Keresés

Részletes keresés

Mortoff Creative Commons License 2022.11.28 0 0 86114

Zöldi!

 

Ideje feltörni a malacperselyt. Eladó a Pannónia-Ring. :D

tcaoe Creative Commons License 2022.11.28 0 2 86113

Nem, a telelver miatt billeg. Annak a felső bekötési pontja egy kicsit előre-hátra mozog a működéséből adódóan. A nem csutkakormányosoknál a kormány egy bazi nagy csapággyal csapágyazott kiflin ül, ott a kis gumibakok a felső bekötési pontnál kiveszik ezt a mozgást, az nem megy át a kormányra. Viszont ez a szupersport motorokhoz szokottaknak kicsit zselés kormányzási érzést okoz, innen jött a Gummikuh név is. Az átlagot szvsz nem zavarja, engem sem. Az RS ugye a sportos, ezért ott a direktebb kormányzás érdekében a felső villakifli is merev, de így együtt billeg a telelever mozgásával. Mivel a gyári kormány majdnem a billegés tengelyében van és keskeny is, ez a billegés gyakorlatilag nem érezhető. De ha kiteszed a billegés tengelyéből és még szélesebb is, akkor az lesz. Onnan kezdve kérdés, hogy ez mennyire zavar. 

Az ST-nél ez már úgy van megoldva, hogy a villakifli nem billeg a vázhoz képest, hanem kapott egy plusz gömbfejet, ott ezért a superbike kormányon sem érezni billegést.

Előzmény: HorváTH 69 István (86108)
dreamfactory Creative Commons License 2022.11.28 0 0 86112

BF ár már nincs , de még így is kedvező (szerintem) mert 36-40e között árulják , pedig aztán nincs sok anyag bennük . 

Másodsorban nekem is az összecsukott méret volt fontos . 

 https://www.sportisimo.hu/crossroad/ronin-1/412623/

 

 

Előzmény: bacus (86111)
bacus Creative Commons License 2022.11.28 0 0 86111

Melyik ez a sátor? Bár már lehet nincs bf ár, de kiváncsi vagyok rá, hogy milyen kinyitva.., a szállítási méret az kiváló :)

Előzmény: dreamfactory (86110)
dreamfactory Creative Commons License 2022.11.28 0 0 86110

Ha valakinek biztonság érzetet ad , vegye meg , nekem aztán ganz egal . :) Ez ne legyen vita tárgya .

Hál'istennek különbözőek vagyunk . Mindenkinek más a fontos . 

Én annak az árából vettem inkább egy 1 személyes sátort (blekfrájdéj alkalmával igencsak megérte), ami összecsukva 15x30 centi és befér a dobozomba . Így most már az sem lesz elöl . 

 

Písz ! :)

 

 

 

 

Előzmény: zöld_I (86109)
zöld_I Creative Commons License 2022.11.28 0 0 86109

Nyilván benne van, hogy én "sterilbe" nyomom a motorostúrát (csehország, ausztria, északolasz), lehet a Horpa1 által látogatott helyeken óvatosabb lennék.  Utóbbi időben ha mondjuk elmentünk lanovkázni, vagy mászkálni, letettük a motort a motorparkolóba, vagy vmi jól látható helyre üzlet/kávzó elé, egy kis hurkos lófaszkával összehúztam a két sisakot a majrévassal, rádobtam a motorra a két kabátot, hadd száradjon, aztán elmentünk órákra. Ahogy néztem, más is így csinálta, meg tükörre a sisak, azt' jóvan.

Előzmény: dreamfactory (86107)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.11.28 0 0 86108
Előzmény: tcaoe (86100)
dreamfactory Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86107

Szia 

 

Nyilván nem lebeszélni akartalak róla ( meg persze a kerék kiszerelés barokkos túlzás ) , csak én ezt gondolom ezekről ezekről a zárakról , amiben Zöld_I meg is erősített . Azáltal sem ellophatatlan max késlelteted úgy 5 mp-el :) Meg a bűnözés mindig 1 lépéssel a bűnüldözés előtt jár . 

De még az is eszembe jutott , amit Kupec linkelt egyszer , hogy a tárcsa meg volt fúrva , hogy jó legyen a tárcsazár .... :D

 

Na mindegy , ha rendeltél , jól tetted ! 

 

Előzmény: Horpa1 (86104)
Yager001 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86106

Mostanában esetleg nem nézte valaki, hogy érdemes-e külföldről új GS-t vásárolni? Csak kíváncsiskodom, hogy mi lehet a helyzet árakat tekintve RO,SK,CZ,PL környékén... Hátha valaki már utána nézett ;)

T1OK3 Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86105

El tudom képzelni, hogy senki nem foglalkozik ilyennel, mindenki megy, siet a dolgára.

Kb. mikor megszólal egy autó/lakás riasztó ,az is inkább a többi embert csak zavarja (engem is ).

Előzmény: zöld_I (86101)
Horpa1 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86104

Szia dreamfactory,

 

hátsó kiszerelése persze biztossá tenné az eltolástól való védelemtől, nekem is eszembe jutott, de azért azt drasztikusnak gondolnám😅 főleg ha egy hosszú nap után megérkezel egy szállásra és csak egy zuhanyra és alvásra vágysz…

Sok túrán túl vagyok, ami szerencsére nem a motor keresésével indult reggel, de az ördög nem alszik…  már-már elment a kedvem a láncoktól, záraktól, rontástól való védelemre jó füstölőktől, mégis rendeltem egy Abus láncot, ha más nem, önvédelemre vagy szélben papírtérkép nehezéknek jó lesz😁

 

Köszönöm a hozzászólásokat!

 

 

Előzmény: dreamfactory (86092)
zöld_I Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86103

Gearingcommander.com  -on nézd meg, fent vannak-e

 

Előzmény: HorváTH 69 István (86094)
zöld_I Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86102

Azt is vágtam már le flexxel, a feleségem mindig kulcsosembernek hív, meglepően :)  Annak az a sajátossága, h kívülről mintha krómacél lenne, de a belseje valamilyen porzó szarság, ami nem is szikrázik.

Előzmény: Stenmark1 (86097)
zöld_I Creative Commons License 2022.11.27 0 2 86101

Vágtam el ilyet akkus csiszolóval, jó vastag Abus volt (megdöglött a zárja) nem tartott 10 másodpercig. Ez a mhelyen volt, de pl a kettes számú női klinika ( szülészet ) udvarán is vágtam le a láncot a motoromról, egy sima kézi vasfűrésszel, még 2010-ben. Szerintetek bárki az elhaladó többszáz emberből megkérdezde, mi a frászt csinálok? 

Előzmény: T1OK3 (86086)
tcaoe Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86100

Ja, minden szorítós az. Pont ezért billeg ezeknél a régebbieknél elég sokat a kormány, amit a magasabb/szélesebb kormány még érezhetőbbé tesz (az ST-nél már nem).

Na jó, addig sosem jutottam, hogy ez most baj-e.:)

 

Előzmény: A_Kupec (86099)
A_Kupec Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86099

Meg ugye ez fent is gömbfejes;)

 

Előzmény: tcaoe (86098)
tcaoe Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86098

Régen akartam már RS-t venni, és azt is gyorsan kialudtam, na.:)

Egyrészt jogos, mert tényleg kellenek a krómszárak is, másrészt meg még azokkal együtt is egy egyszerű megoldás (viszont akkor nem fog annyira billegni a kormány).

 

Előzmény: A_Kupec (86080)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86097

Ez szerinted a tárcsafék zárra is igaz? Az azért kicsit vastagabb, mint egy lánc. Mondjuk a lánccal lehet valamihez rögzíteni a motort, a tárcsafék zárnál nem. Gondolom ezért kombinálta az ABUS is a két megoldást.

Előzmény: dreamfactory (86092)
T1OK3 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86096

Ahogy mondod,  (főleg) angoloknál robogóval mennek lopni, sisakban flexelnek, akár a sűrű forgalomban is, agresszívan lépnek fel az esetleges megakadályozni szándékozókkal, de ha erőfölénnyel találják magukat szemben, felpattannak a robogóra és eltűnnek.

 

Mi úgy láncoltunk össze több motort, hogy egymáshoz kötöttük őket, egy motor, egy lánc, egy motor, egy lánc.... Az a motor volt legjobban védve, amelyik középen volt, két lánccal volt kikötve.

Előzmény: dreamfactory (86092)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86095

Én bízom István kreativitásában, megoldott már ennél nehezebb feladatokat is, igaz az ötlet azért nem árt neki sem. Ha tényleg csak ilyen rettenet áron van jó megoldás, rá fog kényszerülni :-)

 

Mintha régebben, az R 1200 St-nél volt már ez téma, a BMW így szívatja az Rs St stílust kedvelőket, gondolom ezért is olcsóbbak használtan.

Előzmény: A_Kupec (86093)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86094

Kis adatgyűjtést szeretnék csinálni . Kinek mennyit forog a Boxer motorja mondjuk 100km/H-nál Kiindulási alapnak , a léghűtéses 1200 RT kellene . Ha valaki emlékszik fejből ilyen számokra , legyen szíves ide beírni , hogy csinálhassak egy táblázatot . Ahogy utána olvastam a dolgoknak , sajnos a különböző típusok áttételei , nem mindig adnak összehasonlítási lehetőséget ...

A_Kupec Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86093

Ez nagyon klassz, csak köze nincs az RS villahídjához(hiába írják):))) Hiába no, már a német precizitás sem a régi:))

Előzmény: Stenmark1 (86091)
dreamfactory Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86092

Szerintem a haszonszerzőket semmi nem rettenti el . 

A mai modern világban , ahol minden szerszám akksis , bármit levágnak . Kerüljön az fél vagy egy percbe . 

Lehet jobban jársz ha kipattintod a hátsó kerék 4 csavarját , azt felviszed a kerékkel együtt . 

Kinek kell egy hiányos motor ? Még a furgonba is nehéz betenni kerék nélkül ....

Ha láttál brit videókat , ketten vannak , egyiknél kalapács , másiknál akkus flex .... és az sem zavarja őket hogy felveszed ahogy elkötik a motort ... 

 

Ez a kép szerbiában ( Novi Pazar ) készült . A "szálláson" ahol aludtunk , nem volt saját parkoló . Utcán forgalmas főút mellett . Nem volt sem lánc sem Abus . A dobozokat lezártuk , azt ennyi . ( Én még a sátorom is lenn hagytam ) Reggel ugyanígy ott álltak . 

 

 

Előzmény: Horpa1 (86089)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86091
Előzmény: HorváTH 69 István (86084)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.11.27 0 1 86090

Azt hiszem, ezt mindenki hit alapon dönti el, mert jó megoldás csak az, ha állandóan ül rajta az ember.

 

Én az 1250 Gs-nél, a gyári riasztóval megelégedtem, gondolom nem vacakot raktak bele.

 

Pont nemrég pakoltam a motoros polcon, és megtaláltam az Abus láncomat, így gondoltam majd újra bevetem, mert a DOHC ADV-be nincsen riasztó. Igazából üzemszerűen, nem a láncot használtam, hanem a vele kombinációban lévő tárcsafék zárat, amely olyan vinnyogós fajta. A lánc nekem túl nehéz volt, hogy a dobozba hordozzam, a régi motorjaimon meg nem volt rá hely, hogy elhelyezzem. Most én is gondolkodok, milyen megoldást válasszak, de hajlok a tárcsafék zárra ismét, ami mozgásra vinnyog, és esetleg otthon láncozok. Amúgy még a Nyitrai Pisti mondta, hogy az 1200 szériát, a kulcs nélkül nem tudják beindítani, és később sem használni, mert az blokkolja az elektronikát.

Gondolom aki bontásra lop, azt ez sem gátolja, az viszi ahogy van.

 

Ki milyen megoldást választott?

Előzmény: Horpa1 (86089)
Horpa1 Creative Commons License 2022.11.27 -1 0 86089

Szia zold_I!


Bár igazad lenne, de ha mész túrázni Törökbe vagy Korzika, Szardínia szigetekre, hidd el lehet pont egy darab drót menti meg a motorod, hogy ne tolják el😕 Ha 50e körül kapok olyat, amit nem lehet lepattintani egy svájci bicskával vagy erővágóval legalább fél percig masszírozni kell, akkor pont annyi időt adtam, hogy valaki észrevegye a motor körül ólálkodó rosszakarót, nekem ennyit megér, meg talán magammal is könnyebben elszámolnék, hogy legalább ”megpróbáltam” megakadályozni, megnehezíteni a dolgukat. Azzal tisztában vagyok, hogy amit el akarnak lopni, azt ellopják, csodák nincsenek, de ha az “egyszerű“ haszonszerzőket elrettenti, megakadályozza, már előrébb vagyok a semminél, 50e HUF meg nekem 2 tank benzin (2x33x750=49.500Ft) Ennyit sztm. megér, vagy nem!?

Előzmény: zöld_I (86088)
zöld_I Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86088

Semmilyet, idd el az árát, annak is több hozadéka van :)

Előzmény: Horpa1 (86085)
Horpa1 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86087

Szia T10K3!

 

Köszönöm! Azt hiszem utána olvasok kicsit, valhol a két általad megjelölt ár között lehet a legjobb ár érték arány😁

Előzmény: T1OK3 (86086)
T1OK3 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86086

Hú, nézegettem az Abus lánc árakat, akár 97e -ért is van!

Valószínű, hogy ha lopni akarják, akkor akkus sarokcsiszolóval teszik. Azt kéne kideríteni, hogy melyik állna ennek jobban ellen, van rá esély, hogy egyik sem :-(

 

Én az ALDI-ban vettem, talán 2500 Ft-ért, nyilván annyit is ér, de a semminél azért többet.

 

Előzmény: Horpa1 (86085)
Horpa1 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 86085

Sziasztok, 

 

használ valaki motor lezáráshoz láncot, milyet érdemes vásárolni? Kicsit utána olvasva mindig az “Abus“ név jön szembe.
Eddig a motor lopás elleni védelmére nem fókuszáltam annyira, de a világ nem lett jobb sajnos, sőt…

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!