Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2005.12.28 0 0 653

Szerintem nézz utána friss forrásból (net és/vagy Francia követség)...

 

Ha nincs más, esetleg segíthetek a levél megírásában. :o)

Előzmény: bluevic (651)
minimal Creative Commons License 2005.12.28 0 0 652

A pénzfelvétel nem mindig egyszerű. Én a mindenhol flottul elfogadott, dombornyomott Mastercard-ommal is szívtam néha, mert sok ATM csak francia kártyát kezel, ezért sokszor bankba kellett mennem, sorba állni, stb..

 

Cash jó, de szerintem nem árt, ha van Nálad egy kártya bármilyen vészhelyzet esetére. Nem akkora plusz teher, de szinte életet menthet. :o)

 

Szerintem inkább Euro-t vigyél, de a váltással nem lesz gondod, Pape'ete-ben simán megoldható.

Előzmény: bluevic (650)
bluevic Creative Commons License 2005.12.28 0 0 651
Most olvastam egy lexikonban, hogy a Hao-atollra s a Gambier-szigetekre csak külön engedéllyel lehet belépni; az erre vonatkozó kérvényt franciául kell benyújtani. Nemzetközi gépkocsi-vezetői engedély szükséges.
bluevic Creative Commons License 2005.12.27 0 0 650
minimal, hol tudok váltani ottani pénzt? Itthon, vagy csak ott helyben? Én nem szeretnék kártyát használni,helyette cash-t viszek! És milyen pénzeket fogadnak még el? Vagy, ott dollárt és vagy eurót váltanak át ottani pénzre csak?
Előzmény: minimal (649)
minimal Creative Commons License 2005.12.26 0 0 649
Komolyság. Én anno Boracay-ra (Fülöp szgk.) érkeztem olyan hajón, amiből a vízbe kellett ugrani egyenest. A finnyásokat hordárok vitték ki. :o)
Előzmény: bluevic (648)
bluevic Creative Commons License 2005.12.26 0 0 648
minimal, találtam egy jó kis képet a cargo hajókázásról:
Takapotora érkeztek a "turisták" :-))
Aranui
bluevic Creative Commons License 2005.12.26 0 0 647
Sajnos ez van. Már maga Bora Bora is azért drága, mert ő A Borabora"és még oda is kell repülni. Ha mindenféleképpen ez életed álma, akkor biztosan megoldod , h eljuss oda. Ha meg valami hasonlóra vágysz, akkor létezik fele ilyen távolságra hasonló , szép, varázslatos hely. CSak kérdés, mit szeretnél nyaralás címszó alatt csinálni.
Még egy tipp: Érdeklődj külföldi utazási irodáknál..főleg németeknél!! Interneten.
Sztem 10-20%-kal olcsóbb úrtjaik vannak..
Előzmény: magius (646)
magius Creative Commons License 2005.12.25 0 0 646

Köszi az infót!

Megkérdeztem már egy-két (magyar) irodát, de 1 milla felett volt 6 éjszakára. Azt hittem saját szervezésben olcsóbban meg tudnám úszni. Tévedtem. :-(

 

Sziasztok!

 

 

Előzmény: bluevic (645)
bluevic Creative Commons License 2005.12.25 0 0 645
Szia magius,

Nálunk a melóhelyen van egy olyan "plakát" kitéve, hogy;
HATÉKONYSÁG
GYORSASÁG
MINŐSÉG
és ebből a kedves "ügyfél" csak kettőt választhat! A harmadik meg értelemszerűen nem valósúlhat meg! Érthető...
Szóval ez jutott eszembe, mikor olvastam soraidat.
1 millából
10éj borabora
nincs nagy igényetek
legyen kaja az asztalon kb. , zuhanyzó stb..
SAJNA, én már most látom, h csak kettőt választhatnál ebből.
Szerintem mindenféleképpen egy utazási irodánál érdeklődj, mert ott biztosan van kedvezmény. Ugyanis, egyénileg (kettő személynek) egy vagyon nemcsak ott lenni 10 napot, hanem odautazni. A Repgép "csak" tahitiig visz, személyenként (adókkal, taxokkal, kiállítási díjjal) kb 400ezerért/fő. Innen BoraBorára (270km) a repülés személyenként csak oda 13600 CFP (ottani pénz), amit szorozz be 2-vel, és megkapod forintba kb. így kb 108 ezer forint lesz kettőtöknek, Tahiti-Borabora.. és még nem laktatok ott! Néztem "nektek" szállást, ahol van reggeli vagy allinclu.. nektek ajánlatos a kevés igény miatt nem a top-end-es hotelekbe menni vagyonokért, hanem a mid-range tipusúakba. Ez a kategória a középút. kb 20ezer CFP +-10e (van egy pár mid-range hotel) + reggeli 5000CFP vagy allin 15e.CFP
Szóval baromira nem jönnétek ki egy millából, ha így , ilyen úton ,módon mennétek.
Így hát javaslom, h menjetek el pár utazási irodába és érdeklődjetek, mert tutibiztos, h olcsóbban megússzátok. pl egy !!!Bp-Borabora!!! lehet nektek (hasra ütök) 310ezer forint/fő mindennel együtt.. MERT utazási iroda szervezi..pl
Aztán a kiválasztható kérók is jóval ólcsobbak így...
de hű de olyan olcsóságra ne számítsatok. DE sok sikert kívánok a szervezéshez. Ne adjátok fel. 17 ezer kilóméterre van...sztem próbáljátok meg elkülöníteni az odautat és az ott tartózkodást. (ha egyénlieg mentek) Ha meg nem, akkor bizzátok az irodákra. Egy hátránya van... ők szabják meg az indulásodat..vagy választhatsz 4 közül.. Igazából -szerintem- ha már ott vagytok, a fenét sem érdekli, h hány csillag van az ágyad fölött. Igaz, a kaja fontos, ..na mindegy, Jó pihenést! Amúgy, én az objektív tényeket közöltem, én januárban megyek egyénileg...etc.. innen voltak egy páran emberkék. ők biztosan többett tudnak mondani az adott helyről, vagy, h mi jó-mi nem jó.
Mindenesetre az árakkal tisztában volnék:)
Szia
Előzmény: magius (644)
magius Creative Commons License 2005.12.25 0 0 644

Sziasztok!

 

10 éjszakára szeretnék elmenni Bora-Borára a párommal. Meg lehet -e oldani ezt 1 millából repjeggyel, szállással, mindennel? Nincsenek nagy igényeink. ( Egy szoba a tengerparttól 200m-en belül, egy zuhanyzó és ne nekünk kelljen főzni.)

 

Illetve mennyire adják könnyen az átszáláshoz az amerikai vízumot?

 

 

minimal Creative Commons License 2005.12.25 0 0 643
HasonlóKÉPp a legjobbakat :o)

bluevic Creative Commons License 2005.12.24 0 0 642
Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok!
bluevic Creative Commons License 2005.12.23 0 0 641
Megvan az USA vízum, sima ügy volt! :P A repjegyért is bármikor mehetnék, magyarúl az is megvan, már csak ki kell váltanom.
Szép lassan el kell kezdeni gondolkodni azon, h mi férjen be a tatyómba.
19 nap múlva megyek! (szerintem) :-)
bluevic Creative Commons License 2005.12.20 0 0 640
Előzmény: bluevic (639)
bluevic Creative Commons License 2005.12.20 0 0 639
CrazyMaupitiExpress :D
Előzmény: bluevic (638)
bluevic Creative Commons License 2005.12.18 0 0 638
Szia PistaVista!

Az ár reális, de az apróbetűs részben írják, h stb..illeték tax, és csak 25 éves korig érvényes. Kb +50ezret még kitesznek ezek a taxok.
A 400ezer forintos - taxokkal együtt kiállított - jegyhez képest, elég jó ár. De, még írják, hogy csk bizonyos időpontokban használható fel..stb. Tehát megvannak a hátrányai is, de egy turistának , egy diáknak ez nem gond.

Bora Bora 270 km-re északnyugatra található Tahititől, amit el lehet érni repülővel vagy hajóval onnan.

Repülővel Tahitiből az AirTahiti repít el 13,600 CFP-ért, de ez csak oda... visza értelemszerűen a duplája, és ha Forintban is érdekel ,akkor szorozd meg kettővel.
Kb, napi 6 járat van Borára és vissza. (45 perces repülőút)
Érdemes ellátogatni az AirTahiti weboldalára. (legitarsasag.lap.hu -oldalán megtalálható)

Hajóval; Vaeanu cargo ship (tel.: 41 25 35, fax.: 41 24 34) heti 3 járat, hétfő, szerda, péntek délután 5-ös indulással. Papeete-Huahine-Raiatea-Tahaa-BoraBora. Másnap érsz borára.
Szerdán nem áll meg Tahaa-n!

Hawaiki Nui (tel.: 45 23 24) Szintén cirkál a Társaság szigetek közt. Kedd és Csüt délután 4-es indulással.1700/4850 deck/cabin CFP

Előzmény: pistaxxx (637)
pistaxxx Creative Commons License 2005.12.16 0 0 637
hello!
én még itt új vagyok, és most nincs nagyon időm végig olvasni az összes hozzászólást(mert látom van), de azért megkérdezem amire kiváncsi vagyok.lehet már elhangzottak a kérdések.először is nekem bora bora nagy álmom, egyszer el szeretnék jutni oda, lehetőleg a közeljövőben.nemtudom hogy repülő jegy árnak ez reális e:

http://www.vista.hu/hu/utazas/ticket_planes.php?id=1082629536IGAW

nekem még USA vízumom is van szóval elvileg nem lehet para.aki volt már ott az mondhatna valamit, mert ez "csak" tahiti" ig visz el, elvileg onnan párszát km már csak bora bora.vagy esetleg ilyen "kalandosabb" módon hogy lehet eljutni oda, akár teherhajó, kalózhajó:) vagy bármilyen más megoldással.
előre is köszi!
pista
minimal Creative Commons License 2005.12.15 0 0 636
ROTFL :o)

Csak arra próbáltam célozni, hogy aligha van olyan pontja a földnek, ahol ne járt volna még magyar.
Előzmény: bluevic (635)
bluevic Creative Commons License 2005.12.15 0 0 635
lol, én Tuamotusra gondoltam, az elég kiterjedt és a déli részei érintetlennek tünnek.
erre értettem
Előzmény: minimal (634)
minimal Creative Commons License 2005.12.15 0 0 634

Szerintem igen, a magyarok mindehol jártak. :o)

 

Lapozz vissza (jó sokat) Bolond Kollega sztorijára, miszerint talált egy magyar nevet a Mangaia-i (Cooks) temető egyik sírkövén...

Előzmény: bluevic (633)
bluevic Creative Commons License 2005.12.14 0 0 633
Szerintetek F.Polinéziában minden apró szigeten járt már magyar? Gondolok itt főleg Tuamotus déli részeire.
bluevic Creative Commons License 2005.12.14 0 0 632
hi-hiii minimal,. Megvan minden engedély! Akár már holnap is megvehetném a jegyet!
(poén az, hogy akár vízum nélkül is megvehetném)
Alakul a vízum ügy, tudtam beszélni egy másik kollegával (de nem ismerem, de céges srác), aki kintvolt ugyanitt. elmondta, hogy kell csinálni a vízumkitöltést, aztán kész. Különben a srác a deportálási osztályon van:) Úgyhogy...;)
22-re van reggel időpontom a kérelemhez. Már csak ez van hátra, de állítólag gond nélkül meg kéne adniuk.
Már csak szabit módosítunk, és január 11 vagy 13 (péntek) lesz az indulási időpontom.
Visszaérkezés február 2 vagy 4. (ami itthon +1 nap kb)
jipppiieee
Előzmény: minimal (631)
minimal Creative Commons License 2005.12.14 0 0 631
:o)
Előzmény: bluevic (630)
bluevic Creative Commons License 2005.12.13 0 0 630
Egy kis kedvcsináló:
bluevic Creative Commons License 2005.12.11 0 0 629

Dehogynem publikus, lejjebb valamelyik üziben minimalnak már megírtam. Tegyél a nevem után egy freemail.hu-t és kész.

Csak nem?

Előzmény: Sj (628)
Sj Creative Commons License 2005.12.10 0 0 628
bluevic: lenne egy kérdésem magánban de nem publikus az emailed, írj nekem légyszives!
Előzmény: bluevic (626)
minimal Creative Commons License 2005.12.10 0 0 627
Ja-ja érthető, én is ezért nem mentem... legalább maradt bőven látnivaló a következő látogatásra. :o)

Az ami vízum megszerzése, nomeg az átszállás a LAX-on az út legrosszabb élményei közé tartoztak (na jó, a fr. polinéziai esőzések bosszantóbbak voltak). Majd a követségen szóban el tudod mondani az ábrát, talán az segít.
Előzmény: bluevic (626)
bluevic Creative Commons License 2005.12.10 0 0 626
Hehe, akkor jól tudtam, olvasgatom a lonely-t, sokszor van úgy,m hogy oilyan irodalmi angol van benne, amit nemhogy én nem, de még hosszú éve kint élő magyarok sem tudtak lefordítani.
Bár nagyjából értem, mire célozgat.
Minimal, megint "kifrodítottam a zsebemet" és háát, valahol majd meg kell húznoma vonalat, lehetséges, h nem fér bele a pénzkeretben sokminden.
Már csak hétőig kell várni az engedélyre. A amcsi vízummal kapcsolatban meg vannak bajaim. Az én esetem speciális!! (nem akarom itt nagydobra verni.h miért). BP-CDG-LAX-PPT útvonalam lesz, LAX-on megáll a gép 2 órára, tankolás takaritás, catreing... a tranzit utasoknak természetesen tranzit vízum kell... de mivel én nem vagyok ,leszek egy átlagos utas, ezért nekem L.A-ben ki kell chekkolnom és utána újra be (márha lesz hely).. de mivel kicsekkolok amerikában , ezért nekem rendes turista vízum kell. Ez mind szép és jó.. csakhogy a 100dolcsis vízumon pontosan meg kell jelölni, hogy KIHEZ mész, MENNY IDŐRE, MILYEN CÉLLAL, ELÉRHETŐSÉG, stbstb... csak az a gond, hogy nekem nincs célom amerikával.. :) ergo, az open jegyem miatt, nem vagyok tranzit utas, így egy-egy leszállásnál, újra ki és be kell chekkolnom.
max a tranzitban alszom 3 napot :P vagy olcso motel addig...
Ráadásul, a mocskok (amcsi nagykövetség), nem engednek közel az épülethez, egy információs telcsiszám van 06-90-507-507 (360+áfa/perc) minum a gép 2 percet dumál, utána jöön a kezelő! CSAK MO-ról és CSAK VONALASRÓL hívható.
Itthon, meg van szüntetve a vonalas, mobilon élünk, fülkéből nem lehet hívni, munkahelyen meg van vonalas..de az kódolt pannonos szám. Szal, meg vagyok lőve!
H-P 8-18ig lehet hívni. csak!
(és ha rosszúl töltöm ki a vízumot, akkor buktam 100 dolcsit.
:(
Előzmény: minimal (625)
minimal Creative Commons License 2005.12.10 0 0 625
Marquises. keress rá gyorsan, és szerintem -ha tudod- nézd meg.

Nuku Hiva, egy azon szigetek közül. Ha már a neve ilyen szép... :o)
Előzmény: bluevic (624)
bluevic Creative Commons License 2005.12.10 0 0 624
Minimal, te melyik szigetre mondtad, hogy hatalmas sziklák törnek az ég felé stb, milyen szép látvány lehet...?
Előzmény: minimal (622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!