Keresés

Részletes keresés

bluetime Creative Commons License 2011.03.02 0 0 523

Nem ragaszkodtok inkább az északhoz? Vagy akkor majd béreltek Ayia Napa-n valami négykerekűt, aztán úgy járnátok át északra? Mert az északi részt gondolom idén se hagyjátok ki...

Előzmény: BonLaci (522)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.02 0 0 522

még nem tudom, hogy idén hol lesz a szállásunk, erős keresésben vagyok, de lehet hogy maradunk a villánál, de még Ayia Napa is nyerhet:)))

Előzmény: bluetime (521)
bluetime Creative Commons License 2011.03.02 0 0 521

Hajrá!

Mi maradunk a gyerekek (nyári szünet) miatt a főszezonnál, meg Ayia Napa-nál....de egyszer elkövetkezik az idő, amikor északon bérelünk valamit....én már rajta vagyok. Az a vitykó, amit ti béreltek, az nagyon tetszik.

Előzmény: BonLaci (520)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.01 0 0 520

október 8-15-ig.

Előzmény: bluetime (516)
csello9 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 519

Koszontok minden Eszak Ciprus irant erdeklodot ! Abban egyetertunk, hogy Eszak Ciprus egy szuper hely, gyertek batran ! Ha van konkret kerdes, szivesen valaszolok.

Udv !

Előzmény: mia0704 (518)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 518

meggyőző fotók. :D

Előzmény: BonLaci (517)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.19 0 0 517

ha megyünk akkor marad a jól bevált október:)

Előzmény: bluetime (516)
bluetime Creative Commons License 2011.01.19 0 0 516

Köszi, megnéztem őket, nekem már nem kell kedvet csinálni....

 

Tetszik a vityilló amit béreltetek, idén mikor mentek? Meg majd amúgy is érdekelne pár egyéb részlet, úgyhogy valószínűleg privátban is fogok jelentkezni.

Előzmény: BonLaci (515)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 515
Előzmény: bluetime (514)
bluetime Creative Commons License 2011.01.18 0 0 514

Nagyon szép ötlet ez tőled. Több napig nem fog esni az eső az biztos, sőt többségében napsütés lesz, emiatt nem kell izgunotok. 15-20 fok lesz, de a nappali csúcs akár több is lehet még november közepén is, ha szerencsétek van. Amiket leírtál, arra szerintem biztos alkalmas Észak-Ciprus. Szerintem majd BonLaci ad nektek tanácsot, és nézd meg az általa alább belinkelt fotókat is. Én megnéztem, ha tehetném, már most indulnék......

Előzmény: mia0704 (513)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 513

igazából a férjemet szeretném meglepni az úttal, az ő szülinapja november 16án lesz. mivel meglepetés utazás, úgy szeretném hogy a tortájával együtt kapná meg az utikönyvet, és mondanám hogy 2 napja van a tortaevésre és a könyvolvasásra. az időpont ilyen értelemben fix. :)

 

nálunk az alapvetö program a kirándulás, lófrálás, pihenés. meg szeretünk egy-egy helyen csak úgy LENNI, semmittenni, vegyülni, átvenni a hely(iek) ritmusát. azért ha túlságosan kihalt egy hely az nem jön be (pl ha egyedüli vendégek vaguynk egy étteremben, stb), de szeretjük a nyugit. mind1, a lényeg hogy ez nem nyaralás lesz, hanem meglepetésutazás, amolyan világlátás-féle, ahol nem a strandolásé lenne a fő szerep, bár ha rövidujjúban lófrálhatnánk, az bejönne. alapvetően úgy 10nap-2hétben gondolkodom, olyan nem lehet, hogy végig esik. az meg, ha az itthoni 5fok helyett 15-20 lesz, az azért elég baráti lenne. :)

Előzmény: bluetime (512)
bluetime Creative Commons License 2011.01.18 0 0 512

A november azért szerintem karcos......egyszer voltunk november első hetében dél Cipruson, de pont elkaptunk egy időjárás váltó frontot, három napig eső, szélvihar, derékig hajoltak a pálmák, ki sem tudtunk jönni a hotelből, aztán utána tényleg sütött a nap, de az egy héttel azelőtti időjáráshoz képest a tenger több fokot lehült és a levegő meg mégtöbbet.....a fürdésnek a gyerekek részéről annyi volt......arról nem beszélve, hogy (délen) is átállították az órákat a téli időszámításra, du. négy után lement a nap......ez gyerekekkel, családi nyaralásnál nem vicces.....mi sejtettük ezt, ezért olyan helyen voltunk, ahol belső uszoda is volt a hotelben és mindenféle szórakozási lehetőségek, ha csak az időjárásra bíztunk volna mindent, akkor nagy csalódás lett volna.......

 

Egyszer voltunk viszont október utolsó hetében is, akkor meg leesett rólunk a gatya, olyan meleg volt napközben, ez pont az óraátállítási hét előtt volt........na ezeket add össze.....

Előzmény: mia0704 (511)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 511

engem Észak-Ciprus pont emiatt vonz. összköltségen egyébként ugyanannyi lenne (saját szervezésben) az út, szóval ez nem kérdés. no mindegy, informálódom, repülőjegyet novemberben ugyis csak pár hónap múlva tudok venni. :)

Előzmény: bluetime (510)
bluetime Creative Commons License 2011.01.18 0 0 510

Nem utál ki senki.

Málta mindenféle értelemben közelebb van Európához, mint Észak-Ciprus, aki ezen megsértődik....

Mindkét országnak megvannak a maga sajátosságai.....én mondjuk pont ez a sajátosságok miatt inkább Ciprust szeretem jobban, bár az északi oldalt Cipruson én sem ismerem, de nagyon vágyom rá, hogy megismerjem. Azért is, mert messzebb van egy kicsit Európától és még nem rohanták le a túristák....

 

BonLaci, marhajó ez a kép amit belinkeltél, elküldhetnéd az utazási irodáknak is.....ennyi kártyalehúzót még nem is láttam....

Előzmény: mia0704 (507)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 509

eeeez nagyon ott van! :D köszönöm. :))

Előzmény: BonLaci (508)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 508

mégegyszer, kint elfogadnak mindenféle kártyát, egy foto egy üzletből ahol 8 fajta kártyaleolvasó van, a többi helyen is ez van:)

 

Előzmény: mia0704 (507)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 507

van nekem dombor kártyám (visa), de az csak sima bankkártya, hitelkeret nélkül. a rajta lévő összeg fedezte volna az autó bérleti díját 10 napra, viszont a depositot nem, ami többszáz euro lett volna. kp-t nem fogadtak el a reptéri kirendeltségen (europcar, avis, sixt és a többiek sem).  dombornyomott hitelkártya egyelőre kérdéses, a férjem most indít vállalkozást, arra nincs az a bank ami adna, én meg gyed-en vagyok, amire szintén nem kapok hitelkártyát egyetlen banktól sem. :(

 

igazából ez az autóbérlős para az egyetlen, ami miatt a Málta vs. Észak-Ciprus versenyt egyelőre Málta vezeti, ott lehet tömegközlekedni már csak azért is, mert kicsik a távok, és mert mindenhová elvisz a busz, amit szeretnénk megnézni. (azért ne utáljatok ki, légyszi :D). 

Előzmény: bluetime (506)
bluetime Creative Commons License 2011.01.18 0 0 506

Szia Mia0704,

 

én régebben munkám miatt sokat utatzam Európán belül külföldre és ritkán Európán kívülre is.

 

Már itthon felhívták a bankok a figyelmemet, hogy külföldön csak dombornyomott kártyával fizethetek, nem dombornyomott kártyával külföldön ne is próbálkozzam.

 

Nem tudom, hogy az EU-ba lépés óta ilyen téren mit változott a helyzet (már nem utazom annyit), de nekem azóta sincs nem dombornyomott kártyám, csak dombornyomott. Van egy VISA is, meg egy MasterCard is. Évek óta csak ezt a kettőt használom itthon is és (most gyorsan összeszámolom) 24 egyéb országban is. Soha, sehol nem volt velük problémám, mindenhol fizethettem velük, reptéren, hajón, zöldségesnél.....és én azon kevesek közé tartozom, akinek még soha nem éltek vissza (külföldön sem) a bankkártyájával. Utazás előtt mindíg feltöltöttem az egyik kártyára egy összeget és csak azt az egyet használtam, a másik csak biztonságból volt nálam.

 

Persze hosszú évek tapasztalatából azt kell mondjam, hogy nem árt az, ha az embernél van némi készpénz is....

Előzmény: mia0704 (499)
bluetime Creative Commons License 2011.01.18 0 0 505

Köszi,

 

sejtettem, a konfliktusról én is csak a ciprusi évfolyamtársam elbeszéléseiből hallottam (húsz éve), mivel az ő családja és ő maga is erősen érintett volt, magam nem tapasztaltam soha semmit. Tény, hogy húsz évvel ezelőtt, amikor először voltam, akkor meglepődtem az erős katonai jelenléten, de igazából ez sem zavaró, aki nem akarja észre se veszi, azóta meg már valóban enyhült a helyzet. Túristáknak ez már csak látványosság, ahogy a Ghost Town Famagusta-ban is (bár szerintem azért az egy kicsit döbbenetes, hogy a mai napig úgy áll az a városrész, tényleg van benne valami kisérteties).

 

Észak-Ciprus vad és érintetlen szépségéről sokat hallottam már és szerencsére ma már sok mindennek utánanézhetünk a neten.

Tudom, hogy nagyon megy az ingatlanbiznisz északon is, délen is, mikor legutoljára Ayia Napa-n voltunk, sok boltban és szórakozóhelyen már csak oroszul beszélnek, van egy csomó orosz tulajdonú hotel, meg lakópark, szép lassan átveszik az angoloktól a szigetet....vajon mit szólnak ehhez a helyiek.....

 

Néztünk ingatlan árakat is, észak (egyenlőre) valóban olcsóbb, mint dél....vajon ott is az lesz, mint Kelet-Németországban, hogy x év után megjellennek az eredeti ingatlantulajok? És akkor mi lesz a török ingatlanokkal? Vagy azokkal, amiket külföldiek vettek meg törököktől, de eredetileg görögöké volt.....olvastam erről egy cikket egy angol újságban, elég bonyolult ilyen téren a helyzet.....

mondjuk ez egyenlőre minket nem érint.....

 

De azért egy klassz hotelt kinéznék valahol északon egyszer, vagy a villabérlés is érdekel (azt hiszem ti is így mentek valahogy), az egynapos kirándulás délről északra nem érdekel, az nekem kevés, én tényleg körülnéznék egyszer északon alaposabban.....

 

Aztán utána lehet, hogy utána - mint ti is - csak északra megyünk.....

 

Előzmény: BonLaci (503)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 504

a 292-es hozzászólásban vannak árak,

 

ez pedig az akkor készült képek:

http://picasaweb.google.hu/BonLaci/NorthCyprus2009101017?authkey=Gv1sRgCIzJ-cyGrNanjwE#slideshow/5394352101248573554

 

 

Előzmény: BonLaci (503)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 503

bluetime

 

ha megyünk akkor csak északra, előtte legalább 9x voltunk délen ha nem többször, de valahogy észak szimpatikusabb:)

se tavaly se tavaly előtt nem éreztem semmit a két nép közötti konfilktusról.

az árak olcsóbbak mint délen, enni ettünk az utcán, étteremben és én is sütügettem elég sokat faszénen. csirke, marha és bárány (nagyon finom) van, sertés hús csak fagyasztva a mélyhűtő pultban, szóval nagyon jó a konyhájuk, rengeteget grilleznek, a pizzájuk finom, a gyrosról pedig csak felsőfokon lehet beszélni, egyébként mindent kapni mint bárhol a világon.

a tengerpartok még nincsennek úgy kiépitve mint délen (hálistennek), de sokkal szebbek, kis gyerekkel is teljesen biztonságosak lassan mélyülnek (ahol nem sziklás)

a közbiztonsággal semmi gond, az emberek kedvesek, szolgálat készek.

és ami a lényeg sokkal több a látnivaló mint délen (de azért azt is szeretem)

a két nép közeledéséről inkább csello tudna mondani valamit, Ő Nicosiában él.

 

BonLaci Creative Commons License 2011.01.17 0 0 502

északon nem probléma a kártya, délen még autót nem béreltem.

mi is Bp-Larnaca repülő, és az a cég akitől bérelem az autót hoz - visz Larnaca és Kyrenia között taxival.

 

ha délen bérelsz autót azzal átmehetsz északra és vissza is jöhetsz, de fizetni kell a biztosítást a határátkelőnél, és lényegesen drágább a bérlés délen (mint minden), nem árt valamennyi angol nyelvtudás a határon, mert ebben az estben te intézed az átlépést, nem a taxisoför, mi mikor így megyünk csak hátra szól, hogy passport és intéz mindent.

 

 

Előzmény: mia0704 (501)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 501

köszönöm a választ. :)

autóbérlés: pont ez a gondom, hogy nincs hitelkártyánk, tehát jó lenne, ha deposit nélkül, kp-re vagy sima bankkártyával működne az autóbérlés.

 

útvonal (jelen repülőjegy árakat és járatokat tekintve) bp-larnaca malévval, és larnacában bérelnénk autót. kicsit megkeveredtem az infók alapján, de akkor az úgy működik, hogy larnacában autóbérlés, 1-2 nap délen, majd 1 hét északon? nem kell az északon töltött hét alatt határt lépegetni dél-felé, ugye?

Előzmény: BonLaci (500)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.17 0 0 500

-két éve voltam Máltán, annyira nem fogott meg, Észak Cyprus annál inkább.

 

-egyszer voltam kint novemberben, napközben jó idő volt, napozni lehet, sőt még fürödtünk is, igaz este már el kell egy pulcsi.

 

- tavaly és tavaly előtt októberben voltunk kint, nagyon jó idő volt, túristák vannak de abszolútt nincs tömegnyomor, pont az van ami te szeretnél

 

- a bankártya miatt ne agódj még az útszéli zöldségesnek is van (nem csak 1 fajta) kártya lehúzója, a kocsit én is hitelkártyával fizettem, és deposit nincs, legalább is töllem nem kértek, a kocsit odahozták a bérelt villához, és oda jöttek érte, haza utazásunkat követő napon amikor már mi itthon voltunk.

 

- az északon bérelt autóval nem mehetsz át délre! de északon sokkal több a látnivaló, biztosan nem fogtok unatkozni

Előzmény: mia0704 (499)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 499

Üdv minden kedves topiclakónak, évi első hozzászólásommal boldog új esztendőt is kívánnék mindenkinek.

 

Nagy dilemmában vagyok, ezért a segítségeteket szeretném kérni. A férjemet szeretném meglepni születésnapjára egy utazással, egyetlen "gondom" van csak: a születésnap (így az utazás is) november közepén lesz. Málta és Ciprus a két nagy vágya, Máltán gondolkoztam elsősorban, egészen addig, amíg rá nem találtam erre a fórumra. Határozottan elbizonytalanodtam, sőt... :)) 

 

a kérdésem a következő lenne: novemberben mennyire "kihalt" Észak-Ciprus? szeretjük a csendet és nyugalmat, sőt kifezezetten kerüljük a szállodasoros tömegturizmust, de ha egy lélek sem ül rajtunk kívül egy tavernában, az nem túl felemelő. :) nem feltétlen szeretnénk fürdeni a tengerben, ha a gyerekek tudnak pólóban homokozni (mi pedig napozni :D) az már jó, csak az eső ne essen, és legyen mondjuk 15 fok fölött a nappali hőmérséklet. :)

 

másik kérdésem, hogy mennyire veszik szigorúan az autóbérlésre vonatkozó szabályokat? ez azért lényeges pontja a tervezésemnek, mert tavaly nagyot szívtunk a spanyolországi utunk során. nem fogadták el a nem dombornyomott hitelkártyánkat (csak azért mert nem dombor, pedig az interneten ki tudtam fizetni vele az előleget...), és nem fogadták el a dombornyomott bankkártyámat sem, merthogy az meg nem hitelkártya. így a többszáz euro depositot nem volt miből lefoglalni, így buktuk az autóbérlést mint a 6 cégnél, akik a reptéren képviseltették magukat, ott álltunk a madridi reptéren 2 kisgyerkőccel este fél10kor, és nem tudtuk hogyan fogunk eljutni másnapra Cordobába (oda sajnos nem is jutottunk el végül... ). mivel dombornyomott hitelkártyánk továbbra sincs, és nem is valószínű hogy lesz mostanság, ezért fontos kérdés, hogy Cipruson (akár északon, akár délen) ragaszkodnak-e ehhez? mivel mi 99%-ban autóval utazunk, az egyetlen autóbérlős utunkat pedig jól "bebuktuk", félek egy kicsit, nem szeretném ezzel hazavágni a meglepetésutat.

 

bocsánat a sok mellébeszélésért, a válaszokat előre is köszönöm, remélem hamarosan feléled a topic, nagy lelkesedéssel olvastam tegnap este óta az összes oldalt! :)

BonLaci Creative Commons License 2010.12.31 0 0 498

Nagyon Boldog Újesztendőt Kívánunk Mindenkinek!!!

Jövőre megint!!!

 

Üdv. Laci&Róza

Előzmény: csello9 (496)
Erzsi 1221 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 497

Szia Csilla!

 

Írtam neked priviben az iwiwen is!!!

 

Várom válaszod.

E.

Előzmény: csello9 (496)
csello9 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 496

Koszi, amiket nekem kuldtel, tok jo buli volt :)

Itt a forumon nem latom a kepeket, gondolom a munkahely letiltja, vagy mi, nem ertek hozza.

November van es rovidujjasban jarunk :)

Varunk vissza, sok szeretettel !

Előzmény: BonLaci (495)
BonLaci Creative Commons License 2010.11.08 0 0 495

 

más sem látta, mert nem raktam fel a képet, de most pótolom:)

Előzmény: BonLaci (494)
BonLaci Creative Commons License 2010.11.08 0 0 494

látom odakint még gyönyörű az idő (bár most itthon is elmegy), visszavágy az már van, akár már ma este ülnék fel a gépre:)

egy kép a kedvenc helyemről, bár tudom Te nem látod:)

 

 

Előzmény: csello9 (493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!