Keresés

Részletes keresés

GÁBOR Creative Commons License 2000.12.07 0 0 147
Nálam szörnyű lassú és bugos az enter. A másik emu az gyors, de gondolom a grafikus módok nincsenek jól megcsinálva, mert nem sok minden jelent meg sikeresen. Nem tudtam berakni alá a 2.1-es exos rom-ot. Fekete status sor volt es a hatterszin villogott. Ezt nem a ramhibanal csinalja amikor az FF szegmens hibás? Mit tudtok a 2.3-as exosról? Mikor írták és mibe tették bele?
BBP Creative Commons License 2000.11.29 0 0 146
Köszönet Stockernek az infót, de ha lehet kicsit bővebben is kifejthetnéd, angolbol ugyanis szörnyű gyenge vagyok és nem igazodok ki az ajánlott lapon. (A gombok jelentését azért tudom.)

Tölthtő le valahonnan Ep emulátor is?

Köszi:
Bazsi

hidrobi Creative Commons License 2000.11.29 0 0 145
Szia Mindenki! Találtam ezt a fórumot, úgyhogy
megkérdezem, hogy nem kell-e valakinek 2db
EP, egy német, egy angol, kiégett billentyűzettel,
150 kazis programmal, meg ezzel-azzal.
Mennyiért?
hidrobi@freemail.hu
Stocker Creative Commons License 2000.11.28 0 0 144
Ha mindenáron ragaszkodsz ahhoz, hogy magad másold át, akkor ajánlom az EPTÉt, és a BCOPY-t, de ha megelégszel azzal, amit én már átmásoltam, akkor javaslom, látogass el az EPTE honlapjára, ahol a Tape Files / Rambling games résznél megtalálod az Eggs of death játékot.

SD

Előzmény: BBP (143)
BBP Creative Commons License 2000.11.27 0 0 143
Üdvözlet a többieknek.

Ha valaki tudja, hogy hogyan lehet a magnón tárolt Eggs-of Death progit átmásolni lemezre az szóljon. (A progi másolásvédett, betöltésnél folyamatosan tölt, így a hagyományos másolóprogi csak az első blokkot képes másolni)

Címem:BBP@fbi.hu
Köszi

hunneo Creative Commons License 2000.11.24 0 0 142
MEgathanx SaGa-nakm kipróbálhattam végre a Wrigglert, még most is qrva nehéz, azért még próbálkozom vele.

DSK formátumban nincsen valahol a neten game gyüjtemény????

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 141
Jol van, kiprobaltam tobbet, a Beach Head, meg nehany magyeri jatek bejott, de a 80% fagy.
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 140
Szornyuu, lehet hogy en csinalok valamit rosszul, de a betoltesig eljutok, egy programnal mar bejtt a public domain grafika is, aztan csak a nagy feketeseg. Lehet, hogy bugzik az emu?
SaGa Creative Commons License 2000.11.24 0 0 139
Összejött a dolog, bár nem mindig tud a TAPE:-ről tölteni. Néha elindul, de a több darabos program második-harmadik részét már megint lemezről szeretné...
Viszont megpróbáltam a Sorcery-t "lemezről" és elindult!
10 év után újra tudok varázslókat szabadítani!!!

SaGa

Előzmény: Stocker (138)
Stocker Creative Commons License 2000.11.23 0 0 138
"miként lehet az Epte által gyártott TAP-okat megetetni az Enterrel"
Ki kell őket bontani (pop-up menü: Extract TAP file), és az Enterben megadni a kibontott fileok útvonalát. Ezután az Enterben: load "tape:filenév". Valahogyan a kigenerált Wavot is meg lehet etetni vele, de ezt még nem próbáltam. Mivel még nincsen az EPTÉn sima wav kimenet, ezért a kigenerált hangfájlt a windows\temp könyvtárban kell elcsípni (~eptemp.wav).

"mit értesz azon, hogy a depository cuccait összepakolni?"
Ugyanez, csak fordítva. EP-s fájlkat összecsomagolok TAP formátumba, így be lehet őket tölteni az EP-be.

"EP-n találkoztam egy progival, ami az UFO (X-COM) sorozat előfutára lehetett"
Biztos, hogy fönt van az EPTE honlapján, mert emlékszem, nekem is szemet szúrt a hasonlóság. A címét nem tudom, de a leírása alapján talán azonosítani lehet.

SD

SaGa Creative Commons License 2000.11.22 0 0 137
Kiegészítő kérdés: Azt megtaláltam az Ener-ben, hogy hol lehet megadni a tap-ok könyvtárát, csak arra a parancsra nem emlékszem, ahogy szalagról be lehet tölteni olyan környezetben, ami lemezes. A load-ra azt mondja, ha nem adok neki disk image-t, hogy nem jó, mert nincs lemez. Mintha a TAPE: kulcsszo remlene, de nekem tobb mint tiz eve volt utoljara EP a kezemben, es konyvem is csak az EXOS-rol van, ami szinten eleg reg volt a kezemben...

SaGa

Előzmény: Stocker (135)
SaGa Creative Commons License 2000.11.22 0 0 136
Stocker!

Erre biztos jó, de a kérdés az volt, hogy miként lehet az Epte által gyártott TAP-okat megetetni az Enterrel. Na ezt nem sikerült. Pedig jó lenne, mert a sorcery már az igazi EP-n sem ment lemezről, csak szalagról.

Illetőleg: mit értesz azon, hogy a depository cuccait összepakolni?

Más: EP-n találkoztam egy progival, ami az UFO (X-COM) sorozat előfutára lehetett. Körökre osztott akció/stratégia. Valami holdbázist kellett elfoglalni egy kommandóval. Csak a címére nem emlékszem. Valaki?

Még más: az EP depositoryról leszedtem mindent, amit találtam. Többek között a Zozosoft egy rom-ját is (Zt18.rom ?). Megpróbáltam az Enter-rel megettni, de ha ezt beteszem a configba, akkor a felirat eltünése után csak egy zöld, üres képernyő jelenik meg, oszt annyi. Melyik memória lapra kéne tenni, hogy működjön. Egyáltalán: honnan tudom meg, hogy melyik lapra kell egy-egy ROM-ot rakni. Anno mintha a 20-as és 22-esről hallottam volna, hogy azok a bővítő ROM-ok lapjai...

SaGa

Előzmény: Stocker (135)
Stocker Creative Commons License 2000.11.22 0 0 135
"Az Epte-vel sokra en sem mentem, csak szepen elfutyuli a .tap-okat."
Nekem azért sikerült kb. 150 játékot benyalni kazettáról, meg összepakolni az EP depository-n fellelhető (majdnem) összes programot.
Vagy én vagyok az egyetlen, aki használni tudja?
:)))

SD

Előzmény: SaGa (134)
SaGa Creative Commons License 2000.11.21 0 0 134
hunneo!

Az Epte-vel sokra en sem mentem, csak szepen elfutyuli a .tap-okat. Nosztalgiaztam egy kicsit vele, de aztan annyi.
Ellenben ha leszedted az Enter-t es szetnezel az ftp://ftp.mumm.ac.be/puv/jpm/ENTERPRISE.archive -ban, talalsz jonehany szep nagy rar-t. Ezeket is szedd le!

Toltsd le a cpdread nevu programot (fogalmam nincs honnan, ha kell elkuldom, kicsi)! A rarokbol allits ossze 720-ks lemezeket, ezekbol csinalj a cpdread-del disk image-ket es ezeket mutasd meg az Enter-nek a File menuben.

Maris mennek a progik, kiveve az a nehany, ami csak szalagrol toltve megy. Az egyik kedvencem pl: Sorcery. Aki meg tudja oldani, hogy emulatoron tudjak vele jatszani, kap par virtualis so:rt tolem.

SaGa

Előzmény: hunneo (127)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 133
Enterprise rlz:)

Miert nem szereti senki endit?

Előzmény: Törölt nick (131)
illes bela Creative Commons License 2000.11.19 0 0 132
jo reggelt mindenkinek!

nem tudjatok hol lehet meg javittatni ezt a gepet? a billentyuzete alatti folia ment szarra.

gazsi

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 131
Bravo, endi, ez az egyetlen ertelmes topikod.
Bezony, nekem is o volt az elso. Meg 86 tajekan kaptam, mar 8 evesen fasza koroket meg egyeneseket tudtam rajzolgatni basicban.
Ha jol emlekszem, a legnagyobb felbontas telleg 11valamennyiszer valamennyi korul mozgott 2 szinben.

En meg elofizetoje (inkabb megrendeloje) voltam az EnterPress magazinnak is, csak vele foglalkoztak benne.

Ja, es a Novotrade nagyon sokat tett akkoriban a magyar szamitastechnikaert, most is kosz.

Jatekok

Sorcery, Batman rulezett..., Misiion impossible mint mindig, Last Ninja, meg volt meg egy iszonyatkurvajo, a nevere nem emlekszem, de egy hatalmas izometrikus, flippelheto 3D-s szigetvilagon kellett egy helikopterrel osszeszedni a szigetrol az embereket. Az nagyon rulezett! az uzemanyagra is odakellett figyelni, a szelre is, flippelni(180fokos forgatas) kellett a tajat, hogy minden embert eszrevegyel. tobb orat lehetett vele egyfolytaban jatszani, megunhatatlan volt.

MilGra

Stocker Creative Commons License 2000.10.12 0 0 130
Akarom mondani :(
Előzmény: Stocker (129)
Stocker Creative Commons License 2000.10.12 0 0 129
Basszus, hát nem lekéstem a 128-adikat?
:)
nlacy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 128
Endi:

Volt meg harom megkezdett programom. Elkezdtem irni egy rajzoloprogramot, ami az Amigas DeluxPaint-ra hasonlitott volna, majdnem elkeszultem egy 3D Tetris-vel, es elkezdtem irni egy Lemmings szeru jatekot. Sajnos ezek nem keszultek el, mert kozbeszolt a katonasag, utana meg mar nem volt lehetosegem befejezni oket. De lehet, hogy egyszer meg befejezem valamelyiket, jol jon neha egy kis nosztalgia. Keszult meg egy demo a hajdani ENTERPRESS palyazatara, de az sajnos nem let elterjesztve.

Kep belinkelese:
Rakd fel a kepet valahova, {img src=http://www.*.*} es a {} jelet csereld ki <>-re.

Laci.

hunneo Creative Commons License 2000.10.12 0 0 127
Valaki leírná részletesen, hogy hogyan kell használni az emulátorokat.

Megvan a

ENTER - The Enterprise Emulator
(c) Kevin Thacker 1999-2000

és az EPTE magnó progi + a program TAP file-ban

hogyan kell betölteni, elindítani a programot.

Konkrétan a Wrigglert szeretném elindítani, mert évek óta szenvedek, hogy nem tudom megnézni mai fejjel, illetve a zenéjét is szeretném nagyon meghallgatni.

Nagyon várom a válaszokat.

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.12 0 0 126
nlacy!
Hát hogyne emlékeznék azokra a demókra!!! A Scroll demo volt szerintem a legjobb demó EP-re, jobb, mint a Small Demo. Nem semmi volt, hogy töltés közben pattogott az a kép! :-)
Amúgy van valami amit alkottatok, és nem lett kész, vagy akármi, ami nem terjedt el? Engem úgy érdekel! :-)

Amúgy én az Asmon-ról hamar áttértem a Fenass-ra, mert sokkal gyorsabb volt az editora.

Nem tudna valaki képeket belinkelni ide? Csinálok pár screenshot-ot, fel kéne valahova tenni, aztán belinkelni.

Domika Creative Commons License 2000.10.12 0 0 125
nlacy

>Konyvekkel kapcsolatban: az EXOS konyv, EXOS rom visszafejtes, valamin a Gepi kodu programozas nekem megvannak, remelem valahol meg is talalom oket.

Nekem is itt van a polcomon. :)) Neha eloveszem, leporolgatom, es kitorlom a konnycseppet a szemem sarkabol... :)

Domi

Előzmény: nlacy (123)
ErniE Creative Commons License 2000.10.12 0 0 124
Én a szomszédom EP-án játszottam. Király volt!

ErniE

nlacy Creative Commons License 2000.10.12 0 0 123
Sziasztok.

Nagyon orulok, hogy meg most is vannak olyan emberek akik erre a nagyon jo kis gepre emlekeznek, es foglalkoznak vele. Nekem is volt, van EP-m, EXDOS-val, Floppy-val, kb. 100-150 lemezzel. Sajnos nem tudom mennyire maradtak meg a lemezeken a jatekok. A Wriggler nekem megvolt, en is nagyon szerettem vele jatszani.

Sokunknak ez a gep jelentette az alapokat. En meg most is sokat koszonhetek ennek a kis gepnek.
Emlekszem meg baratommal mennyit programoztunk assemblyben ASMON -nal, es mennyire orultunk, amikor vegre meg lehetett vasarolni a cartridge valtozatot. Lehet, hogy kozuletek is emlekszik meg valaki egy par programunkra ( Show of the Magic Ball 1., 2., Scroll Demo, Hopeless Game stb. ).

Konyvekkel kapcsolatban: az EXOS konyv, EXOS rom visszafejtes, valamin a Gepi kodu programozas nekem megvannak, remelem valahol meg is talalom oket.

Laci.

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.10 0 0 122
hé, ne süllyedjünk má
LionKOAK Creative Commons License 2000.09.19 0 0 121
Haliho mindnekinek!

Kicsit kimaradoztam mostanában részben a "nyaralásom" miatt, a levlistásoknak bocsi az "Out of Office auto reply" miatt, de nálunk tudatni kell, ha valaki nem elérhető...

Szerintem a levlista tényét szélesebb nyilvánosság elé is lehetne/kellene tárni. Valószínüleg még sok EP rajongó van aki szívesen csatlakozna hozzá, és ugye amíg nem tud róla, elég nehéz dolog... Bár sokan lehetnek, akiknek nincs net hozzáférésük és az újság sem igazán készül,vagy már nem is érdemes?!

Régen a Pécsi EP-s klub tagja voltam, talán ismerósen cseng néhány emberkének Kurta Laci neve. Tőle van kb. 100-120 lemezem tele EP progikkal. Sajnos nem tudom, hogy az idő mennyire viselte meg. Jó lenne átmneteni őket de nem nagyon vagy nagyfloppym...

Üdv,
Attila

email: lionkoak@freemail.hu
tel: +36 20 9849 823

Domika Creative Commons License 2000.09.11 0 0 120
Mert nem válaszoltál rá... :) Ma este mail megy...
Előzmény: Törölt nick (118)
EmpZoooli Creative Commons License 2000.09.10 0 0 119
Hali

En is sokaig jatszottam ENTERPRISE128 geppel, de mivel a csaladban nem nagyon volt villamos-muszaki emberke meg is maradtam ezen a szintem...
(meg a kulso joy-t se sikerult beuzemelnem) Az egyetlen dolog amit tettem, hogy elso pillanatban kidobtam az eredeti magnot es vettem helyette egy csucs szupert, es emiatt soha semmi problema nem is volt a kazettakkal (a magno-vezerlo kabelt se dugtam be soha).

Arra emlekszem hogy a Dagaly utcai (Bp XIII. ker) muvelodesi hazban valami nyari napkozin a szamitogepesek kozott osszefutottam egy szemuveges sraccal, akirol kiderult, hogy szintem EP-je van otthon es beszelgettunk is sokat. Mikor elvaltunk adott egy kopott kazettat amin sok jatek volt koztuk egy "public domain"-os is... A jatek cime valami olyasmi volt hogy "Jack in the land of coconuts" es egy idetlen kover kisfiuval kellett mindenkit kokusszal megdobni (amugy sima ugralos jatek volt). A srac amugy nem tudta hogy a jatek cime nem public domain, de en kesobb rajottem. (azert irom le ezeket hatha valaki magara ismer)

Melyik magyar programozo-gardanak volt az a maniaja, hogy mindenhol fenylo neoncsovek forogtak a menuknel? Sok egyszeru, de elvezetes jatekkal jatszottam toluk...

A Nodes volt a sztar az biztos, de a Wrigglerrel is sokat nyomtuk. Volt meg Exploding fist es Star Wars jatek is. Batmanbol ket verziom is volt.

Nemreg viszont nagyszuleim hiretelen elajandekoztak(!) a porosodo EP-met, pedig meg egy aranyos dinoszaurusos matrica is volt rajta...
Nem tudom miert de majdnem sirtam.

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.07 0 0 118
Miért nem tudsz emailban elérni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!