Keresés

Részletes keresés

Ricciardo Creative Commons License 2019.05.23 0 0 16878

sokszor átmegy dupla sugárba, meg a kelleténél többször kell menni. De más gond nincs. Első években több volt a panasz e téren.

Előzmény: Törölt nick (16873)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.23 0 0 16877

Az ab már azért nem opció, mert én már végigszedtem mindent. Orvoshoz vizsgálatra megint csak kérdéses elmenni, mert egyik nap fáj, másik nap nem, és feltételezem ha rosszkor megyek, akkor nem mutat ki semmit. Enterococcust azt mindig kimutat, de azzal meg nem csinálnak semmit, nem kezelik, mert már százzsor kimutatta ab után is, nem tünik az el.

Előzmény: Törölt nick (16872)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.23 0 0 16876

Enyém enyhe...azt mondta ne foglalkozzak vele. Te pl tapintásra érzed h ott tömöttebb az erek?

Előzmény: Törölt nick (16875)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.23 0 0 16875

Kezdetleges here viszérre mit mondott? Nekem is van..milyen idős vagy? Kell azt valaha műteni v lehet h nem?

Előzmény: M41 2181 (16874)
M41 2181 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 16874
Nekem pont ma volt here UH előjegyzett időpont mert nekem is fájt a bal herém. Bár nekem kezdetleges here visszert dagnoztizáltak az UH meg is erősítette. Elvileg ez is tud ilyen erzest produkálni. De nekem az orvos papolt rossz test tartasból valami ideg pályát is ami ott végződhet ilyen tünettel. De persze sok más szobajöhet. Kérj here UH vizsgálatot. Nekem az orvosom nagyon pozítivan rugalmasan állt hozzá!
Előzmény: Ricciardo (16871)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.23 0 0 16873

Az is lehet, hogy csak megszoktad régről, közben nem is fáj, de az "agyad" irányit. Nálad 5 év után vizelési panasz, sugárral, megindulással van e, vagy telj. tökéletes?

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.22 0 0 16872

Lehet hogy átment krónikusba? Egyik doki említette nekem, ha huzamos ideig érzek ott fájdalmat mindenkepp szoljak, mert ha nem kezelik Ab-vel, komoly gond lehet hosszutávon belőle. Annyira nem tértünk ki rá, mert nekem ott sosem fájt.

Ricciardo Creative Commons License 2019.05.22 0 0 16871

Nekem így az 5. évben a pr gyulladás teljesen megszűnt. Cserébe kb fél éve ez átment jobb oldali mellékhere fájdalomba. Az az érdekes hogy van hogy napokig semmi tünet, van amikor meg egyfolytában, napokig fáj. És ez így váltakozik már kb fél éve. A fájdalmat úgy tudnám leírni, mintha valaki egyfolytában szorítaná a mellékherét. A fájdalmas napokon sokszor ugrálást is érzek ott, mintha egy idegsérülés lenne. Van valaki aki hasonlót tapasztal? Mi a legjobb megoldás? Fájdalomcsillapító? Vagy esetleg gyulladáscsökkentő?

Avarsavala Creative Commons License 2019.05.21 0 0 16870

Én egyelőre tovább javulok, az elmúlt két hétben teljesen tünetmentes voltam. Ezért félretettem a megvett tápkieg koktélt nehezebb napokra, csak a Sciteces szabalpálmát szedem napi 1-ben. Hogy ez most gyógyulás-e vagy csak ideiglenes nyugalom, csak az idő mondja meg majd. Hétvégén 200 km-es biciklitúrán voltam, reggel 6 fokban indultunk. Beöltöztem, mint állat, még egy zoknit is bevarrtam a nadrágomba, remélem, nem csesztem el a dolgot.

A pénisz elszíneződése nem múlt el, meg aranyérrel küszködök azóta is, amióta egyszer begörcsölt a záróizom és elrepedt. De megy a napi egy ejak mindenféle fájdalom nélkül.

Avarsavala Creative Commons License 2019.05.21 0 0 16869

Én Béres ProBio 6-ot és Protexin Balance-t szedtem váltogatva. Mondjuk nekem elég jól tolerálta a bélflórám az antibiókat, csak a biztonság kedvéért szedtem.

Van egy laborteszt, ami eléggé lehúzta a Protexint, de azok meg azzal védekeznek, hogy rossz volt a módszertan. Az igazság meg valahol odaát van.

http://febesz.eu/portal/?q=content/probiotikumok-laboratoriumi-tesztje

(Valahogy meg van hackelve az oldal, csak második-harmadik újratöltésre jön be a tartalom, amúgy mindenféle gyanús "befektetésekre" dob, figyeljetek rá.)

Előzmény: Nanaki (16861)
Avarsavala Creative Commons License 2019.05.21 0 0 16868

Ez nekem is így van évtizedek óta. Gondolom az ejaktól összehúzódó izmok lassan lazulnak el.

Előzmény: Törölt nick (16827)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16867

Hát akkor ez még mindig elég nagy lutri, mert ha megnézem a ProGastro mit tartalmaz, túlzottan nem sok mindent, illetve olcsóbbak is tartalmaznak ennyit. Akkor már ár-rték arányban tényleg jobb lenne a Bio-Kult, főleg ha napi 1-2 szemet vennék csak be.

loire Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16866

Na látod nekem a Balance lószart sem ért pedig szedtem a Cipro után, közben. A széklet teszten 0 bélflóra tenyésztett pedig akkor már egy hónapja toltam. A levest én főzöm 2 kg porcos csont bármilyen 5 liter vízhez . Lassú lángon kell főzni 2-3 napig. A végén zöldség bele. Leszűröd, fél literenként porciózod. Valamennyit muszáj fagyasztani mert romlandó. Azt előző nap kiveszed a fagyóból. Minden reggel kell inni üres gyomorra. 2 hónapig tervezem csinálni.

Előzmény: Nanaki (16863)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16865

Én ezt tolom:

https://www.pilulka24.sk/super-dophilus-30-cps?source=google&medium=cpc&campaign=1753607172&adgr=71372266071&gclid=EAIaIQobChMI8P3PybSq4gIVQeR3Ch2LVQcYEAAYASAAEgLTOfD_BwE

Bifidobacterium bifidum – 15 %
Bifidobacterium breve – 5 %
Bifidobacterium longum – 15 %
Lactobacillus acidophilus – 15 %
Lactobacillus casei – 15 %
Lactobacillus plantarum – 5 %
Lactobacillus rhamnosus – 20 %
Lactobacillus salivarius – 5 %
Lactococcus lactis – 5 %

1 kapszulában 8 milliárd baci van, és 30 kapszula van benne.

kidette Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16864
Előzmény: Nanaki (16863)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16863

https://egeszsegkucko.reblog.hu/belflora-es-a-probiotikumok-melyik-a-jo

Ebben a cikkben például a Protexin Balancet és a Dr. Chen Probikum 7-et ajánlják, utóbbi eléggé olcsó a többihez képest. Vajon csak a márka végett, vagy lehet nem is használna semmit? Legnagyobb bajom az áruk, Progastro-t sem vettem, mert baromira drágának találom, de akkor ha újra beakciózzák akkor veszek két dobozzal, ami 2 hónapra elég. 

Csontleves kúrát hogyan csinálod? Láttam már nagyon sok amerikai videóban, de ugye tudtommal nem nagyon lehet nálunk előre elkészített pasztát kapni. Így gondolom te is előre megfőzöd. Ezt lehet napokig a hűtőben tárolni, nem romlik meg?

Előzmény: loire (16862)
loire Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16862

Szerintem te az egyik legjobbat szedted (ProGastro 825), de nem mindegy milyen bajra mit kell. IBS-nél a lactobacillusokat (minél több fajta), illetve ha hasmenéses akkor Saccharomyces Boulardii-t szoktak javasolni. Ezek kombinációja is jó lehet mert az utóbbi kolonizál, így nem engedi a rossz bacik elszaporodását. Engem inkább az foglalkoztat, mennyire hasznosulnak ezek? Hogyan lehet a szaporodásukat fokozni. Ehhez kellenek a prebotikumok, de én nem bírom az inulint, puffadok és fosok tőle, tehát nálam ez eleve kizáró tényező. Én a Bio-Kult-ot szedem, használgat, tény ,hogy valamitől jobban vagyok. Bár én a terápiás csontleves kúrát is csinálom három hete. Még a Biopron termékeit is néztem, elég komolynak tűnnek azok is. De szerintem az adott tünetre meg kell keresni melyik baci a jó és úgy választani, hogy az magas csíraszámban benne legyen.

Előzmény: Nanaki (16861)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.20 0 1 16861

Oké, akkor felteszem a kérdést. Milyen probiotikumot? 

loire Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16860

Nálam is hasonló a történet. Több hónapos urológia után (minden negatív, nincs fertőzésre utaló jel) elküldött a doki gastro-ra. Nálam IBS-t állapított meg. Előtte leginkább bal oldali alhasi fájdalom volt uralkodó és bélsaras ürülés. Mióta tudom ezt figyelem magam, és néha refluxos tünetem és puffadás is van, meg kiderült laktózintoleranciám van, ami ebből alakulhatott ki. Szóval nálam a 6 napos Normix ketté vágta a bal oldali égő alhasi fájdalmat, az azóta sem tért vissza eddig ( ennek lassan másfél hónapja). Probiotikumot kell nekem is szedni, én a Biokult-ot eszem, és másfél hónap után elmondható, hogy az urogenitális tünetek megszűntek, a fájdalom elmúlt. Ami maradt, az a időnként megjelenő bal oldali görcsös feszülés, olykor sárgás-zöldes színű formált széklet, néha gyomor égés és sós íz a számban. Ultrahang és kolonoszkópia két héten belül lesz. Én arra gondolok, hogy az elhatalmasodó (nyílván nem tudtam róla) IBS okozhatta a prosztatában a gyulladásos tünetet. De valószínűbb, hogy szigmabél gyulladásom lehetett, amit prosztatagyulladásnak értelmeztek, vagy az gyullasztotta be a prosztit. Azért gondolok inkább erre, mert nekem a prosztikra adott antibiotikumok nem használtak. Eleinte jobb volt, de gyorsan visszatért minden. A bélre ható antibiotikumtól viszont sok minden javult, bár még közel sem tökéletes. Meglátjuk mit mondanak még.

Előzmény: Asshurnasirpal (16859)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16859

Így van. Esetemben a bakteriális diszlokáció, és valószínűleg a patogén bakterek túlsúlya miatt már nem hatásos magában a probiotikum.

A kúra része, hogy ha lement az AB, 1-2 hónap probio szedés jön.

Előzmény: Ricciardo (16858)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16858

A bél és annak baktériumtartalma, vagyis annak összetétele sztem kulcsfontosságú hogy egészségesek legyünk. Minden egyes fertőzés felborítja azt, és ha még begyűjtünk mellé egy krónikus bélbetegséget akkor jön vele a többi baj is. Az immunrendszer nagy része a bélben található, és ha az rosszul működik, akkor jön mindenféle betegség. Akik pl. immunhiányos betegségekkel küzdenek, ők is összeszednek mindent másodlagos fertőzéből. Na ezért is fontos hogy a belünkban rendbe tegyünk mindent. Akár étrenddel, akár probival....

Előzmény: Asshurnasirpal (16856)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16857

Én sok zöldséget eszem, és probit tolok, azóta nekem ritkábban jönnek az afták, szájsebek. Nem mindegy milyet tolsz, én olyat szedek amiben 9 milliárd baci van kapszulánként. Ha az immunrendszernek nem megy a harc, segíteni kell neki. És az emésztésed is helyre dobja, neked az úgyis problémás. Én úgy gondolom attól lettél jobban. Nekem az mri szerint 2 mm-t el van ferdülve a gerincem, egyik csigolyával van gond, ezért nálam is kérdéses az isiász eredete. De érdekes hogy nekem a jobb oldali mhere a problémás és az ülőideg szintén a jobb oldalon szokott fájni ha nehezet emelek.

Előzmény: Nanaki (16855)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16856

Az szinte biztos, hogy mindig jelen van fertőző ágens egy gyulladásnál. Az immunrendszer nem hülye.

Nálam úgy tűnik, hogy az egész történet alapja egy a kialakulásakor nem kezelt (fosással nem mentem orvoshoz, aztán jött a többi prosztatagyulladás, isiász, folyamatos bélproblémák) és durván elhatalmasodott SIBO.

Most egy bélmosással kombinált, kétkomponensű, SIBO-ra irányuló antibiotikumkúra közepén vagyok, egyelőre szépen enyhült az összes tünet, a medencei-urológiai fájdalom szinte eltűnt, több az energiám, széklet is sokkal jobb.

Pár hét múlva talán többet tudok mondani.

Előzmény: Ricciardo (16854)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16855

Az isiászt már elvetettem, mint problémát. Ha tényleg az lett volna először és onnan ment volna a gyulladás a prosztatámra, akkor most az elmúlt bő 2 hónapban nem múlt volna el teljesen, hogy majd most visszajöjjön. Egy isiász, gerincferdülés, gerincsérv nem múlik el hónapokra, hogy aztán visszajöjjön, mindezt spontán, hisz mostanában nem is sportoltam, tornáztam, de még semmiféle étrendkiegészítőt sem szedtem. Véleményem, hogy a gyulladásom csökkent a prosztatámon, így a isiászról is lement a gyulladás, nem volt ami kihatott volna rá. Na de akkor mi olyat tettem, ami kis időre is, de rendbe hozta a prosztatám? Ugyanannyit vagy talán még többet is ültem, mégis jobban lettem, pedig az elvem eddig az volt, hogy ez is nagyban közrejátszott a gyulladásban. Extrém módon stresszes, mégis jobban lettem. Miért? Most így hirtelen a probiotikumra tudok gondolni, de már azt is 2 hónapja legalább abbahagytam. Hosszan fejtené ki a hatását? De hát még az emésztésem sem frankó, amit betudok a sok idegességnek, és igencsak szokott görcsölni a hasam, sokszor hasmenésem is van. Aztán lehet amit te is írsz, immunrendszer. Mert a napokban is a nyelvem két oldalán olyan afta jött ki, hogy enni alig tudok, és korábban is "hajlamos" voltam rá. Ezt pedig nagyon sok orvos a legyengült immunrendszerrel hozza összefüggésbe. Na és aztán azt hogyan lehetne erősíteni? Sok sport? Étrenkiegészítőkben már nem nagyon hiszek, joggal. Holmi ginzeng, oregánó, fokhagyma, gyömbér nem hinném hogy használna is bármit. Vitaminokkal meg torkig vagyok, most is csak D3-mat szedek, de azt mindig, egész évben.

Előzmény: Ricciardo (16854)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.19 0 1 16854

Igen, sok igazság van abban amit írsz. Egy valami viszont gondolkoztat. A férfi dolgokon kívül nagyon sokunknak hasonló betegségei IS vannak: Bőrproblémák, ízületi-, ideg-, és izomgyulladások, gerincproblémák, bél és gyomorproblémák, nyálkahártya problémák, szemproblémák, belső szervek problémái, kövek, és még lehetne sorolni. Véleményem az hogy minden mindennel összefügg. A kiváltó okot senki nem tudja biztosan, bár én mindig is a fertőzéses elméleten voltam. Ami biztos, hogy ezt mind egy valami okozza, és az elindítja az egész láncreakciót. Nekem hasonlóak a tüneteim mint neked, a bőrproblémáktól kezdve az isiászig valamennyi tünet nálam is van. Én valakitől kaptam a baktériumokat, ezt többször is leírtam, na de mindenkinél más indítja be a többi bajt. Akár gerinctől is ami nyom egy ideget, na de még ezt is számos betegség kialakíthatja.

Előzmény: Nanaki (16853)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.19 0 1 16853

13 éves korom óta pattanásos vagyok. 19 évesen volt egy 6 hónapos roaccutan kúrám, akkor elmúltak, de valamilyen szinten vissza is jöttek és azóta is kínlódom tőlük. Az utóbbi években már inkább csak ezek a viszkető kiütés szerű szarok vannak rajtam, néha 1-2 gennyes pattanás, de az már elvétve. Ehhez még hozzájön az állandó felfúvódás, gyakorlatilag luftballon szerű a hasam, és nem is eszek sokat, nem vagyok elhízva. Állandó fáradékonyság, és ugye a legnagyobb problémám a prosztatagyulladás. Szóval én teljesen el tudom képzelni azt, hogy itt valami kaja a hosszú évek alatt legyengítette az immunrendszerem, bélproblémáim lettek, és a gyulladás a prosztatára is ráment. Egy bélgyulladást vagy akármilyen más szervi problémát akár évtizedekig is eltud viselni az ember, de ha begyullad a prosztata na az kemény tünetekkel jár, amit ugye itt nem kell ecsetelnem. És rohadt kínos ez az egész, hogy 30 évesen itt tartok, holott soha nem étkeztem egészségtelenül és a mozgás is meg volt(jó utóbbi 3 évben azt lehet mondani ilyen téren elhanyagoltam magam), mégis olyan mintha alkoholizálnák és tömném magam szenny kajával. Lehet egyszerűen szar géneket örököltem. 

De ide is elkeserítő vissza-vissza járni, hisz ugyanaz megy évek óta. Jönnek új emberek, és hiába a rengeteg hozzászólás, mindenki ugyanazon a szarságokon végigmegy, urológustól urológusig, sokadig antibiotikum kúra, majd elkezdenek az alternatív gyógymódokhoz nyúlni. Tökmagolaj, kisvirágú füzike, pollstimol és a többi baromság. Sajnos tényleg az van, hogy itt a szervezetet kéne először nagyon helyre tenni, akárhol is van a gond, és lehet a prosztata magától helyre jönne. De mikor az orvosaink ahhoz értenek, hogy nyakra főre antibiotikummal tömjenek, aztán mellé egy semmit nem érő normaflórát ajánlanak, addig nem is lesz semmi. A mozgás önmagában meg szerintem már kevés. Itt át kéne esni béltükrözésen keresztül ételallergia teszten át mindenen. Aztán talán kiderülne az okozója. Vagy egyszerűen tényleg csak a prosztatában megbújó bacik okozzák ezt, amivel meg kell tanulni együtt élni, mert a jelenlegi orvoslás nem tudja kiirtani onnan. 

Előzmény: Ricciardo (16852)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16852

Az is egy opció hogy azok a kiütés félék épp a bacik által termelt méreganyagok, amik épp akkor pusztulóban vannak. Ezért is lehet hogy mindig változó, mert van amikor szaporodnak, van amikor épp az immunrendszered elpusztít párat. És ezért mindig más a bőröd állapota is, mert hol a bacik vannak túlsúlyban, hol az immunrendszered kerekedik felül. De persze ez is csak találgatás, talán egy orvos jobban tudja. Csak a jó orvosból kevés van.

Előzmény: Nanaki (16850)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16851

Ezt mire írták fel neked? Voltál valami vizsgálaton, ahol kimutatták, hogy gombásodás van a szervezetedben?

Erre már én is sokat gondoltam, ugyanis én a lábamról még soha egészében nem tudtam eltüntetni a gombásodást, és a szám körül is már hosszú évek óta ki van pirosodva a bőr, akárcsak a az orrom tövében. Homlokomon is nagyon apró, bőr szintű pattanások vannak, de rengeteg, erre mondják elvileg hogy candida acne. Semmilyen krém nem hatott, de voltam cukor mentes diétán is, és az sem sokat. Az meg hogy a gyümölcsöket, élesztős dolgokat is elhagyja az ember, gyakorlatilag lehetetlen. Mit egyek helyette? Minden nap húst zöldséggel?

Előzmény: Törölt nick (16847)
Nanaki Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16850

Át kell esnem elég részletes vizsgálatokon, mert ez a találgatás nem vezet sehová. Hiába nem eszek tejterméket, tegnap is kijött a nyakamon egy viszkető göbös kiütés. Csak itt nálunk akkora az orvoshiány, meg olyan szinten beleszarnak a vizsgálatokra, hogy már attól elmegy a kedvem, ha csak arra gondolok, hogy elmenjek orvoshoz. Könyörögni hogy ilyen meg olyan vizsgálatokra küldjenek el, aztán meg hülyének néznek. Ezt sem vetettem el még amit te írsz, csak hát ez az immunrendszeri dolog nem kóser. Mármint hogy időszakosan váltakozik a bőröm állapota. Prosztatámra ezt nem lehet mondani, mert annál hónapok telnek el úgy, hogy majd meg bolondulok, aztán ismételten hónapok úgy, hogy szinte semmi bajom. 

Előzmény: Ricciardo (16848)
Ricciardo Creative Commons License 2019.05.19 0 0 16849
Gomba ellen inkabb ugy vedekezz hogy ne egyel olyan dolgokat amiket szeretnek. De szerintem gomban kivul lehet bakterium is.
Előzmény: Törölt nick (16847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!