Keresés

Részletes keresés

Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.22 0 0 1295
Akkor legalább kisilabizálni próbáld meg azt, amit belinkeltem, Mr. Paprikapor :-DDD Még mindig a "nehéz hatóanyagok" című egetverő állatság hatása alatt vagyok :-DDD
Előzmény: Törölt nick (1284)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.22 0 0 1294
"akkor majd megváltozik a véleménye."

... esetleg rájön, hogy a szavatossági időt (1 év) a gyártó nem feltétlenül hülyeségből tüntette fel a flakonon. Neked is javaslom: 1200 Ft egy Klever Pfeffer KO. Vegyél egyet, fújj ki belőle egy kis felhőt, és hajolj bele. Nem kell félned, hiszen úgyis tudod, hogy szart se ér :-DDD Aztán ha mégis, akkor lécci oszd meg velünk tapasztalataidat.
Előzmény: Törölt nick (1293)
lzleo Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1291

"Buta kis senkiházi vagy, menj vissza a kleinführeredhez a Nethirlapos fórumra, ott fröcsögj és agresszíveskedj.
Itt vagy normálisan hozzá tudsz szólni vagy kuss neked!"

Olvasva ezt a stílusos hozzászólásodat, kérdésként felidézném egy másik csodálatos mondatszerkezetedet:

Provokátor-e vagy?

Előzmény: Törölt nick (1273)
lzleo Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1290

"A porlasztott, nehéz hatóanyagok a kifújás után azonnal szinte "leesnek" a földre. A nyálkahártya irritációja közvetlen találat esetén sem nagyobb mint egy komolyabb szellentésé."  - Abban lehet, hogy igazad van, hogy "leesnek" a földre, éppen ezért gondolom azt, hogy úgy nem lehet tesztelni a hatóanyagokat, hogy kifújsz egy kicsit a levegőbe, és aztán odamész beleszagolni. Azzal valakit telibe kell kapni, hogy megtudd, hogy milyen.

 

"Mindegyik szert alapos tesztelésnek vetettem alá, nem egyet közülük olyan módszerek és eszközök igénybevételével amelyekre Magyarországon csak nagyon keveseknek van módja. A módszereket nem részletezem, úgysem értenétek belőle egy szót sem. " - Érdekelne, hogy egy szer nyálkahártyára gyakorolt hatását milyen hétköznapi ésszel felfoghatatlan módszerek és eszközök igénybevételével tesztelted. Az ilyen homályosítás nekem gyanús.

Előzmény: Törölt nick (1278)
fegyvermester3 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1288
valamilyen maroktáras gázfegyvert, aminek jó nagy a tárkapacitása...
Előzmény: véredény (1287)
véredény Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1287
te milyen önvédelmi eszközt vásárolnál?
Előzmény: fegyvermester3 (1286)
fegyvermester3 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1286
Én itt vagyok. Bár új vagyok ezen a fórumon, de szívesen segítek, ha tudok...
Előzmény: _Easy_ (1285)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1281
A peppersprayben OC, azaz Oleoresin Capsicum van. Magyarul láthatóan nem tudsz, de hátha angolul. Itt egy összefoglaló róla:

http://www.zarc.com/english/cap-stun/tech_info/oc/

Méghogy őrölt paprika, meg nehéz hatóanyag :-DDD Még mindig visítva röhögök :-DDDD
Előzmény: Törölt nick (1278)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1280
Bakulázok, te asziszed, hogy a kapszaicines sprayben őrölt paprika van? :-DDDDD Nehéz hatóanyagok :-DDD Ez naggggyon kemény :-DDDD
Előzmény: Törölt nick (1278)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1279
És gondolom ezekkel a rettentően titkos, kémfilmekbe illő módszerekkel derítetted ki, hogy a PV a bors hatóanyaga... :D :D :D
Előzmény: Törölt nick (1278)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1277
Azért csak vegyél egy ilyen, NEM LEJÁRT SZAVATOSSÁGÚ sprayt (kb. 1200 Ft), és próbáld ki. Nem kell mindjárt pofánfújni magad, elég, ha csak kifújsz egy kis felhőt, és belehajolsz. Nos, ha azután is ekkora a pofád, akkor gyere nyugodtan ide vissza emberkedni.
Előzmény: Törölt nick (1272)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1276
Durrantottál? Tee?? Ugyan már, ott se voltál, az úr valószínűleg álmodta, vagy ilyesmi ;-)))
Előzmény: véredény (1269)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1275
Allergiás :-)))) Egyik kedvencem a mexikói kaja, de a "kétszercsípős" ízesítéssel :) No persze ettől még lehet, hogy allergiás vagyok, de akkor vszleg azok a kutyák is, amelyek futás közben kezdenek velem legénykedni, és egy kis Pfeffer KO azonnal jobb belátásra térítette őket -> nyüszítve el. (Ilyen kutya itt a nyócban egyébként sajna sok van, etnikuméknál nem igazán ismert fogalom a kutya nevelése.)
Előzmény: Törölt nick (1267)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1274

Ostoba, alpári hozzászólásaid téged minősítenek. Az említett barátod lehet, hogy nem találta el a támadója szemét. Hidd el, hatásos az OC-spray.

Egyébként meg oltári baromságokat beszélsz, pl: OC a paprika hatóanyaga, PV meg a borsé....te hülye vagy barátom. A két anyag egy és ugyanaz, csupán annyi a különbség, hogy míg az OC a természetes hatóanyag, addig a PV a mesterségesen előállított változata. Mellesleg pedig a bors csípősségét egy piperin nevű anyag adja.

Előzmény: Törölt nick (1273)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1271

a legnagyobb dózisú a CN

 

A legrégebbi és leghatástalanabb gázspray-"ható"anyag a CN.

Amúgy meg lehet, hogy a paprikaspray szájfrissítő, ám ha a szemedbe megy és nem a szádba, akkor igencsak gondban leszel barátom. :)

Mellesleg azt a hangnemet amit megütöttél velem szemben nem tűröm el senkitől sem "élőben", legnagyobb sajnálatomra azonban az ilyen NET mögé rejtőző kis férgekkel szemben tehetetlen vagyok. 

Előzmény: Törölt nick (1252)
Mr.Henry Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1270
Miért látta valaki?
Van látlelete vagy valami?1 óra múlva már semmit nem lehet rajta látni.De egyébként ha ilyen van durr-durr aztán futás.
Előzmény: véredény (1269)
véredény Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1269
Tudja valaki mi a helyzet akkor, ha egy bunkó paraszt megtámad én megfenyegetem a gázpisztolyommal nem reagál rá erre pofon lövöm gázos lövedékkel.

Erre ő fogad egy ügyvédet és feljelentenek. Bizonyítani nem tudom hogy ő támadott engem és megvádol.

Minek minősül ha szimplán oda durrantok valakinek egy gázpisztollyal és taknya nyála egybefolyik?

Könnyű vagy súlyos testi sértés? Mit lehet érte kapni?
lzleo Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1268
De az is lehet, hogy te fogtál ki épp egy pocsék darabot.
Előzmény: Törölt nick (1267)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.19 0 0 1266
Hát te hülye-e vagy? A részegnek, drogosnak, nyolcvankilós kutyának is csak nyálkahártyája van, és azt a kapszaicinkivonat (a paprika csípősségének a hatóanayaga) mindenképpen irritálja, és mindenképpen reflexeket indít be. Például olyan könnyezést, hogy nem látunk, és olyan köhögést, hogy nem tudunk lélegezni. Tudom, mert próbáltam magamon. Úgy, ahogy az ember valagrészegen se tud a Napba bámulni, mert reflexből becsukja a szemét, illetve valagrészegen se tudja addig visszatartani a levegőjét, amíg meg nem fullad, mert egy idő után reflexből kinyitja a száját és lélegznik (víz alatt is!), úgy a kapszaicines irritálásra is visszatarthatatlan a könnyezés és a szó szerint fuldokló köhögés. Ez alól csak az LEHET kivétel, ha a spray már rég lejárt, mert a többi természetes anyaghoz hasonlóan idővel a kapszaicin tulajdonságai is megváltoznak, és hatását vesztheti.
Előzmény: Törölt nick (1254)
petiz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1264

emberek,rendelt már valaki német oldalakról pl. a pfefferspray-verstand-ról valamit? megbízható vagy nem? hogy a legjobb? mert én szeretnék rendelni aztán nem tudok túl sok mindent meg a német tudásom is gyenge. megköszönném ha véleményeket mondanátok vagy segítenétek

 

lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1262

Olvastam a csodálatos hozzászólásodat a gázpisztolyos topikban.  :)

sszzüüccssii:

"CS= oleum CapSaicin, vagyis paprika, sárga
PV= pepper, vagyis bors, piros
CN= az sötétbarna"

killert:

"Te hülye, a CS az sima könnygáz,

a capsaicin pedig a PV töltény hatóanyaga."

:D

Előzmény: Törölt nick (1254)
lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1261
Szóval ha érted az angolt, akkor láthatod, hogy van jópár tulajdonság, amiben a "szájfrissítő" veri a CS-t.
Előzmény: Törölt nick (1254)
lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1260
"In cases of persons who are drunk, on drugs, suffering a psychotic episode, or otherwise cannot feel pain, there is evidence that CS and CN may have little or no positive affects at all."
lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1259

"CS and CN, on the other hand, are irritants to the membrane tissues, they cause profuse tearing, an intense burning sensation to the face, and can create disorientation in the subject.
Unfortunately, these chemicals can take from 5 to 30 seconds to be come effective. If you are being attacked with a knife or a gun, 5 seconds can be an eternity. "

 


 

lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1258

"One of the reasons for the widespread acceptance of OC sprays is the fact that they overcome some of the problems associated with CN and CS products. Specifically, the OC sprays are effective in producing immediate blepharospasm and incapacitation of almost all subjects including those who are intoxicated or mentally ill,(32) and they are also effective against animals. Beyond these advantages, there are no known long-term toxic effects produced solely by the topical application of OC, and there are no environmental contamination problems associated with its use.(32)"

http://www.opt.pacificu.edu/ce/catalog/13541-SD/pepper.html

lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1257
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1256

Én egy kicsit fújhatok a szádba?

Megköszönném! :)

Előzmény: Törölt nick (1254)
lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1255

"Provokátor-e vagy? " - A stílusod alapján inkább te vagy az aki provokál.

"Hülyeség, a pepper köztudomásúlag csak szájfrissítőnek való. " -  Milyen köztudomásúlag? Te lennél a köz? Vagy egy-két hozzád hasonló pepper ellenessel azt hiszitek, hogy mindent tudtok? Megnézném az arcod egy telibekapott szájfrissítés után.

Előzmény: Törölt nick (1254)
lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1253
"A paprikaspray a leghatékonyabb önvédelmi spray jelenleg." - Szerintem meg talán tök mindegy, hogy melyiket használod, fontosabb, hogy jól eltaláld az illető arcát. Valószínűleg mindegyiktől megzakkan ha közelről telibekapod, ha meg távolabbról fújod és esetleg van ideje még el is fordulni, akkor meg mindegyik lehet hatástalan.
Előzmény: JimmyJoe (1251)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1251

kifogsz mondjuk egy paprikára "immunis" támadót

 

Ha jól tudom, az OC ellen lehet immunitást szerezni....hosszas és kitartó gyakorlással :D De gondolom az átlagembert nem fújják le paprikaspray-vel egy hónapon keresztül naponta háromszor gyakorlásképpen :D

A paprikaspray a leghatékonyabb önvédelmi spray jelenleg. És nem pedig a CN, CS, vagy  az ammóniás.

 

Előzmény: lzleo (1230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!