Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 116
Ezt viccnek szántad ?
Na azért megnézem a mühelyrajzot, hogy sajátságos felvetésed müködhet-e ?
Remélem megtalálom
Előzmény: pampalini60 (115)
pampalini60 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 115
Azért van külön visszacsatolótekercs, hogy tekercszárlatnál legyen esély arra, hogy nem a hangszórótekercs felé üt át. Ne keljen kimenőt tekerni.
Előzmény: Törölt nick (107)
pampalini60 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 114
És még búrában is vannak.
Előzmény: dzogcsen (113)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.24 0 0 113
Ja és a Studer c37-es studiómagnóban is fekszenek a csövek, gond nélkül.
Előzmény: Törölt nick (108)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.24 0 0 112
A G36-ban is fekszenek a csövek, van a végfokban 2 db Ecl 86 , és nem fogynak benne a csövek 2 csövet kivéve mert ráesett egy kombináltfogó, az eredeti 1966-ban berakott csövek vannak benne.
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 111
Anno mikor a haverom örömködött a duofonnak nem mozgatta meg a kerekem, nem mondok rá ezért semmit mert nem vettem kritikusan szemügyre
Az Ea 057 visszont képben van és mondhatom, elképesztő jobbitási lehetőségek vannak benne. Nem arra gondolok, hogy csökkentjük a bonyolultságát. Szerintem 50 pontot biztos találnék benne. Egyszerübb kirázni üresre aztán hajrá.
Egy pár dabbal megtettem, mert a rozsdás darabokat ( a vázat )elvittem galvanizálni _ emlékeim szerint jó vastagon alá rezeztem vörössel _ Meg kellenne keresni a darabokat, és csinálni egy újra épitést
Egy pár egybelévő kallodik valahol. Kicsi a világ jött egy nepper a Binder és kiderült, hogy vagy 20éve neki modizták
Előzmény: Fényhang (109)
Fényhang Creative Commons License 2010.04.23 0 0 110
Nem volt baj azokkal a nagy "Fitephon" tornyokkal sem, ha megfelelően helyezték el és nem a sarokba állították(!).
Mint írtam, a megfelelő szellőzésről gondoskodni kell egy csöves erősítőnél.

Az EL84-ek milyen gyártmányok, mekkora a tápjuk?
Nem a működtetési helyzet miatt adják meg hamarabb magukat, hanem más oka van.
Lehet, hogy a cső nem bírja azt a tápfeszültséget, amit kap.
Kisebb a határadata a jelenleginek, mint a gyárilag beépített eredeti csöveké volt.
Nincsenek összeválogatva, eltérő gyártmányok, stb.
Menetzárlatos is lehet a kimenőtrafó, ha a csövek tényleg jók, akkor, ha más nem okozhatja a hibát, akkor a kimenőtrafó a hibás.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (108)
Fényhang Creative Commons License 2010.04.23 0 0 109
Már megbocsáss, de csak erről a két végfokról beszélek, a Duophon és az EA-057-ről.
Mindkettő profi célokra készült és ma is megállják a helyüket, az újak mellett is, akár.
Valószínű, hogy a 057-ben egy Siemens&Halske variációt próbáltak ki a trafóban.

Az összes többi cucc, amit említesz az mind kommersz, még éppen működő, eladható, stb.

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 108
A ferde csöveket kihagytam.
Biztos emléksze arra nagy Beag keretre amibe 5 EA 080 volt betolva. Volt 2 ilyenem ugye az 10 végfok 20 EL 34-es csövvel. A kütyü 200kg is lehetett, vagyis nem hurcolták. Ennek ellenére a csövek nagyon stikesek voltak. Szerintem a ferde üzemtől.
Ha egy TDA 2030-al müködő aktiv láda hangszorója megérzi azt a kevés meleget amit az elektronika csinál, (felment a rezonanciája a párjához képest, ami passiv volt) Átfüzött M-Audio pár. Akkor gondolj bele, hogy a cső besjébe a nagy melegtől az elektódarendszer saját súlyától mennyir e eltud aszimetrikusan mozdulni.
Valamelyik gitárkomboban (azt hisszem Pavey) nagyon fogynak az EL 84-ek, mert fekszenek
Előzmény: Fényhang (106)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 107
Ebbe miért vagy biztos ?
Maradjunk annyiban, hogy akik annakidején megtervezték azokat a csöves erősítőket, tudták, hogy mi, merre és meddig, - magyarul, értettek hozzá.

A maiakat hagyjuk pl JBL 600 Wattosai amelyikeken 3 szellöző luk van

Anno piszkálta a csöröm, hogy miért van az EA 057 -nek külön visszacsatoló tekercse. Felhivtam a tervezőjét, nem tudta. Valahonan "óllozta"
Más késöbbi: Az APX ben aki kitalálta a segrács tápot szerinted az képben volt ?
A Midimax 20cm-es mélyhangszorójának a kosara miért lett torzszülött ? más része meg k. jó ( erről bezzeg legyógyuktak )
A Elfogyna a topikban a hely ha felakarnám sorolni amiket láttam, a belföldi, külföldi kütyükben.
Az ehhez hasonló dolgok miatt mondom a dolgokat látni, kiprobálni kell audioba meg hallgatni is
Előzmény: Fényhang (106)
Fényhang Creative Commons License 2010.04.23 0 0 106
Miért lenne rossz a ferde elhelyezése a végcsőnek?
Fejjel lefelé miért jó?

Lásd BEAG EA-057 és sok más végfok is ilyen ferde megoldást használ és ettől még nagyszerűen szól. A cső pedig bírja.

Maradjunk annyiban, hogy akik annakidején megtervezték azokat a csöves erősítőket, tudták, hogy mi, merre és meddig, - magyarul, értettek hozzá.

Van pár új egyenirányító csövem még mindig eladó, vagy csere is érdekel:
5-5db. 6X4(EZ90) Valvo, Philips, néhány foglalatot is tudok adni hozzájuk és EZ80 Tungsram, 4db.

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 105
Ez a fejjel lefelé annyira probléma, hogy a tartó körömnek képesek ráragasztani egy bakeli karikát a 6P3sz E-re.
Tanulságos a Fender és a Russia
A ferde elhelyezés az tuti rosz, de a fejjel lefelé az pozitiv


Előzmény: Fényhang (104)
Fényhang Creative Commons License 2010.04.22 0 0 104
Lehetnek fejjel lefelé a csövek, de nem jellemző ez, normál erősítőknél.
Ahol mégis fejjel lefelé, vagy döntötten vannak szerelve, ott a helytakarékosság, a méretek miatt történt. Ebben az esetben viszont biztosítják a csöveket rugós-fém serleggel, vagy szimplán rugalmas drótos kampókkal, hogy ne rázódjanak ki a foglalatukból.
A zenekari, vagy mobil-erősítőknél ilyen rögzített megoldást alkalmaznak.
A működésre ez nincs befolyással, ha biztosított a szellőzése a berendezésnek.

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 103
Nem kötekedésnek
de erre (elektroncsövet valószínűleg senki sem szerelne fejjel lefelé

A nagyon jónak számitó régi Ampeg, és a szintén nem rosz Fenderekbe is fejjel lefelé vannak a csövek
Előzmény: quad (80)
spacc Creative Commons License 2010.03.16 0 0 102
Ne kötekeggy má!   A sugárzást visszavezetni az ekvivalens a wixatükrözéssel, ami pongyolán mint visszavetést  is meg lehet nevezni...
Előzmény: négyszög (97)
spacc Creative Commons License 2010.03.16 0 0 101

De én asztat montam, hogy vákumban nem áramlik!  Tessen má visszaolvasni!

 

Előzmény: négyszög (96)
Jolida Creative Commons License 2010.03.15 0 0 100
Az a jövő évi ÁFA. :-)
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.15 0 0 99
A hiányzó 3 pont hun van?:))
Előzmény: big-dewil (98)
big-dewil Creative Commons License 2010.03.15 0 0 98

1. Ne witázz Spaccal!

2. Ne kérdezz töle semmit!

3. Soha ne mondj neki semmit!

4. Ne is helyeselj neki!

5. Ne állj mellé és ne hallgasd a dumáját!

6. Ha megxolit, nézz át rajta!

7. Bárkiwel bexélx és megjelenik, azonnal fejezd be az exmecserét!

8. Rá se nézz, ha közeledik!

9. Ne menj abba a wárosba, ahol megjelenik!

 

Ha ezeket betartod, hoxxu életü lexel e földön. )))

Előzmény: négyszög (97)
négyszög Creative Commons License 2010.03.15 0 0 97
Vissza veri!
Előzmény: spacc (95)
négyszög Creative Commons License 2010.03.15 0 0 96
Jézus, hiszen erre céloztam a "vaacum áramlásában" !!
Előzmény: spacc (93)
spacc Creative Commons License 2010.03.15 0 0 95
A (mosmár helyesen Getter) csa krizsi felvetésére volt példa, mint egy olyan tényező, ami valóban visszavezeti a csőbe a kisugárzott hőt.
Előzmény: spacc (94)
spacc Creative Commons License 2010.03.15 0 0 94
Ezt mondom én is, nem a cső nem bírja, hanem általában a környezete, a foglalata, ha szerencsétlen a konstrukció.
Előzmény: Fényhang (92)
spacc Creative Commons License 2010.03.15 0 0 93
De. Vákumban csak sugárzással tud odébállni... Az áramláshoz közeg kell... ami tud áramlani... :)
Előzmény: négyszög (91)
Fényhang Creative Commons License 2010.03.13 0 0 92
A csövek működési pozíciója nem mindegy, de a direkt-fűtésű csöveknél előírják, hogy milyen pozícióban üzemeltethető.
A kombinált csövek, az indirekt fűtésűek, például az ECC83, ECL86, ECH81, vagy hasonlókra is megadhatnak működési helyzetet, hogy a hosszabb élettartam elérése érdekében, milyen pozícióban legyen a cső működés közben.
A légáramlás másodlagos, azt a hőt a cső elviseli, normál működési körülmények között.
Biztosítani kell a normál légáramlást, szellőzést a készülékben. Probléma akkor léphet fel, ha túlterhelik, vagy tartósan túlvezérlik a csövet és a megnövekedett disszipációja miatt a belső szerkezeti elemek a hő-túlterhelés miatt elmozdulhatnak, ekkor lényeges az üzemeltetési helyzet, hogy ezt elkerüljük. ( Katonai mobil rádió-adóvevők, egyéb mobil készülékek. - Bár ezekbe, ha jól méretezettek, akkor válogatott, szigorított gyártású, ipari csöveket szerelnek be. )

Getter, nem pedig gletter az a tükröző bevonat a csövön belül, a belső működés közben felszabaduló gázok és oxidok megkötésére szolgál, míg el nem fogy.

Üdv!
négyszög Creative Commons License 2010.03.13 0 0 91
Azért ezt nem gondoltam hogy komolyan veszed!
Előzmény: spacc (84)
spacc Creative Commons License 2010.03.12 0 0 90

Sántít az eszmefuttatás, mert az üvegbúra kb. a kisugárzott hőenergia 15%-át nyeli el, a hőmérséklete a cső szerkezeti hőmérsékletének 5.-ét éri el. emiatt a befelé irányuló hősugárzás ténylegesen elenyésző mértékű, amit az üveg hősugárzási tulajdonsága mégjobban csökkent. Gyakorlatilag közelít a 0-hoz.

Azon túl ottvan mondjuk a tükröző kicsapódott gletteranyag is, ami ugye a hő nagyobb részét visszaveri mint pl. egy ECC83 esetében. Na, ilyenkor mi van? Semmi, mondhatnánk, mert a belső váz és árnyékoló lemezek az esetleges kiegyenletlenségeket nagyon gyorsan kompenzálja, hisz a fémek hővezetése igen jónak mondható.

A Quad által említett fektetett meghatározott pozicciót csak a fűtőszál kivitelezése határozhatja meg. Amúgy bizonyos szempontból indokolt lehet a fektetett szerelés, ilyenkor az a nemegész 15%-nyi - a lábak felé irányuló hővezetéssel szállított hőenergia könnyebben elvezethető a csőfoglalat alsó része felöl, mivel ilyenkor gyorsabb légáramlást gerjeszt a konvekciós hőátadás.

 

Az egész problémakör inkább az alkalmazott dobozolást és alkatrészelrendezést érinti abból a szempontból hogy a hőenergia legalább 2/3-a sugárzással távozik a cső felöl, és melegíti azokat.

 

 

 

De ezt annó Félixel való csörtémnél leírtam a ventillátoros vs. kéményhűtés c. csörtémben.

 

Előzmény: krizsi_l (85)
Jolida Creative Commons License 2010.03.12 0 0 89
"Mounting position: Preferably vertical; if horizontal, pins 1 and 2 must be in same vertical plane"

WE 300B datasheet.
Előzmény: quad (86)
krizsi_l Creative Commons License 2010.03.12 0 0 88
Persze, ez csak egy elméleti fejtegetés volt, minden gyakorlati jelentőség nélkül. Hisz az állítva szerelt csöveknél is előfordulhat ekkora hő eltérés a környezet befolyásolása miatt.
Előzmény: btamas70 (87)
btamas70 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 87
A visszahatás kétsgégtelenül létezik, csak éppen nagyságrenddel erősebbnek kéne lennie, hogy gyakorlati jelentősége legyen. Aki viszont valamiért mégis adott állásban szeretné tudni vízszintesen szerelendő kettőstriódáinak anódlemezeit, jobban teszi, ha a foglalatokat elforgathatóra tervezi:))
Előzmény: krizsi_l (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!