Keresés

Részletes keresés

Elvira70 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22809
Még valami. Egy ismeretterjesztő filmben hallottuk, hgoy az ultrahangos vizsgálat a magzat számára oylan, mint a mennydörgés, miután a magzatvíz jól vezeti és felerősíti a hangokat. Ezért nem is végzik olyan gyakran. Igaz ez?
Elvira70 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22808

No, egyik jobb "lehetőség" mint a másik :-))))

Napi szinten nem tudok vérnyomást mérni, de pld. hétvégén naponta mértem és reggeli kávé után volt 96/65, majd délutánra felkúszott 105/69-re is! Terhesség előtt is csak 110/70 körüli volt. Vérképemről friss adat nincs, most készülök vérvételre.

Horkolás - az Uram szerint nem horkolok. Rosszabbul alszom ugyan, éberebben, többet forgolódok, de ez egyrészt a pisilési ingerek miatt is lehet, meg attól, hogy nem tudok hason feküdni, és már zsibbad az oldalam....

Mi van még? Homloküreg - ilyesféle tüneteim sincsenek, vagy a szemem akar kiugrani és onnan indul a fejfájás vagy ritkábban a tarkóm felől.

A Polar Beart ismerjük, ebben az esetben hová kenjem? Homlokra? Halántékra?

Nem tudom ,összefügg-e a fejfájással, de kb. azzal egy idő óta (13-14. hét) elég bőséges folyásom van, néha viszket, ritkábban enyhén csíp, ilyenkor a Canesten kenőcs segít - orvosi javaslatra. Nemtom, erről is azt olvastam, hogy a terhesség velejárója ....  Vagy lehet, hogy a myóma miatt van a fejfájás. Ez most jutott eszembe. A terhesség előtt szépen visszafejlődött (elülső fali, kb. 2 cm volt), de mióta babás lettem a doki azt mondja, hogy a gyerek a fontos és nem is nézte a myómát.....

Előzmény: Felicitász (22804)
Matsek Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22807

Kedves Gábor és Segítők!

30 éves vagyok, 5 hónapja első terhességből egészséges gyermeket szültem természetes úton. Két és fél év hormonkezelés és laparoszkópiás műtét után sikerült spontán teherbe esnem. Nem volt tejem, 4 hónapja Lindynette 20-at (0,0075 mg Gestodenum és 0,020 mg Ethinylestradiolum) fogamzásgátlót írt fel az orvosom. Azóta van a következő problémám: az utolsó 5 tablettánál (a 21-ből) már barnás váladékozásom van, ami kitart a megvonásos vérzésig, és azzal abba is marad. Eddig türelemmel voltam, hátha csak meg kell szoknom a gyógyszert.

Két kérdésem van:

1. Kérjek-e az orvostól másik gyógyszert vagy még várjak?

2. Ha esetleg a tabletta hormontartalma nem megfelelő nekem, akkor kell-e az új tablettáig máshogy védekeznünk (egyelőre nem akarok teherbe esni)?

3. Nemrég derült ki egy vérvétel után, hogy zsírmájam van, szedhetek-e így fogamzásgátlót? A belgyógyász erre nem tért ki.

(előzmények: PCO, endometriózis). Spontán nincs ciklusom, ezért döntöttem a fogamzásgátló tabl. mellett.

Előre is köszönöm a választ.

V. Sza Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22806
Sziasztok! Kiderítették hosszas vizsgálatok alapján, hogy terhességi ínygyulladásom van. Nem lehetett előbb rájönni, mert a panaszom "csak " annyi volt, hogy reggelenként barnás volt a köpetem, amit nem előzött meg köhögés, krákogás, semmi, nem a tüdőmből jött. Én nem tudtam eldönteni, hogy honnan jön és tökre meg voltam ijedve. Mindenhová elmentem ezzel a tünettel, míg nem rég olvastam a neten, hogy létezik a terhességi ínygyulladás egy kis szájnyálkahártya gyulladással spékelve, na gondoltam, nekem tuti ez van. Elmentem fül orr gégészetre, ott semmi. A fogorvosom viszont azt mondta, hogy az ínyem szinte szivacsos és nyúlós, teljesen fellazult. Mostanában étkezések után is vérzik már. Használok fogselymet, mosom a fogam minden étkezés után, de mi az, amit még tehetek? Mivel öblögessek szerintetek? És vajon meddig tart ez még??? A szülésig?
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22805

Mégegy ötlet: ha a homlokod fáj, az lehet attól is, hogy terhesen az orr-nyálkahártya is duzzadtabb, így az orr-melléküregek rosszabbul szellőznek és a váladék bennük pangani kezd. Ezt egyszerű letesztelni; ha a homlokodra teszel egy fűtőtest-meleg törülközőt és elmúlik a fájdalom, akkor sanszos, h ez a baj.

A rossz hír, h ez akkor homloküreg-gyulladás és antibiotikumos kezelést igényel.

Előzmény: Elvira70 (22803)
Felicitász Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22804
Nincsenek jó híreim, bármitől lehet.
Ezek innentől ötletek: milyen számokból áll a vérnyomásod? Néha lehet, hogy zöld tea jobban segít, mint a kávé, nekem legalábbis bevált fejfájós időszakokban zöld teázni és citromfűteázni és csak reggel inni kávét. Azt jól csinálod, hogy sokat iszol.
Hogy állsz vassal meg vashiánnyal meg vérképpel?
És kérdezd meg a férjedet, hogy nem horkolsz-e éjszaka. Sokan horkolnak terhesen (én is...), mert ez a relaxin nevű hormon, ami lazítja meg nyújtja a simaizmokat, csökkenti az izomtónust mindenhol máshol is, és a garattónus is gyengébb lesz és alvás közben jobban beszűkülnek a légutak mint kellene. Gyengébb garattónus meg horkolás viszont azzal jár, hogy érezhetően romlik az alvás minősége, mert a relatív oxigénhiányt érzékelve az agy gyakrabban kiébreszt a mélyalvás-fázisokból, és naná, hogy így kevésbé lesz hatékony az éjszakai pihenés, és másnap simán fájhat a fejed ettől is.
Polar bear kínai olajjal (rossmann, dm) masszírozgatás jó fájdalomcsillapító, ha bírod a mentát (van aki rosszabbul van tőle, mert a szaga tovább irritálja, van, akivel csodát tesz a felfrissült hideg érzés miatt... kísérletezni kell).
Aki nem bírja a mentát, annak a levendula jót szokott tenni, aromalámpából párologtatva.
Az is egy külön tanulmány, hogy melegre vagy hidegre javul, és hogy az a meleg vagy hideg a tarkón jobb vagy a homlokon/halántékon.

Na, úgyhogy segíteni nem tudok, de azért összehordtam itt mindenfélét, amivel próbálkozhatsz... :-/
Előzmény: Elvira70 (22803)
Elvira70 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22803

Kedves Segítők! Terhesség alatti fejfájás témában kérdeznék. Olvastam, hogy a hormonszint változása miatt  lehetséges ez a tünet, de én mostmár lassan két hete szenvedek hol jobban, hol kevésbé, hol éjjel, hol nappal, hol munkahelyen, hol otthon, hidegben, melegben, szóval, helytől, időjárástól függetlenül. Igyekszem sokat inni, beiktattam a reggeli kávé mellé még egyet napközben, voltam szemészeten - akkor is pont ki akart esni az agyam a szememen keresztül, de minden okés volt. A nőgyógyászom a Panadolt javasolta - ideig-óráig hat, de az Algopirinnel tovább bírom. Van valami ötletetek, mitől lehet és mivel lehetne valahogy megszüntetni?

 

Még annyit, hogy naponta szúrom magam Clexane-nal enyhe trombózis-hajlam miatt (Leiden-mutáció), de a tájékoztató nem említi mellékhatásként a fejfájást.

 

 

Köszi,E.

 

 

Vali4419 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22802

Ha egyre gondolunk, akkor igen, olvastam. Egy Budapesti lehetőségről van szó benne? Mindjárt előkeresem a cikket.

 

És köszönöm, hogy foglalkoztok a dologgal.

Előzmény: Mikolt (22800)
Vali4419 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 22801
Nem említette, hírtelen azt sem tudom ez mi! De utánanézek.
Előzmény: Törölt nick (22799)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22800
most ez hulyen fog hangzani, de a mult heti Nok Lapjaban ma olvastam egy betegsegrol, egybol te jutottal eszembe. hozzafersz?
Előzmény: Vali4419 (22798)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22799

Szia!

 

Endometriózist nem említette a dokid? Bár hólyagban ritka, de előfordul.

 

Ana

Előzmény: Vali4419 (22798)
Vali4419 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22798

Kedves Mikolt

 

Sajnálom, de csak nehezen tudok net közelébe kerülni.

 

Tehát:

Ez volt a tükrözés eredménye: nyálkahártyája diffusz, hiperaemiás, elülső falon 3 helyen bevérzés látható.

Ez volt 2005 08 hóban.

Volt baktérium tenyészet, negatív. Gyógyszerek: Ditropann, Nolicin.

A panaszok maradtak, hol ++, hol +++ vizelettel.

 

Kaptam rengeteg gyulladáscsökkentőket, eredménytelenül. (Ha kell felsorolom, )

Nőgyógyászati vizsgálat negatív.

Coch direct vizsgálat negatív

Localis lidocainos-steroidos gentamicines öblítés hetente 1-szer, 6 alkalommal

 

Volt CT vizsgálat, kórosat nem mutatott.

 

A fenti sorozat megismételve kétszer 2007 január és február hónapban.

Semmi változás.

 

Jelenleg CIPLOX-500 tablettát szedek, saját kérésemre, hogy próbáljuk meg a hoszzú antibiotikumos kúrát. Már 1 doboz elfogyott, de semmi javulás. Ülni, járni nagyon nehéz, szúró, égető a fájdalom.

 

Mikor megkérdezetem a kezelőorvost , széttárta kezét.

A fiam találta ezt az oldalt, minden információ, tanács fontos lehet.

 

Köszönettel: Valéria

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22797

Annyiban ellenkeznék Mikolttal, h a skarlát az egyik legfertőzőbb betegség és 5-7 nap a lappangási ideje.

 

A jó hír viszont, hogy a tudomány mai állása szerint a magzatra nem ártalmas és a megfertőzőtt kismama is jól kikezelhető.

Egyedül azért számít veszélyes betegségnek, mert ritkán ugyan de súlyos szövődményei lehetnek (szív, vese, ízületek). A magzatra azonban ez sem érvényes, csak a kismamára.

Előzmény: Mikolt (22793)
Pumuklesz Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22796

Ma vagyok a 23. napon. Tegnap voltam prog szint nézésen (~21.nap) és a barnázásom is elkezdődött. Igaz a dokival nem tudtam beszélni de az utrot elkezdtem este.(persze a vérvétel után)

Előzmény: Mikolt (22795)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22795

melyik napon vagy? tesztet az elmaradt menzesz napjan, vagy az utolso aktus utan 15 nappal erdemes csinalni.

Előzmény: Pumuklesz (22794)
Pumuklesz Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22794

Köszi Mikolt!

Mikor csináljak először hcg tesztet? Esetleg most pénteken?

Előzmény: Mikolt (22788)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22793

1. mindegy, hogy korabban voltal-e skarlatos, mert elkaphatod ujra.

 

ellenben ez a kevesbe fertozo betegsegek koze tartozik, anyukad valszeg edzettebb szervezet is, a gyereket hazavittek penteken, azota nem talalkozott vele (lappangasi ido 2-5 nap), szoval en nem tiltanam el magamtol.

 

amugy ha esetleg megis megfertozodnel: sima penicilines kezelest kell kapnod, es semmi bajotok nem lesz.

 

2. altalaban betegen nem szabad talalkozni. ovsomor ugyan nem gyerekbetegseg, de tipikusan fertozo. baranyhimlo is gaz, ha neked nem volt, de azt csak ugy tudja atadni, ha meg o sem volt, ami lehetetlen, a rubeola is gaz, most igy kapasbol ennyi ugrik be.

Előzmény: Aire (22792)
Aire Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22792
Kedves Gábor és Segítők !

16 hetes terhes vagyok. Anyu óvónő. Pénteken vittek haza egy kislányt az óvódából az ő csoportjából, kiderült, hogy skarlátos. Anyu pont a héten készült hozzánk jönni.
Én voltam skarlátos. Jöjjön, ne jöjjön ? Amúgy milyen gyerekbetegségeknél nem ajánlott találkozni? Előre is köszönöm!
Felicitász Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22791
Ne aggódj. Ha a röntgen bajt okozott, akkor a baba el fog menni (ebben a stádiumban a "baj" a későbbi sejtállománynak még olyan nagy százalékát jelenti, hogy a terhesség nem marad meg). Ha megmarad, akkor ez egyben azt jelenti, hogy minden rendben. Nincs min aggódni. És ha megmarad a baba, akkor később Uh-n fogod is látni, hogy minden oké vele.
Előzmény: Anna27_ (22789)
Felicitász Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22790
Kapszula is jó, ha akarja, szedje nyugodtan.
Előzmény: nahiszen (22785)
Anna27_ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22789

Kedves Gábor és Segítők!

 

 

Körülbelül 4 hetes terhes vagyok.

A múlt héten jártam fogásznál és csinált panorámaröntgent, meg egy fogról külön rötgent, és utána gyökérkezelte a fogamat amihez lidocaint adott be. Ekkor nem tudtam hogy terhes vagyok, csak ma derült ki.

Mennnyi az esélye hogy emiatt a babámnak valami baja lesz? Nagyon aggódom.

Mit szoktak ilyekor az orvosok javasolni? Ki lehet valahogy mutatni, az érzéstelenítőnek vagy a röntgennek volt e valamilyen káros hatása?

 

Köszönöm előre is!

 

Mikolt Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22788
ez egy erzekeny teszt. valszeg hetfon volt az ovulacio, vagy annak a kornyeken, es utana ahogy csokkent az LH csucs, meg mutatta a teszt.
Előzmény: Pumuklesz (22784)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22787

tomeny citromle. tehat megveszi a boltban a citromot, es kicsavarja.

 

de ha ettol sem mulik el a heten, akkor ragaszkodjon az ujabb kivizsgalashoz.

Előzmény: nahiszen (22785)
Pumuklesz Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22786
Tőzegáfonya kapszula lehet amit láttál. A Mikolt írásait nézd vissza. - citromlevet szokott ajánlani. De nem akarok belekontárkodni.
Előzmény: nahiszen (22785)
nahiszen Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22785

Kedves Gábor és segítők!

 

Nővérem 10 hetes terhes, pár napja fájdalmat érez pisilés közben, és sokszor is kell mennie wc-re. Volt kórházban, a vizelettenyésztése negatív, azt mondták neki, hogy nincs felfázva. A doki vörösáfonyalevet ajánlott neki, hogy azt esetleg ihatja. A helyi Tescoban nem volt vörösáfonyalé, csak szörp formájában. Azt is ihatja helyette? És látott még gyógynövényboltban vörösáfonya kapszulát. Az is erre való? Szedheti?

 

Köszönöm a választ!

nahiszen

Pumuklesz Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22784

Szia Mikolt!

 

Remélemm még gépközelben talállak. Multkor annyi tesztet vettem tőled, hogy most a hónap közepén nyugottan tesztelgettem, de eléggé meglepődtem. Az LH teszt vasárnap estétől szerda délutánig pozitív volt. Csütörtökön már nem néztem mert eléggé kételkedtem a tesztben mert vásároltam egy másik márkát is és az neg volt kedden. A csíkok tényleg erősebbek voltak a kontrolnál. Szerinted mi lehet ez??

Előre is köszi a választ!

 

Pumuklesz

Előzmény: Mikolt (22783)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22783
jelzem, hogy ezen a heten estenkent fogok csak tudni belepni, meg kora reggel.
Mikolt Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22782
drukkolok.
Előzmény: zsuzska79 (22781)
zsuzska79 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22781
Kedves Mikolt!

Köszönöm a gyors választ! Már összecsomagoltunk, holnap költözünk a nagyihoz. Remélem, nem lesz kórház a vége.
Előzmény: Mikolt (22779)
páncél Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22780
Írok neked a beszélgetősben.
Előzmény: zsuzska79 (22778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!