Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15631

Szervusz!

Képeket is van lehetőség feltölteni...

Előzmény: H2o-pok (15630)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15630

Üdv

Nos megjött a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7. 

Állappotát nézve,korához képest teljesen jó. Nem poros,nem szorul stb.

Képminősége Helios 44M-4 hez viszonyítva (ilyen van egy)....szerintem sokkal jobb. Főleg az élessége. Szinek is rendben, bokeh....helios é jobban tetszik,ez más. Külföldi fórumokon dicsérik,nem az "alsó kategóriában" említik, ehhez képest olcsónak mondható. Igaz ebay en néztem,15ezer alatt nem nagyon találtam.  Én 10ért vettem.

De azért egy Takumar 1.4-1.8 at még be kell szereznem.

 

Noxin Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15629

csak érdekességképpen, persze nem mindenkinek jön be :-)

LTM Jupiter-3

Jahno Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15628

Nem tudom mihez képest, csak volt pár hozzászólás vele, hogy az de hajj de jó és a bevonatos az még királyabb. Meg pár valami fura ellenfényes becsillanós kép, ami nekem nem jött be, de ez  utóbbi legyen az én bajom.

Előzmény: Rőth Sándor (15617)
sakac Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15627

Mennyi ökölharc lenne....

Előzmény: bmwr12 (15626)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15626

Húúúú....

Mennyi aggleány élne a világban.

Előzmény: Rőth Sándor (15625)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15625

Igen, teljesen igy van. Meg az elkeszult kepet sem egyforman latjuk, ahogy a noket sem. (szerencsere!)

Előzmény: bmwr12 (15624)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15624

Szia!

Túl sok fórumot olvasol....

Ha megérkezik, és használod, majd akkor az elkészült képeket hasonlítgathatod a más darabokkal készültekhez. Persze alaposan ki kell ismerni az adott vázhoz illesztve a tulajdonságait.

Neked is lesz majd véleményed, amit esetleg egy érdeklődő a másik fórumról példának felhasznál. Nincs egyforma vélemény adott obikról, nincs egyforma kép, mert a használók sem egyforma módon/fényben/azonos géppel/tehetséggel használják, és persze az vég/értékítéletük is másfelől nézve alakulhat ki.

Inkább nyomd az adott darabbal az expógombot.

Előzmény: H2o-pok (15623)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15623

Erről van valakinek tapasztalata esetleg? Minolta MC Rokkor-PF 50mm f:1,7

Vagy hasonló árban  egy Zuiko 50mm 1.8 jobb választás.

Persze a lentebbi Yashica már úton van. Erről viszont egy másik fórumon azt irták,felejtős, nem egy nagy szám,semmi extra.

 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15622

Hát csak a lentebb említett DX et találtam csak. Azért köszi.

monyesz Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15621

Ha teheted, akkor DS, DS-M -et vegyél, az 'multi coated', újabb verzió.

Előzmény: H2o-pok (15620)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15620

Akkor kipróbálom a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 t.

Majd kiderül marad,vagy megy.

Köszi

Noxin Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15619

Ha piaci áron veszed, akkor próba után, ha nem tetszik eladod.
Nem hiszem (sőt tény, ahogy alább olvashatod) hogy két embernek azonos lenne a véleménye hogy melyik obi jobb :-)
Mindenkinek más a preferencia, élesség, bokeh, feeling, színek...

Előzmény: H2o-pok (15618)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15618

2 a jófogáson Pentacom megy facebook.

Akkor ezzel nem lettem előrébb, mert eléggé megoszlik a vélemény

 Kipróbálni dajnos nem tudom max ha megvettem.

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15617

A Revuenonhoz kepest?

Előzmény: Jahno (15613)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15616

Inkább ezt...

Előzmény: H2o-pok (15611)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15615

Meliyk fészbúkos csoportban panganak? Van M42 meg egyéb adokveszek. Igaz alig bírom törölni a szabálytalankodókat :-D Amúgy jófogás, Vatera, csiribiri. Mikor hol.

Előzmény: uffneked (15605)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15614

Ezt honnan tudni, hogy pont az Chinon volt? Amúgy nekem a Chinon sem jött be, de mondom ki kell próbálni. Meg aztán jobb, jobb, néha éppen olyan kedvem van és FD-s Canonnal csapatok és akkor a kicsit fakós/filmes színvilághoz nem kell utómunkázni, ha meg nyitva is élesség, színesebb kép, háttérmosás,  akkor Pancolar/Takumar. Vagy sem :-D

Előzmény: H2o-pok (15610)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15613

Kb. 1 éve meg pont a Pentacont istenítetted.

Előzmény: Rőth Sándor (15608)
Jahno Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15612

Ki kell próbálni, Revuenon nagy szórással dolgozik,  Pentaconból meg volt ezer+1 féle.

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15611

Még egy ilyen került képbe. Vélemény?

YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15610

Ugy olvastam Chinon gyártmány.

 

Akkor végül is melyik a jobb?

monyesz Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15609

Revuenon soha nem gyártott semmit, az a Revue csomagküldő áruház márkája volt. Tehát valami rebrand cucc, de ki tudja mi? Chinon, Cosina ?

 

Előzmény: H2o-pok (15607)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15608

Nekem 1,4/50-es Revuenon optikam van, az a pedigres optikak koze tartozik minden szempontbol, a Pentacon meg a futottak meg osztalyba. 

Előzmény: H2o-pok (15607)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.09 0 0 15607

Üdv

Szerintetek melyik lenne jobb vétel?

Auto Revuenon 55mm f1.7 vagy Pentacon auto 50mm f1.8

Árban és állapotban egyforma.

Köszi

moTmeN Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15606

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169936

 

bar mar evek ota nem jartam egyik borzen sem (elkoltoztem Pestrol), de gondolom, meg mindig erdemes vegigbogaszni a portekakat. Ha jol emlekszem, felvaltva van Ujpesten es Ferencvarosban, de a fenti linkelt topicban megosztjak az informaciot az aktiv szakemberek.

Előzmény: uffneked (15605)
uffneked Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15605

Urak!

Ti hová szoktatok járni pesten antik lomok közt fotós cuccokat találni? Vannak itt bazárok, vásárok?

A Soós-t ismerem, a Gozsdu drága, az adok-veszek egynek jó, a feszbuk csoportok pangnak.

Tudtok valamit ajánlani? A obik, film, kiegészítők kellenének...

KicsitMogorva Creative Commons License 2016.08.07 0 0 15604
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15603

http://cannonfastreviews.com/pentax-super-takumar-50mm-f1-4/#

 

Ez egy eleg realis teszt, erdemes turelmesen atbogaraszni. 

Előzmény: H2o-pok (15602)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.05 0 0 15602

Az "Öreg 50 es ......" tesztet olvasva, a Helios ról is irják hogy nem az élessége az erőssége. Az elmosás egyedivé teszi, meg olcsó. A Takumar és Pentacon van az elsők közt, lehet keresek ezek közül egyet. 

Gyakorlatilag még csak próbálgatom, főleg a lányomat kattingatom kint természetben. Na ezt nehogy félre értse- olvassa valaki....☺

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!