Keresés

Részletes keresés

Noxin Creative Commons License 2016.09.12 0 0 950
Előzmény: denito (949)
denito Creative Commons License 2016.09.12 0 0 949

Sziasztok!   

     Milyen tipusu EOS-Sony E adaptert ajanlanatok a7 II-hoz? Nincs szuksegem semmi kulonosre, mar amennyire egy gyors autofokusz nem szamit kulonosnek. :)

 

Koszi elore is! -D-

Noxin Creative Commons License 2016.09.02 0 0 948

Sigma 3,5/14mm f8

Noxin Creative Commons License 2016.09.01 0 0 947

Szerintem valami keveredik, mert microUSB-ből nem jön ki több 5V-nál (ha mégis igy lenne akkor 5 percenként halnának meg más eszközök a túláramtól), sőt a gyári A7 töltő is 5V-os. Az "A" viszont számit mert annak függvényében gyors a töltés.

Utángyártott mobiltöltőkkel viszont nekem már mobilt se nagyon sikerült tölteni, a kocsiban egy gyári Samsung van, azzal ment a gép töltése.

Előzmény: astreno (946)
astreno Creative Commons License 2016.09.01 0 0 946

Neked hány voltos az aksid? Mert az enyém 7,2, így nem tudja tölteni a telefonom 5V-os külső aksija (a fényképezőgép tölti az aksit, mert arra folyik az áram; jó, ez túlzás, de tényleg leszívta a fényképezőgép akkumulátort, amikor kipróbáltam). Az autó 12 V-os rendszere jó lehet, de az okostelefonok 5 V-os adaptere nem. De javítsatok ki, ha tévedek, én is örülnék neki, ha lenne egy külső 13000 mAh-ás külső aksim.

Előzmény: Noxin (944)
veinert Creative Commons License 2016.08.30 0 0 945

Ma bemutattak egy új objektívet a Sony-nál FE 50mm F2.8 Macro .

Noxin Creative Commons License 2016.08.27 0 0 944

Töltöttem már szivargyujtóról kocsiban is....
Sima fizika, 5V, szabvány microUSB aljzat. Ha aggódsz akkor nézd meg a töltő paramétereit, kb. az A változik, magasabb szám gyorsabban tölt.
De érdemes egy külső töltőt venni, ha a gépben lévőt használtam, akkor itthon megy a töltőbe, a tartalék meg a gépbe. Másnapra ismét két full akksim van. Jobban szeretem a gyárit, mindig olyat vettem, egyikkel se volt gondom hosszú távon.
Ha van pénzed vedd a gyári obikat, ha nincs akkor előtted a lehetőség hogy a világ szinte összes objektivjét és bajonettjét kipróbálhasd a gépeden.  

Előzmény: veinert (943)
veinert Creative Commons License 2016.08.26 0 0 943

Sziasztok!

Most kezdek átállni Nikon-ról Sony-ra. Lenne egy pár kérdésem. Sima telefonhoz használható töltővel szabad-e tölteni a gépet (A7)? Milyen objektíveket használtok(sony/zeiss)? Más ajánlott alternatíva? Utángyártott akkuk milyenek, egyáltalán érdemes ezekkel foglalkozni?

Üdv 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 942

Szervusz.

Nem tudom,hogy időközben tudtál e letölteni appokat a sonydhoz.

Nekem sikerült ugyan(RX10III-hoz),de szerintem ezek az appok semmire sem jók,pontosabban semmi olyan különleges dolgot nem tudnak amit egy képzettebb fotós záridőkkel, rekeszeléssel,esetleg szűrökkel, stb ne tudna megcsinálni+ fotóprogram.

Szóval nekem sikerült letöltenem párat de nem használom őket.

 

Üdv 

Előzmény: ákidobos (910)
képfaragó Creative Commons License 2016.07.16 0 0 941

Érdekes, ez a 9999-ig számozás a nikonnál is előjön. A számítástechnika fejlesztői néha elképesztő baromságokat találnak ki, mintha a világ csodája lenne 2-3 számjeggyel tovább számolni.

Előzmény: Noxin (939)
képfaragó Creative Commons License 2016.07.16 0 0 940

A nikonnál ez szerencsésebben van megoldva, van három betű és négy számjegy. például így: AAA1234 Én a három betű helyett én válaszok egy betűt és (induláskor) két nullát. Így egymillióig tudok számolni, nem lesz két azonos képszámom. Ebbe a rendszerbe kellene a sony képeit beillesztenem, de még nem találtam ki a megoldást. Az egységes sony elnevezést eleve nem csípem, most minden sonys fotós képei azonos betűkkel kezdődnek!? Lehet hogy valami kötegelt átnevezéssel fogok próbálkozni. De még jobban örülnék, ha valaki a dörzsölt sony felhasználók közül  elárulná hogyan lehet a sonyval más képnevet kapni.

Előzmény: Noxin (939)
Noxin Creative Commons License 2016.07.16 0 0 939

Semmit az égvilágon.
És csak 9999-ig számoz, utána nulláról indul. Ez nem nagyon értem, de valamiért a Minoltánál is igy volt és azóta az összes Sony gépemnél.
Engem mondjuk nem érdekel, mert dátum szerint rakja mappába a képeket naponta. 

Előzmény: képfaragó (938)
képfaragó Creative Commons License 2016.07.11 0 0 938

Egy kérdésem van: Be lehet állítani az A7-nél a kép nevét, és azt hogy a számozás honnan induljon.

ákidobos Creative Commons License 2016.07.11 0 0 937

Igazad lehet, akkor az 5-ös kérdés kihúzva :)

Előzmény: astreno (936)
astreno Creative Commons License 2016.07.11 0 0 936

A záridő kérdésre nekem van egy logikusnak tűnő válaszom. Az 1/8000-es záridő egy fele ekkora oldalhosszúságú szenzoron 1/16000. Ez egy MFT rendszeren szerintem így van. Egy Apsc-sen 1/12000. Mit értesz konkurens milceknek? Fujit? Panasonicot? Olympuat? (Szerintem nem azok)

Előzmény: ákidobos (935)
ákidobos Creative Commons License 2016.07.09 0 0 935

Szia.
1. Ha kiteszed a menü súgót gyorsgombra ( vagy elvileg azt hiszem gyárilag a kuka gombon van a menü súgó ), akkor elmondja nagyvonalakban miről van szó. 

2. A belenagyítást nem tudod választani, 100%-ra ugrik, viszont a felőled lévő tekerentyűvel tudod kicsinyíteni. A "külső" tekerővel ilyenkor is tudod lapozni a képeket és belenagyítva marad.  Engem csak az zavar, hogy az A77-en a display gombbal el tudtam tüntetni a képernyőről a dolgokat nagyítás közben is, itt ez nem lehetséges. 

3. Az LCD kikapcs. egy félmegoldás sajnos, én is nagyon hiányolom, hogy teljesen ki lehessen kapcsolni, az A77-en erre külön gomb van... Sokat tájmlepszezek, ezért nem utolsó szempont az energia pazarlás.. Ilyenkor keresőre teszem menüben, így mindkettő kikapcsol, igaz hogy az infra érzékelő megy a kukucskánál, de az nem eszik olyan sokat. 

4. Én pl. követelem, hogy az APSC-FF váltást ki lehessen tenni gyorsgombra, ahogy olvastam külföldi véleményeket, nem vagyunk egyedül ezzel a problémával... 

 

Az én részemről 5.: 

Nem értem, hogy a full elekrtomos zárral miért csak 1/8000 a leggyorsabb zárseb., mikor a konkurens termékekben nem extra az 1/16000, sőt az 1/32000.... 

Én A7S-t használok, de szerintem tuti Nálad is a fent leírtak szerint vannak a dolgok.

Előzmény: astreno (930)
Noxin Creative Commons License 2016.07.08 0 0 934

Hát tényleg nem kicsi...

de igazából a fotóscuccnak nem túl nagy a hely, viszont van laptop és miniállvány rekesz

 

Előzmény: lacad (933)
lacad Creative Commons License 2016.07.08 0 0 933

Sziasztok!

Az a Manfrotto szerintem nagyon jó áras, úgyhogy rendeltem egyet, 2 nap alatt kihozták, megérte. Nagyon jó anyag használat, stb, de szerintem baromi nagy. Biztos nem ezzel szaladgálok majd minden nap. Érdemes nézni jutubon review-kat, ott látszik, hogy mekkora.

Ami nekem nagyon bejött az a Lowepro Passport Sling, szerintem városban szaladgálni az lesz a szuper, bár ezt sem volt még sok alkalmam kipróbálni, csak pár órája vagyok boldog tulaja.

Előzmény: Noxin (932)
Noxin Creative Commons License 2016.07.08 0 0 932

A feleségemnek Vanguardja van, én most gondolkozom hasonlón. Élőben meg kéne néznem a Manfrottot.
A felső zippzárnak az az előnye hogy ha egyébként nem fotóznál, mész a városban ide-oda, de valamiért leesik a téma eléd, akkor különösebb macera nélkül ránthatod elő a gépet. Jónéhány kisebb táskán sajnos tépőzár van, annak a hangja meg zavaró és a témát is megriaszthatja.

Előzmény: pagrus (931)
pagrus Creative Commons License 2016.07.08 0 0 931

A Manfrotto tetszik, ilyen van neked? Egyébként a Cullmannak sem kell folyton felhajtogatni a fülét csak fotózás előtt egyszer, aztán visszahajtom a másik oldalon :)

Előzmény: Noxin (923)
astreno Creative Commons License 2016.07.07 0 0 930

Sziasztok!

 

Tegnap este felraktam a 3.10-es firmwaret a sima A7-re és számos változást tapasztaltam. No nem túl komolyak, de akkor is... Pl. megtanult a fényképezőképem magyarul (választható a magyar nyelv). Elkezdtem bújni a beállításokat és van néhány apróság, ami kicsit zavar, ezért megkérdem, hátha tudtok rá megoldást.

 

1) Van egy olyan funkció, hogy Védelem (lejátszási menü, 2/3). A régi Nikonomon erre volt egy dedikált gomb, és nagyon praktikusnak is tartottam/tartom. Ezt nem lehet valahogy kihozni custom gombra?

2) A kép visszanézésénél levő belenagyítást nem lehet valahogy csökkenteni? Számomra túlságosan drasztikus, sokkal kisebb mértékű is elegendő lenne. Illetve nem lehet a további nagyításmenedzselést az ISO tárcsára tenni? (Bocs, tudom, hogy az ISO is választható, de nem tudom az alsó tárcsa pontos nevét.)

3) Lett egy olyan funkció, hogy ki tudom kapcsolni a nagy LCD-t gombnyomásra. Tök örülök neki, mert praktikus, de a kikapcsolás nem teljes mértékű. Az alap paraméterek látszanak, meg a fekete képen a háttérvilágítás is. Gondolom ezzel nem lehet mit tenni, csak sajnálom. A Beállítások 3/4-be úgy kapcsol ki, ahogy szeretném, csak sokkal jobb lenne, ha kijönne az állíthatóság a vázra, nem a menüben kellene kutakodni.

4) El tudnám viselni, ha az APSC - FF váltást is gombra lehetne programozni.

 

Ezek nem olyan nagy problémák, csak tényleg annyi programozható tárcsa meg gomb van a vázon, hogy már azt sem tudom, hogy melyikre mit rakjak, hogy legyen értelme, és hátha nektek sikerül ezek közül valamelyikre megoldást találni.

Vaporshark Creative Commons License 2016.07.07 0 0 929

hát nekem 135 1.8 ZA adapterrel /125-ös záridővel sem rázkódott... 

Előzmény: rumos14 (928)
rumos14 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 928

ha állványról használod, betalál az AF és nem rázkódik be a shutter shock miatt.

szóval az A7R z ilyen állványos, gondolkodós gép, hurcolászósnak az A7II sztem sokkal jobb.

Előzmény: Vaporshark (927)
Vaporshark Creative Commons License 2016.07.07 0 0 927

Sokkal részletgazdagabb képet ad az A7R mint az A7II. 

Előzmény: _easton (925)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 926

Hátha tudok egy kicsit segíteni a döntésedben.

Ha álványon használod inkább a gépet akkor az A7R,ha kézből akkor az A7 II.

Az a 7II mindkettőre kiváló megoldás.

Üdv

Előzmény: _easton (925)
_easton Creative Commons License 2016.07.06 0 0 925

Sziasztok!

 

Több éves Nex-7 használat után úgy hozta az élet, hogy sikerül feljebb lépnem. Váz tekintetében A7R illetve az A7 II-ben gondolkodom.

 

A kérdés, hogy ha nem szükséges a vázstábi és a fejlettebb fókusz akkor érdemes e a "régebbi", de magasabbra pozicionált A7R modell mellett voksolni? Elsősorban táj és épület fotók és hosszú záridős esti képeket készítek.

Újonnan gyakorlatilag egy árban lenne a kettő kb 35ezer Ft a különbség ami elhanyagolható.

 

Én az A7R irányába hajlok, de érdekel azok véleménye akik már régóta használják már valamelyik vagy esetleg mindkét vázat.

 

 

Köszönöm, üdv:

sgyxxx Creative Commons License 2016.07.04 0 0 924

Én a A7II megvételekor kerestem egy praktikus táskát, ami viszonylag kicsi, de minden szükséges elfér benne.

Ez a TAMRAC Zuma 4. Az Optiform-nál kapható, remélem még mindig. Igaz nem olcsó, de minőségi darab.

Felül zippes, tehát nem kell hajtogatni egy nagy elefántfület, ha hozzá akarsz férni a cucchoz. És ami a legnagyszerűbb, ha fenn van a gépen a 70-200/4 zoom, függőlegesen elférnek együtt. A másik rekeszben tartom a 24-70-et (vagy fordítva), a harmadikban a vacut, vagy helyette további objektíveket. És a zsebekben egyéb dolgoknak is van hely, sőt még egy tablet is elhelyezhető.

Nekem ez nagyon bejött, tudom ajánlani.

Előzmény: csabi54321 (921)
Noxin Creative Commons License 2016.07.02 0 0 923
Előzmény: csabi54321 (921)
pagrus Creative Commons License 2016.07.02 0 0 922
Előzmény: csabi54321 (921)
csabi54321 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 921

olyan kérdésem lenne, hogy ti milyen hord/oldaltáskát használtok/ajánlotok A7ii mellé? váz+obi és plusz egy obi nagyjából aminek hely kéne benne - nyilván a kis méret előnye itt lenne. jelenleg egy régi crumpler pretty boy 7500 (xxxl)-ben lakik, de ezt kicsit soknak érzem. kinek, mi jött be?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!