Keresés

Részletes keresés

inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11335

Nem érzem magam megbántva:)) Vannak ételek, amelyeket nem eszek meg, olyan egyszerű ez.

Előzmény: hatvanhárom (11334)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11334

Na, össze kellene téged kötni az én urammal. Az ilyen válogatós. ..dddd Azért nem akartalak megbántani. Szerintem csak nem volt rendesen átsütve az a velő, azért undorodtál tőle. Csuda finom tud ám az lenni rántva, tartármártással. hmmmm

Előzmény: inmi (11332)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11333

Szia!

 

Én ennek ennyire nem számoltam utána,csak azt vettem alapul,hogy a tyúkok nem vedlenek olyan sokáig,mint amennyi ideig tart a jércenevelési időszak,plusz ez alatt az időszak alatt is termelnek valamennyit,majd visszaáll a termelés egy 20-30%-nyival alacsonyabb szintre a kezdetihez képest.Amennyiben az újratelepített állomány termelése meghaladja ezt a 30%-os kiesést+ a vedléskor keletkezett kiesést,annyira,hogy még az előállítási költségeit is viszatermeli,természetesen nem éri meg a kitojt állományt tovább tartani,ha el is lehet adni.Csakhogy pont arról nincsenek mérési mutatók,hogyha a ketrecunt állományt kiteszik egy kifutós rendszerbe,vajon tényleg 30-e az a %-ék.Nem 10-15 állat esetében,hanem mondjuk 1000 db-al.A tyúk ugyanis kimondottan megtáltosodik házi megfigyeléseink szerint.Persze ettől függetlenül jércét nevelni minden évben kellene,csak nem kétlépcsős lenne a rendszer,hanem három.Jércenevelés-tojóházi tartás-udvaros tartás(majd felszámolás).

Előzmény: Krizsok (11321)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11332

Rettenetes, mi? :))) Ki van csukva, hogy megegyem. Ha Lali itthon lenne, biztos ráharapna, de nincs itthon... Egyszer ettem velővel töltött valamit, hát nagyon puccos helyen voltam, ezért lenyomtam (mindenkinek ízlett, tehát nem lehetett elrontott), de soha többet. Rosszul vagyok tőle, ahogy remeg, ahogy omlik, egyszerűen kiráz a hideg is gondolatra. Ugyanez dettó a hallal. Azért hallgattam nagyokat, amikor tollastalálkozóról volt szó halászlével:) Drága jó Lajosom viszont mindent visz, az összes belsőséget nyeli, mint kacsa a nokedlit. Mondjuk a taréj miatt sosem volt paláver, pedig mindig a kutya kapja a fejet...

Előzmény: hatvanhárom (11331)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11331

Kidobtad a tökeit? Tudod milyen finom az? Csatlakozom atandihoz, meg a taraja, meg az esze...hmmmm.

Előzmény: inmi (11327)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11330

Ssssssimán. Vannak dolgok, amiket nem szeretek pucolni, napláne, mert enni sem. Pl. ezért nem tartok pulykát, mert ánblokk sose szerettem a húsát, viszont azért filózom liba-kacsában (ha tudok ólat rittyenteni nekik), mert azokat meg igen szeressem...

Előzmény: atandi (11328)
j ó z s i Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11329

Hú, nem semmi. A levelezőprogram alig tudja követni ezt a sok levelet :))))

atandi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11328

Képes voltál a tökeit a kutyának adni??? Jesszus! És fejét a finom tarajával?? Megyek hozzátok kutyának!!

Előzmény: inmi (11327)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11327

Nem mértem le, majd pótolom, amikor csomagolom. Most kinn hűl (érik) a kamrában.

 

Vágási veszteség van:) Először is a tökeit megette a terrier és a macska. A fejét a fundi. A seggét a puli. Aztán összekapott a három kutya a ganédombon a beleken, meg az azokon rátapadt hájon (nem mind bontottam le, nem volt kedvem vesződni, a kutyáknak is enni kell). A terrier nyert, a 6 kilás kutya elhajtotta a 70 kilás fundit és a 20 kilás pulit.

Előzmény: tooommm0013 (11326)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11326

Mi maradt belőle konyhakészen?

Csak hogy mennyi a vágási kihozatal.

Előzmény: inmi (11324)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11325

Ilyen gyökerekkel könnyű jól főzni!

Előzmény: inmi (11324)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11324

:))))

 

 

MOndtam a gyereknek, hogy fijam', ebből levest vagy pörköltet készíts, vagy ha bármi mást, előtte meg kell puhítani, szóval párolni.

 

Majdnem megsértődött ez a férfiember, hogy hülyének nézem-e:)) Mert a séf férjem mellett kifinomult a sütési-főzési tudása, jóformán nem is a menyem főz náluk (tud ő is), hanem a fiam.

Előzmény: tooommm0013 (11312)
subigalamb Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11323

Tudtommal a balkáni és most már az örvös galamb is vadászható.Az örvös csak ha jól tudom vagy aug 1 ,vagy szept 1 től lőhető.(szept végétől ugyis elköltözik délre.Tényleg lassan már itt az ideje hogy visszaérjenek.Tavaly Febr 20 után már voltak.

Előzmény: Aldric01 (11320)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11322

Nincs egyedül a hibbant.... én is kaptam már ilyet a fejemre:-)

Nem is próbálok eladni baromfit neki ne feélj:-)

Előzmény: atandi (11318)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11321

 

Szia!

 

Az első éves perzisztencia (első és utolsó tojás megtojás közötti idő) után kiselejtezett tyúkok valóban kiváló termelést tudnak produkálni háztáji körülmények között még 1-2 évig.

Miért nem tartják meg a tojásgyárak a kitojt tyúkokat?

Azok a tyúkok 12-15 hónapig vannak termelésben (hibridtől, tartási körülményektől függően)! Ezek a madarak egyidősek. Amikor a jérceállományt beállítják napra pontosan megtudják határozni, hogy mikor fognak a tyúkok elkezdeni tojni és az első napon az állomány 60%-a, de a harmadik napra már a 80%-a megkezdi a tojás termelést. A termelés befejezésekor e tyúkok vedlésbe kezdenek, ami nem egyszerre történik. Ezzel az a gond, hogy a tojástermelés sem egyszerre kezdődik meg a következő ciklusban. Nagyon ritka, hogy egy-egy telep megvedlet, egy tojó állomány. Ennek oka, hogy a tojáson 0,5-1 olykor 2 Ft haszon van darabján. Ez tavaly több telep is alá támasztotta. A vedlés alatt pedig nincs termelés. Na, most a jércenevelési költség akár milyen fura, de nem vagy csak alig több mint az egy éves állomány meg vedletési költsége. A jércék igaz 16-18 hétig nem termelnek tojást, de ez idő alatt sem kárba vész a munka, hisz az állat fejlődik. A kitojt állomány vedlési ideje során haszonra szert tenni nem lehet, ráadásul ez az állomány már 20-30%-os visszaeséssel fog termelni következő perzisztenciában. Ez a tojás kiesés ilyen haszonkulcs mellett nem engedi meg, hogy megvedlessék az állományt. Intenzív telepeknek nincs lehetőségük szabadtéri tartásra, még ha ez nálunk, háznál jól be is válik. A szabadtéri tartással e tyúkoknál sehogy nem lehet javítani a termelési mutatókat, sőt jelentős csökkenés figyelhető meg. Ezek a tyúkok az első évben 300 db tojás szám felett tojnak. Vannak rekorderek, kik egy perzitencia alatt 360-370 tojást is megtojtak. 3 év alatt az EU nagyon okosan kitalálta, hogy egy tyúk férőhelyét a ketrecben 500cm2-ről, előbb 600cm2-re, majd 650cm2-re, később 700cm2-re és végül 750 cm2-re kell növelni. Ezt a telepek is alig bírták követni! Eredmény az lett kevesebb tyúk egy helyen. A gond ezzel az, hogy azzal a 250cm2-rel semmivel nem lett humánusabb a dolog és a madarak sem lettek boldogabbak! 2012-től az unióban tilos lesz a ketreces tartás. Kíváncsi vagyok, hogy a tojás elég lesz e Európának? Mert, hogy ezek a szerencsétlen tyúkok humánusság ide vagy oda erre lettek kitalálva.

Előzmény: Törölt nick (11303)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11320

Nem probléma én sem akarok vitázni, mert 5 év alatt sok minden történhet, de azt nem tudom elhinni, hogy minden madár védett lett, főleg nem a balkáni gerléről, mert azt tűzzel-vassal próbálták kordában tartani, az őshonos vadgerle miatt.

Esténél előbb biztos nem lesz válasz, mert dolgozik, gyakran telefonról sem érni el napközben, bár azon nem is zavarom, csak ha fontos ügy van. Ez meg ráér szerintem estig, vagy holnapig.

Előzmény: tp329 (11313)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11319

:DDDDDDDDDDD

Na ezzel megalapoztad a jókedvem mára:DDDDD

Előzmény: tooommm0013 (11312)
atandi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11318

No, ez a nap szólása!! :)) Nagyon jót vigyorogtam rajta!!

No de elmebeteg is, aki ilyet mond!

 

 

Előzmény: tooommm0013 (11312)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11317

Igazad van, de az ő véleményük az, hogy a vadászok amikor ragadozó madarat láttak, gyakran elnézték, főleg röptiben. Lőtték szép számmal a réti héjákat, ritka sólymokat. Ha kiderült, hogy éppen nem karvalyt, vagy galambász héját lőtt le, akkor eldugta valahol. Főleg mostanában, amikor sok vadász csak a vaddisznót különbözteti meg a szarvastól, mert pénze van csak esze nincs. Természetesen nem mindenkire vonatkozik. Ezért lett védett az összes ragadozó madár. Vetési varjú meg állítólag a kukorica sorokon ment végig és szedte ki a vetőmagot ezért irtották őket mérgezett tojással, meg amivel tudták + a fészkelőhelyek irtásával. Most meg védett lett. Az biztos, hogy én sem az állatvédelmi törvénnyel, sem a természetvédelmi törvénnyel nem vagyok elégedett. Sokan vagyunk így. Példa rá a TV-ben is lévő hiradás, amikor egy madártenyésztő, Németországban tenyésztett, gyűrűzött színmutációs erdei pintyet vásárolt és hozta be a tenyésztői papírokkal. Elkobozták tőle, mert nálunk az erdei pinty védett és nem tartható otthon. Leszarják, hogy ez a madár generációk óta nem is látott erdőt, köze sincs színben sem a nálunk lévő erdei pintyekhez. A törvény az törvény és ennyi. Bosszantó, hogy finom legyek.

Előzmény: subigalamb (11314)
tp329 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11316

Jó meglátások!

Annyit tennék csak hozzá, hogy a mai napig nincs a Temészetvédelmi törvénynek végrahajtási utasítása, részben ezért nem lehet kezelni a védett állatok károkozásait. Illetve, ahogy a tv-ben szerepel, az enyhén szólva megmosolyogtató.

Előzmény: subigalamb (11314)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11315

Levelezőlista:-)

Ha van olyan titokos dolog, amit nem szeretnénk itt ki(meg)beszélni:-)

Küldöm meghívót és majd eldöntöd, hogy akarod-e?

 

Előzmény: inmi (11300)
subigalamb Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11314

Bocs de ha jól olvastad amit irtam akkor a vadászhatókat kiemeltem.Attól eltekintve az egyész természet védelemről az a véleményem,hogy néha (talán sokszor)átesnek a ló tuloldalára.És akkor itt az a sok ragadozó madár védelme.Mert kellenek de nem ennyi.Mostmár arcátlanul bejárnak a városokba vadászni.És ez az én meglátásom szerint azért van mert egy kicsit túlszaporodtak.Én már vagy 50 éve tartok galambokat(kissebb nagyobb megszakitásokkal)de ennyi ragadozó támadás mint manapság nem volt régen.Nagy szó volt ha egykét esetben megtörtént ,de manapság.Egyik oldalról megértem őket(madarakat)mert már nincs mit egyenek a mezőkön meg az erdőkben.Mert ebben a nagy madársürüségben ,szép lassan minden táplálékul szolgáló állatot ,madarat kiirtottak.És ezért kénytelenek a városokba járni ennivalóért.És ezeknek a kipusztulásáról nem csak a mezőgazdaság tehet.Hiába állitják a természetvédők.Ha nem ők saját maguk.Mivel nem tudják ,vagy akarják meghatározni egy terület ragadozó madár eltartó képességét.Mert pl.már elég régel láttam agy filmet a solymokról.Mit gondolsz egy pár sólyomnak mekkora a területigémye.(vagyis mekkora terület tartja el.)180 négyzetkilóméter.És ez csak egypár sólyom,akkor még hol van a többi!

Előzmény: Aldric01 (11238)
tp329 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11313

Nem vitát akartam, csak tiszta képet a fejekben és főleg nem észt osztani, hanem inkább megbeszélve a dolgot, ha érdeklődésre tart számot!

Akkor várjuk meg, mit mond a szakember, aztán meglátjuk!

Előzmény: Aldric01 (11295)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11312

Oszt' meg bírják e enni ezt a rossz rágós öreg kokast? Mert elszokik ám a nép tőle. Koléganőm mondta, hogy ő nem szereti mert nem olyan finom puha mint a bolti.

Na gondoltam remélem f-ból is csak finom puha jut.

:)

Előzmény: inmi (11311)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11311

Több dologból kifolyólag lett elhatározva a kimúlása:) Az, hogy levágom, vagy egy hete lett eldöntve, amikor piskótát csináltam, sokat gyúrtam, és figyelni kezdtem a tojásokat. Az ideje pedig tegnap este, hogy akkor HOLNAP... az az ma.

 

1) A tojások maximum fele volt megtermékenyítve, de inkább harmada. Hogy most válogatós volt a lelkem, hogy te csinos vagy, megugorlak, te meg félcsípejű, rád se nézek, vagy a szaporítóanyagnak volt híján, erre vonatkozóan nem sikerült szóra bírnom.

 

2) Ha egy kakas nem toszik rendesen, nekem ne zabáljon.

 

3. A fiammal dumáltunk tegnap este, aki szőrmentén megemlítette, hogy a jövő héten kap csak pénzt, és hát... van mit enni, de nem tervezem-e esetleg, hogy elnézek székesfővárosunkba? Hát úgy tervezem:))

Előzmény: tooommm0013 (11307)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11310

én még nem kaptam meghívót:P

capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11309

Sziasztok!

 

Hohopapi!

Akkor a te negró hölgyeidre jó tahást gyakorolt a fekete hercek. Nálam az orpi kakassal vannak hétfő óta a tyúkok most már véglegesen, hát a kakas fél tőlük, mert ezek a drabál tehenek még csak arra sem vevők, hogy megnézik milyen finomságért kotyogja ki a belét szegény kakas, sőt még utána meg is barackolják. Szegény szőke hercegnek oda a jókedve már.

tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11308
Előzmény: j ó z s i (11298)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11307

Azért kellett meghalnia mert nem bírt el a fehérmájú tyúkokkal?

Előzmény: inmi (11302)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11306

Főleg a jogszabályokban van nagy keverés, volt amikor fél évente vizsgáznunk kellett, mert annyiszor változtatták őket. Nevetséges, hogy az ember soha nem tudta most éppen melyik jogszabály van érvényben. Ezért mondom ennyi idő alatt már bármi megtörténhet. De egy hivatásos természetvédelmi felügyelő tuti toppon van, mert nekik folyamatosan megy az oktatás most is, hiszen tudnia kell mikor kit, miért büntet meg. Szükség van rájuk, mert hihetetlen milyen emberek vannak.

Előzmény: Törölt nick (11305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!