Keresés

Részletes keresés

emyl Creative Commons License 2016.05.04 0 0 700

hogy a lényegibb részre is reagáljak:

 

"A 36 MP még nem éri el a vegyi eljárással készített fotográfiák maximális felbontását, ezért SZVSz vannak olyan objektívek melyek bőven kielégítik a megjelenő esetleges igényeket."

 

egy jól sikerült kollódiumos eljárással vagy gigabitfilmre készült képnek a felbontását valóban nem űbereli. ugyanakkor azt gondolom, hogy nem véletlenül nem szokták 2-4000dpi-nél nagyobb natív felbontással szkennelni a kisfilmes cuccokat. ez számomra azt valószínűsíti (laboros cimbiket esetleg meg lehet erről kérdezni), hogy teljes lajkakockára 24 megapixelnyi infó rögzítéséhez már pöpec obik, fasza nyersanyag, frankó fénymérés és viszonylag csúcsrajáratott technológia szükséges. persze bekavarnak a képbe a mindenféle mtf-görbék különböző kontrasztnál különböző hatékonyságú átviteli karakterisztikák, de a lényegen szvsz nem túl sokat változtat.

Előzmény: szekundans (697)
estvan111 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 699

Megint másról kezdesz el beszélni. Egyszerűen nem vagy hajlandó, vagy képtelen vagy értelmezni amit írtam. Audizzál tovább. Te kezdesz el idiotázni nyíltan úgy, hogy közben meg rám fogod. Már megint keverni akarod a szart. Ezt hívja mercutio trollkodásnak. Idáig is pont így csináltátok a balhét.

 

Egy kicsit unalmas. Már az elején kiszállok. 

Előzmény: emyl (696)
emyl Creative Commons License 2016.05.04 0 0 698

én csak szeretném ha beszélhetnénk olyasmiről is, ami szerintük faszság. anélkül hogy le lennénk ugatva és meg lenne nekünk mondva hogy az bizony nem szempont.

 

javíts ki ha szerinted tévedek, de konstruktív hozzáállásból nem nálam van hiány :)

Előzmény: szekundans (697)
szekundans Creative Commons License 2016.05.04 0 0 697

A 36 MP még nem éri el a vegyi eljárással készített fotográfiák maximális felbontását, ezért SZVSz vannak olyan objektívek melyek bőven kielégítik a megjelenő esetleges igényeket.

A nagylátószögű problémakörben a reményt pedig az adja, hogy a digitális korszak egyik hozománya, hogy a legerőteljesebb fejlődés pont ebben a szegmensben történt.

A többi pedig már a szubjektív elképzeléseink felé mutat lehet róla beszélgetni, de egymás haját tépni értelmetlen.

Állandóan "erőből" kommunikáltok, legyetek már egy kicsit konstruktívabbak.

Ezt előre is köszönöm. ÷)(

Előzmény: emyl (694)
emyl Creative Commons License 2016.05.04 0 0 696

Az van hogy egy Audi A6-ra sem muszáj normális alufelnit rakni, rá lehet okosítani a 13colos Trabant lemezfelnit virsligumival. El fog gurulni A pontból B pontba, még olyan lapos is lesz a kasztni súlya alatt a gumi mint egy jófajta peres versenygumi. Mindazonáltal nem kéne burkoltan leidiótázni azokat az embereket, akiknek a preferenciái a tieidtől különböznek és a saját igényeiknek megfelelően olyan vázat/autót/akármit választanak, aminek a feladat elvégzéséhez szükséges képességei minél jobb kihasználásához szükség van egyéb cuccokra is. 

Előzmény: estvan111 (695)
estvan111 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 695

Ezek nem  "technikai követelmények". Ezek a te sajátos preferenciáid, és még lehet, hogy jó pár emberé.

Ahogy nekem a fotózásban egész más preferenciáim vannak, és még valószínűleg jó pár embernek is.

 

Az ilyen kijelentéseitek és az erre való jogos reagálásunk vezet a ti felháborodásotokhoz.

 

Egy fotónak lehetnek technikai  követelményei. egy váznak nem, ha rá tudom tenni az adott objektívet.

 

Ahogy mondjuk egy technika jellegű tárgyfotónak nem árt ha minél élesebb, úgy egy női portrénál rendkívül zavaró tud lenni, ha a legapróbb gusztustalan kis mitesszer is látszik.

 

Megint összemossátok a fotózást a minél élesebb leképzéssel. Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. 

Előzmény: emyl (694)
emyl Creative Commons License 2016.05.03 0 0 694

ilyesmi technikai követelményre gondolok, mint hogy a felbontása és a kirajzolt képköre szolgálja ki a szenzort. ezen követelmények egyikét sem elégíti ki csípőből minden pentax objektív - már amennyiben egy 36megás fullfrémes szenzorral szerelt gép topikjában beszélgetünk róla

aztán az sem mindegy hogy a hátsó lencsetagokon milyen bevonat van (ha van), hogy az obi meg a szenzor között mennyire áll neki pattogni ide-oda a fény és emiatt mennyire csökken a képkontraszt meg az élesség

 

Előzmény: estvan111 (692)
Rollei Creative Commons License 2016.05.03 0 0 693

A fúlfrémes filmrefényképezés az ér?

 

Én amúgy nem vettem észre, hogy a nagylátószögű fixek a gyújtótávolság rövidülésével automatikusan rosszabbak lennének.

Előzmény: Peti--- (688)
estvan111 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 692

Egy technikai követelmény van az objektívekkel szemben. Rá lehessen csatlakoztatni a gépre. Vagy te tudsz másról  technikai követelményről is? Ez minden pentax objektívnél adott. 

Előzmény: emyl (691)
emyl Creative Commons License 2016.05.03 0 0 691

szerintem technikai követelményekre gondolt....

Előzmény: Rőth Sándor (690)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.05.02 0 0 690

"és feleljen meg az objektívparkod a gép által támasztott követelményeknek."

 

A gepeknek nincsenek kovetelmenyeik, legfeljebb energiaban, memoriakartyaban, objektiveben nem. A kovetelmenyeket a fotosok tamasztjak a felszerelessel szemben. Ha nem igy lenne, akkor megvaltoztatnak a bajonetteket, nehogy fel lehessen tenni a regebbi objektiveket a kovetelozo vazakra. Ennek pont az ellenkezoje a gyakorlat. 

 

Előzmény: Peti--- (688)
Tab Creative Commons License 2016.05.02 0 0 689

Köszönöm a jókívánságaidat, de egyelöre biztosan nem lesz K-1-em, jelenleg nem látom értelmét ennyi pénzt kiadni egy teljes méretű érzékelős vázért. A K-3 minden jelenlegi igényemet kielégíti. A meglévő objektívek nem kérnek enni, addig is használatban lesznek. Ettől függetlenül, ha módom lesz rá, ki fogom próbálni őket teljes méretűn. Elsőként a nagylátókat.

Előzmény: Peti--- (688)
Peti--- Creative Commons License 2016.05.02 0 0 688

Szeretem ha nevemen neveznek, és nem szeretem, ha olyanokat adnak a számba, amit soha nem mondtam. Nagylátószögről beszéltem mindig is. Soha nem mondtam, hogy az 50-es nem lesz jó. Merem állítani, hogy sokkal nagyobb tapasztalatom van FF-en filmes objektívek használatában, mint itt a fórumot látogatók legtöbbjének, lévén már huzamos ideje FF gépen kizárólag csak filmes optikát használok (próbaképpen digitálisra tervezettet is). 50 felett a fixek jók. A fixek. 50 alatt, egyre nagyobb látószög felé menve egyre használhatatlanabb. Ilyen jellegű tesztet eddig nem osztottál meg itt cáfolatra, hogy a 28-as is tökéletes a K-1-re, vagy egy 35-nél nem kell kompromisszumot kötni.

 

Kívánom Neked, hogy a leghamarabb legyen K-1-ed, és olyan elégedett legyél vele, mint amilyenre számítasz most, és feleljen meg az objektívparkod a gép által támasztott követelményeknek.

Előzmény: Tab (681)
szekundans Creative Commons License 2016.05.02 0 0 687

Ujjé ÷)

 

Várjuk az első tapasztalatokat.

Előzmény: Maggio7 (685)
dömeotto Creative Commons License 2016.05.01 0 0 686

Ez már biztatónak tűnik !

Előzmény: Maggio7 (685)
Maggio7 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 685
monyesz Creative Commons License 2016.04.29 0 0 684

Még szép hogy meg lehet számolni f8-on... :)

Előzmény: BUSZNYI (683)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.04.29 0 0 683

Biztos csalás az egész. Egy analóg obi nem szolgálhat ki ekkora érzékelőt! A Néni fogait meg lehet számolni az ablakban ;-)

Előzmény: monyesz (682)
monyesz Creative Commons License 2016.04.29 0 0 682

Áh, nem mérvadó, az 50/1.7 az egyik legjobb 50-es obi! :)

Előzmény: Tab (681)
Tab Creative Commons License 2016.04.29 0 0 681

Egyesek enyhén szólva is kételkedtek a régi filmes obik használhatóságában az új FF vázon. Az A50/1.7-est felcsavarták rá. Teljes méretű JPG-k, döntse el ki-ki maga. Az új obikkal is vannak képek.

 

https://www.ephotozine.com/article/pentax-k-1-full-size-sample-photos-29275

Inzsellér Creative Commons License 2016.04.29 0 0 680
mckmester Creative Commons License 2016.04.28 0 0 679
monyesz Creative Commons License 2016.04.28 0 0 678

Tényleg, azt nem is néztem, hogy kiadtak-e valami infót, hogy milyen af kerül bele. Egyáltalán a K-3-ak között van eltérés?

Előzmény: emyl (676)
monyesz Creative Commons License 2016.04.28 0 0 677

Én nem találtam egy obit se, ami ne lett volna jobb K-3-on, mint K-5-ön. Az objektív a fényerejével tudja az af-et segíteni, persze ha a váz fw-je is kell hozzá.

Előzmény: dömeotto (675)
emyl Creative Commons License 2016.04.28 0 0 676

a k-3(ii) autofókusza tényleg baromi jó és pontos, remélhetőleg a k-1-be ennek valami improved version-jét rakják és akkor még faszább lesz :)

Előzmény: monyesz (674)
dömeotto Creative Commons License 2016.04.28 0 0 675

Szerintem is-is .

Előzmény: monyesz (674)
monyesz Creative Commons License 2016.04.28 0 0 674

"Nagyon gyors és mindig pontos AF,szemmel azonnal láthatóan az eddigi alapzoomoknál sokkal jobb képminőség-K-3 vázon kipróbálva."

 

Akkor lehet hogy ez a K-3 érdeme (az AF és a képminőség), nem az obié! ;)

Előzmény: dömeotto (672)
mckmester Creative Commons License 2016.04.28 0 0 673

Basszus ne írj ilyeneket, mert meghozod a kedvemet hozzá nekem is :-)

Így is csak a 4 FPS sorozat tart vissza..... 

Előzmény: dömeotto (672)
dömeotto Creative Commons License 2016.04.28 0 0 672

Köszöntök Mindenkit !

 

Mint leendő K-1 tulajdonos eddig nagyon optimista voltam az ígért április végi megjelenésével kapcsolatban.

Jelenleg viszont már a nyár elején történő átvételében is kételkedem. Annyi bizonytalanság volt eddig-

2015. októberí bejelentés,tavaszi megjelenés,az áprilisi 8-15-22-29 négy ütembeni értékesítés kezdés,

április 28-  értékesítés indulása.

A bizonytalanságot fokozza az,hogy a hivatalos magyarországi Pentax képviselet-Fotoplus-sem tud időpontot mondani.

Ez a kicsi,de hűséges Pentax -tábor igazán megérdemelné-ennyi év várakozás után-a bizonytalanságot kissé megszűntető tájékoztatást,főleg azok,akik előleg befizetése mellett,már februárban megrendelték a vázat. Én is február 21-én rendeltem meg a Fotoplus-nál,akik mindent megtesznek,de ők sem kapnak pontos időpontot. A Fotoplus-ról csak felsőfokban tudok beszélni több éves kapcsolatom alapján!

Az is gond-nálam biztos-, hogy eladtam a teljes felszerelésem.Viszont most már nem vártam tovább,és megvettem a majdan  megvenni szándékozott két objektívet,egy Pentax 24-70-et és egy Tamron 70-200-at.

A Tamront ismertem,de a 24-70 kárpótolt a váz kései megjelenéséért kissé. Ez az objektív "megéri a pénzét"

Nagyon gyors és mindig pontos AF,szemmel azonnal láthatóan az eddigi alapzoomoknál sokkal jobb képminőség-K-3 vázon kipróbálva.

Most már csak a várakozás van hátra ,reménykedve a májusi megjelenésben !

 

 

mckmester Creative Commons License 2016.04.27 0 0 671

Masakuzué, Jacksoné meg Günteré van legyártva, de arrafelé nem merik megtenni, hogy az előrendeléseknek csak a felét szállítják ki.

Előzmény: efPen (670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!