Keresés

Részletes keresés

mr_qwert Creative Commons License 2007.08.12 0 0 358

A foltos fal

 

 

fal

 

remélem látszanak a csikok foltok

mr_qwert Creative Commons License 2007.08.12 0 0 357
Bel tér.

Valószínű, hogy hálószoba lesz.

 

Természetesen ismerem a műveleti sorrendet csak nem írtam le szájba rágósan

Íme:

1.      Az egész felület leverve, ami lehullót újra vakolva majd az egész felület átkaparva, átcsiszolva 40-es csiszolópapírral.

2.      Az egész felület portalanítva majd lekenve Toscana univerzális alapozóval.

3.      Az egész felület le gletelve Rimano 6-30 gipszes vakolattal.

4.      Az egész felület le gletelve Rimano Plus, extra fehér, univerzális felületkiegyenlítővel.

5.      Az egész felület átcsiszolva 100-as csiszolópapírral, majd portalanítva majd lekenve Toscana univerzális alapozóval.

6.      Az egész felület lekenve Supralux Tilatex Akva diszperzittel

7.      Az egész felület átvizsgálva lámpával a megcsurgások, lefolyások, csiszolásnál keletkezet hibák homokkarcok stb.  kijavítása / csiszolással  majd javitás /

8.      Az egész felület portalanítva majd lekenve Toscana univerzális alapozóval.

9.      És ezek után kezdtem a festést

 

 

 

szerintem nem szabadna, az anyag minőségnek  látszodnia láttam már szép falat 990 Ft TECSO VALUE disz. festékkel  kifestve szépen és láttam 12000Ft Duluxal is hitvány festést aminél a 10éves unoka öcsém szebbet tud bármikor.

 

Tegnap de. voltam a boltba és ott mondta az egyik vásárló hogy ő is igy járt és rá jött,hogy  a 2 réteg előtt hígítani kell  5-10% mert az 1 réteg már takarta az lapozót és előfordulhat, hogy nem egyforma lesz a falnak a szívása és ezért lett foltos szerinted.

 

 Lehetséges ez?

 

Előzmény: ponex (353)
juditv Creative Commons License 2007.08.11 0 0 356

Köszönöm,azt hiszem sinen leszünk!

Rózsaszin alapba,1 kis (vagy több) kék!

Kisérletezemés lesz belőre biztos mályva!!!

Még egyszer köszi,kedves vagy!

Előzmény: ponex (351)
Teddy Salad Creative Commons License 2007.08.11 0 0 355
Ja, és a kör alakú nyílásokat, amikben elektromos vezeték végződések vannak, mivel szokás lefedni a (rá)festés előtt? Esetleg utána fedjem le őket? Eddig a tapéta eltakarta.
Előzmény: Teddy Salad (354)
Teddy Salad Creative Commons License 2007.08.11 0 0 354
Hello!

Panellakást festek, és már eltávolítottam a tapétát, meg a mennyezetről egy pergő (glett talán? - sima felülelete volt és pergett - a mennyezeti tapéta alatt volt...) réteget. Most kezdeném a glettelést, de itt a fórumban olvasottak elbizonytalanítottak: vajon nekem akkor most mélyalapoznom kellene előbb? (mélyalapozás -> glett -> festés a sorrend?)

Festéket tudnátok ajánlani? Először festek, úgyhogy a színezéssel nem is törődöm, fehér lesz, szóval valami hülyebiztos fehérnek szánt festékre lenne szükségem, és persze legyen jó minőségű, nem ezen szeretnék spórolni. Meg hát mélyalapozót is az előző kérdésemmel összefüggésben.

ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 353
Kül vagy beltérről van szó?
Előzmény: mr_qwert (348)
ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 352
A vödörnek semmi jelentősége, annak viszont van, hogy nem ismered a műveleti-sorrendet.

gletteld át az egészet, csiszold meg, portalanítsd, majd mélyalapozd, majd fesd le kétszer.

A használt eszközök nyoma nyilvánvalóan látszik, neked is van ujjlenyomatod.

A mélyalapozó falfix vagy fixatív legyen, A glett széria glett, és a festék polifarbe, vagy tilatext. A teddy hengernek sincs igazán jelentősége ebből a szempontból
Előzmény: mr_qwert (348)
ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 351
májva szín az a barnának egy lilás árnyalata, vagyis sötétbarnát teszel fehér alaphoz, és egy kis pirossal megbolondítod, szükség szerint egy kis kékkel spékelve. Az arányokra kell figyelni, amit nem lehet innen elmagyarázni, inkáb kevertesd ki egy festék-boltban számítógéppel szinkártyáról. Bár ha szeretsz kísérletezgetni és vállalod a jajj elfogyott a festékem és ez nem az a szín kockázatát, akkor hajrá :)))
Előzmény: juditv (349)
ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 350
Az a helyzet, hogy meg mutatni egy perc, el magyarázni meg alig lehet. Meg aztán sosem használtam tálcát. Kicsi, kevés anyag fér bele, kockázatos a mozgatása ennél fogva, (kiömlő anyag, a vödörből nem ömlik ki, ha fel nem borítod) nem lehet toldószárat használni, mert a súlyánál (kis súlya miatt) fogva el lököd, mikor festékeznéd a teddyt stb stb....
Előzmény: szenyor Lopez (347)
juditv Creative Commons License 2007.08.11 0 0 349

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni!

Milyen szineket keverjek össze,hogy egy sötétebb mályva szint kapjak?

Kérlek,ha van valaki tudja ,segítsen!!

Köszi előre is (hétfön szeretnénk hozzá kezdeni)

Sziasztok:Judit

mr_qwert Creative Commons License 2007.08.10 0 0 348
S.O.S.  foltosodás

 

Ház festés közben vagyok a festék Toscana Color/ Korall /

előtte Toscana univerzális alapozó

előtte Supralux Tilatex Akva diszperzittel festve

előtte Toscana univerzális alapozó

előtte Rimano Plus, extra fehér, univerzális felületkiegyenlítő

Első festés után kb. 90% lett a takarás majdnem jó de az első festés sikerén felbuzdulva 2 nap után újra festve, ami borzalmas lett foltos néhol simán látszik a hengerelés nyoma egyszóval szar lett mit tegyek adjak még egy réteget vagy valami mással próbálkozzak ?

 A Henger  25cm Schuller-Ehklar  MICRO-LINE henger 25258  

de nem hiszem hogy ez a hiba oka, ja és mind a kétszer vödörből festetem

szenyor Lopez Creative Commons License 2007.08.10 0 0 347
Komolyan érdekelne, hogy mi a különbség a festőtálca és a vödör használata között. A festés minősége nem hiszem, hogy függhet tőle, talán a sebesség.
Előzmény: ponex (344)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 346
Oké, meggyőzhető vagyok, legközelebb kihagyom a tálcát.
Inkább csak a stílus nem jött be annyira, ahogyan mindezt elővezetted.
(=tegyük már picit nevetségessé is a kollégát, ne csak tanácsadjunk)
Előzmény: ponex (344)
ponex Creative Commons License 2007.08.09 0 0 345
Ráadásul még én se szídtam soha egy laikus "munkáját". Diplomácia. Tudod!! :)))
Előzmény: ponex (344)
ponex Creative Commons License 2007.08.09 0 0 344
Egyrészt nem szaki vagyok, hanem szakember, méghozzá nem is az utolsók közül való.
Én azt mondom, hogy nevetséges a festőtálca, az, hogy szépen végezted a munkádat, az nem öregbíti a festőtálca hírnevét. Én másképp csinálom, és egy vödör sem lett még híresebb ettől.

Olyan nem lehet mint én, hiszen minden ember egyedi egy van belőle, ergo biztosan másmilyen
Előzmény: Törölt nick (340)
Dickens Creative Commons License 2007.08.09 0 0 343
Szia! Szerintem az egész nem ér meg ennyi görcsöt, én pár éve anyukámnál Duluxszal festettem, és el se olvastam ezt a tilos felkeverni meg mittomén milyen hengeres dolgot - vettem nagy hengert meg kis hengert (tény, hogy a rövidszőrű sokkal praktikusabb), de egyik sem Dulux henger volt (nem is tudtam, hogy van olyan), és nagyszerűen ki lehetett így is festeni.
Előzmény: bubbbba (341)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.08.09 0 0 342
Nyugodtan kiöntheted tálcába és onnan hengerrel felviszed a falra. Tényleg rövidszőrű hengert használj. Kisebb helyekhez vegyél kis hengert (abból is rövidszőrűt), élekbe használhatsz sarokhengert is akár. Vagy ecsetet, de annak más lesz a mintája.
Előzmény: bubbbba (341)
bubbbba Creative Commons License 2007.08.09 0 0 341
Kedves T S Magnum és ponex!

Először is köszönöm a válaszokat, de miattam össze ne vesszetek:)

Azonban még mindig nem tudom, hogy akkor most hogyan kell az 5 literes Dulux-szal festeni. Kisebb, rövidebb hengert nem lehet kapni az ő festékükhöz, csak egyféle méretet. Legalábbis azt állítják, hogy a Duluxhoz csak az a rövidszőrű Dulux henger jó igazán.

Akkor most átönteni vagy nem? Mibe? Tálca, nagyobb doboz? Bevallom, nekem a tálcáról festés nem tűnik egyszerűnek, miközben még a létrán is kapaszkodni kell... Vagy a keskeny festékes dobozba mégis bele lehet tunkolni azt a nagy hengert? Ez sem valószínű. De akkor hogyan?

És ahol nehézkes hengerezni, kisebb falkiugrás az ajtónál, sarkok stb., ott ecsettel lehet? Milyennel? Dulux ecset nincs...

Bocs a szőkenős kérdések miatt, jó lenne, ha ezekre a gyártó saját (amúgy nagyon szép és informatív) site-ján találnék választ, de nem találok:(

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 340
Erre az észosztásra kénytelen vagyok válaszolni: festékes tálcás technikával festettem ki a kérómat és egy szaki (igen, olyan, mint Te) dicsérte meg.
Előzmény: ponex (339)
ponex Creative Commons License 2007.08.08 0 0 339
A gyártók elvetemültségét nem lehet fölözni. Ne keverd fel, de az edénybe nem fér bele a henger. Vegyél 5 centis hengert az belefér.

gondolkoz mielőtt cselekszel ember!!!!!!!!!!

Az nem zavar, hogy amíg a hengert egyenletesen befestékezed, addig alaposan összekeveredik a festék?

Minek görcsölsz ha van nagyobb edényed?

A festékes tálca viccelődőknek való nem lakásfelújítóknak :)))
Előzmény: bubbbba (337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.07 0 0 338
Műanyag festéktálcába kell kiönteni egy adagot (lehet kapni ilyesmit mindenfelé) és abba kell a hengert mártogatni.
Előzmény: bubbbba (337)
bubbbba Creative Commons License 2007.08.07 0 0 337
Kedves Hozzáértők!

Dulux-szal ("Nagyvilág Színei") hogyan kell festeni?

Azt értem ezalatt, hogy a festék gyárilag benne van egy 5 literes dobozban, ami viszonylag karcsú és magas.

A Dulux henger függőlegesen éppen belefér, és amíg tele van a doboz, addig be is lehet festékezni rendesen, de ha elkezd fogyni a festék, akkor hogyan mártsuk bele a hengert? Még nem próbáltuk, csak elvileg így tűnik.

Vagy át kell önteni valami festékes tálba? De az van a használati utasításán, hogy véletlenül se keverjük fel, öntés közben viszont nyilván összekeveredik.

Tudom, hívjunk szakembert, de csak egy kicsi gyerekszobáról van szó, ennyit elvileg lazán meg tudnánk csinálni házilag, csak ez a festék olyan bonyolultnak tűnik... Vagy nem az?

Dickens Creative Commons License 2007.08.07 0 0 336
Sziasztok! Nincs ötletetek, hol lehet ízléses csíkos tapétát kapni? Ha már, akkor egyébként a csíkos festés hogy volna kivitelezhető technikailag? Előre is köszi.
gizella77 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 335
A nedvesség okát nem tudjuk megszüntetni, mivel kívülről kellene leszigetelni, de arra nem vállalkozunk, mivel a 17. emeleten lakik, az önkormányzatot pedig nem érdekli. Diszperzittel fessük le? Arról azt hallottam, hogy nem elég jó a légáteresztése, nem szellőzik rendesen a fal tőle. A mész nem természetesebb lenne?
Előzmény: ponex (334)
ponex Creative Commons License 2007.08.06 0 0 334
Először is meg kell szüntetni a nedvesedés okát, aztán hagyni ki száradni rendesen, majd ezután, a penészgombát, valamilyen gombaölő anyaggal eltávolítani, de a legolcsóbb a háztartási hypo. Ha átsárgulás van, akkor azt érdemes trinát univerzális alapozóval elszigetelni, lekenni, majd bármilyen diszperz rendszerű műanyag festékkel az egészet kétszer átfesteni

Előzmény: gizella77 (331)
ponex Creative Commons License 2007.08.06 0 0 333
Sniccer (tapétavágó kés) és sok türelem
Előzmény: silver25 (332)
silver25 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 332

Sziasztok nem tudja valaki hogy fugasilt hogy lehet leszedni csempéről? :(

gizella77 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 331

Sziasztok!

 

Az édesanyám panellakásának északi oldali fala nagyon nedves és emiatt penészedik is. Próbálkoztunk már mindennel: benikeceleztük belülről, később leszedtük és letapétáztuk, de a penész mindig előjött. Most fél éve a csupasz fal nem penészedik. De le szeretnénk festeni, mert így elég csúnya.

Mit tudnátok javasolni, mivel fessük le, amitől ki tud száradni a fal? Én meszelést gondoltam, mert arról hallottam, hogy a legjobban lélegzik tőle a fal.

Előre is köszönöm.

ponex Creative Commons License 2007.08.04 0 0 329
milyen sablon kellene, mit akarsz csinálni?
Előzmény: harcsavadászné (328)
harcsavadászné Creative Commons License 2007.08.04 0 0 328
Sziasztok!

Szerintetek hol lehet festősablont venni?
Az interneten rákerestem, de csak kisgyerekeknek való sablonok vannak. Illetve az egyik festékgyártónak van 3 féle sablonja (óriási válszték) darabonként 12.000.- Ft-ért.
Mintáim és elképzelésem van. Esetleg gyártott már valaki otthon saját kezűleg ilyen sablont?
Beltéri festéshez szeretném, latex festék lenne az alap.




Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!