Keresés

Részletes keresés

hágé Creative Commons License 2006.05.29 0 0 527

szia nici76!

 

melyik ingatlanosnál "regisztráltál" eddig?

ha gondolod, tudnék neked segíteni keresésben, amennyire időm engedi. igen, én is ingatlanos vagyok, még mielőtt megkérdeznéd, viszont nem oly rég kezdtem, szóval a lelkesedésünk kb egy szinten lenne :)

a 0% önerővel vigyázz, mert lehet hogy az lízing...

Előzmény: nici76 (501)
H55 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 526

Sziasztok,

 

Ha érdekel Benneteket az alábbi paraméterekkel rendelkező kis lakásunk, akkor írjatok egy e-mailt a platan314@freemail.hu-ra és küldök róla további infot+képeket.

 

Hajni

 

 

- XVI. kerületben az Újszász utca 45/B alatt, Platánház

- 1+1/2 szoba, fürdőszoba, WC; (40 nm)

- kedvező, jó elrendezéssel

- 3 éve épült társasházban;

- tetőtérben, fiatalos kialakítással

- beépített Ikea konyhabútor;

- csendes, madárcsicsergésre lehet ébredni; :)

- zöld rétre panorámás (a mátyásföld és keresztúr közötti terület);

- alacsony rezsijű;

- egyedileg szabályozható fűtésű;

- belső parkolóval rendelkezik;

- rendezett belső park, grillsütő, fúrt kút;

- biztonságos környék;

- 500 méteren belül iskola, élelmiszerbolt, buszmegálló (15-20 perc az örs vezér tér busszal)

 

.hun Creative Commons License 2006.05.19 0 0 525

Szerencsére úgy néz ki, hogy más viszont keres :)

Előzmény: fruzsmogy (522)
pozsipeti Creative Commons License 2006.05.18 0 0 524
Új 1 szobás, 61 m²-es budapesti lakás eladó
Centrál Parkban, Angyalföld városközpontjában, eladó egy II. emeleti, K-DK-i tájolású, teraszos, 1+2 fél szobás igényesen kialakított és berendezett, jó elrendezésű, világos lakás. A lakás ára tartalmazza a konyhabútort és a beépített gépeket. Az otthon komfortját fitness terem, kávézók, hatalmas park és mélygarázs biztosítja.
CÍM: Budapest XIII. kerület Lehel u.64

Ár: 23 Millió Ft

 

Érdeklődni:

TELEFON: 06-309854072
e-mail: pozsarp@vnet.hu

káttya Creative Commons License 2006.05.17 0 0 523
hömm. A mi panelunkban az 56 nm-es lakás fűtése nyáron 4-5, télen 9-15 E volt. Nem 20, meg 35. És állandóan melegünk volt. :))
Előzmény: nici76 (501)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.17 0 0 522
:)Na, az akkor pont nekem a napimádónak való lenne, de sajna nem keresek új lakást:)
Előzmény: .hun (521)
.hun Creative Commons License 2006.05.17 0 0 521
Nekem egy belvárosi, belső udvari, 1. emeleti lakásom van (mellesleg eladó! ;), és oda is látom besütni a napot! :)
Előzmény: fruzsmogy (518)
.hun Creative Commons License 2006.05.17 0 0 520

Ezt cáfolom, azt viszont megerősíthetem, hogy ingatlanos területen dolgozom! ;)

 

És én is ezt mondom: egy kislakás utáni jutalékba is bele kell, hogy férjen minimum a földhivatali ügyintézés, de szvsz még több is.

Előzmény: szs75 (516)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 519
Mondjuk az az én "bibim", hogy szeretem ha besüt a nap a lakásomba. Ezért pl. nem érzem jól magam (még vendégként sem) pl. a József Attila lakótelepen - ahol azért jóval drágábbak a lakások),mert 4 emeltes épületek és a fák már a 4. emeletig érnek, vagyis árnyékolnak. De hát épp az a jó,hogy nem vagyunk egyformák: kinek a nap, kinek a .........:)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 518
Egy belvárosi belsőudvari mondjuk 2. emeleti lakásba már láttál napot besütni?
Előzmény: .hun (513)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 517

:)Valószínű:) Viszont én meg sok lakásban megfordultam látogatóként és szinte mindenhol rossz volt  a komfortérzetem - fáztam, a nappaliban hallottam amint a szomszéd lehúzta maga után a WC-t, stb.stb..

Azért én a panelnak több jópontot is adnék:)

Előzmény: szs75 (512)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 516

Gyanús nekem, hogy te ingatlanközvetítő vagy :)

Egyébként lehetne szerintem is jól csinálni, de sajnos nem így csinálják. Ha fizetek nekik 600000 Ft jutalékot, abba vajon miért nem férhet bele, hogy kérnek helyettem egy tulajdoni lapot? Tudnék még ilyen példákat mondani, ami nekik minimális ráfordítás, nekem viszont könnyebbé tennék az életemet.

 

Na jó, lehet, hogy több tíz- illetve százmilliós ingatlanoknál megéri, de egy átlagos lakótelepi lakásnál inkább csak rontják az esélyeimet.

Előzmény: .hun (514)
.hun Creative Commons License 2006.05.16 0 0 515
No igen...a legtöbb adatbázisban kevés lakást fog feldobni a rendszer egy ilyen keresésre...egy kis értékű lakás rá eső kevéske kis jutalékáért pedig nem fogja az adott ügynök törni magát...naná, majd az ügyfél az első nem? ;)
Előzmény: nici76 (507)
.hun Creative Commons License 2006.05.16 0 0 514
Megvan az az eset/szolgáltatáskör/stb. ami esetén "megéri" ingatlanosra bízni egy eladást/vételt...no ez mondjuk nem az a szolgáltatáskör és minőség, amit az itthoni irodák jó része nyújtani képes...:/
Előzmény: szs75 (505)
.hun Creative Commons License 2006.05.16 0 0 513

Panel: én azt egyáltalán nem vennék...még a 13. kerületben sem...akkor már inkább egy régi téglaépítésű, akár belsőudvari a 6.-ban, csendes és nyugodt. Mondjuk persze nem földszintit, hogy napot sose lássak...:)

 

Az ingatlanosok kapkodnak, de általában arra, ahonnan több pénz jön (vagy össze vissza :)...ha lemegy egy ingatlan ára, kevesebbet kapnak...az újépítésűek beruházóitól nagyobb jutalék jön, nosza rajta nyomassuk azt, az már mind1, hogy a minőség milyen...

 

És a túlkínálat is igaz, csak a használt lakások tulajdonosai a legtöbb esetben tényleg nem hajlandóak engedni az elképzelésükből ill. a korábbi árból...

Előzmény: nici76 (502)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 512

Valószínűleg azért hihetetlen ez számodra, mert mindig panelban laktál. Én elég sok helyen laktam albérletben, ezért tudom, hogy mekkora különbségek vannak akár két panel között is. Laktam olyan panelban, hogy éjjel-nappal nyitva volt az ablak, mert csak úgy lehetett elviselni, és olyanban is, ahol csukott ablaknál állandóan fáztam. Költségben nem volt lényeges különbség.

Tényleg ennyi a fűtés, de mikor még nem volt gyerek, ennél is kevesebb volt, mert amíg dolgoztunk, nekem elég volt, ha csak kb 18 fok van a lakásban, mikor hazajöttünk feltekertük, és 10 perc alatt meglett a kívánt 20-22 fok.

Viszont adnék egy jó pontot a panelnak is, mert ott soha nem volt hideg a kád :).

Előzmény: fruzsmogy (511)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 511
Hát nekem nagyon hihetetlen, hogy egy 52 m2-es lakás fullfűtését (teljes lakásban egyenletes meleg), melegvízfogyasztását 5.500.-ból megúszod:(
Előzmény: szs75 (509)
fruzsmogy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 510

Szia:)

Bocs, hogy írok, de mivel láttam, hogy annyira "lenézted" a panel lakásokat, gondoltam kiállok egy kicsit mellette:)

Világéletemben panellakó voltam. Jelenleg is panelban lakom, amit árulok is meg nem is. Nekünk már nagy (72 m2-es, 2+2 félszobás), de ahogy körülnéztem az ingatlan piacon lehet, hogy inkább itt élem le hátralévő éveimet. Miért? SEMMIVEL NEM ROSSZABB a panel, mint bármilyen újépítésű lakóparki lakás, vagy egy belvárosi öreg tégla bérház. Sokan állítják, hogy nagy a panel áthallhatósága. Lehet,hogy így is van, akkor még egy érv amellett, hogy ne adjam el a lakásomat, mert nálunk az esetleges fúrásokon kívül (ez pedig mindenhol előfordul) semmi nem hallatszik. Ill. a vízesblokkokban igen, de az pedig nem halllatszik a lakás többi részén. Fűtés: az igaz, hogy ha akarnám sem tudok spórolni a fűtésszámlával, de... akkor szellőztetek és olyan tempóban, ahogy az nekem a legkényelmesebb, nem fáj közben a fejem, hogy jajjj, kihűl a lakás, az utcát fűtöm (sajnos erről nem én tehetek). Tehát egyenletes meleg és szellőztetést biztosít a távfűtés. A panellakások már szinte mind fel lett újítva, hiszen semmi nem tart ki 30 évig. Tehát igaz, hogy egy régi épületben lévő lakásról beszélünk, de szinte az összes csőrendszer új, a villanyvezetékek, liftek stb. Na jó a liftek nem a legújabb dizájn szerintiek (nem éritőgombosak), de jók. Ami még a panel mellett szólhat (ismerve az új lakóparki gondokat), hogy pl. a közösköltség már beállt egy szintre, van tartaléka az adott háznak. És ez sem egy utolsó szempont. És még valami: anno 30 évvel ezelőtt a panel lakásokra mondták, hogy "élhetetlen" lyukak a szobák. Hát nem tudom...nézz meg egy lakóparki félszobát és nézz meg egy panel félszobát.

Amit írtál árat a panelra...hát lehet hogy nem is sok. Panel és panel lakás között is különbség van ám, nem is kevés. Nem mindegy, hogy hol van, milyen a tájolása, beosztása, milyen a lakók összetétele stb. Tényleg nem értem, hogy miért van ez a nagy panel lenézés? Mennyivel jobb egy lakóparki lakás tele az új minden gondjával? Mennyivel jobb egy belvárosi, benzingőzős levegőjű lakás? Mondom én azért nem értem,mert mindig panelban laktam, és még mindig szeretem.

Előzmény: nici76 (501)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 509

A mienk 52 nm, de itt a környéken az 52-56 nm-es lakások 10-11-ért elvihetők. Persze olyat is látok, amit 12.5-ért hírdetnek kb fél éve, és rossz helyen is van. Nekik nyilván nem fontos/sürgős az eladás.

A metró 20 perc alatt elérhető, éjszakai járat is van. Egyébként sok a zöld, és a lakóközösségek is jobbak, mint általában a panelekben, mert itt ugye kevesebb a lakó. Én csak ajánlani tudom a környéket (és nem a saját lakásomat nyomom, mert mi már eladtuk).

 

 

Előzmény: nici76 (506)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 508
A MAXIMUM amit tesznek, hogy egyeztetnek egy időpontot az eladóval, mást nem tesznek az érdekedben, nem fognak neked keresni, csak a saját adatbázisukban.
Előzmény: nici76 (507)
nici76 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 507

Ingatlanosok: Én már regisztráltam néhány helyen, hogy ugye mit keresek hol mennyiért és eddig 3 lakást (!) néztem meg...Abból egyet önszorgalomból én találtam egyedül...Ennyit a fenenagy túlkínálatról meg a vevők remek pozíciójáról...

 

 

 

Előzmény: szs75 (505)
nici76 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 506

Na ez az 5.500.- Ft (bár mekkora a lakásotok?)kontra távfűtés minimum 20 ezer egy 58m2 panelban...őrület...az 15 ezer Ft + minden hónapban

 

De ha például kiszámolod, hogy egy 58 m2 panel szerencsés esetben 12 millióba kerül, egy ugyanekkora tégla meg kb. 15, akkor az a 3 millió Ft különbözet ami havi 15 ezerrel számolva is 200 hónap azaz 16.66 év alatt kezdene megtérülni...

 

Szóval annyival drágább is meg nem is... :) Kivagyok ettől...

 

Előzmény: szs75 (504)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 505
ja, és ha rám hallgatsz, az ingatlanosokat kikerülöd, mert az ő költségük igencsak megdrágítja a lakás árát
Előzmény: nici76 (502)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 504

Nem tudom, mennyivel emelik a gáz árát, de nálunk úgy, hogy régi nyílászárók vannak, legfelső emelet, egész nap itthon voltam egy pici gyerekkel, tehát fűtöttünk rendesen, havi 5500 Ft-ra jön ki a gáz átalány (alapdíj,főzés, melegvíz, fűtés).

Emlékeim szerint panelban ennél jóval húzósabb.

Előzmény: nici76 (502)
szs75 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 503

Nekem lenne kedvem megvitatni, csak időm nincs mindig, de azt tanácsolom, hogy inkább olyan helyen keress, ami távolabb van a belvárostól, de mégis jó a közlekedés.

12-ért normálisat nem lehetetlen, sőt...

Én nem vennék panelt, nem csak a távfűtés miatt.

Előzmény: nici76 (501)
nici76 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 502

Panellel kapcsolatban még egy kérdéses dolog merül fel bennem:

 

Szóval hogy most mindenki a gázfűtéses téglát keresi, mert az ugye olcsó...de állítólag megemelik a gáz árát, és a gázfűtésesek annyival drágábbak a panelnél, hogy az árkülönbség kontra rezsiköltség-különbözet kb. 10 év múlva jelentkezik csak...Ezért vajon érdemes-e? Mert mindig az a trend amit a hírekben hallanak az emberek:

 

Hogy a panelek mennyire lepusztultak stb. pont mostanában rohadnak le gépészetileg stb. megy le az áruk (én ezt vevőként persze nem így látom)stb. magas a rezsi stb. amely köszönhető elsősorban az új építésűek marketingtevékenységének nemde?

 

Valamint ezek az "iszonyatos túlkínálat van a használt (és új) lakásokból és hogy milyen jó pozícióban vannak a vevők"- típusú hírek is csak azért terjednek, hogy ezzel is ösztönözzék az embert mielőbbi lakásvásárlásra?

 

Csak mert én egyáltalán nem tapasztalom hogy annyira kapkodnának utánam az ingatlanosok vagy az eladók...

 

Bár nem vagyok egy nagy hal ezzel a 12 millás projektemmel...

 

 

 

 

Előzmény: nici76 (501)
nici76 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 501

Sziasztok ingatlankeresők Bp-en :)

 

Gondoltam leírom ide a tapasztalataimat, ha van kedve valakinek megvitatni :):

 

Néhány hónapja, mintegy 5 év elméleti rákészülés után elkezdtem intenzíven lakást keresni -mert ugye az E.... bank bejelentetette az ún. "akár 0% önerővel" nevű konstrukcióját, amely használt lakásra 20 % önerőt kér, ez eddig ok is, mert kiszámoltuk a bankkal, hogy így én egy 12 milliós lakást bátran elkezdhetek keresni :)

 

Hát elkezdtem.

 

Korábban amíg álmodozási szakaszban voltam gondoltam majd én egy új építésűt nézek magamnak de hát ilyen áron sajnos reménytelen...

 

Olvasgattam fórumokat a tapasztalatokról, ennek folyományaként meghatároztam hogy én csakis tégla építésű gázfűtésest keresek, mert ugye az majd jó olcsó lesz fenntartani, vastag téglafalak, no áthallás meg minden...Nos ilyen áron normálisat(nem udvari, nem földszinti, nem lerobbant) NEM LEHET KAPNI JELENLEG BUDAPESTEN!

 

a XIII-ban szeretnék keresni...(Eredetileg persze a II-ben akartam, de látva az elképesztő "budai" árszínvonalat hamar letettem róla)a XIII-at meg ismerem korábbról

 

Aztán volt itt néhány levélváltásom Káttyá-val, melynek következtében már ott tartok, hogy elkezdtem bizony már a paneleket nézegetni...12 millióért szépet 1+2 szobásból jó helyen szintén nem lehet kapni... 

 

Szerintetek mennyire reális egy felújított 58 m2 panelért 13 milliót elkérni???Hát PANEL könyörgöm!!! Kb.35 ezres havi rezsiköltséggel!!!

 

Van valakinek tapasztalata, hogy egy "irányárból" mennyit illik alkudni?

 

Egyre inkább maradok albérletben...

 

 

Előzmény: nici76 (467)
.hun Creative Commons License 2006.05.12 0 0 500

Én kérek elnézést, nem kritikának szántam, pláne nem személyeskedésnek! :)

 

Természetesen ez is előfordulhat, ezért is írtam, hogy nagy az ingatlanos felelőssége, és ilyen ronda módon nem rövidítheti meg az ügyfelét!

 

 

Előzmény: szs75 (499)
szs75 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 499

Nyilván mások a tapasztalataink, és talán sok esetben jogos is ez a kritika (?), amit írtál, a mi esetünkben viszont - én úgy érzem - nem erről van szó, kicsit kifejtem bővebben.

 

Az ár belövését ugye azzal kezdtük, hogy megnéztük a környéken a lakásárakat. Elég nagy a szórás, de mivel a célunk az eladás volt, nem az, hogy minél nagyobbat szakítsunk, először az alsó sávban hirdettük meg, sokkal rosszabb adottságú lakásokkal azonos irányáron. Jöttek az érdeklődők, az árral senkinek nem volt gondja, többen megvették volna, csak éppen foglalót nem tudtak fizetni.

Egy idő után próbáltuk azt, hogy mindig a mi hirdetésünk legyen a legalacsonyabb árral, gyakorlatilag semmi változás.

Jöttek az ingatlanközvetítők is folyamatosan, az irányárat korrektnek találták, eggyel volt gond, akinek a jutaléka kb 650 ezer lett volna, és ezt már nem akartuk lenyelni, ezért magasabb áron szerettük volna hírdetni, vele nem is kötöttünk szerződést.

Ekkor jött egy ingatlanos, aki 2 M-val kevesebbet mondott, már látatlanban is! annál az árnál, ami a többiek szerint jó volt. Szerintem egyértelmű, hogy a gyors és biztos eladásra törekedett, ami nem lenne baj, ha ezt nem pofátlanul tenné. Nem vállalta fel a tisztességes versenyt a többi ingatlanossal, igaz, így kevesebbet kereshetett volna, de azt legalább biztosan.  Nekik sem megy jól mostanában, így persze érthető, hogy pl. a biztos 270 e-t választja a bizonytalan 330 e helyett. Csak ugye az eladó részéről jóval nagyobb a különbség.

Utána jött még egy közvetítő, neki már szándékosan nem is mondtam semmit, őt kértem, hogy mondjon egy árat, és 100 e forint eltéréssel azt mondta, amit mi is gondoltunk.

 

Na, nem ragozom tovább, csak bántja az önérzetemet ez az "érzelmi felár" megjegyzés, mert az én esetemben nem erről van szó. Az ingatlanosokat pedig sajnos jól kiismertem, legalábbis itt a környéken ténykedőket.

Ja, és még annyit jegyeznék meg, hogy nem lehet általánosítani. Ismerőseink 1 kerülettel arrébb árulják/árulták a lakásukat, és teljesen más tapasztalatuk van ugyanazon ingatlanközvetítő hálózattal, vagy ugyanazon újságban való hírdeéssel, mint nekünk.

Előzmény: .hun (498)
.hun Creative Commons License 2006.05.11 0 0 498

Ugyanakkor nyilván érdekük az is, hogy magasabb áron menjen el, mert ugye a jutalék is magasabb abban az esetben :)

 

Sok lakásnál az a helyzet, hogy az eladó a saját "érzelmi felárával" próbálja belőni az árat, vagy egyszerűen csak nem hajlandó engedni most, hogy a piac (néhány szegmenstől eltekintve) kicsit beállt...p. én sem tudtam még eladni a sajátomat...:/

 

A reális ár belövése és így a gyorsabb értékesítés pedig a legtöbb esetben az eladó érdeke is, de persze nagy az ingatlanos felelőssége, hogy ez az ár azért ne legyen túl alacsony!

Előzmény: szs75 (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!