Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 154
Terminálon, természetesen...
Előzmény: locsemege (153)
locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 153
Szerinted ha elinks-szel fórumozok, ugye nem sértem az Index jogait? Nincs benne reklámszűrés:

Előzmény: cpix (152)
cpix Creative Commons License 2007.04.02 0 0 152
Jajmár. Ez ugyanaz, mint hogy minden hsz az index tulajdona - elvileg. Gyakorlatilag meg ha elolvasom a hozzászólásaidat, akkor a TE hozzászólásaidat fogom olvasni, nem az index fórumot, mint médiumot. Hogy van egy ilyen jogi szöveg? És? Tudja a franc, hogy minek van egyáltalán. A jogászok egy párhuzamos dimenzióban élnek, saját szabályokkal, biztos megvolt az okuk, amiért ilyeneket írkáltak. Majd ha tényleg indul egy per, és valakinek tényleg baja lesz a jogi szövegek alapján, akkor majd ráérünk ezen aggódni. Addig viszont totál értelmetlen ez a vita.
Előzmény: locsemege (151)
locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 151
Elnézi??? Normális vagy? Az Indexnek semmi köze a gépemhez, ember! Esetleg elnézi nekem az Index, ha sötétkék alsónadrág van rajtam? És a szürkét?
Előzmény: cpix (150)
cpix Creative Commons License 2007.04.02 0 0 150
Egy bookmark és a kiléptetési idő módosításáról beszéltem mindösszesen, ennyit biztosan elnéz az index.
Előzmény: locsemege (148)
locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 149
Természetesen nem néháha, hanem néha. :)
Előzmény: locsemege (147)
locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 148
És mire véled az efféle fenyegetéseket?

Az erre szolgáló beállítási lehetőségeken kívül nem módosíthatod az IndaPass és az ahhoz kapcsolódó rendszerek megjelenését, működését, az erre vonatkozó kísérletek is kizárást és egyéb jogi következményeket vonhatnak maguk után.

Maradjunk annyiban, hogy a számítógépem az enyém, és azon úgy jelentetek meg az Index hozzájárulása nélkül azt, amit akarok. Vagy majd az Index fogja nekem megmondani, hogy mi legyen a /etc/sysconfig/iptables file-omban (tűzfal konfig), a $HOME/.mozilla/firefox directory-m alatt, vagy hogy éppen milyen programot írhatok és fuutathatok a gépemen? Na ne röhögtess már!
Előzmény: cpix (146)
locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 147
Szindbad néháha szakmai fórumokon is rendez egy kis ámokfutást, többnyire a totálisan ellenőrzött, magánszféra nélküli orwelli társadalom híve.
Előzmény: e_dora (145)
cpix Creative Commons License 2007.04.02 0 0 146
Hagy válaszoljak erre én is: szerintem az a legjobb benne, hogy ezek szerint vannak még olyan emberek, akik szerint ennek a lestrapált és megvénült fórumnak nem csak múltja, hanem jövője is van! Ez engem megnyugtat.

Egyébként nem értem mi ez a sok indulat itt. Illetve aki átreggelt, azt értem, beszopta, de a többiek? Egészen egyszerűen el lehet kerülni azt az inda vagy fórum ablakot, *egészen* egyszerűen. De a full mailes login parát sem értem, nekem megjegyzi a böngészőm, ha úgy akarom... A privacy parát sem igazán értem, IP-alapon eddig is össze lehetett kapcsolni a dolgokat, másrészt meg nehogymár azt mondja valaki, hogy minden egyes mailcím valódi neves, meg azt se mondja senki, hogy minden mailen szuperszemélyes infók közlekednek.

A heves anyázásról, amit itt néhányan nyomatnak meg azt gondolom, hogy randa dolog szarba se venni egy rakat fejlesztő munkáját. Kb olyan ez, mint az utcaseprő lába elé szarni. Tiszteljük már annyira a munkát magát, hogy indulat nélkül mondjuk el a véleményünket!
Előzmény: Nameless_ (142)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 145

attól tartok, nem mindenkinek van érzéke a privát adatok kezelésének lényegességét megérteni ... ;)

Előzmény: R3tk3s (143)
locsemege Creative Commons License 2007.04.02 0 0 144
http://pass.inda.hu/policy/
Előzmény: urál (113)
R3tk3s Creative Commons License 2007.04.02 0 0 143
Identity framework mondjuk képes naplózni ki hol jár, milyen hozzászólást nézett meg, milyen reklámokat és még sok ennél csúnyább dolgokra is képes lehet. Össze lehet kötni különböző szolgálatásoknál levő hozzáférésedet, különböző loginokat.

Reménykedni lehet, hogy majd a moderátor, az adminisztrátor vagy éppen maga az index nem él ezzel vissza, nem adja ki a statisztikáit, nem bányás benne valami más adatot vagy összefüggést.

Nem mondom hogy valóban erre készültek, de hogy büdös van az tuti.
Előzmény: Törölt nick (136)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.02 0 0 142
Lehet jó dolog, persze. Annak, aki el tudta adni. Viszont tökéletesen felesleges, csak plusz gondot okoz (persze annak a megoldását is el lehet adni), és nem a mi érdekünk az, hogy reklámozhassanak rajta akárkik is.

Áruld már el, hogy szerinted mi a jó benne.
Előzmény: Törölt nick (136)
:sn4ke: Creative Commons License 2007.04.02 0 0 141
kultúráltabban is meg lehet fogalmazni mert így lehet, hogy a nagy többség azt mondja , hogy légyszíves csak a magad nevében beszélj :)
Előzmény: Törölt nick (137)
urál Creative Commons License 2007.04.02 0 0 140
A reklám mitől lenne kikapcsolhatatlan? Továbbra is blokkolom az összeset, azt már korábban a freestartos bannerral elintézte az Index.
Előzmény: Törölt nick (137)
urál Creative Commons License 2007.04.02 0 0 139

Ha az origó tudna csinálni egy jó fórumot, ami legalább olyan jó mint az indexé és akkor azonnal nyertes lenne!

Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 138

Mégis mit gondolsz? Ha GG beletolt egy rahedli pénzt ebbe a szarba, amit Indának neveznek, akkor majd meghatódik, és törli a projectet?! Szétbaszták indásítással a levelező rendszerüket, most szétbasszák a fórumot is. Ez van, majd a végén az ő pénze bánja, ha radikálisan csökkennek az oldalletöltések.

 

Ha most látva az itteni áldatlan helyzetet, hirtelen egy hazai nagyszolgáltató észbekapna, akkor tízezreket tudna elvinni az Indexről pár nap alatt. Engem is.

 

Előzmény: lavi (131)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 137

Na, értsd: rövid távon arról szól a dolog, hogy ne kapcsolhasd ki az Index/Indafos ezernyi reklámját. Távlatilag pedig arról, hogy mindent, de mindent megtudhasson a szolgáltató a felhasználókról. Az viszont nem fog menni, mert abba a jognak is lesz beleszólása, a kikapcsolhatatlan reklámok dolga pedig úgy fog megoldódni, hogy elmegyünk az Indexről a ferde faszba fórumozni!

 

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 136

"Lenyomni a torkan" vazze... Inkabb orulnel, hogy van egy site, amit a felhasznalok es a szolgaltatok kozosen tesznek (nem kis) ertekke.

 

(Semmi kozom az indexhez, meg mielott felmerul a gyanu:)

 

Az indentity framework definicio szerint jo dolog. Csak szocializalodni kell meg hozza. (Mint a varosokhoz a barlangok utan. Vagy a reggeli munkaba jarashoz. Vagy a felettunk lako zajahoz.)

 

teodora: Az index forum se nem romlik, se nem javul :)

Előzmény: missparker (135)
missparker Creative Commons License 2007.04.02 0 0 135
Pont, hogy nem az. Végre vmit nem lehet csak úgy letolni a torkán a népnek.
Előzmény: Törölt nick (133)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 134
magyar termékhez az illik
Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 133
Jaj vazze, mekkora magyar mentalitas...
Tralfamador Creative Commons License 2007.04.02 0 0 132
Nagy szukseg volt erre a szarra....koszonom.
lavi Creative Commons License 2007.04.02 0 0 131
Ehhez kapcsolódva kérem a továbbiakban is Tisztlet GG, hogy a kipróbálás ne legyen egyenlő a visszavonhatatlan kötelező használattal! Én továbbra sem szeretnék (A hülyeségem ellenére, hogy ráklikkeltem a kipróbálom-ra) indapassból belépni a fórumba, hanem az eddig megszokott módon a nicknevemen keresztül. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor kérem legalább ezt közölje velem valaki, mert akkor én részemről ezt a fórumot is magára hagyom az @index-es e-mailcímemhez hasonlóan.
Előzmény: Törölt nick (127)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 129
igazából persze komoly társadalompolitikai előnyt is lehetne kovácsolni a rendszerből, csak be kéne kapcsolni az indába az apehot vagy ügyfélkaput, és akkor végre rendes kimutatásokat lehetne róla készíteni, hogy akik a huszba feltöltött fotók alapján borotváljáka heréjüket, mennyivel kerülnek kevesebbe a TB-nek, mint mások. ha olcsóbbak, akkor a blogjukban megadott kedvenc italukat megkaphatnák évvégén az emailjükből vett ip alapján kiderített lakcímükre postázva
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 128
én azt se bánnám, ha a retek fejlécüket is levennék azok esetében, akik nem kérnek belőle..
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 127
Kedves Gergényi Gábor!

Nekem csak egy kérésem lenne. Ha már úgyis tudjátok a nicknevemet és azt is, hogy nem akarom kipróbálni, akkor legyetek szívesek és ne tegyétek fel többször a kérdést. Köszönöm.
Előzmény: GG (99)
lavi Creative Commons License 2007.04.02 0 0 126
Na tényleg a tököm tele van ezzel az indaszarral...
Belépek abba a retekbe, aztán rányomok a fórumra, itt meg megint be kell jelentkeznem. Aztán vagy belép, vagy visszadob ugyanoda, még csak azt sem írja ki, hogy rossz felhasználónév/jelszó.
Most ok, hogy van ez a szar, de mégis minek kellene történnie, hogy normálisan be tudjak lépni a fórumra???
bejuma Creative Commons License 2007.04.02 0 0 124

Indapassosan működő felhasználók ugyanis meg tudják csinálni azt, hogy egy bejelentkezés után több nicket kezelnek, és a nickek között egy legördülő menü segítségével lehet váltani

 

Már ne haragudjatok, biztosan marylouból kell kiindulni? Azért, hogy könnyebben tudja kezelni a nickcsordáját bennünket is szívatni kell??

Nem akarok emilcímet begépelgetni, ráadásul nem naponta többször. Már a vipmailt is ezért hagytam nyugodni,mert zavart.

 

Előzmény: GG (99)
Kolléga Úr Creative Commons License 2007.04.02 0 0 123
A több néven létezésnek lehetnek értelmes okai is, pl. az, hogy önmagában irreleváns IRL adatok ne kapcsolódjanak össze, mert az már veszélyes lehet. Ha viszont valaki ezért él több néven, akkor vadbarom lenne ezeket önként és dalolva összekötni.
Előzmény: vajonmerre (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!