNAK MÍNDÍG ÉHESNEK KELL LENNIE!

Nálunk azt tartják, hogy a galambnak a nyitott kijáró mellett is a dúcban kell maradnia, ha kint van befelé kell jönnie, ha a gazdi közéjük megy!

Ez nem a szelídítés fokmérője, ha nem a jól felfogott érdekük, hiszen enni kapnak!

Okosak ezek, hamar megtanulják!

Én télen nagyon szűkösen etetek egyszer naponta, ha jobb az idő csak másnaponta,

A kondi így is  megfelelő és megtanulnak harcolni a kajáért aminek még a kosárban nagyon nagy hasznát vehetik! Kialakul bennük egy reflex, amikor kaját látnak enni kell, amennyit bírnak! Ugyan ezt el lehet játszani a vízzel is!

Szemben olyanokkal amelyek túl voltak és túl vannak etetve ezért nincs étvágyuk, csak nézik az etetőt és a verekedőket, sőt udvariasan félre is húzódnak a falánk "csürhe" láttán!

A start után nem sokkal az utóbbiak könnyes szemekkel, szipogva keresik a gazdit akitől várják a simogatást, a friss vizecskét meg a mézes búzácskát!  

De amikor egy sintér vendégszeretetét élvezve visszagondolnak azokra a tele etetőkre, illatos vízzel telt itatókra és azokra az időkre, amikor dúskálhattak a fínomságokban, kényük kedvük szerint, mert a gazdi szerette őket és mindent  megadott nekik, már késő bánat!

Nálam a versenyszezonban mindíg egyforma takarmányt kapnak, gyűjtéskor, érkezéskor egyaránt, árpa nélkül!

Mikor hétközben az özvegyeknél lankad az étvágy, nem sietnek befelé a tréningről, az utólsók már üres etetőt találnak, de a következő etetésnél ők lesznek az elsők és ezzel helyre is áll az étvágyuk! Nincs harag köztünk és maradt a barátság!

 

Mennyit?

Mindíg kevesebbet mint amennyivel jól laknának, de mindíg eleget!

 

Egyenlőre ennyit,  most átadom a szót!

 

ghoezeke mate Creative Commons License 2011.04.12 0 0 307

Azt nem tudom, hogy értékes hozzászólást adok-e, de belecsapok a lecsóba.

A galamb jobban tudja, mi kell neki, mint te. Ha erőteljes, teljesítményre alkalmas galambot akarsz versenyre küldeni, tedd elé a bögrét, aztán hadd válogasson!

Egy lukas garast nem érnek az olyan okoskodások, hogy szerdán 23% borsót és 12% bükkönyt kell adni, vagy ilyen-olyan diétás összetétel a kívánatos.

A galamb nem átlag, hanem egy konkrét biológiai alany, saját és egyedi szervezettel és adottságokkal.

Egyébként sem olvassák a szakkönyveket a galambok.

Előzmény: FvT (306)
FvT Creative Commons License 2011.04.12 0 0 306

Igen nehéz kiigazodni a takarmányozásban , főleg ha végig nézzük szezononként mennyi takarmányféleséget ajánlanak a gyártók.

Abban azért egyetérthetünk , hogy az elsődleges szempont a magok minősége , és az adgolás. Az összetétel %-os aránya nagyon eltérő lehet egy adott típuson belül.

Főleg a nagyon kis százalékban megtalálható magok jelentősége érdekes, lehet , hogy némely galambok nem is találkoznak velük , mert az élelmesebbjei kiszedik előlük , vagy esetleg valamelyik , vagy több, nem szereti akkor a többinek ebből duplázódik az adagja .Vannak mohó , és lassabban szedegetők is , gondolhatjuk a 2-3 % kendermagból mennyi jut a későn érkezőknek , a szemfülesebb meg akár magához vehet ennek többszörösét is.

Ha azt akarjuk , hogy az általunk " ideálisnak " tartott keverési arányban összeállított takarmányból , mindenki egyenlően részesüljön akkor egyedenként külön kell etetni .

Hogy ez mennyire megvalósítható az egész állomány esetében az erősen kérdéses .

A minőség és az adagolás kidomborodását ott is észrevehetjük nagyon jól repülnek a galambok a 4-5 féle magból álló erősen szénhidtrát dús takarmányon és a másik végleten a fehérje túltengésben szenvedő " özvegy" kaján is.

Nos akkor itt az összetétel már annyira talán nem is játszik.

Természetesen szezononként változó az összetétel , nagy vonalakban meg kell felelnie a kívánalmaknak .

Azért nehéz lenne egy fehérje mentes kaján végig vinni egy jó vedlést , vagy tenyésszezont .

Amikor a takarmányozást említjük , elsősorban a versenyek alatti etetésre gondol mindenki , noha a legnagyobb eltérések itt jelentkezhetnek .

Ezen kívül azért van egy téli , tenyész, vedlési , fiatal , szezonunk , csak a legfontosabbakat említve.

 

Épp a napokban megjelent legújabb szakkönyvünk , Dr Talabér Zsolt által írt "Tenyészidőszak" című kötete ami nagyszerűen összefoglalja a tenyésztés alatt felmerülő takarmányozási problémákat .

Ami nagyon tetszett , hogy egy témakőrbe ( a takarmányozás) sorolja , nem csak magát a takarmányt , hanem az összes bevitt

kiegészítőket , adalékokat.

Nagyszerű folytatása a már megjelent két kötetének, s reméljük tovább folytatódik a sorozat , további hasznos írásokkal.

Akit érdekel ez a téma annak szíves figyelmébe ajánlom , a takarmányozáson kívül érinti az összes tenyésztéssel kapcsolatos témakőrt.

 

De , ha kiemelünk egy szezont takarmányozási szempontból , biztos sok új ötlettel , praktikával találkozunk.

Reméljük még születik néhány hozzászólás ezzel kapcsolatban .

 

 

Hajas63 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 305

Szevasz barátom!! Amit csináltál biztos jól csináltad,mert müködik,,Pannont megnyerni nem a véletlen müve,, amit küldtem a csodaszertöl messze van,,de én máig bizom benne,sokkal kevesebb gyógyszert használok,ha csak ezen segitett már akkor is megérte,,

Előzmény: ewycce (302)
bigjoeker Creative Commons License 2011.04.12 0 0 304

Nagyon eltalált írás! gratulálok! 

De egy dolgot hozzáfűznék: a szelídség. Mondjuk nálam nincs vállra repülő galamb, de alapjában véve nyugodtak, és barátságosak! A legjobb galambom pl ha fészken ül nekem minden gond nélkül engedi, hogy nézegessem a tojást, vagy a fiókát, de a haver legutóbbi látogatásakor, meg akarta nézni a fiókát 8-10 napos, és a hím őrülten védte a fészket! 

Nem tudtam mire vélni, de másnap nekem ismét hagyta a nézelődést! De a kosárba téve, biztos, hogy nagy előnnyel indul amelyik tartalékol!

Előzmény: ewycce (302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 303

 Üdv! Nekem sem hisz senki-de már nem zavar! Mindenki azt hiszi, hogy titkolok valamit-pedig csak segíteni akarok rajtuk! Némelyik spori 50 év alatt csak egy kupát nyert vagy még azt sem!

Ha meg nyer közben elszál és le se sza.. a pofám! De már ez sem zavar!!

Szebb jövőt !!

Előzmény: ewycce (302)
ewycce Creative Commons License 2011.04.11 0 0 302

Ne várjatok tőlem csodát, sokak szerint én sem tudok jól etetni, de azért igyekszem!

Én csak azt tudom leírni ahogy én csinálom, meg a véleményemet az etetésről, de ezt sokan el sem hiszik nem, hogy úgy csinálnák!

Mivel most nincs időm ezért vitaindítónak idézem magamat és  igyekszem később bővebben körüljárni a témát!

 

"A siker közös, a kudarcot meg szívesen rákenjük a galambokra!

Mikor a galamb kosárba kerül már kezdenek a dolgok eldőlni,

ki tud e harcolni magának egy nyugodt sarkat ahol viszonylag békén hagyják

vagy egész úton lökdösődik, csapódik ide oda, és emészti közben az értékes energiát!

Az itatóhoz, etetőhöz hogyan fér hozzá, tudja e, hogy most enni, inni kell még erővel is!

Ezeket a rutinosobbak már tudják!

Mikor kinyílnak az ajtók kezdődik a második félidő, az oroszlánok és a bárányok harca!

Amelyik a kosárban tudta a dolgát itt is tudja, nem ragad rá senkire, húz az első bollyal és mivel energiával jobban van ellátva mint sok másik, ezért magabiztosabb, önállóbb, ebből adódóan harcosabb, küzdőbb mint a többiek és ezért sokkal esélyesebb a győzelemre!

A másik csoport amelyik nyugtalan volt egész úton és nem evett, ivott eleget vagy semmit,

bizonytalanná válik és minden ami ezzel jár!

Ezért én, ismétlem én jobban szeretem az olyan galambokat amelyik félszemmel mindíg az embert nézik kellő  távolságból, harcolnak a kézben, a fészkükön, verekszenek az élelemért, mint azokat amelyek túl szelídek és elvannak kényeztetve!

Senkit nem akartam megsérteni, mert szép az amikor a vállra szállnak a kedvencek,

de ezek hogyan változnak át oroszlánná a kosárban és főleg a levegőben,

hát ez a nagy kérdés!"

 

"A magam által beszerzett alaptakarmányokat etetem, megérzés szerint keverve,semmi extra! Tavasszal vettem egy zsák bázis keveréket, de a végét a fiatalok ették meg! Az oltáson kívül féregtelenítő kúrát kaptak és párosítás előtt egy trihó ellenit amit szezon közben egyszer megismételtem! És ennyi! Csak egyszerűen!"

 

Eddig az idén csak oltást és ezen kívül a Hajas barátomtól kapott természetes anyagokból álló "csodaszert" kaptak! (ezt tavaly is kaptak)

Hogy ez mennyire lesz elég, majd meglátjuk!

Majd jövök!

FvT Creative Commons License 2011.04.11 0 0 301

Én is szeretném előtérbe helyezni , de sajnos nem tudok "etetni" .

Szerintem is egy kicsit " alul értékelt , és alul tárgyalt " téma .

Épp ezért várom a folytatást!

Előzmény: ewycce (299)
bigjoeker Creative Commons License 2011.04.11 0 0 300

Nálam alapvetően ugyan azt kapják mindig, a mennyiség változik csak, de amióta kimérten etetek a kondiciótól függően, azóta van csak eredmény! Fogékony vagyok minden újra, ezért várom a folytatást!

 

Előzmény: ewycce (299)
ewycce Creative Commons License 2011.04.10 0 0 299

Mindenkit üdvözlök a fórumon,  kedvenc témám a takarmányozás!

"Máshol" már többször is próbáltam a fontosságára ráirányítani a figyelmet, sikertelenül!

Óriási jelentősége van, de ezt még sokan nem tudják!

Folyt.köv.

FönciF20 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 298

Ehhez hasonló módszerről olvastam (fordítottam), + egy- egy részével már találkoztam is a környékemen.

 

A kis állományt tartóknak ajánlották, akiknek nincs lehetőségük tenyészgalambokat tartani, maximum  30 db versenyzőt tudnak teleltetni.

A galambokat február közepén engedik össze, szabadon választanak párt maguknak, és az első keltésből fészkenként mind a 2 fiatalt felneveltetik.24 naposan választják le a fiatalokat, a párok újra letojnak, de ilyenkor már műanyag tojásokon kotlanak, amivel biztosítják a fészekállapotot.

A hímek, tojók hétről hétre kosárba kerülnek a rövidtávon, majd a középtávtól a páronként az egyik mindig otthon marad.

Ugyan azt az összetételű takarmányt kapják egész  héten, csak a mennyiséggel variálnak. A rakodás napján már nem etetnek, versenyről érkezve üres etetőt találnak, amint megjött a galambok 80%-a akkor kapnak eleséget. Ezzel kerülik el azt, hogy hülyére zabálják magukat az elsők.

Heti 1x takarítanak, reggel-este házkörüli tréning, annyit repülnek amennyit akarnak, heti 1x magántréning 10 kmről, egyenkénti feleresztéssel.

A szelektálást a tavaszi szezon végén végzik,  amelyik galamb nem teljesítette az n-1 (  6 útból 5öt fogott megtartják, ha 4et már nem), attól megvállnak.

A fiatal galambokat ugyan így szelektálják az idény végén.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (293)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 297

Engem neveztek már örökös II.nak mert vagy 10x voltam 97-től az R01-ben dobogón!

Ezt a programmot a kényszer szűlte, és azoknak ajánlom akiknek kevés idejük és pénzük van a galambsportra!

Továbbá azoknak ajánlom akik csak hobbynak, kellemes időtőltésnek szánják és nem bajnoki babérokra hajtanak!

Ezzel a módszerrel már sikerűl az amit kevés ember tudott megvalósítani-nem extrém időjárásban egy azon csapatból ker.1-2-3-at foggjon, de r.cs 2-3 is sikerűlt!

Elfogadható-e válaszom?

Előzmény: vörösderes (296)
vörösderes Creative Commons License 2011.04.09 0 0 296

Ezzel a programmal hány egyesületi vagy kerületi bajnokságot nyertél már?

Előzmény: Törölt nick (293)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 295

Vagy alaphelyzetben is hibásan van összerakva!

Előzmény: gr82wök6ószfater (294)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.04.07 0 0 294

,,,"Akkor lesz igazán kikapcsolódás a postagalambokkal való foglalatoskodás, ha az elérendő céljaink

csak egy kicsivel vannak a föld felett,,,"

 

Ezt én is hasonlóképpen látom, mert ha a vágyainkat (igényeinket) a lehetőségeinkhez igazítjuk, máris boldogabbak lehetünk.

Ha ezt többen tartanák szem előtt, kevesebb lenne az "idegbeteg"(frusztrált) galambász, aki a sikertelenségéért mindíg másokat okol, rosszabb esetben a sikereseket vádolja, pl. csalással,,,:-(

Előzmény: koja 56 (285)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 293

Az emlitett példa vasárnapi versenyre van leírva, de szombatival is működik! A lényeg az egy éjszakás utazás esetén a pakolás  napján csak minmális max 1 marékdiétás kaja 30db-nak!

Az azt megelőző nap diétás keverék normál adag! És azt megelőző 3 nap estéjén van a túletetés!! És ez előtti nap koplalás az azt megelőzőek diétás akár 2 nap!

Levezetve pénteki pakolás szombat verseny!

-péntek 1 marék

-csüt normál menyiségű diétás

-hétfö, kedd, szerda túletetés

-vasárnap koplalás- ha ezt a koplást elhagyod semmit nem ér az egész....

-szombat- ha verseny nap volt diétás fele adag, 

Most gondoltam végig 2008-ban Prágáig 525km is működött!!

Kelemen Enő tanácsolta a gyűjtés napi koplalást még1992-ben azóta csinálom a többit magam tapasztaltam ki nagyrészt!

 

A versenyzők nevelnek csak a koplalás miatt nincs erdémleges fiok a vesenyzők alatt ami gyűrűzhető-ill ha terhessé válik a fiatal kidobom !

 

A párosítás ápr 10 ha máj 01 a verseny, akinek nem sikerdik időben vagy balesetes lesz azon segítek ill ha elcsúszik hát elcsúszik valamit mindig kitalálunk!

 

Azért galamb is kell ide mert a sz... az itt is sza....

 

Nem vagyok fenomén inkább lusta és kényelmes!

Az is valőszínű, hogy legalább ezer jobb galambász van ma Magyarországon mint én!

Előzmény: bmalag (289)
FvT Creative Commons License 2011.04.07 0 0 292

Helló Róbert!

Válaszoltam , a Postagalambászat topicban , a 75961 . hsz .

Nem akartalak eligazítani . Ez a topic  , arra lenne hivatott , hogy a postagalambászok megbeszéljék , megvitassák a galambászattal kapcsolatos szakmai kérdéseket , kérdéseket tegyenek fel , ötleteket osszanak meg .

Legalább is így gondoltuk amikor megfogant , és bmalag megszülte.

Ebben a medreben is folydogál , s egyre többen kapcsolódnak bele tiszeteletben tartva a topicleírást.

Sok pozitív visszajelzést hallottam azoktól is akik csak olvassák.

Reméljük egyre több szakmai téma vetődik fel , egyre több hasznosítható hozzászólás születik.

Örülök neki , hogy Te is idetaláltál s mint tenyésztési szakember biztos sok hasznos tapasztalatot osztassz meg velünk.

Visszatérve a kérdésedre , azért válaszoltam a másik topicban , mert nekem úgy jött le a kérdésed , mintha egy baráti beszélgetést kezedeményeznél . A másik fórumon szivesen dumálok veled bármilyen ilyen semleges témáról.

Látod , leütöttem egy rakás karaktert és egy szó szakma se volt benne . ( kapok is érte)

A " Ne már! " felkiálltásodra , viszont csak azt tudom  mondani , hogy én így gondolom .

De ha Te másként látod akkor fejtsd ki bővebben , támaszd alá . Biztos lesz itt valaki aki szívesen beszélget erről .

Lehet , hogy tanulságos is lesz . Ez már egy jó kis szakmai vitára is alap lehet . Úgy hogy Gó!

Előzmény: cromme79 (290)
cromme79 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 291

Ezt Imre valószínű akkor mondhatta amikor zsinórban nyerte a ker.bajnokságokat de lehet csak viccelt Veled,ezt azért ne kövesd.

Nekem az tetszett amikor a származási füzetéből egy szerűen kitépi azokat a családokat amik már nincsennek meg mert van helyettük más.Nem sokat dédelgeti a múltat.

Előzmény: Neon Licht (257)
cromme79 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 290

Igen is tudomásul vettem az eligazítást és nem válaszoltál a kérdésemre!

Ez azért csípi a szememet!

"Én is elgondolkodtam már párszor , hogy egy , talán a világ legjobb tenyésztési szakembere , nem tudta 30 év alatt megcsinálni azt amit néhány végtelenül egyszerű embernek sikerült ."

Ne már!

Előzmény: FvT (206)
bmalag Creative Commons License 2011.04.07 0 0 289

sok logikus dolog van benne.

tehát akkor egyszer sem nevelnek? a párosítás egyszerre van vagy eltologatod valamennyire, hogy ne egyszerre tojjon meg minden tojó?

Előzmény: Törölt nick (284)
Neon Licht Creative Commons License 2011.04.07 0 0 288

Ja most látom, hogy vasárnap diétás.

Neon Licht Creative Commons License 2011.04.07 0 0 287

Ez szombati versennyel kell elképzelni, vagy vasárnapival? Ha szombaton jönnek, mit esznek vasárnap?

Előzmény: Törölt nick (280)
frici608287 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 286

Nálam a többi elmaradása sem probléma.

Előzmény: bigjoeker (279)
koja 56 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 285

Tökéletessen egyetértek veled!

Szerintem is a lényeg, hogy ne másoknak galambászunk hanem a SAJÁT ÖRÖMÜNKRE!

Akkor lesz igazán kikapcsolódás a postagalambokkal való foglalatoskodás, ha az elérendő céljaink

csak egy kicsivel vannak a föld felett minden évben, természetessen sajátmagunk lehetőségeit nem hagyhatjuk figyelmen kívűl, mert ha ezt tesszük akkor igen irreális célokat tüzünk ki és azokat a legritkábban sikerül teljesíteni!

A sorozatos kudarcélmény- lemorzsolódáshoz-, vagy alaptalan vádaskodásokhoz vezet, ezáltal az egyesületi élet  állandó veszekedésből és vitatkozásból álló csatatérré alakul, ahol senki nem érzi jól magát a hobbyja gyakorlása közben.

Pedig ugye, nagytöbbségünknek az a célja, hogy hasonló érdeklődésü emberekkel, beszélgessünk és jól érezzük magunkat és így pihenjük ki a hétköznapokat.

Az eredményeket szerintem így kell értékelni:

a kosarazáskor felállított érkezési sorrend mennyire realizálódik a verseny napján!

Ha sikerült kiválasztanunk a mutatott forma alapján az elsőknek érkező galambokat az már okozhat felhőtlen örömöt,

ha ez az eredmény az egyesületben is jónak értékelhető  az egy ujjabb öröm,

ha a röpcsoportban is jó ismét örülhetünk

ha tagszövben is hát akkor megint,

és ha ez országos verseny akkor már egy sörre is meghívhatjuk a hasonlóan gondolkodó SPORTTÁRSAINKAT!

 

Természetessen akik  mindent vállalnak a sikeres versenyzésért és "rabszolgáká" teszik magukat és a családjukat hát tegyék! Nekik biztos az okoz örömöt. De ne próbálják elhitetni mindenkivel, hogy csak úgy érdemes csinálni ahogy Ők!És ne csak azt tudják felemelt fővel elviselni , ha szokás szerint nyernek, hanem akkor se emlegessen mindenféle "vak tyukot", meg hogy majd meglátjuk a jövő hétent, hanem gratuláljanak az győzteseknek!

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 284

Tréning csütőrtökön van váltott irányból pl:Szolnok-tól Ceglédbercel-majd másik héten Jberény de akár fele ilyen távolság szerdán és csüt ez! A házkörüli tréninget nem alkalmazom mert zűrös a szomszédság /14-én antsz szemlém lesz a trágya, patkány, csótány miatt ami mindenüt van csak nekem látszik a jószág mert száll- a szomszéd feljelentett stb/

 

A takarmányozást egy 79-es Anker cikkben olvastam a holland barátja tollábol- "közptávig 4 beetetés hoszútáv 8 beetetés" Meg a kényszer vitt rá mert a nejem vissza ment dolgozni mikor a fiam 2 éves lett én maradtam ithon vele/r.ny./ és nem volt lehetőségem sokat szarakodni semmivel semm! Ezért találtam ki ezt a rendszert - ami MŰKÖDIK-

 

Belföldön versenyeztem a fenti dolgok miatt és ott bevált-pl. 2009. 19-es ker Moson V ker 1-2-3 az enyém a 1500galambol én csak 10 küldtem!

Akit érdekel a tech annak szívesen leírom mégegyszer emailban is

A hétfői koplalás és a vasárnapi diétás elmaradása nem jó-tapasztalatom szerint!

 

 késői párosítás okai:

-a fenti okok

-Tóth Antal cikkében olvastam ....

-az első 3-4 versenyre tud menni az összes galamb igy mindnek lesz versenyruinja legalább1-2út

- a vedlés elhúzódik és a júliusi versenyekre lesz teliszárnyas galamb /2 új-8 régi/ dijat repülhet az ilyen

-ilyen hidegben nem kínzom a galambott

Én nem javaslom senkinek, hogy ápr 15 előtt benzines tréninget tartson- én már szívtam nagyott vele !

Előzmény: bmalag (283)
bmalag Creative Commons License 2011.04.06 0 0 283

tehát akkor természetesben a kulcs a késői párosítás, kímélős módszer és a koplalónapok?

a tréningezés nem fontos? házkörüli? benzines?

 

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 282

Igen mert csak este kapnak enni és amit meghagynak azt eszik másnap reggel-ez a nem szeretem kaja elfogyogat majd este jön megint a bőségtál- csütőrtökön viszont már nem jönn mindig be van aki már bezabált !

Az 56 hét az 5-6 hét és az éntek péntek az előző hsz-ben!

 

De mit írtam a hétfői üres has elhagyása nem hoz erdeményt- nem lehet a versenyekkelfiatalt nevelteni csak ha muszály!

Előzmény: Neon Licht (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!