Keresés

Részletes keresés

zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 247
félig OFF

ha van ennyi kapacitásod, szívesen veszlek :) Az a baj hogy kisebb bajom is nagyobb most a kerítésnél, pl apróság a szomszéd qtyája átlógott a kertbe és a 10 erű tcom földkábelt kiszedte a földből (!) 30 centi mélyről, és átrágta, adsl mint munkaeszköz megsemmisült, nemrég kötötték vissza...

szemben lévő régi házat átépítik és a barmok kidöntötték a főfal egy darabját véletlenül (végül is mit vártak, kicsit érdekes a főfal, boltív van benne befalazva és kiütöttek belőle pár téglát, aztán visszafalazták zsalukővel (nem feltöltve a zsalukő belsejét) no comment, na ekkor kezdtem el fényképezni - csak a szomszédnak átadás célból aki még nem lakik itt de lehet hogy nem is fog merni beköltözni... De komolyan zsalukő tégla helyett?

Ezek után a mekkelekek olyan sikeresen húzták újra a villanyvezetéket, állítólag engedéllyel kötötték le az órát hogy (k*rv**nyázás után) sikerült megdögleszteni nem csak a ház villanyrendszerét hanem az oszlopon lévő apróbb trafószerűséget is vhogy, úgyhogy 24h-t nem volt áram nálam sem a közös oszlop miatt, telepakolt fagyasztónak annyi... Át sem jöttek még annyit sem hogy sorry... Az elmű meg engem cseszegetett hogy túl hosszú az oszloptól a házig a légkábel, mintha nem ők kötötték volna annó, engem nem érdekel, csináljanak támoszlopot a kert közepére saját költségükre, én a kertet fel nem ásom, munkagép nem tud bejönni, oldják meg...

Ezek után kerítés alap építéskor kiesett a zsebemből a mobiltelefon és szerintem betemettem homokkal, így majdnem 5 m-t visszaszedtem (kézzel! 6 talicska homok), de a telefont nem találtam meg. A szolgáltató szerint ebben a cellában van, hívható, kicsöng, éjszaka végigsétáltam a kertben hátha villog valahol, de nem hallok egy mukkot sem, sem éjszaka, sem nappal, a házat 10x megnéztük. Mára lemerült szegény, salalááá... kb 100 saját készítésű vers is benne volt, nem is a sim kártya vagy a motorola telefon fáj...

Na ezek után építsek kerítést... Már nem is fáj ha 1 centi különbség van két zsalukőszél között, úgyis az élősövény a végleges megoldás...

Naszóval ennyit arról hogy miért nem haladok, de a felét még nem is írtam... Mit traktáljalak benneteket a hülyeségeimmel...

Na most már nincs kint ezer fok, tényleg megyek kicsit kövezni. Eddig úgy csináltam hogy 5-10 cm föld lapáttal vissza (kavicsos, néha 5-10 centis kövek is), ugráltam rajta egy kört, majd egy házi tákolású döngölővel úgy ahogy megcsináltam, homok rá 5-6 centi, arra zsalukő, amire ráálltam és kicsit (1 centit) lejjebb ütögettem (de a homokot nem döngöltem). Ez van, feljön feljön... A zsalukő elemeket mivel egy sor, amúgy sem vasalom be, úgyhogy ha az egyik feljön, majd tavasszal visszamegy, legalább lesz ami lefelé húzza a kerítésdrótot...

Az oszlopok alatt kb 70 centi mélység van, zsalukő csak a felső sor, és az üregbe tett kövekkel, esetleg pár téglával amit tudom hogy nem ajánlottatok de tömör tégla - szintbe sikerült hozni a felső zsalukövet (tehát egy kőtákolmányon áll). Szerintem még 1 hét mire elkészül a zsalukősor, addigra talán a megrendelőm is fizetni fog (végül is 1m ft-tal lóg már!!!!!) x hónap után és talán lesz pénzem pl. sódert rendelni....

félig ON
Előzmény: cordon (244)
cordon Creative Commons License 2008.08.30 0 0 246
A jövő héten Tatabányán telepítek Pantanet kerítést,ha van kedved megnézheted élőben,hogy kell rakni.
Előzmény: zordonC3 (243)
_lala_ Creative Commons License 2008.08.30 0 0 245
Az apro kavicsban gazdag, kiasott termofold konkretan pont arra nem jo, amire kene: nincsenek benne resek, ahol a viz el tud lenni, folyni, ki tud tagulni fagyaskor. Tehat inkabb kozepes, nagyobb kavicsok legyenek, es semmikeppen ne legyen a kavicsok kozott kitolto anyag, kulonoskeppen aproszemu, porszeru anyaggal ne toltsed fel (pl. homok, termofold).
Fagyhatar feletti betonozaskor ezt azert nem kene kihagyni, mert semmilyen megoldast nem fogsz tudni talalni arra, hogy oda viz egyaltalan ne kerulhessen; egy keveske mindenkeppen ott fog maradni, nem tudod annyira tomoriteni az alatta levo reszt, hogy ez ne fordulhasson elo. Persze arra is kell figyelni, hogy ha nagyobb mennyisegu viz oda tud kerulni, akkor az el is tudjon folyni, mert a kavicsos reteg kapacitasa sem vegtelen. Ha megall alul a viz nagyobb mennyisegben, akkor az biztos bukta telen.

A terkonel mellesleg azert tok mindegy vizfagyasilag, hogy mit raksz ala, mert a terko elemekbol all, es legrosszabb esetben valamelyik megemelkedik, es tavasszal vagy visszarakod, vagy ugy hagyod. A zsalukoves labazatod meg elreped szepen, plusz ha az aljanal rendesen meg is tud allni a viz, akkor ott meg a zsalukoben levo beton is el fog kezdeni idovel porladni (szetfagyni).

A sullyedes a visszatoltott anyag miatt egy tok mas kerdeskor: ha rendesen visszadongolve kerul oda az anyag, akkor nem fog annyit osszeesni, hogy ez problemat jelentsen. Ha csak lapattal beszorod, aztan mehet ra a zsaluko, akkor valoban lehetnek gondjaid.
Előzmény: zordonC3 (239)
cordon Creative Commons License 2008.08.30 0 0 244
Ha egy hét múlva nincs még kész a kerítésed,komolyan mondom elmegyek és megcsinálom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: zordonC3 (239)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 243
meghoztam a salamoni döntést, keverem a kavicsos földet homokkal :) Na mentem zsalukövet rakni :D Köszi!
Előzmény: cordon (242)
cordon Creative Commons License 2008.08.30 0 0 242
Végül is hivatalosan a sóder a megfelelő,de ha nincs azért ne vegyél ,a homok is
megfelel a célnak.
Előzmény: zordonC3 (239)
cordon Creative Commons License 2008.08.30 0 0 241
Miért a homok vízzáró ???????
Előzmény: Who111 (240)
Who111 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 240

A kavics azért jó, mert a víz elszivárog közüle, így nem fagy fel télen.

Bár attól függ milyen mélyen lesz.

Előzmény: zordonC3 (239)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 239
De jóóó.. két ellentétes hozzászólás. A választási lehetőség: kavicsos eredeti helyéről kiásott föld vs homok.

első kérdésem melyik süllyed meg jobban? Én azért gondoltam a homokra mert ugye mivel nem fagyhatár alatt van az átkötő (oszlopok közötti) szakasz hiszen csak 1 sor zsalukő, a víz talán annyira nem tud alá kerülni.

Az apró kaviccsal kevert kiásott termőföld viszont talán tömörebb...

Laikusként én arra gondoltam hogy a díszkövek alá is tömörített föld / sóder kerül, arra 5 cm homokágy, és úgy a díszkő, és mégis autóval járnak rajta...

Vagy ez hülyeség?
Előzmény: cordon (234)
cordon Creative Commons License 2008.08.30 0 0 238
Egyébként az akác sokáig bírja kezelés nélkül is.
Előzmény: HUNsnoopyka (235)
cordon Creative Commons License 2008.08.30 0 0 237
A föld alatti részt kend be valami kátrányos anyaggal,pl.bitumil vagy valami hasonlóval.
a földből kiálló részt lenolaj kencével.Mindkettő kapható festékboltban.
Garantált védelem !
Előzmény: HUNsnoopyka (236)
HUNsnoopyka Creative Commons License 2008.08.30 0 0 236
Az előbb lemeradt, hogy a "jelzőkarók" kb H=2m, D=015m. Később keritésoszlopnak is jók lesznek.
Előzmény: HUNsnoopyka (235)
HUNsnoopyka Creative Commons License 2008.08.30 0 0 235

Sziasztok!

 

Akácfa "jelzőkarókat" szeretnék lerakni a telek sarkaira.

Kérdéseim:

Héjazás után mivel kezeljem a föld alatti (égetés - hogyan? vagy kátránnyal esetleg kvencsolajjal kenjem le) és föld feletti részeket?

A tetejét érdemes ferdén levágni vagy maradhat egyenesen is?

 üdv:

snoop

cordon Creative Commons License 2008.08.29 0 0 234
Nyugodtan tehetsz alá homokot,csak terítsd el egyenletesen és tömörítsd.
A zsalublokkba,ami a homokra kerül hígabb betont tegyél,hogy a kifolyó
cementes lé össze tudjon diffundálni a homokkal
Remélem segítettem.
Előzmény: zordonC3 (232)
_lala_ Creative Commons License 2008.08.28 0 0 233
Homokot ne tegyel ala, ha mar valamit, akkor inkabb nagyobb szemu kavicsot.
Előzmény: zordonC3 (232)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 232
pedig kerítést építeni tudomány. Most alkotom le a zsaluköveket, jópárat máris szedhetek fel, csak alapötlet ami nektek logikus nekem meg csak később jutott eszembe, ugye kerítést a szintezés miatt felülről (talajszinthez igazítva) kezdünk építeni... Saját károm + 4h elveszett a sokból.

Lenne még egy kérdésem. Ha vmelyik zsalukövet csak 1-2-4 cm-t kellene megemelnem (vagy mondjuk 10-et is akár) földet nem akartam alátenni gondolván laikusként hogy megsüllyed a visszatöltött föld. De homokom van sok m3-nyi (kvarchomok ráadásul, vörös színű, bauxitos) a ház mellett, ebből alátehetek? Legalább nem fog megállni alatta a víz (fagy).

Hmm?
Előzmény: cordon (229)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 231
Igen ez nekem is eszembe jutott :D
Előzmény: NeomatiK (230)
NeomatiK Creative Commons License 2008.08.25 0 0 230

zordon-cordon :o)

cordon Creative Commons License 2008.08.25 0 0 229
Szeptember elején Tatabányán dolgozunk kb. 2 hétig,ha addig nem végzel,majd
visszaküldöd postán.Egyébként nem tartozol semmivel,ha tudok segítek.Halálom
amikor látok egy jó kerítést szarul megépítve,ami nem biztos hogy a gazdi trehánysága. Valószínüleg még soha nem csinált csinált ilyet és úgy gondolja,hogy
kerítést építeni nem tudomány,vagy nincs pénze megépíttetni. Az biztos,hogy nem kell akadémiai tagnak lenni hozzá,
de ennek is mint minden másnak vannak fortélyai.
Azért egy sört alkalom adtán bevághatunk !
Előzmény: zordonC3 (228)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 228
Szia

most jöttem vissza csak a pár napos szünetről, nem voltam net közelben. Megjött, köszönöm szépen! Bár mire eljutok odáig hogy krippelnem kell...

Lehet hogy akár egy hónap is lesz, ha szükséged van rá szólj, a címedet tudom, azonnal küldöm vissza.

Mindenesetre nagyon kellemes meglepetés volt, köszönöm. Még azt leírhatnád hogy mikor visszaküldöm mit mellékeljek mellé (láda sör, bor, egyebek ;P) hogy ne utazzon egyedül :)

Köszi még1x!
Előzmény: cordon (227)
cordon Creative Commons License 2008.08.18 0 0 227
Hogy lásd milyen barátod vagyok,küldök egy krippelő fogót is kölcsönbe.Ha már csinálod legyen szép.
Előzmény: zordonC3 (226)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 226
Szia

75m a kerítés de ebből lejön egy 3.5m körüli kapu (most mérjük hova is kerülne pontosan, mert gondolni kell egy későbbiekben építendő garázsra), illetve egy szakasz (kb 5m)) a szomszéd (viharvert) kerítése, tehát ha kifogyok az anyagból az nem annyira baj mert azon a szakaszon kibírja addig amíg lesz pénzem egy 10m-es tekercset venni.

Mail ment az adataimmal!

Köszi!
Előzmény: cordon (224)
_lala_ Creative Commons License 2008.08.17 0 0 225
Ha szakaszosan emelkedo, a szakaszok kozott vizszintesen halado keritest szeretnel (a rajzod szerint), akkor nem fogod meguszni a halo szetszabdalasat szakaszonkent.

Az alternativa (ha nem olyat csinalsz, mint a rajzodon), hogy ferden rakod a zsalukosort, egy vonalba, ezzel parhuzamosan pedig ugyanigy nem vizszintesen rakod a halot, es csak az oszlopokat allitod fuggolegesen.
Ez egyreszt akkor mukodik, ha kb. konstans a lejto szoge, azaz nincsenek nagy huplik, vagy elegyengeted elotte. Masreszt igy is sz.pas lesz a nem vizszintes teteju zsalukoveket kibetonozni.
Előzmény: zordonC3 (223)
cordon Creative Commons License 2008.08.17 0 0 224
1. Mivel egy tekercs 25 méter/gondolom 3-at vettél/ így van 75 méter keríteni valód és
van 75 méter kerítésed.Ebből adódik,hogy nagyon pontosan kell bánni a hálóval.
Csak úgy lesz elég a mennyiség,ha egyik tekercset toldod a másikkal,és még így is
elég rázós,mert a tekercs belső vége elég rendesen be van tekerve/deformált/.
Én ezt le szoktam vágni.
Az lenne a logikus és szép ha az oszlopon lenne a toldás de az említett ok miatt
ez nálad nem működik.Egyébként a gyári technológia szerint megengedett az
oszlopon kívüli csatlakozás.

2. Szintkülönbség: A rajzod majdnem jó csak az oszlop az alsó részbe kerül,teljesen nekitámasztva a magasabb zsalukőnek.Minden ilyen lépcsőnél el kell vágni a hálót
és bandázsolással kell az oszlopra fogatni a két hálóvéget. Sajnos a lépcsőknél nem
lesz elég a 2 m-es oszlop,hegeszteni kell hozzá 20 centit.

3. Ez és minden kerítés úgy szép ha a teteje egyenes.A talajt úgy lehet követni,hogy
egy lépcső mentes szakasz elejére és a végére is teszel egy oszlopot úgy hogy
157 cm-re álljanak ki a betonból. A beton tetejéről felmérsz 5 centit a két oszlopra
a két jel között kifeszítesz egy zsinórt/ez lesz a háló alja/ és rögtön látod,hogy
nem akad-e fel valahol a betonon. Ha felakad vagy kivágod a problémás helyen,
vagy addig emeled valamelyik ill.mindkét oszlopot amig a zsinór fel nem akad.
Egyébként ezt szintező műszerrel sec-perc meg lehet csinálni,de gondolom momentán nincs otthon.Ha megvan az oszlopok magassága, a két oszlop tetejére
kihúzol egy zsinórt és ez adja a köztes oszlopok magasságát.

4. Hivatalosan elég a három műa.lefogó,de szerintem/és a gyakorlat ezt igazolja/
nem.Itt is bandázsolással tudod megoldani a problémát.

Ha elküldöd a címed holnap postán feladok egy gyári szerelési útmutatót.
Remélem segítettem.
Előzmény: zordonC3 (223)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 223
Köszönöm, sokat segítesz :) Már csak azért is mert megmaradnak az ujjaim, nekem ez eszembe sem jutott volna. A menet logikus, már csak két fehér folt maradt.

Elég az a három kialakított műanyag akasztó az oszlopon, vagy minden vízszintes szálat még külön kötözni kell? A másik kérdés mivel egyben lesz 75m kerítés (és csak egy kapu), óhatatlanul két dolgot meg kell csinálnom

1. folytatni az elfogyott előző tekercset (gondolom ennek logikus módja hogy oszlopon végződik - akár levágva is, és ugyanazon az oszlopon kezdődik az új tekercs)

2. a másik a szintkülönbség miatti probléma. Két szomszédom is azt mondta hogy 200 cm oszlopok 160 centit álljanak ki minimum a betonból (152 cm ugye a háló), aztán gondolkodtam hogy a szintkülönbség lépcsőket zsalukőből meg tudom majd talán csinálni de hogyan kell ezt lekövetni hálóval? Csináltam egy móricka rajzot, elnézést a minőségért... (a zsalukövek egymáshoz is rögzítve lesznek mert nem akarok 75m-t mélységben zsalukövezni mindenhol, csak a teteje legyen kb egyenes) Szóval két nem szintben lévő oszlopnál logikus hogy megvágom a hálót, normál hagyományos drótfonatnál még az sem lenne baj ha a fonat ferdén van felrakva, tehát követi a talaj vonalát. De ugye a hegesztett dróthálónál nagyon viccesen nézne ki a talajkövető megoldás... Ilyenkor a háló aljából vágjak le hogy kövesse a zsalukövek ívét vagy van erre szebb megoldás? (pl. valamelyik oszlop megemelése stb). Ezen töröm a fejemet már egy ideje...

Az az igazság hogy szerdán kezdődik az egész móka a zsalukövek lerakásával amik egyelőre raklapként állnak a kerítés kiásott vonala mellett, aggódok is mert nekem kell csinálni csóró emberke létemre... (és pont ezért... :(( ) Jó móka lesz, nemtom hány tonna 20 kilós bontásban, el fog tartani pár napig... Kellett nekem kerítés :D

Előzmény: cordon (222)
cordon Creative Commons License 2008.08.16 0 0 222
Most már tudom milyen az oszlopod,ezzel nehezebb dolgozni mint a BEKACLIP-el,de
megoldható. A lényeg,hogy a kerítés elejére,végére 1-1,közte 25 méterenként 2db
támasztó oszlopot kell berakni jó cementes betonba,lehetőleg az oszlop alá tegyél egy nagyobb követ vagy beton darabot. Csak akkor tedd fel a hálót ha a beton tutira
megkötött 2de inkább 3 nap. A hálód 25 méteres tekercsben van és egybe kell felrakni.A felrakáshoz szükséged lesz 2-3 haverra és ennek megfelelő sörre. A hálót az oszlopok mellet kitekeritek teljesen. Nagyon lényeges,hogy amint tekeritek szét a hálót, még véletlenül se nyúljatok a háló szemei közé,mert a háló ilyenkor úgy viselkedik mint egy órarugó,szétugrik és képes levágni az ember ujját.A kitekert hálót
felállítjátok,az elejét az első oszlophoz kötöződróttal/bandázsolással/jó erősen felrögzítitek. Ez után a háló végénél lehet spanolni racsnival,autóval óvatosan,stb..
Ha feszes a háló,az oszlopon lévő műa. rögzítőkkel felfogatni a hálót az oszlopra.
Ez után,mivel valószínűleg nem lesz mindenhol elég feszes a háló jöhet a "krippelés"
A krippelő fogó max 5000Ft,hidd el megéri,sokkal gyorsabban és100x szebben lehet segítségével dolgozni.
Remélem segítettem.
Előzmény: zordonC3 (221)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 221
tudsz még abban ötletet adni hogy tényleg először egy nagyobb darab (akár 20m) pantanet hálót fel kell tenni csak úgy nagyjából és utána a végét (szálanként) egy húzóvason keresztül egy kocsihoz kötni (vonóhorog) és úgy feszesre húzni? Sok helyen olvastam.
Előzmény: cordon (216)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 220
Annyi hogy a köroszlopon van három műanyag elem, pont olyan mint egy szögletes "akasztó", nem tudom számít-e, a tetejére van műanyag kupak, az egész oszlop zöld színű borítású fém, kb 2e ft / db
Előzmény: zordonC3 (219)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 219
Szia

sima 40 mm-es köroszlop, tehát nem a bekaclip oszlopok. Utánanéztem ennek a feszítőfogónak (az a három tüskés), de mindenhol azt írták, keményfa deszka, három jól irányzott erős szög és megtekerni kicsit... Nem lesz dizájnos de olcsóbb mint a 8-30e ft-os összehúzó fogó..

Azért 30 cm széles mert két terrierem lesz :) ezért is kell a háló alatt is beton + azért 30 centi széles mert kint lakok a Pilisben a hegyen és köves agyagos izét csak bobcat-tel lehet ásni, ennek a minimum kanala 30 cm széles (az itteninek).

OFF

(aki nem tudja mi az, képzeljen el két tüskét, ezek a fogó két vége, és összenyomásra középről egy harmadik tüskét nyom közéjük, ezáltal az eddig a két szélső tüske között futó vízszintes drót ugye V alakban meghajlik, ezúttal csökken a V két szárának vége közötti távolság (minél jobban feszíted, a V annál meredekebb lesz). Nem teljesen ilyen, csak hasonló.)

ON
Előzmény: cordon (216)
cordon Creative Commons License 2008.08.16 0 0 218
Figyelmedbe ajánlom/ez nem reklám/a beton kerítésekkel foglalkozó Konvex Kft
honlapját:www.konvex.hu ahol szerintem találsz kedvedre való kerítést. Én már
építettem az ő termékeikből és szerintem ár-érték arányban az egyik legjobbak az országban. Itt találsz kapukat is. Ha más az elképzelésed jelezd,segítek.
Előzmény: Kajczy (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!