Keresés

Részletes keresés

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11253

Szerintem, ha látnád őket egymás mellett, biztosan nem kevernéd össze őket!:-)) Ha lennék olyan ügyes, megmutatnám, de nem vagyok...:-))

Előzmény: hatvanhárom (11248)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11252

Hát, hogy nem nagyon hasonlítanak egymásra!!! ;o)))))))))))

Előzmény: hatvanhárom (11248)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11251

Sebaj, már nézegetheted a naptáron most egy hónapig!:-))

Előzmény: karibaba (11244)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11250

Felénk is pár éve megjelentek a szarkák. Azelőtt sosem láttam itt őket.

Előzmény: karibaba (11247)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11249

Szerencsétlen Föld kap elég szemetet, nem akarom én is szennyezni!:-))

Majd elmúlik, ha kisüt a nap. Addig is itt töltődöm Köztetek, szíjom magamba a sok pozitívumot, ami árad a soraitokból.

Azérse hagyom magam kiszelektálni!:-))

Csakhát van énnékem más bajom is az időjáráson túl és csak remélni tudom, hogy jó irányba billen el a dolog. Ezen idegeskedem már hónapok óta. De ez sem olyan valami, amit ide leírnék. Segíteni úgysem tudtok, legfeljebb ideig-óráig felvidítani.

Ha kimegyek az állataimhoz, akkor legalább egy kicsit el tudom felejteni a gondokat.

Előzmény: Krizsok (11245)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11248

Bölényt minek, ha már van bivalyod? Tényleg, mi a kettő között a különbség? Nekem olyan tök egyformák.

Előzmény: Krizsok (11246)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11247

Nem kell tenyészteni, majd jönnek maguktól.... :o)

Előzmény: Krizsok (11246)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11246

Szia!

 

Na még a végén lesz valami igazsága annak a filmnek!

Na én akkor most megyek gyorsan eladom a tyúkjaim és farkast, bölényt, medvét kezdek tenyészteni! Elvégre akkor jön a jégkorszak! :-)

Előzmény: hatvanhárom (11243)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11245

Naaaaaaaaaaa ezért majd jól el leszel fenekelve, hogy ilyeneket írsz!!!! Az egy dolog, hogy az emberi hülyeség már igen magas szárnyakra kapott, de elvégre mi vagyunk a tyúkászok majd megnyirbáljuk a tollakat! :) A negatívizmusod, pedig engedd el és add át a földnek, mert az jó mélyen elnyeli! Tessék már az élet szép oldalát nézni, mert, hogy van neki!!! Pillants a gyermeked szemébe, vagy csak menny ki néz rá a kutyádra, a tyúkjaidra egy perc alatt rájössz milyen szép is az élet!!!! Mrs. cvíder nem segítek többet, ha negatív és azonnal szelekció alá vetem! ;-)

 

 

Előzmény: sz.k.gabi (11242)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11244

Szép jó napot!

 

Látom atomanti ;o) teljesen eltűnt :o(((, nem gondoltam, hogy ilyen érzékeny a szentem..... :os (Eddig semmi jelét nem adta, most meg ripsz-ropsz faképnél hagyott... :o(  )

 

Nálunk nem jár ragadozó (márminthogy lecsapna) -kopp,kopp- szerintem a kecskék miatt! (A mi tyúkjaink az ól gerendáján alszanak, nincsenek elzárva.)

hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11243

Szia! Tegnap láttam egy világűrből készült felvételt a viharról ami az amcsiknál tombol. Tisztára úgy néz ki mint a filmben volt...

 

Előzmény: Krizsok (11241)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11242

Ez jó!:-)) De felőlem már tényleg vége lehetne - az emberi hülyeség megfojtja a Földet.

Ma amúgy is nagyon negatívan keltem, vagy ahogy nagymamám mondta volt, cvíder vagyok.

Előzmény: Krizsok (11241)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11241

Szép napot mindenkinek!

 

Szia Gabi!

 

Már megint világ vége lesz? Haj hát hány bunkert építsek már? :-) Most nagyon felkapott lett a maja naptár jóslata, ami nem is jóslat, csak egyszerűen 2012-ig tudták megírni. Arra senki nem gondolt, hogy nem maradt maja indián, hogy tovább írja a naptárat? :-)

Előzmény: sz.k.gabi (11239)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11240

Szóval csatlakozom Hohopapihoz, én sem vagyok számítógép guru, beléptem a levelezőlistára, remélem jól csináltam. Azt is remélem, hogy tudjuk majd okosan használni.

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11239

Na, most mondta egy okos jós a tévében, hogy jön a világvége. Jó kilátások! Hányadszor is már?

Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11238

Ha logikusan gondolkodunk nem is kell utána olvasni, hogyan ölhetnék le a fácánokat, szarkákat, tőkés récéket, stb a vadászok, ha védettek. Időnként vannak változások a törvényben, ha valamelyik faj létszáma csökken védetté nyilvánítják, ha elszaporodik a védettséget leveszik róluk. Vetési varjú soha nem volt védett, hatalmas létszámmal telepekkel rendelkeztek. Ezt aztán egye városok vezetősége elkezdte felszámolni, az öreg fákat, amin a fészkek voltak, vagy alkalmas lett volna fészkelésre kidöntötték, hogy a szaporodásukat gátolják. 2001-ben (évszámban nem vagyok biztos, de kb. akkor) védetté nyilvánították, mert erősen megcsappant a számuk. Ráadásul a kék vércse is gyakran varjú fészkekben költött, így azok száma is ez miatt csappant meg. Varjú féléknél tudomásom szerint védett Magyarországon a csóka, szalakóta (már nagyon ritka ez a szép madár), holló, vetési varjú.

Mivel régen a szakmám miatt ismernem kellett a területemen lévő védett értékeket, így akkoriban toppon kellett lennem ez ügyben. Már nem ott dolgozom, így lehetnek elmaradásaim, de azért abban biztos vagyok, hogy nem minden madár védett Magyarországon. Igaz sok madár van ami nálunk védett az összes körülöttünk lévő országban viszont nem védettek. Pl. fürj, fogoly, vetési varjú, házi veréb (van több is, de nem akarom felsorolni, akit érdekel a téma nézzen utána) ezek nálunk már védettek.

Előzmény: subigalamb (11230)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11237

Én már meg sem mertem szólalni! Már olyan depis vagyok ettől a szürke hidegtől, hogy reggel még a kutyával is összevesztem!:-)) Pedig szegény mindig segít nekem csirkét etetni (megeszi, ami lepotyog).

Szerencsére errefelé mostanában nem látom a ragadozó madarat. Az is jó, hogy a kakasok már öntudatuknál vannak és jeleznek, ha baj van.

Előzmény: hatvanhárom (11236)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11236

Szia Gabi! Mi panaszkodunk itt a hidegre, közben az amcsiknál a Holnapután című film képei elevenednek meg élőben. Azt írja -38fok meg tornádó, meg hóvihar.....

Előzmény: sz.k.gabi (11235)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11235

Jó reggelt, jó vadászatot!:-))

hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11234

Jó reggelt mindenkinek! Hú akkor lehet mégsem likvidálom a libáimat? Már ha egy idegen macska közelít akkora ricsajt csapnak és azonnal társulnak a kacsák is, akkor már a gyöngyök is rákezdik. Lehet, hogy a nyestet is ez riasztotta el a múltkor, (bár azt éjszaka észlelte a szomszéd), mert azóta szinét vagyis nyomát sem láttam. Varjú is van itt felénk elég sok, de nem láttam, hogy az én udvaromban le mertek volna szállni. Igaz, a szomszéd németjuhász is örökké a kerítés mellett járőrözik. 

Előzmény: skolikagi (11229)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11233

Nem minden madár. A veréb igen. Sőt a mezei veréb már nagyon régóta. A vadászható fajok nem védettek, sőt a dúvadak (szajkó, szarka, dolmányos varjú) sem védettek. A dúvadakat fészkelési időben is ritkíthatják, egy feltétel ven fészekből nem lőhetik ki, mert lehet ragadozó madár ül a fészken. A balkáni gerle például nem őshonos és írtják is, mivel az őshonos vadgerlénket (ami védett) kiszorítja a területről. Sok vadász ismerősöm van. Egy dolog van amiért a madarászok morognak, hogy még szajkót, szarkát, egyéb dúvadat sem tarthatsz otthon, tehát semmilyen őshonos madarat, csak engedéllyel lehet tartani. Sokan a védettséggel keverik, ezt a véleményem szerint elavult törvényt. Lelőhetik a szarkát fészkelési időben, de az nem probléma, ha a fiókái éhen döglenek, ha te haza viszed őket és felneveled, akkor megbüntetnek. Ezt hívják nálunk állatvédelemnek.

Előzmény: subigalamb (11230)
subigalamb Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11232

Igen ez a mezei ez 10.00 a házi veréb meg 1000ft.

Előzmény: skolikagi (11231)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11231
Előzmény: subigalamb (11230)
subigalamb Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11230

Pedig tudtommal minden madár.Képzeld még a veréb is !Ugy tudom 1000ft-os eszmei értéken.Persze azért kivételek(a vadászhatóak)vannak.

Előzmény: Aldric01 (11195)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11229

Nálunk is vannak, igaz nem szelidítettek:-)

Ezt a ricsajt sajnos sokszor hallom, de hát nem csoda, közel az erdő és a mező, tutira sok ragadozómadár van...

Ja..amúgy jó reggelt...:-)

Megvolt a mai 4 órám:-)

Előzmény: Aldric01 (11227)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11228

Na jó hát a szarka is dettó ugyan ez nekem is volt és jó kis házörző volt! :-) De most hiába mondom ezeket, mert nem mindenki tud szajkót vagy szarkát nevelni!

Előzmény: Aldric01 (11227)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11227

Legjobb riasztó a szajkó! Egy madarászismerősömnek van. Fióka korától nevelte, teljesen szelíd és bizalmas vele. Gyakran bent van a galambólban is, néha ott is alszik. Érdekes módon nem érez késztetést, hogy a fiókákat, vagy a tojást elfogyassza. Galambokkal együtt is repül pár kört. Ha valami ragadozót észlel, olyan ricsajt csap, hogy hihetetlen. Galambok még nem is látják mi az, de már mind megy az ólba, ha a szajkó kiabál.

Előzmény: Krizsok (11221)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 11226

a változatosság kedvéért, nálunk esik a hó, már fehérek a járdák

skolikagi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 11225

Délelőtt járt erre egy kisebb madár, szerintem karvaly.

Épp néztem kifelé az ablakon...:-)

Csak azt láttam, hogy az udvar közepéről szaladnak menedékbe a tyúkok, de egy hang nélkül...kis idő múlva vettem én észre a madarat, aki tett egy kört az udvar fölött és tovaszállt.

Érdekes volt, de veszélytelen...

A délutáni félelmesetebb volt, hiszen láttam ahogy rárepül a tyúkra, aztán felemelkedik és lassan elszáll.

Akkor a nagy zajra figyeltem fel és kimentem...és amikor megláttam mi történik, tapsolni kezdtem.

Aztán hogy ezt hallotta-e a gyöngyik és a kakasok rikácsolása közepette....??

 

Előzmény: skolikagi (11224)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 11224

Szerintem ha a közelében lennének a libák tuti nekimennének, főleg most költési idő környékén...

De érdekes módon mindig akkor jön a héja, amikor nincsenek ott a libák.

Amúgy ma is az óbégatásra figyeltem fel, úgyhogy a riasztással nincs hiba...csak ez nem biztos hogy mindig elég lesz...:-(

Előzmény: tp329 (11222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!