Keresés

Részletes keresés

objektív3 Creative Commons License 2024.04.16 -1 1 10387

Zácsik évek óta nem klasszikus átlövő, és jobb is, ha nem lő, inkább betörésekben és passzokban jeleskedik, illetve nem csinálja össza magát annyira, mint mások..., de simán lehet hasznosabb nála Szabó, persze csak ha tartósnak ígérkezik Szabó formája... Védekezésben is jobb lehet.

 

Előzmény: Tonio 2.0 (10383)
Gojira Creative Commons License 2024.04.16 0 3 10386

Nadine most se jutalomként szerepelt a csapatban. Ha Szabót akarod, akkor ott van Albek, Kácsor, Bordás, közülük válassz. Egyébként ha Szabó úgy tud folyamatosan játszani, mint a Vipers ellen, akkor indokolt a beválogatása, de nem Schatzl helyett.

Előzmény: birka_zoli (10384)
Nicknack Creative Commons License 2024.04.16 -1 2 10385

Ha...    hahaha.  

Előzmény: Bamberg58 (10374)
birka_zoli Creative Commons License 2024.04.16 -4 0 10384

Tudom, hogy Szöllősi-Schatzl Nadine az egyike aki úgymond életműdíjként megkapja az utazási lehetőséget, de az Ő kárára vinném Szabó Ninát, akinek a beállót és a kapust kivéve minden poszton kellene tudni beugrania, Ő lenne a háború esetén túsz helyett a baj esetén előveendő, a vagánysága és a tudása révén minden helyen tud(na) 5-10 percet játszani.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.04.16 0 3 10383

Nem kell ilyenkor már behívni senki újat. Ráadásul irányítóból van három is.

Ha valaki még kellene, az egy klasszikus balátlövő.

Ezért lehet még esélye Zácsiknak (ha egészséges lesz).

Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.16 -13 1 10382

Ennek ellenére - a védekezés miatt is - Szabó Nina beválogatását az olimpiai keretbe komolyan megfontolásra ajánlom.

 

 

Tutira be kéne hívnia, de akkor Albek kimaradna.

Szerintem kizárt, hogy behívja és ki is viszi, még akkor is ha 10 gólt dob bajnokin, legközelebb, a Gyørnek.

Előzmény: RnD (10375)
birka_zoli Creative Commons License 2024.04.16 -1 1 10381

Elsősorban gratula a lányoknak és a stábnak, sikerült nekik, Öröm Bódottá! Ugyanazt tudom írni mint a fiúknál, a bulika nem csak a lányoknál zajlott, hanem a színfalak mögött, hisz minden mehet így tovább még 4 évig, és a lényeg, maradhat minden ugyanígy, személyek, intézmények...

Ezt is írtam, hogy az olimpia főleg érzelmi alapú dolog, 4 évente van csak, minden sportolónak ez az álma. De sportszakmailag egy butaság, 14 emberrel lejátszani 14 nap alatt a jobbaknak 6-8 meccset? Ráadásul ott a nyomás, hogy kiket vigyél ki, tegnap már kész tényként mondták Klivinyinek, Nadának, hogy ott lesznek, pedig még bármi lehet. 

Óriási öröm és élmény lesz ez az olimpia, de erre felkészülni testben, fejben nagyon nehéz. Igazából a mai sorsolásnál sok minden eldől, 3 jó meccsel már 8, sőt 4 között lehet lenni, mindenki erre fog rámenni.

Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.16 -11 0 10380

Ha felépül és jó formába kerül az egy csoda.

Ennyi idő alatt nagyon keveseknek sikerül. Talán Mörknek?

Háfra 1.5 év után nulla, Kuczora sokáig gyenge, E. Polman szintén.

Tóth Gabi pl soha nem lett már olyan mint előtte.

9-12 hónap és utána még a félszet is le kell győzni.

Ennek ellenére én is látok némi esélyt, nagy az akarata.

A veszély nagy, újra elszakadhat.

Az orvost meg felejtsd el, több mint amit ő mond. A vállra mondanak hat hónapot és lesz belőle 1.5 év.

 

Előzmény: ducikenyér (10377)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.16 -12 3 10379

3. A móvári játékosok láthatóan kiegészítő szerepben vannak, bennük a kvali alapján nem nagyon bízik Vova,

 

Ez komoly?

Albek alap, nem Bíró vagy Klujber...ő a keret legbiztosabb embere.;-))

És ez nem vicc, még sérülten is itt volt, úgy hogy az NB1B a szintje.

Előzmény: Tonio 2.0 (10373)
Azosztigen12 Creative Commons License 2024.04.16 -1 4 10378

Amikor lefújás után már mentek a nyilatkozatok, hogy gyerekkori álma teljesült, meg Elek Gabi is mondta, hogy micsoda jó kapcsolata van a többiekkel (feltehetőleg az idősebbekkel), abból már lehetet tudni, hogy márpedig ő megy mindenképpen...

Az meg hogy emberileg aljas döntés lenne??? Ettől lever a víz, mintha valami jótékonysági intézmény lenne. Ne menjen a sokoldalúbb/jobb formában lévő mert neki ez gyerekkori álma volt? Most olvastam, hogy Golovin meg olimpiát akart nyerni, akkor Chema meg válogassa be őt a férfi csapatba, mert neki meg az volt az álma?

Előzmény: RnD (10375)
ducikenyér Creative Commons License 2024.04.16 0 0 10377

Az orvosa azt mondta, hogy 6-8 hónap, tehát legkésőbb június eleje.

Előzmény: RnD (10375)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -4 6 10376

Két japán játékos beszélget a kispadon. Baloldalon Hikaru Matsumoto, akit most állítottak ki mert fejbe lőtte Bíró Blanit.

 

Kérdezi a csapattársát (középen): 'Most akkor tényleg fejbe lőttem?'

Csapattárs: 'Hát igen, tudod itt baloldalt fent (közben mutatja a kezével)....'

Matsumoto: 'OK, akkor jogos...'

 

És ennyi. Nem berzenkedett, megbeszélte, elfogadta.... a japán lányok ilyenek:)

 

 

RnD Creative Commons License 2024.04.16 -6 8 10375

"...Az egyetlen nyitott kérdés szerintem, hogy Zácsik formába lendül -e addigra..."

 

Ismételten szólnék - ceterum censeo - h Zácsik esetében az igazi kérdés az hogy a REHAB véget ér-e május végéig, mert meccseket csak utána játszhat, ergo a 'formába hozás' valamikor júliusban kezdődhetne. És az már késő.

 

Nincs olyan protokoll amely alapján  Zácsik az olimpiára kész lesz. ACL-műtét esetén a rehab manapság kilenc-tíz hónap. Zácsikot szeptember utolsó napjaiban műtötték. Onnét kilenc hónap az június vége. End of story.

 

"Kritikus pont lehet a kettes védekezés is.... főleg ha Klivinyit cserélni kell..."

 

Most mondjam azt hogyha Szabó Ninát visszük ki Klivinyi helyett máris megoldódik ez a probléma.....? Ezzel nagyon unfair lennék Kingával szemben, bár szigorúan sportszakmai szempontból szerintem helyes döntés lenne. Emberi szempontból aljas döntés, tény. Ezért ezt a cserét én sem lépném meg.

 

Ennek ellenére - a védekezés miatt is - Szabó Nina beválogatását az olimpiai keretbe komolyan megfontolásra ajánlom.

Előzmény: Tonio 2.0 (10373)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.16 -12 0 10374

A svédek ellen Kiss Nikit már a 2.percben kiállítják, ha ez semleges pálya és az első félidőben pirosat kap.

Szerencsére megúszta, akkor, egy  sárgával és végig játszott, ha nem is túl jól.

Előzmény: RnD (10372)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.04.16 0 3 10373

A japán meccs védekezéséből óvatosan indulnék ki. Az 1. félidő OK volt egy fizikailag gyengébb, limitált ellenfél ellen, a 2. pedig gálává alakult, főleg a vége, 1 gól itt, 1 gól ott, akkor már nem nagyon volt védekezés, ami az állás alapján érthető.

A svéd meccsből érdemesebb kiindulni. Ha azt jó védekezésnek tekintjük, hogy ráhagyjuk a szélsőt Bíróra, hogy oldja meg, akkor bizonyos szakaszokban jónak tűnt. Persze a beállót sokszor megtalálták, de Blohmot azért más védelmek ellen is megjátsszák.

Hogy jó - e ez a védő páros, azon lehet vitatkozni, csak nem érdemes.

1. Nem nagyon van más, vagy ha van, már nem lesz válogatott Vovánál (Tomori, Kisfaludy, Planéta).

2. Az olimpia előtt remélhetőleg nem fog megint belevariálni, mert az több zavart hozna, mint hasznot.

3. A móvári játékosok láthatóan kiegészítő szerepben vannak, bennük a kvali alapján nem nagyon bízik Vova, így aztán arra számítok, hogy a Papp, Tóvizi (Bordás) hármas védőkkel kell megoldanunk.

4. Kritikus pont lehet a kettes védekezés is, bár erről nem sok szó esik. Főleg ha Klivinyit cserélni kell, ami vagy összejön, vagy bent ragad. Mindenesetre ebben az esetben Klujbernek a rövid oldalon is játszania kell, sőt bizonyos szakaszokban még védő spec-ként is érkezett a rövid oldalon kettesbe (ez mondjuk a britek ellen volt, így ez azért talán nem lesz általános...)

5. Az egyetlen nyitott kérdés szerintem, hogy Zácsik formába lendül -e addigra. Valószínűleg nem, de nemrég a válogatottal készült (erőnléti munkát végzett, ott volt a felméréseken, vagyis a jelek szerint Vova számol vele).

6. Vova megúszta. Ilyen mázli faktora talán Hajdu Jani bácsinak volt annak idején, bár akkor jobb csapatunk volt (és ő is jobb edző volt a maga idejében, mint Vova).

7. Juhász István már pedzegette, hogy az olimpián lehet, hogy be kell áldoznunk meccseket. Ebből nekem nem az jön le, hogy arra számítanak, hogy 5 (6, 7, 8) minőségi meccset le tudnánk nyomni egymás után, hanem a szokásos Mocsai (Hajdu)-féle sakkozásra lehet készülni. Mondjuk velük a kritikus meccseket általában hoztuk (de akkor még jobb volt a garnitúra).

8. Remélhetőleg a közönség is még nagyobb számban a csapat mellé áll, és egy jobb, bizalmi légkör alakul ki a női válogatott körül, ami az elmúlt években - az eredmények és a játék alapján érthető módon - elpárolgott.

RnD Creative Commons License 2024.04.16 -4 6 10372

Igazad van. Ilyen pozitív játékvezetőket - mármint akik ennyire jóindulatúan fújtak a mi szempontunkból  - legalább tíz éve nem láttam a válogatott meccsein.

 

Az olimpián gondolom 'reset' lesz és megint jönnek a megszokott játékvezetői ítéletek.

Előzmény: Bamberg58 (10370)
aGazsibácsilótetű Creative Commons License 2024.04.16 0 4 10371

Sorold a neveket , ne süketelj , kik azok akiket be kellett volna hívni mert sokkal jobban védekeznek mint a mostaniak.

Előzmény: RnD (10367)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.16 -11 0 10370

Egyébként van egy olyan érzésem h Vovát azért nem menesztették a kvali előtt mert nem találtak helyette megfelelő edzőt aki vállalta volna.

 

 


Azért,

plusz mind a két lehetséges jelölt a haverja, akik természetesen így nem vállalták.

Szerintem tapogatóztak és tárgyaltak róla mert már az MKSZ-nek is 

nagyon ciki volt az addigi tevékenysége.

Ha egy külföldi lett volna a kapitány simán beugranak.

A másik ok, NERBallai és hasonló haverok lehetnek, akik védték.

Bízni, annyira nem bízhattak benne mert szóba se került a hosszabbítása, eddig, ellentétben Chemával.

Remélem nem is fog...

Egyelőre ideális körülmények között, hazai pálya, barátságos, korrekt bírók, jó sorsolás, megfelelően, általa felkészített csapattal, jól meccselt.

Semleges pályán, három világversenyen, meg kritikán aluli volt, plusz a fejlődés sem látszott.

Majd a jövő eldönti, hogy a selejtező volt e a kakukktojás vagy valami megváltozott?

Az olimpia végéig biztosan ő lesz..

Előzmény: RnD (10364)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -5 6 10369

Nézek elég sok U18 és U20 válogatott meccset. Amikor utána a felnőtt válogatottat nézem egészen el vagyok képedve h mennyivel gyengébben védekeznek mint az up-válogatottak. Vannak olyan hibák a felnőtt meccseken védekezésben, amiért az up-ban azonnal leültetnék a játékost és jó ideig pályára sem kerülne utána. A felnőttben meg fent maradhat mert nincs jobb.

ducikenyér Creative Commons License 2024.04.16 0 2 10368

Kik tudnának védekezni, akiket nem hívott be?

Előzmény: RnD (10367)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -5 6 10367

Nézd vissza a meccseket. Meg fogsz lepődni....

 

Ha Kiss Niki--Tóvizi a legjobb hármas védőnk akkor komoly baj van. Tóvizi legalább mozog ide-oda de leütköző faultok nagyon ritkán vannak. Kiss Niki meg áll és nézi h mi történik körülötte.

 

Hozzáteszem: tény h Pásztor Nonó sem jó védő, az elővételező képességén javítani kell. Albek Anna ebben jobb, de nála meg a magassága miatt ott vannak a nyakra irányuló mozdulatok, vagy amit a védők annak állítanak be.

 

A helyzet az: a válogatott védekezése kriminálisan gyenge. A középső védekezés SWE és JPN ellen a második félidőben semmivel nem volt jobb mint a vb-n decemberben. Hozzáteszem:  a védekezést persze Vovának kellene végre összerakni, illetve olyanokat behívni a keretbe akik tudnak védekezni.

De ez már három éve várat magára.

Előzmény: szabopalesz (10366)
szabopalesz Creative Commons License 2024.04.16 -1 2 10366

Blohmot elég jól levettük, és közben nem maradt full nyitott a fal. Ebben Petrának is komoly szerepe volt, számos labdát ő szerzett meg, ütött el. Jelenleg összességében a legjobb teljesítményre ő képes a beállóink közül, akik Vovánál számításba vannak véve. Pásztor nem jobb annyival támadásban, mint amennyivel rosszabb 3-as védő nála és Papp-Tóvizi egyértelműen a legjobban működő párosunk.

Előzmény: RnD (10365)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -3 6 10365

Tóvizi kiváló volt....?:O

 

A két fontos meccsen támadásban 1/4. Védekezésben meg rossz nézni h mit művel. Támadásban sem helyezkedett jól, mindig két-három védő volt mögötte, ezért aztán hiába játszották meg, nem tudott befordulni. Zárásokban jó, az igaz, de ennél több kell.

 

Megjegyzem: ennél sokkal jobb formában is láttam Tóvizit játszani mint most a kvalin (főleg támadásban) de ezt a jó formáját sajnos nem tudja stabilan hozni. Ő még most is olyan mintha junior játékos lenne, a formája erősen ingadozik.

Előzmény: hatosfalat (10350)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -3 6 10364

Egyébként van egy olyan érzésem h Vovát azért nem menesztették a kvali előtt mert nem találtak helyette megfelelő edzőt aki vállalta volna.

 

Amúgyis két komoly jelöltről lehet csak szó: Szilágyi Zoltánról vagy Elek Gáborról. Szilágyi szerintem egy ilyen jó év után bolond lenne otthagyni a Lokit a válogatott kedvéért. EG két-három éven belül szóba jöhet, de jó eséllyel egyelőre ő is szívesebben építi fel a csapatát Esztergomban. Aztán ha már saját lábukon megállnak az NBI-ben, akkor jöhet akár a válogatott is....

 

Szóval akár így, akár úgy, Vovának mindenképpen kinéz még egy-két év ezen a poszton.

objektív3 Creative Commons License 2024.04.16 -4 0 10363

Ne higgy másnak, csak nekem... Papp pocsék hármas védő, az egész VB-n pocsék volt, most a svédek ellen is. Nagyobb baj, hogy a többiek is nagyon gyengék, és talán az fog dönteni, hogy kit lehet támadásban is használni, és hát úgy tűnik, nem Pappot...

Előzmény: hatosfalat (10349)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -4 6 10362

"...Vova szép csendesen tette a dolgát, és a célt elérte a Lányaival, megnyerte a kvalit...."

 

Valóban, olyan csendesen h teljesen észrevétlen maradt a válogatott három éven át.

 

De ha egy szövetségi kapitánynak elég három év alatt három meccset nyerni, akkor ezt a feladatot teljesítette.

Előzmény: Valkov60 (10329)
objektív3 Creative Commons License 2024.04.16 -2 3 10361

Szép nagy ömlengés, én sokkal rövidebb leszek: Vova a három világversenyen bizonyította az alkalmatlanságát, de a horvátok lemákolása és a vezetők töketlensége miatt, kapott még egy esélyt, hogy egy jó sorsolással olimpiára menjen. 

Előzmény: Valkov60 (10329)
RnD Creative Commons License 2024.04.16 -4 7 10360

HUN—JPN: 37-28 (végeredmény)

 

 

Majdnem tíz góllal mentünk már az első félidő végén amikor az irányító Aizawa Natsuki betört baloldalon a hatosig és gólt lőtt. Majd rögtön utána Ishikawa jobbszélre húzta le a labdát és a szélső sem hibázott. És egy időntúli hetest is befújtak nekik, ezt is belőtték. Mínusz kilencnél ezek lényegtelen csekélységek, mégis érdemes őket megemlíteni mert az első játékrészben hosszú-hosszú idő után itt történt meg h a japánok egymás után két gólt is lőttek (17-8>17-10) És ez volt az első eset h a félidő egyik rövid szakaszát – nem több mint másfél percet – 3-1-re meg tudták nyerni (17-8>18-11) Ilyesmire legközelebb a mérkőzés végén volt csak példa, amikor tőlünk már a cserék játszottak és az eredmény végképp mindegy volt....

 

Túlzás nélkül mondhatjuk h az első félidő végére teljesen szétziláltuk a japánok támadójátékát, meghiúsítottuk szinte összes előre begyakorolt gólveszélyes akciójukat  és megnyertük a meccset. A játék képe a szünet után sem változott....

 

A második harminc percet ők kezdték, 7-a-6-tal továbbra is, középen egyik beállójuk rögtön helyzetbe is került és Kiss Niki csak öt méteren tudta faultolni oldalról: hogy erre miért csak szabaddobást fújtak be és nem hetest, erről a két argentin jv-t kellene megkérdezni.... A labda így is az ellenfélnél maradt persze, és balszélről már nem hibáztak. Ezzel feljöttek mínusz 6-ra, ennél közelebb aztán a meccs végéig már nem is kerültek (18-12 31. perc)

 

A túloldalon mi is szélre játszottuk ki a labdát, VP adott egy igen hosszú és pontos passzt b2 9 méterről Lukács Vicának, aki ma is ugyanolyan biztos kezű góllövő volt mint a svédek ellen két napja (19-12 32. perc) Majd videózás következett: a gól előtt ugyanis középen Tóvizi a japán beálló mögött a vonalon védekezett, labda nem volt a közelben de Petra látványosan bemutatott egy „könyököst” amit Mika Nagata helyezett el rajta amikor a jobb karjával hátrafogott (azt nem mondanám h hátravágott…) Petra olyan látványosat esett utána h ilyet még beállóknál is ritkán látni: maradjunk annyiban h ez sokkal inkább kiváló színészi teljesítmény volt mint komoly fault…. Nagatát mindenesetre piros lappal kizárták végleg, fel kellett ülnie a nézőtérre ahol szegény rögtön pityeregni kezdett......

 

A kiállítással végül nem sokat értünk: a következő támadásnál Márton Gréta ziccerét védte a kapus (és a kapufa) aztán meg Kiss Nikit is leküldték két percre egy minimális faultért (talán kompenzálni akartak.....)  Utána hat-az-öt ellen kínaival próbálkoztunk, de Klujber labdáját Vica a kapu fölé pattintotta. Majd VP indult meg jobboldalon, két védő között beforgott a hatosig ahol aztán faultolták, a hetest Klujber belőtte (20-12 35. perc) A túloldalon rögtön válaszolt erre Nakayama Kaho: passzívnál megkapta a labdát a sorfal előtt – méghozzá második passzból ezért nem igazán tudtuk mi lesz ebből – aztán az lett hogy b3 kilenc méteren szinte helyből felugrott és balkézzel, a sorfal és Blani mellett jobbra visszahúzva a labdát, nem akármilyen gólt lőtt (20-13 36. perc)

 

Elöl elkezdtük lassítani a játékot, leginkább Klujber Keti maradt aktív: középen nyolc méterről talpról próbálkozott, ezt a kapus védte, aztán viszont két klassz gólt is lőtt betörésből, az elsőt baloldalról, a másikat jobbról (22-13 40. perc) Tíz perc alatt négyszer találtunk be, az nem sok. De megtehettük, mert elöl a japánoktól szinte egyetlen épkézláb akcióra sem futotta: helyette lépéshibák, belemenések, eladott vagy blokkba lőtt labdák jöttek egymás után....

 

Ellenfelünk balszerencsés sorozata tovább folytatódott: balszélről fejbe lőtték Bíró Blanit és ezért kaptak egy újabb kiállítást. Hat-az-öt ellen aztán két gólt is összehoztunk: egyet Vica jobbszélről (Kuczora hosszú passzából), egyet meg a nemrég beállt Klivinyi középen: ő kilenc méteren bemutatott egy lövőcselt balra és rögtön megindult előre, az amúgyis fáradó japán védők meg sem próbáltak összezárni előtte (igaz a kiállítás miatt eleve kevesebben voltak). Márton Gréta indulásból rendezetlen védelem ellen volt eredményes (b2 nyolc méteren három védő között is át kellett rohannia, de ez nem jelentett problémát…az egyiket Tóvizi elzárta azért, biztos ami biztos...:) [25-14 43. perc]

 

Ezután felváltva estek a gólok: Okada Ayame középen hét méterről Kiss Niki mellett, Klujber Keti balra felkanyarodás után b3 kilenc méterről átlövésből – minimális felugrásból – bombázott a kapuba (Tóvizi Petrától ő is kapott egy zárást…) Aizawa Natsuki j3 hat méterről beállóból lőtt gólt, a védekezésünk középen kezdett újra átjáróház lenni, igaz, a helyzetet az is bonyolította h a japánok ismét elővették a 7-a-6 elleni játékot.

 

Elöl viszont ment minden gond nélkül : Márton Gréta felállt falnál kilőtte a hosszú sarkot (27-16 45. perc) Klivinyi Kinga jobboldalon Klujber Ketit játszotta meg kiváló ütemben – azzal a bizonyos baloldalról jobbra adott passzal az előre mozgó jobblövőnek – de ez a helyzet most kimaradt. Sebaj, Keti rögtön helyrehozta a hibát: labdát szerzett, megindult vele ő és Vica....aki nagyon rendes volt és a végén direkt visszaadta neki a labdát, tudta h Keti lelkének jót tesz majd ha egy kihagyott ziccert követően rögtön gólt lőhet (28-16 48. perc)

 

A japánok időt kértek, ez nekünk is jól jött mert be tudtuk küldeni a cseréket en bloc: Simon Petra jött be irányítani, tőle balra Klivinyi Kinga, jobbra Albek Anna (most először ezen a négynapos kvalitornán…) Beállt Pásztor Nonó és Bordás Réka is, ő lett Klivinyi cseréje védekezésben.  Petra hamar lőtt két gólt: az elsőt b3 nyolc méterről talpról a védő mellett előre lépve, a másikat nyolc méterről átlövésből (közben meg eladott egy labdát – a beállósnak szánta, de nem ért célba –  van ilyen, nobody’s perfect, tudjuk ezt egy Billy Wilder-filmből....:) [30-19 51. perc]

 

Ezután nem sokkal teljesen megváltozott a játék képe, nem az előnyünkre. Új támadósorunk bizonytalankodni kezdett, ebben szerepet játszhatott a japánok szokatlanul agresszív, sokmozgásos védekezése (korábban inkább csak letargikusan álldogáltak hat méteren, de az időkérés után új erőre kaptak). Albek Anna négyszer lőtt kapura, az egyik lövésből gól lett, a másik háromból nem, ezen persze elment három támadásunk. Pásztor Nonó labdát szerzett, SimiPetra indította baloldalon Márton Grétát .....pontatlanul. Rögtön utána javítani lehetett (volna): a középre befutó Márton Gréta szuper asszisztot kapott, megint Petrától, de a ziccert a felső kapufára lőtte.

 

Ezek a hibák védekezésben visszaütöttek: mi az időkérést követően teljesen új sort küldtünk fel, a japánok az utolsó tíz percben visszaálltak 6-a-6-ra de kiválóan és nagyon gyorsan játszották meg egymást, középen mindig jutott egy védő mellé egy ellenfél. És mindehhez jött még kapusunk, Janurik Kinga: ő tizenvalahány perccel a vége előtt került pályára, és szinte semmit nem védett (3/15 hozta le a meccset). Bizonytalan védekezés, betliző kapus: a japánok vérszemet kaptak és hirtelen sokkal jobban kezdtek kézilabdázni mint a meccs első ötven percében. Fel is jöttek nyolc gólra hamar (29-17>30-22 48-54. perc)

 

Vova vissza is küldte Kuczorát.... Simon Petra helyére. Ez nem javított a helyzeten, Kuczoráról rögtön kaptunk egy gólt, róla és Márton Grétáról, akinek a védekezése balszélen – ismerjük be – ma egészen vacak volt... Jött is vissza Simon Petra – Vova ha minden igaz csak beszélni akart vele, azért hívta le - és máris lőtt egy gólt: befutott középen hét méterre, felgyorsított és j3 vonalról betalált (a b2 védő közben Albekre figyelt – aki szintén bement hét méterre -  ezért nem tudott felzárni középre…)  Ezután igazi gólparádé következett: először beállónk, Pásztor Nonó került helyzetbe – Klivinyitől kapta az asszisztot – és nem is hibázott (33-24 57. perc) Majd Klivinyi Kinga egy-egyezte be magát középen hat méterre és lőtt a két hármas védőről klassz gólt, aztán meg Nonó j3 vonalon jobbszélről, Lukács Vicától kapott remek passzt és rövid időn belül már másodszor volt eredményes   (35-26 58. perc)..... Igaz, közben mi is kaptuk egyre-másra a gólokat, így sok minden nem változott, maradt a nyolc-kilenc gól különbség.

 

Másfél perccel a vége előtt aztán Lukács Vicát kiállították: az oldalról befutó japán balszélsőt üldözte és támasztotta meg hátulról.... amikor a szélső középen megkapta a labdát Vica rögtön elengedte, de a játékvezetők ezt nem akceptálták.  Ezzel a hetesgóllal a japánok újra feljöttek mínusz nyolcra (35-27 59. perc) De mi sem hagytuk magunkat: Klivinyi Kinga b3 8 méterről átlövésből talált be, fél perccel a vége előtt meg kínaiból – ehhez Klujber adta fel a labdát – és ezzel a kínai góllal koronáztuk meg Japán elleni győzelmünket (37-27 59’38”) Öt-a-hat ellen még kaptunk egy – utóbb visszanézve időntúli – gólt, de a jv-k megadták, mi meg nem tiltakoztunk.

 

Helyette inkább ünnepeltünk.....elvégre volt rá okunk:)

 

 

objektív3 Creative Commons License 2024.04.16 -2 2 10359

Könnyű most lesajnálni ezeket a csapatokat, de a kvali leginkább a sorsoláson múlik.
Meg egyébként a VB-n sem okoztak nagy meglepetést: a csehek elkapták a spanyolokat (nem ritka), a japánok a dánokat, ami nem osztott-szorzott, a monték minket, már amennyire ez meglepetés...
Mi is tudtuk, hogy a monték ellen lesz a kulcsmeccs, főleg erre készültünk, mégis mi pukkadtunk ki! Szóval csak szerényebben...

Előzmény: hatosfalat (10335)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.16 -11 3 10358

Egyébként a harnadik is győri, a negyedik meg váci, nyilván azok is Fradi szurkolók miatt.

Pont az az elfogult aki ilyen megjegyzést tesz.

Előzmény: Bamberg58 (10357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!