Keresés

Részletes keresés

Reider Optika Creative Commons License 2008.04.17 0 0 11744
brummadra: Neked nem tetszik a felelősségvállalási nyilatkozat? Akkor a vakság sem fog tetszeni.
Ja és szerinted ki szeret ingyen dolgozni? Ha a kolléga arra építi az üzletét, hogy törzsvásárlói lesznek, ezért egy ingyen vizsgálatot beáldoz, de mindenki neten vásárol, meg fog élni? Na erről írtam lejjebb :-)
Előzmény: brummadra (11742)
brummadra Creative Commons License 2008.04.16 0 0 11743
Szerintem semmi ciki, ha kifizeted a vizsgálat díját. Ha meg ingyenesen hirdeti a vizsgálatot, akkor veszel nála egy lencsét, és ha beválik a továbbiakban neten rendelsz.
Előzmény: g0rilla (11710)
brummadra Creative Commons License 2008.04.16 0 0 11742
Én lassan 10 éve hordom ugyanazt a napi lencsét. Évente elmegyek szemészhez (nem kontaktológushoz).  Szerintem, ha egy lencsetípus beválik, onnantól rendelheted nyugodtan neten (csak a kontaktológusok ellenzik...). Most, hogy lassabban érkezett a rendelésem, kellett vennem egy dobozzal. A 6. helyen kaptam nagy nehezen vizsgálat nélkül, és "felelősségvállalási nyilatkozattal" (röhej) egy doboz lencsét. Nagyon nem mindegy hogy a napi lencsém éves szinten 170e ft vagy 54e.... (utóbbi a netes ár). Folyadék nem kell hozzá, úgyhogy abszolút "takarékos" és higienikus.
Előzmény: sutinor (11708)
Husika86 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 11741
Nem, fejfájásom szerencsére nincs, szóval jó az új kontaktlencse dioptriája. :) Renu-t még az előző lencsékhez vettem, de ha elfogy, akkor majd CooperVision-t veszek. Köszi a tanácsot! :)
Ren83 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 11740
Sziasztok!

Én március vég óta használok kontaktlencsét.
Több mint 20 évig szemüvegem volt.Nem is tudom miért nem jutott eddig eszembe hogy k.lencsém is lehetne.
Régóta sportolok már,így jó hogy látom a csapattársakat tisztán.:))
Én az acuvue advance-től használom a bal szememre a for astigmatism-ot,a jobb szememre a acuvue advance with hydraclear-t.Két hétig (nappal) hordható lencse.
Azért 2 fajtát,mert a bal szemem elég rossz így arra különleges valamilyen cilinderes kell.
A fél éves adagom éppen ezért a különlegesség miatt is 36.000.- volt.
Amúgy abszolút nincs vele problémám.Az elején 2-3 órát volt bent,aztán máár 12-15 órákat is kibír a szemeben.:))
Hétvégén van hogy kicsit szemüvegezek,hogy pihenjen is a szemem.
Üdv
Reider Optika Creative Commons License 2008.04.15 0 0 11739
Magd8407: Először is próbáld meg a másik szemeden kényelmes lencsét rátenni erre a szemedre, ha most is szúr, a szemeddel van baj. Ha nem, pucold meg, ha akkor is, másik lencsét kell elővenni. Bár gondolom időközben megoldódott, bocsi a késésért :-)

Kevanaar: Én csináltattam polarizáló dioptriás lencsét, nem mondom meg melyik cégtől és nem hordom. Először polarizált tényleg, aztán becsiszolva, keretbe helyezve az egyiknek szép lassan romlott a polarizáló képessége, majd a másiknak is. De még véletlen sem egyformán. És elég kellemetlen mást látni két szemmel :-(

k2k: Ott a pont.

McLaca: Én is találkoztam már ilyennel.

mizant: Macerásan. Van spéci műszer rá (a lágyhoz, a kemény egyszerűbb, de ott meg kevésbé lényeges) de úgy tudom, nincs az országban ilyen.

Husika86: És a fejfájásod nem jött elő? Pancsold el a löttyödet, aztán vegyél CooperVision folyadékot, ha már a lencséd is az! Habár nincs ilyen megkötés, de miért pont ReNu-t vennél? :-)
sammakko Creative Commons License 2008.04.14 0 0 11738
A márkát nem tudom, Kaposváron csinálták. Sima keretbe tették a lencsét. Őszintén szólva nem nagyon szerettem, de csak azért mert igazi napszemüvegre vágytam. Aztán részben ezért is lencsézni kezdtem.
Előzmény: Kevanaar (11737)
Kevanaar Creative Commons License 2008.04.14 0 0 11737
Milyen volt?

Márka ill. használati érték szempontból.
Hol csinálták neked?
Előzmény: sammakko (11736)
sammakko Creative Commons License 2008.04.14 0 0 11736
Nekem volt évekkel ezelőtt napszemüveg lencsém, cylinderes.
Előzmény: Kevanaar (11730)
Husika86 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 11735
Sziasztok! Tényleg Sauflon Clear Comfort Aspheric nevű aszférikus optikai zónájú lencsét kaptam először, ahogy "Reider Optika" is írta. Most elmentem egy másik optikushoz. Próbalencsém van csütörtök óta, mégpedig Cooper Vision-t - azt hiszem Frequency 55-öt - kaptam. 2 hetes próba, ha beválik, akkor rendelünk 3 hónapra elegendőt. A bal szememre, ami szemüvegben -2D-s, arra -1,75D-s lencsét, a jobbra, ami szemüvegben-1,5D-s, arra 1,25D-s lencsét kaptam. Bár a vizsgálatnál a bal szememmel letakart jobb szem mellett nem igazán tudtam a tábla végén a legkisebb betűket elolvasni - filóztunk rajta, hogy legyen e inkább -2D-s a bal lencse - de amikor a jobb szememet is használhatom, akkor az ugyebár "segíti" a bal szememet, vagy hogy is fogalmazzak, szóval inkább a -1,75D-s lencsénél maradtunk.
Tapasztalatom: A Sauglon Cleart talán picit könnyebb volt behelyezni, kicsit "keményebb" az anyaga, azzal icipicikét élesebben láttam, viszont a Cooper Vision sokkal kényelmesebb, úgy érzem, hogy jobb az oxigénáteresztő-képessége, egy picit se piros tőle a szemem, még műkönny se kell. :) ... Az új optikusom azt ajánlotta, hogy a Sauflon-os lencséket - amik negyed-negyed dioptriával erősebbek a szemüvegemnél (tehát -2,25D és -1,75D-s) - tegyem hűvös helyre pl. hűtőbe, mert ott nem romlik meg (2011-ig jó), mert sajnos valószínűleg szükségem lesz majd rájuk a jövőben, ha romlik a szemem. Viszont a Sauflon, ami már kb. 2-3 hete ázik, azt ugye ki kell dobnom?? :(
Tényleg csak 3 hónapig lehet használni egy megbontott tárolófolyadékot (az én esetemben Bausch&Lomb Renu) ??? Mert kb. a 2,5. hónapnál tartok... :S ....akkor inkább pancsolok...
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 11734
tényleg magáról a lencséről megállapítható egyébként, hogy milyen dioptriájú? :)

egyébként mit gondoltok a lencseálpolólötty, ha hűtőben van mennyivel áll el tovább nyitottan? mert mostanában kevesebbet lencsézek és így lassabban fogy. majd ha ez elfogyott asszem már kicsit veszek nem nagyot...
McLaca Creative Commons License 2008.04.13 0 0 11733

Szerintetek mi az esélye annak, hogy egy 3db-os doboz -2,75D-s OX-ban mind a 3 lencse kb. -2D-s legyen? Mert érzésre annyi, és a második lencsét felbontva is ugyanaz a helyezet, valószínűleg a harmadik is ilyen lesz. Tök jó, mert nem látok vele. A bal szememen lenne -2,5D, a jobbon -2,75, de így ezt a gyengét teszem a balra és a -2,5D-st a jobbra, mert így még elviselhető...

Kezdem unni az OX-ot, mert nem egyszer és nem kétszer volt már vele gond.

 

Üdv!

k2k Creative Commons License 2008.04.11 0 0 11732
Nekem ez volt az egyik fő motiváló abban, hogy lencsézzek!!
Előzmény: Kevanaar (11730)
_MrB_ Creative Commons License 2008.04.11 0 0 11731
Asszem Hoya-nak van nagyon penge szines lencsekészlete, dioptirás (nemtom cylinder-esben is van-e)
Előzmény: Kevanaar (11730)
Kevanaar Creative Commons License 2008.04.11 0 0 11730
Sziasztok!

Bocs hogy egy kicsit offtopic leszek, de már két szemüveges fórumról sem kaptam felvilágosítást. Hátha itt tud valaki okosat mondani.

"Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Év eleje óta van szemüvegem a dioptria nem vészes de cylinderes!
Korábban napos időben Polaroid napszemüveget vettem fel főleg vezetéshez (a polárszűrő hatás nekem fontos).
Most gondban vagyok a korrekciót nem nélkülözhetem de már zavar a napsütés, kellene a napszemcsi.
Évekkel ezelőtt halottam olyat, hogy állítólag Polaroidot lehet külön készítteni dioptriás/cylinderes változatban.
Meg tudja ezt erősíteni valaki?"


Üdv,
Kevanaar
Magd8407 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 11729

Szia Reider Optika!

 

Van tapasztalatom tartós sminkben, a szemhéjamon pont ezért nem szeretném alkalmazni :) De majd festetem a szempillám! Az is valami :D

 

Más: berendeltem negyed éves FND adagot (mert már nem kaptam más próbalencsét :( ), egész jól látok, viszont a bal (amit tegnap tettem be) szúr. Létezik hogy gyárilag hibás? Bontsak másikat? A próbalencsével ilyen gondom nem volt.

 

 

 

djz Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11728
"A lábszár meg még messzebb van. (alaphelyzetben)"
Ez nagyon ott van. :)
Előzmény: Reider Optika (11727)
Reider Optika Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11727

Egy régebbi témához: Nálunk ingyenes a vizsgálat. De ha rendszeres lesz, hogy olyanokat vizsgálunk, akik netről veszik meg a lencsét, pénzt fogok kérni érte. Nem is keveset. Soktíz millióba kerültek a vizsgáló berendezések, ha nem lesz bevételem a lencséből, kénytelen leszek a vizsgálatból megszerezni.
Addig is a lencseonline-ról rendeljetek, mert az nekem se rossz :-)

mazzsy: 28 évesen elég valószínűtlen az olvasó szemüveg szükségessége, habár az, hogy lencse nélkül tök jól olvasol, baromira nem számít. Az összes rövidlátó így van vele. Szerintem a távoli korrekciód nem jó, esetleg asztigmiád van. A másik variáció, hogy te mindig szemüveg nélkül olvastál és ellustítottad az alkalmazkodóképességedet. Ez baklövés. Ez esetben viszont helyre fog állni, csak kell, hogy sokat olvass lencsével - ha kényelmetlen ha nem.

Mindazonáltal a távoli korrekciódat ellenőrizném.

 

CooperVision: Véleményem szerint én meg még több vagyok.

 

Ja, antistressz lencse? Tökfekete, teljesen átlátszatlan. Hátránya a viszonylag gyenge látásélesség. :-)

Amúgy antistressz lencse az, amelyik totálisan kikorrigálja a szem optikai hibáit és a helytelen szemállásokat kompenzálja. Leginkább polatesztes vizsgálattal lehet ilyeneket felírni.

És ezek tulajdonképp szemüvegek.

 

Missteria: Nos... Ugye az inkriminált terület elég távol van a szemtől, mégis azt javaslom, szemüveget viselj! Saját praxisomban fordult elő egy lábszáron visszaforduló szőrszáltól egy tüszőgyulladás, ami állandó szemgyulladásokat váltott ki lencsével, míg szemüveggel természetesen semmi gond se volt. A lábszár meg még messzebb van. (alaphelyzetben)

coriella Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11726

Nem valószínű, hogy olvasáshoz kéne szemüveg. Nekem a színes lencsém viselkedett így, szomorúan bár, de le is mondtam róla. Vastagabb volt az anyaga, mint annak, ami bejött, és a hirtelen fókuszváltásnál láttam néha duplán.

 

Próbálj ki mást.

Előzmény: mazzsy (11715)
sutinor Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11725
Ez az antistressz lencse izgalmasan hangzik... Tényleg létezik ilyen?
Előzmény: CooperVision (11722)
Missteria Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11724
Sziasztok!
Az minden betegségre érvényes h ha betegek vagyunk akkor nem lehet lencsét hordani?Mert nekem nem ien nátha meg influenza féle betegségem van hanem ien nőgyógyászati fertőzés...
csak azért kérdem mert nem akarom magamat visszafertőzni ha esetleg ienkor sem szabadna lencsét hordani!
Köstike a válaszokat!
mazzsy Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11723
Antistressz? Jesszusom, már ilyesmi is van:)
Előzmény: CooperVision (11722)
CooperVision Creative Commons License 2008.04.08 0 0 11722

mazzsy: nem sok...sőt...én sokkal több vagyok....sajnos....szerintem nem biztos, hogy olvasószemüveg kell, de ha sokat ülsz a monitor előtt, sokkal jobban elfárad a szemed, mint amúgy és lehet, hogy valamilyen antistressz lencse kellene.....Reiderék, vélemény???

 

DG

Előzmény: mazzsy (11720)
k2k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 11721

off

Attól függ mihez:);)

on

Előzmény: mazzsy (11720)
mazzsy Creative Commons License 2008.04.08 0 0 11720

28, az sok?:)

nem látom értelmét az olvasószemüvegnek, mikor tök jól olvasok lencse nélkül. szerintem nem kell.

sutinor Creative Commons License 2008.04.07 0 0 11719
Szerintem próbálj ki más lencsét is. Nekem a PureVision volt ilyen. Most egy másikat próbálok, egyelőre még jó, de ez az első nap.
Előzmény: mazzsy (11715)
CooperVision Creative Commons License 2008.04.07 0 0 11718

mazzsy: hány éves vagy? - ez azért fontos lehet, mielőtt bármit teszel....

 

DG

Előzmény: mazzsy (11715)
LátoGató Creative Commons License 2008.04.07 0 0 11717
Egy vizsgálatot  azért megér az az olvasószemüveg!
Előzmény: mazzsy (11715)
ripper13 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 11716
Nekem is ilyen volt eleinte, meg kell szoknia a szemednek a gyors fókuszváltásokat lencsében is, illetve a közelre való fókuszálást. amit érdemes tenni, hogy ha pl. a monitort nézed, akkor tudatosan nagyon sűrűn pislogsz, nekem ez sokat segített.

én a nedvesítőt nem használtam az elején, nem is nagyon fogom még legalább egy fél évig - nekem azt mondta a kontaktológusom, hogy fél évig semmiképp, hadd szokja a szem, hogy több könnyett kell termelnie, és termeljen is. maximum néha betételhez reggel, amikor száraz a szemem...
mazzsy Creative Commons License 2008.04.06 0 0 11715

Sziasztok!

 

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Három hónapja hordok lencsét (air optix a szentem), a távollátással semmi gondom, nagyon szuperül bevált, viszont azt vettem észre, hogy duplán látom pl a monitoron a betűket vagy mikor olvasok. Az optikusom szerint biztos már  kellene olvasáshoz is szemüveg. Szerintem hülyeség, miután lencse nélkül rövidre tök jól látok. Váltsak lencsét esetleg? Vagy száradna a szemem, bár arra használok lötyit és hát nem sokat javít a helyzeen. Mit javasoltok?

Előre is köszi szépen!

mazzsy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!