Keresés

Részletes keresés

mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82486

"Másrészt a bioboltos vásárlóközeg még jobb is a randomnál mlm-szemszögből."

Közvélekedésről beszélünk, nem bioboltos vásárlóközegről.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82483)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82485

De már nem inkvizícióról van szó, ugye?

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82482)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82484

"Hány olyan vevő járt nálad, aki a "na, van valami mlm-es termék"-kel nyitott?"

 

Nyilván senki.

 

De sok vevő volt, aki mlm-tag volt, meg olyan, aki direkt szervezni akart.

 

Az mlm egyik alapelve "nem kapható boltban", így nyilván senki se keres boltban mlm-terméket. Inkább a fordítottja volt: egyesek csodálkoztak miért van nálam a polcon FLP-termék.

Előzmény: mixturapektorálisz (82481)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82483

Egyrészt bioboltam 2001-2006 között volt.  Nme csak akkor szembesültem mlm-mel.

 

Másrészt a bioboltos vásárlóközeg még jobb is a randomnál mlm-szemszögből.

 

 

Már leírtam: magyar sajátosság a természetgyógyászat, mlm és ezotérika közti nagyfokú

egybeesés. Ami persze baromság, de így van.

Előzmény: mixturapektorálisz (82481)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82482

Pedig ezt teszik.

 

Én jártam jogász szakra, majdnem el is végeztem.

 

Tudod mi az egyik első dolog, amit a legelején elmondanak az elsős diákoknak? Az, hogy mi az igazságszolgáltatás célja vajon az igazság szolgáltatása-e?

 

S sokan azt mondják, persze, igen. Sőt, a többség ezt mondja.

 

Mire a bölcs oktató elmondja, az igazság természetfeletti fogalom, nem lehetséges szolgáltatni. Az "igazságszolgáltatás" név egy átverés valójában a nép számára, valójában ez "jogszolgáltatás".

 

Persze, a jó bíró igyekszik megtalálni az igazságot, ahhoz közelíteni, de tudja, ez képtelenség, így mindig csak  a jog alapján dönt. 

 

Mert végsősoron ez a kisebb rossz egy szervezett társadalom számára: a jogbiztonság, nem az igazság.  Már az ókorban is jogot szolgáltatott az állam, nem igazságot. Az igazság meg a vallásban van, ott lehet keresni. De még egy teokratikus vagy erősen vallási alapú államban is jogot szolgáltatnak, nem igazságot. Lásd a katolikus inkvizíciót, mely mondjuk nyomozott XY tényleg boszorkány-e, majd valószínűsített, s az nem működött, hogy "nem találok bizonyítékot, de biztos boszorkány".

Előzmény: mixturapektorálisz (82480)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82481

"Az volt mindig az érv végülis, hogy szakvélemény kell, azt scak szakember tud adni, s a szakember meg az, aki azt mondja, amit te."

 

Ilyet egyáltalán nem mondtam. Honnan szedsz ilyeneket, max??

 

"Pedig a bioboltba esés éppen random minta. Sőt jobb, mert oda eleve olyan megy, akit valamilyen szinten érdekli az a terület, melybe a legtöbb mlm is esik, lásd táplálékkiegészítők, természetes szerek, altrenatív gyógyászat, s társai."

 

Csakhogy itt a "közvélekedésről" beszélünk max. Annak baromira NEM fokmérője a te bioboltod. Aki oda megy, eleve szűrt közönség. Nem beszélve azokról az idiótákról, akik ilyen boltba mennek eladni/eladatni a vackaikat.

 

"Azaz a bioboltban vevők között NAGYOBBnak kellene lennie az érdeklődésnek az mlm iránt."

 

Ezt nem tudom honnan veszed. Hány olyan vevő járt nálad, aki a "na, van valami mlm-es termék"-kel nyitott??

 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82479)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82480

Az bizony nagy baj lenne, ha találgatnának a bíróságok. Meg a NAV. Meg a SEC. Meg az FBI, meg a többiek. Tudod ezeknél nem holmi "meggyződődések" alapján dolgoznak.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82478)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82479

Pedig a bioboltba esés éppen random minta. Sőt jobb, mert oda eleve olyan megy, akit valamilyen szinten érdekli az a terület, melybe a legtöbb mlm is esik, lásd táplálékkiegészítők, természetes szerek, altrenatív gyógyászat, s társai.

 

Azaz a bioboltban vevők között NAGYOBBnak kellene lennie az érdeklődésnek az mlm iránt.

Előzmény: mixturapektorálisz (82474)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82478

Ha igazad lenne, sose születnének ítéletek.

 

A bíróság a legritkább esetben tud 100 % bizonyosságra jutni.

Előzmény: mixturapektorálisz (82476)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82477

Az volt mindig az érv végülis, hogy szakvélemény kell, azt scak szakember tud adni, s a szakember meg az, aki azt mondja, amit te.

Előzmény: mixturapektorálisz (82475)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82476

Dehogy működnek így. A legfontosabb mindig a bizonyíték. De bizonyára nem láttál még mostanában khm.. "megszűnő" ügyeket, mert szőrén-szálán eltűntek dossziék, iratok, bizonyítékok...

A találgatás, különösen nem a tudatlanságból következő buta találgatások, amiket "következtetéseknek", meg "valószínűsítésnek" próbál valaki beállítani, az nem bizonyíték semmire.

 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82472)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82475

Mi az, hogy mindenki mást elvettem? Hol?

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82471)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82474

"Az utcán az mlm-ről random megkérdezett ember nem lehet a jelölted az üzletedhez."

Sosem mondtam ilyet. Biztos képben vagy a "jelölt" fogalom jelentésével?

 

Azt viszont mondom, hogy abból nem lesz random minta, hogy valaki beesik a bioboltba, ahogy az sem, hogy konkrétan én megkeresek valakit, vagy engem keresnek meg. A netet felejtsd el, az semmit sem ér, az egy eleve szűrt minta. És nem azért, mert olyan sok ott a negatív vélemény (és nem csak az mlm-ről), az is fals minta lenne, ha a neten mindenki 100%-ban elégedett lenne az mlm-mel.

 

Random az, mikor teljesen ismeretlen identitású, foglalkozású és célú embereket kérdezel meg. Erre pedig bizony a legjobb az utca, különösen a közlekedési csomópontok, mondjuk a Deák téri metró aluljáró. Annál randomabb mintát nehéz találni.

 

Előzmény: Replay (82461)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82473

Beszélsz emberekkel, s megtudod mi a közvélekedés. Ilyen egyszerű ez.

Előzmény: mixturapektorálisz (82468)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82472

Pedig így működnek a bíróságok is.

Előzmény: mixturapektorálisz (82469)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82471

Мindenki mást elvetettél, mert vagy nem volt  benne a rendszerben, vagy rosszul csinálta.

 

A körkörös érvelés egy jelentős érvelési hiba.

Előzmény: mixturapektorálisz (82470)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82470

"Szerinted az érvényes random azok kérdezése, akik veled értenek egyet, ami nevetséges."

Sosem mondtam ilyet.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82465)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82469

"Viszont a bizonyítási eljárás elsősorban valószínűsítés."

Ez egy hülyeség, nem bizonyítási eljárás.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (82464)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82468

"Szerinted az MLM negatív megítélése kapcsán az úgynevezett közvélekedés( társadalmi vélemény) téved?"

Érvelési hiba, állítás a kérdésben: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/allito-kerdes

 

Nem tudjuk mi a "közvélekedés" az mlm kapcsán.

Szerintem mindenki téved, aki a közvélekedést megpróbálja megmondani. Ha én próbálkoznék ezzel, én is tévednék.

Nincs reprezentatív mintánk. Ha lenne az is pontatlan lenne, maximum kiindulópont lehetNE.

 

Előzmény: Párizs73 (82463)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82467

Eleve: mint már írtam, az mlm iránt a hangulat masszívan POZITÍV volt a 90-es évek elején. S ezt egyedül maguk az mlm-ek változtatták kb. 7-8 év alatti szorgos munkával negatívvá.

 

S nem, nem a nyilvánvaló piramisjátékok hatása ez,hanem a neves mlm-ek cégek, elsősorban az Amway tevékenysége érte el ezt.

Előzmény: Replay (82461)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82466

Ez nem az ő találmánya. Már 20 éve is hallottam ezt az érvet: azért kell tagadni meghívásnál, hogy mlm-cég hív meg, mert az átlagember tévesen értelmezi mi az mlm.

 

S amikor visszakérdeztem, miért értelmezi tévesen az átkagember az mlm-et, a válasz:

- nem vettek részt benne, csak rémhíreket hallottak,

- a rémhíreket sikertelen ex-mlm-esek terjesztik,

- az ex-mlm-esek meg azért lettek sikertelenek, mert nem a szabályok szerint dolgoztak, nem fogadtak szót szponzoruknak, s gyorsan feladták pár hónap alatt,

- de miért a sok nem szabályszerű mlm-es? mert az emberek ostobk, lusták, hülyék.

Előzmény: Párizs73 (82462)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82465

Ezt már tisztáztuk.

 

Szerinted az érvényes random azok kérdezése, akik veled értenek egyet, ami nevetséges.

Előzmény: mixturapektorálisz (82460)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82464

Senki se fér hozzá a Nuskin számaihoz, te se, így erről kár beszélni.

 

Viszont a bizonyítási eljárás elsősorban valószínűsítés.

 

Kizárható, hogy a Nuskin-féle mlm-rendszer alapjaiban más lenne, mint az ismert mlm-rendszer. Az pedig belsőleg inkoherens és átverésre épülő. Ennyi az egész.

Előzmény: mixturapektorálisz (82456)
Párizs73 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82463

A személyes véleményedre vagyok kíváncsi. Nem a tekergésedre.

Előzmény: mixturapektorálisz (82460)
Párizs73 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82462

Ne tekeregj már megint.Nem azt kérdeztem, hogy Max téved e. Ez a kérdésem : Szerinted az MLM negatív megítélése kapcsán az úgynevezett közvélekedés( társadalmi vélemény) téved?

Előzmény: mixturapektorálisz (82460)
Replay Creative Commons License 2023.11.11 0 1 82461

Nem kell a mai digitális világban utcán kérdezgetni az embereket. A netről sokkal több információhoz lehet jutni és itt mindannyiunknak van személyes tapasztalata is és az nem a te verziódat támasztja alá. Te talán végeztél utcai random mérést, mint ahogy nekünk javasolod? A te számaid csak akkor hinnénk el, ha lenne róla vágatlan videófelvétel.

 

 

De te nem csináltál ilyet, mert akkor nem úgy kezdted volna a statisztikád, hogy a “jelöltek 60 %-a…”  Az utcán az mlm-ről random megkérdezett ember nem lehet a jelölted az üzletedhez. Ha 20 % nem szeretné az mlm-t, akkor neked sem kellene igörcsösen bizonygatni itt éveken keresztül, hogy mennyire dübörög az üzlet, mert akkor könnyűszerrel tudnátok palimadarat találni.

Azt is nagyon jól tudod, hogy mi nem fogunk ilyen felméréseket végezni, de akkor neked nem lehetne itt nagypofával osztani az észt.

Előzmény: mixturapektorálisz (82455)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82460

"Szerinted az MLM negatív megítélése kapcsán az úgynevezett közvélekedés( társadalmi vélemény) téved?"

Szerintem max téved a közvélekedéssel kapcsolatban ÉS elköveti a "közvélekedésre hivatkozás"- érvelési hibát IS.

 

A "közvélekedést" megismerésére (legalábbis megközelítésére) nincs jobb mint a randomizált mintvavéltel.

És NEM, a bioboltba beesett idióták NEM randomizált mintavétel. És NEM, a tapsikolós rendezvényen körbekérdezés SEM randomizált mintavétel.

 

Előzmény: Párizs73 (82457)
mixturapektorálisz Creative Commons License 2023.11.11 0 0 82459

Melyikünk írta oda hogy "szerintem"? Én vagy max?

Előzmény: Párizs73 (82458)
Párizs73 Creative Commons License 2023.11.10 0 1 82458

Én is arra a szóra hívtam fel a figyelmedet és mégis tekeregsz.

Előzmény: mixturapektorálisz (82451)
Párizs73 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 82457

Szerinted az MLM negatív megítélése kapcsán az úgynevezett közvélekedés( társadalmi vélemény) téved?

Előzmény: mixturapektorálisz (82448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!