Keresés

Részletes keresés

Lex Icon Creative Commons License 2012.05.01 0 0 573

Leteszed a vizsgát és vehetsz rendes fegyvert.

Előzmény: account (568)
account Creative Commons License 2012.05.01 0 0 572

Erre amúgy én is gondoltam, csak a tűzgyorsaság tűnik kevésnek. Téged viszont nagyon is irigyellek a lakhelyed miatt, remélhetőleg én is kijutok idővel :)

Előzmény: Túlélőblog (571)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.04.30 0 0 571

Én egy komolyabb számszerjíjra szavaznék. :)

Előzmény: account (568)
account Creative Commons License 2012.04.30 0 0 570

Háááát, útlevelem évek óta nincs például, nem jártam olyan országban ahova kellett volna. Viszont most hogy így mondod, lehet megcsináltatom újra...

Előzmény: Törölt nick (569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 569

A magam részéről egy útlevéllel egészítettem ki a túlélő felszerelésemet. Talán gyenge kis eszköznek tűnik, de nagyon sokan köszönhették neki az életüket az előző balhénál is.

Előzmény: account (568)
account Creative Commons License 2012.04.30 0 0 568

Sziasztok!

 

Érdeklődéssel olvastam a pár posttal lejjebb levő irományokat, amelyekben egy társadalmi összeomlást elemezgettetek. A helyzet az, hogy engem is régóta érdekel a téma, mi több, biztos vagyok benne, hogy az én életemből sem marad ki a háború (50-80 évente mindig van valami). Ezért szépen lassan elkezdtem összerakosgatni olyan eszközöket, amiket alapvetőnek gondolok egy ilyen helyzetben (elsősegély készlet, kések, lámpák, TUDÁS stb), a probléma az, hogy bármilyen krakk is üt be, a legfontosabb az lesz, hogy meg kell majd védeni magamat, a házamat, a családomat, az élelmet. Viszont a hazai viszonyok okán (ezúton is puszi a fegyvertartó politikusok homlokára akik röhögnek rajtunk) nem igazán tudom, mi lenne erre a hatékony eszköz, mivel gyerekként kezelnek minket ilyen tekintetben. Tisztában vagyok a szabadon és engedéllyel tartható eszközökkel (gázspray-től a már csak helyenként homályos szabályozottságú múzeális fegyverekig), ezért kérdeznélek Titeket, milyen eszköz(ök) beszerzését javasolnátok, ami szabadon megszerezhető (éles pisztoly/puska kilőve egyből), és hatékony is (légpuska stb szintén nem jöhet szóba ugye), egy gázpisztolyt kevésnek éreznék ilyen helyzetben, ha az ember életére törnek. Mit gondoltok?

Túlélőblog Creative Commons License 2012.04.29 0 0 567

Vettem egy ilyet.

 

 

Boarhunter. Creative Commons License 2012.04.11 0 0 566

No igen, nagyjából erről van szó.

Az alábbi bushcraftos hülyegyerekek igencsak meglepődnének, ha szembe kellene nézni ezekkel a problémákkal és nem játékból menne a dolog...

Előzmény: H_G (563)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.04.11 0 0 565

Aki ezt a vackot kiizadta, igencsak felszines ismeretekkel rendelkezik a témáról, de lelkesen próbál pénzt csinálni a semmiből.

Egy kalap szar az egész, azt az időt sem éri meg amit az elolvasására fordít az ember.

Előzmény: Törölt nick (562)
Lex Icon Creative Commons License 2012.04.04 0 0 564

Bírom azokat az embereket, akik úgy gondolják, hogy egy magyar fórumon mindenki tud angolul. A kivételek kedvéért megtennéd, hogy összefoglalod kedvenc nyelvünkön a lényeget?

Előzmény: H_G (563)
H_G Creative Commons License 2012.04.04 0 0 563

Naiv marhaság. Még hogy számszeríj meg vaddisznó, tízmillió embernek?

 

"What About Running To the Hills?

"RUN TO THE HILLS. . .RUN FOR YOUR LIVES!"
—CHORUS FROM AN IRON MAIDEN SONG, 1982

Due to my profession, I've been subjected to countless monologues about "getting out of town when the %@*# hits the fan to live off the land." Ninety-nine percent of these well-meaning people have no idea what living off the land entails, let alone the skills, the supplies, the landscape, or the guts to do anything about it. Yet somehow, the-grass-is-greener-on-the-other-side concept waxes strong within their psyches.

For those who are entertaining this concept, and torturing your family with it, have you ever tried to live off the land? Have you tried to do so in the wintertime? Have you tried it with a dozen other armed crazies in the woods that had the same bad idea that you had? Have you tried to hunt and gather with your nagging kids and pissed-off spouse by your side? Have you been camping for more than a weekend or a week without the usual modern-day camping comforts that are guaranteed to distance you from how unforgiving the natural world can be? Have you been camping at all? Are the calluses thicker on your butt and fingertips from surfing online survival forums than from being outside practicing what you're blabbing about? Do you need to drive several hours in your SUV to find the land to live off? Are you (and every one of your family members) physically able to hike even one mile across a potentially rugged, backcountry landscape that will eventually be very hot or cold, and covered with biting and stinging bugs and plants that poke, prick, and tear at your flesh? Have you ever been hungry, really hungry, where your only option is to gather weird-tasting plants or attempt to kill something? If you have tried living off the land, how long did you last (be honest!) before raiding the energy bar stash in your camouflaged bug-out pack? Do you remember how you felt afterward, physically, mentally, and emotionally? If you thought your experimental living-off-the-land trip was successful, do you assume that Mother Nature will deal you the same playing hand the next time?

If I burst your bubble about living off the fat of the land. . .good. Be realistic about you and your family's physical, mental, and emotional abilities during times of extreme stress and leave the wild boar hunting from a tree up to Rambo."

 

Cody Lundin: When All Hell Breaks Loose könyvéből -- no azt érdemes elolvasni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.03 0 0 562

Egy kis adalék a témához (letölthető):

 

http://data.hu/get/4932160/Pokol_Kezikonyve.pdf

Mr.VaZo Creative Commons License 2012.03.04 0 0 561
Előzmény: Mr.VaZo (560)
Mr.VaZo Creative Commons License 2012.03.04 0 0 560

Övre csatolható alap felszerelés.

Ti mivel egészítenétek ki, ami elfér egy övön?

szijozsi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 559

Előzmény: szijozsi (558)
szijozsi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 558

http://tv.hir24.hu/hirek/hir/A_Kolonia___Varosi_tuleles-kiserlet

 

Volt egy ilyen sorozat-de ez nem szimpla hékulázás hanem tudományosan végigvitt esettanulmány, amit a tapasztalatok alapján ajánlanak.

Előzmény: Mr.VaZo (555)
szijozsi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 557

Majd keresek  én is.

 

Addig a Yellowstone-alatti szupervulkánról egy kis gondolatébresztő:

http://www.youtube.com/watch?v=FOn3wkehluk

Előzmény: Mr.VaZo (555)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.11 0 0 556

Az Út (The road)

 

ha jól tudom National Geographics-on van egy olyan, hogy "Doomsday Preppers". Youtubeon vannak fenn részei. Épp most nézem őket.

 

Előzmény: Mr.VaZo (555)
Mr.VaZo Creative Commons License 2012.02.11 0 0 555

Ajánlanátok nekem pár jó túlélő filmet?

 

Ami túléléssel kapcsolatos film, és nekem nagyon tetszett:

Az a Számkivetett.

Meg a Vadon foglyai.

szijozsi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 554

Így könnyű.....:)

Előzmény: Túlélőblog (553)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.10 0 0 553

A motor tényleg jó megoldás, persze ha valaki családos, vagy sok cucca van, azt nem lehet motoron szállítani. Ha valaki tudatosan készül a nagy rendszerösszeomlásra, akkor annak bizony rengeteg tartós élelme van, önvédelmi eszközei vannak, túlélőfelszerelése, sátra, hálózsákja és még sorolhatnánk. 

 

Persze választék az van. A lényeg, hogy bírja a terepet. :)

 

 

http://www.4x4offroads.com/camping-survival-vehicle.html

 

http://mscg.yuku.com/topic/5384#.TzTgk04geLI

Előzmény: szijozsi (552)
szijozsi Creative Commons License 2012.02.10 0 0 552

Jó cucc!:)

 

Közben gondolkodtam hogy meneküléshez az autót el kell felejteni,  enduró motor a legjobb,  elmegy mindenhol, ott is ahol az autó megáll.

 

A népszerű ismeretterjesztő adókon sok világvége teóriát tárgyaltak: terrortámadás vagy kísérletek miatt elszabadult vírust, baktériumot, Yellowstone alatti szupervulkánt ami évekre jégkorszakba fagyasztaná a  világot, terrorista atomcsapás, nagy aszteroida becsapódása, stb.  Azt mondták hogy ezek bekövetkezte nem kérdéses, csak annyit nem lehet tudni hogy mikor következik be?

 

Ami megütötte a fülemet hogy szerintük ha egy aszteroida úgy közeledne a Föld felé hogy biztosan becsapódik, akkor sem értesítenék a lakosságot, mert nem akarnak világméretű pánikot és anarchiát.
Ebben van logika: ha nagyjából tudják is hogy mittudomén: Afrika északi részére csapódik be az emberek akkoris bepánikolnának még Ausztráliában is, hiszen honnan lehet azt tudni?

És egy bank- krachhoz elég egy hülye aki kör-sms-ben figyelmezteti az ismerőseit hogy valamelyk bank fizetésképtelen. Iyen volt nálunk is.

 

 

Előzmény: Túlélőblog (544)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.09 0 0 551
Előzmény: Túlélőblog (549)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.09 0 0 550

A kérdés egy teljesen anarchia-típusú kialakult helyzetről szólt. Ott mindegy hogy öltözöl. Ha valaki túl közel van hozzád, akkor már úgyis mindegy. A .22lr sokmindenre jó, de nem biztos hogy ha egy bűnbanda ellen kellene védened egy települést, akkor a kis kaliber lenne a megfelelő választás. Persze vadászatra jó a 22-es is.

 

"ha szerencsétlennek nézek ki"

 

Szerintem pont a leggyengébb(nek kinéző) az első áldozat. Miért menne egy bűnöző horda azok ellen, akik látszólag is meg tudják magukat védeni, mikor előttük vannak a könnyű prédák is? :-) 

Előzmény: Mr.VaZo (547)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.09 0 0 549

Igen. Walmart-ban vehetsz ilyesmit. Puskákat (AR-15-öst is), lőszert, túlélőfelszereléseket (amik tulajdonképpen túrakellékek). :)

Előzmény: r4hu (548)
r4hu Creative Commons License 2012.02.09 0 0 548

...és ők tartanak ilyesmit.

 

Előzmény: Túlélőblog (546)
Mr.VaZo Creative Commons License 2012.02.09 0 0 547

Én biztos, hogy nem öltöznék be katonai szerkóba.

Egy kalasnyikov a kézben meg egy másik géppuska a háton nem túl bizalomgerjesztő látvány.

Szerintem először lőnének egy ilyen mókusra, aztán kérdeznék meg tőle, hogy mizu. :)

 

Nem biztos, hogy jól tenném, de Én a fegyvernél is ugyanazt az elvet vallanám, mint a védekezésnél:

 

„Az biztos, hogy védelmi vonalat is kell építeni, de csak úgy, hogy az ne legyen feltűnő.

Inkább láthatatlannak kell maradni szerintem, minthogy egy jól védhető,

de feltűnő bázisunk legyen.”

 

Tehát, inkább egy kisebb méretű, könnyű, jól elrejthető fegyvert szeretnék,

mint egy sokkal hatékonyabb, de nagyobb, nehezebb, és kevésbé elrejthetőt.

 

Szerintem jobbak az esélyeim a túlélésre, ha szerencsétlennek nézek ki,

mintha egy állig felfegyverzett rambónak látnak.

 

Valami ilyesmi stukkerekre gondolok:

 

Előzmény: Túlélőblog (544)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.09 0 0 546

Az Államokban nincs Tesco. Itt Wal-Mart van. :)

Előzmény: r4hu (545)
r4hu Creative Commons License 2012.02.09 0 0 545

...aha, bemegyek a teszkóba: kérek egy kalasnyikovot meg egy EÜ ládát... :)))

Előzmény: Túlélőblog (544)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.09 0 0 544

Én is gondolkoztam rajta, és eszembe jutott, hogy valamit kifelejtettem. (Tengeren-túli szempontból írok, ha már itt vagyok.)

 

Ha gazdasági vagy hasonló összeomlás következne be, arról előre tudna a kormány. Talán nem évekkel előtte, de hetekkel, estleg hónapokkal. Lenne ideje pl. ideje lefegyverezni a civil lakosságot. Ez pedig az egész koncepciót a feje tetejére állítaná.

 

Amíg puska van, addig van esély. Fegyver nélkül csak a kiszolgáltatottság van. Még ha lenne is étel, víz és egyéb, ha nem lehet megvédeni, akkor el fogják venni.

 

Szerintem ezt még nem osztottam itt meg. Vettem még ezekhez pár dolgot, de még messze van a gyűjtögetés vége. :)

 

http://thatmaninblack.blogspot.com/2011/09/guns-and-gear-collection.html

 

Előzmény: szijozsi (542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!