Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Machiness Creative Commons License 2020.05.14 0 0 2060

Lemértem. A gyári felni mínuszos,  ET-15.

Előzmény: Johnnybácsi (2058)
Machiness Creative Commons License 2020.05.14 0 0 2059

Hello!

 

Úgy mínusz 10-15 körüli a gyári ET szám. Mínuszos, mert a Korando, a CJ5-7 rövid hidas. Az alapmodell, a katonai változat is eredetileg ilyen híddal készült, csak nem volt sárvédő szélesítés, a kerekek beljebb voltak. Ott a felni szélesség kisebb, az ET szám pedig pluszos, mint általában minden gyári autóban. A 15"x7"-os  ET 0-ás felni is éppen jó csak. Majdnem beleér az alvázba teljesen alászedett kormánynál. Ha gondolod pontosan lemérhetem a gyári felnit, ha fontos.

Előzmény: Johnnybácsi (2058)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.05.13 0 0 2058

Mi is a gyári 15ös felni ET-je?

 

Machiness Creative Commons License 2020.05.10 0 0 2057

Szia! Érdekelne a dolog, de csak akkor, ha a váltó és a motor teljesen típus azonos. Fotókat tudnál feltenni?

Előzmény: Zabolai Gyula (2056)
Zabolai Gyula Creative Commons License 2020.05.10 0 0 2056

Sziasztok! Úgy hozta a sors, hogy megváltam a Korandómtól. Örömteli okból adtam el. Az új tulajdonosnak nem kellett hozzá a pót blokk, és a pót váltó. Így itt értékesíteném, ha valakinek van rá szüksége. Nem tudok róluk semmit!! Ennek tudatában kínálom eladásra. 60 ezer kemény magyar forint a kettő ára. Van itt még egy szervó szivattyú meg pár kis szar, azokat 15 ért oda adom. Telefonszámom: 06305338278

Machiness Creative Commons License 2020.05.10 0 0 2055

Jó hallani, hogy jó terepen! A fellépőt szedtem le először a gépről. Nem tetszett.

 

A kaszni, mint Damoklész kardja fityeg a fejem felett. Ősszel vizsgára kell vinni, előtte ki kell kaszniznom, nincs mese! Így már nem megy át! Annyira rosszak a tapasztalataim a karosszériásokkal, hogy inkább magam nekiállok. 30 éve nem csináltam, drukkoljatok, mert lehet, hogy felsülök. Elemek legyártásával kezdem. Majd küldök fotókat, ahogy haladok.

Előzmény: Johnnybácsi (2053)
Machiness Creative Commons License 2020.05.10 0 0 2054

Nekem is kartergázas és szerintem kevés kivétellel az összes. A teljes generálra kaptam ajánlatot 600.000Ft környékén. Igaz, ebben minden benne volt, de mégis ezen egy kicsit elgondolkoztam. Amíg emésztettem a dolgot, hallottam pár negatívumot is a mesterről. Mások nem igazán voltak vele megelégedve. A régi szerelőm nem vállal már ilyet. Benne van a korban, van elég ügyfele, egyedül dolgozik és nem vállal már nagyobb melókat. Van egy haver, aki tényleg nagyon lelkiismeretes. Viszont visszaadta a járvány alatt a bérelt műhelyt. Nem akart veszteségbe menni. Lett egy lehetősége és elment egy állami céghez karbantartónak. Váltott, azt mondja a nyugalma többet ér. Ő korábban megnézte a kompressziót. Új korában 30 körül lehetett. 20 alatt már vége, akkor van generál. 22-25-nél (Nekem is ennyi.) még vígan elpöfög télen is.  Nézess először egy kompressziót! Különben annyi elszúrt motorgenerálról hallottam már, hogy 10x meggondolom, hogy egy gyári motort megbontsak! 

Előzmény: Johnnybácsi (2053)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.05.10 0 0 2053

Tegnap megint taroltam az offroad parkban. Mindenki csodálta a korit. Nem sok olyan autó megy el, ami nem agyonépített. Igaz letéptem a rendszámomat. Ugye, ami szar helyen van, vagy nem kell, az leszakad úgyis. Mint a fellépőm fog, ha csúszkálok rajta.

 

Viszont kinéz egy motorgenerál. Tudsz igényes helyet esetleg?

Olyan kartergázom van, mint ha kipufogó lenne.

 

Machiness Creative Commons License 2020.05.09 0 0 2052

Ne csüggedj! Ez benne a játék! Na, meg a vadászat, amikor hónapokon keresztül keresel egy bizonyos nagyon ritka dolgot a járgányhoz. Tudod, a 80-as évek motorépítéseim voltak ilyenek. Most nem építek motort, mert kinyithatsz két-három telefonkönyv méretű katalógust és azt választhatsz, amit csak akarsz. Csak pénz kérdés. Ez már nem okoz semmi örömöt. A motorom meg már úgyis megépült, (Teljesen sosem tud! :-)) csak finomítok rajta 5-6 évente. Ja és nem katalógusból! Magam gyártom hozzá, ami kell vagy legyártatom. 

Előzmény: Johnnybácsi (2051)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.05.09 0 0 2051

Ami nálad a felni, az nálam az ülés. Hihetetlen. Nem vettem észre, hogy jobbkormányos autó üléseit vettem meg. Sebaj, legalább az anyósülés nincs kiülve. Ja, de nem is állítható a magassága. Jó mindegy, legalább kényelmes. De berakva rohadt magas, mert csak úgy fér el. Sebaj, én kicsi vagyok, nem verem be a fejem 

Na beraktuk a jobboldalra is. Az meg alacsonyabban van, mert úgy fér el. És nem lehet hátrébbtolni, előrébb meg minek. Sebaj, nem is szükséges. 

Mindez után szemből nézve az autót, kajak látszik, hogy a sofőré  sokkal magasabban van. Idiótán néz ki. De most így marad egy darabig. Viszont a célt elértem, kényelmesebb.

Machiness Creative Commons License 2020.05.04 0 0 2050

Készítettem egy fotót, ahol a magasságot jól lehet látni. A betontól mértem a sárvédő szélesítés alsó pereméig. Ez most 85cm. Nekem ez optikailag és használatra is pont jó lesz.

Előzmény: Johnnybácsi (2046)
Machiness Creative Commons License 2020.05.03 0 0 2049

Lassan-lassan alakul a gépem. Az a cél, ami a megvásárlása óta nem változott, hogy megpróbáljam katonai megjelenésűvé tenni, amennyire lehet. A felniket is ezért fogom lefesteni feketére. Előre felteszek egy csörlőt. A színe pedig Nato green vagy Bronze grün lesz, ahogy tetszik, RAL 6031, mint a képen.

Machiness Creative Commons License 2020.05.03 0 0 2048

Az enyém nem tűnik imbolygósnak, de ennek oka van. A katonai változatban, amiből végül a Korando lett (M38A1) a jobb terepképesség miatt nem volt egyáltalán stabilizátor rúd. Amikor a CJ 5 és 7 polgári változatot kihozták tettek előre, mert borultak a fiatal vagányok a kanyarban. A Korandóban elöl is és hátul is van gyárilag. Én meghagytam, úgy voltam vele, ha egyszer nagyon szorult helyzetbe kerülök terepen, amire azért elég kicsi az esély, mert nem extrém terepezek, akkor elvágom az egyik stabilizátor pálcát erőfogóval. Aztán léphet a gép amekkorát tud, később összehegesztem a pálcát nem nagy ügy.

 

A gépedben a híd a laprugó alatt van. Egyáltalán van benne stabilizátor rúd? Lehet, hogy nem szórakoztak vele, amikor átépítették és ezért billen kanyarban. Pedig nem túl bonyolult a megoldás.

 

A új Jeep Wranglereken van egy piszok jó megoldás. Elektromosan kapcsolható a stabilizátor pálca. Kanyargós úton össze lehet kapcsolni, terepen meg oldani, hogy nagyot tudjon lépni.

Előzmény: Johnnybácsi (2046)
Machiness Creative Commons License 2020.05.03 0 0 2047

Hello!

 

A gumi típusa pontosabban: Goodyear Wrangler MT/R  235/85R16

 

Előzmény: Johnnybácsi (2045)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.04.26 0 0 2046

Az 34mm emelés. Gyárihoz képest, meg 36. Faszán nézhet ki.

Enyémre felraknám, már Ifa magasságokban lennék:)

 

Bent van a sofőrülésem végre. Magasabban ülök legalább 3 centivel. Marhanagy szívás ez az ülés dolog, nem is gondoltam volna. Még jó, hogy kicsi vagyok:)

 

Apropó, borulékonysággal van tapasztalat? Érzésre az enyém a körforgalomban is feldőlne:))

 

Előzmény: Machiness (2044)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.04.24 0 0 2045

Képet!!!

Az elég nagy kerék, én nem mertem ekkorát venni, mert féltem, hogy nem megy fel vele a falon.

A goodyear wrlangler milyen, A/T vagy M/T?

Pályára megyünk?:)

 

Előzmény: Machiness (2044)
Machiness Creative Commons License 2020.04.21 0 0 2044

Kipróbáltam az új kerekeket,  persze vigyázva arra, hogy ne szedjem teljesen alá a kormányt. Arra voltam kíváncsi, hogy mennyire zajos és hogyan fogja vissza a kocsit.

Lassabban gyorsul és hamarabb lelassul, de nem érzek túl nagy különbséget. A fogyasztása valamivel biztosan nagyobb lesz. Ami viszont jó, hogy nem lett nagyon zajos. A kinézetet pedig nagyon feldobja! Pont arányos, mert a laprugókat régebben már megíveltettem és megerősítettem. A korábbi 255/70R15 után a 235/85R16-os kerék nagyjából 25mm-t emelt a hídon.

Előzmény: Machiness (2043)
Machiness Creative Commons License 2020.04.20 0 0 2043

Azt írtam, hogy egyszer majd valamikor rádobok egy nehéz terepgumit a 16-os ET0-ás AEZ Namib felnimre. Elérkezett az ideje. Az a helyzet, hogy egy kicsit finomítottam a dolgon és nem extrém gumi mellett döntöttem, hanem olyat vettem, ami elmegy sima úton is. Maradtam a Goodyear Wrangler guminál a mérete 235/85R16. Nem akarom cserélgetni, mert elég melós, időm is kevés. Viszont lett egy kis gond! Annak idején, amikor megvettem a felniket, a korábbi tapasztalatok alapján nem bemondásra hittem el, hogy ET0 a felni, hanem lemérettem a tulajjal, még a telefonos egyeztetés alatt. A felni valahol Makó mellett volt. Egyik barátom rendszeresen jött Pestre Makóról, így őt kértem meg, hogy menjen el a felniért. Mondtam, hogy mindenképpen mérje meg a felnit, mielőtt elhozza! Nem akartam újra belefutni valamibe. Lemérte, stimmelt. Elhozta én is lemértem - OK! Ma, amikor odapróbáltam, sehogy sem stimmelt. Ennyire nem lehetek hülye! Ez ET20-as! Belefáradtam. Ezt már felteszem nyomtávszélesítővel. Na, akkor nézzük biztos, ami biztos alapon, hogy milyen vastag szélesítő kell. Felrakom bal elsőre, kifordítom a kormányt és nem ér bele az alvázba. Most már biztosan hülyülök, valószínűleg a korral jár! Nézem, pucolgatom a felnit, megtalálom a 3mm-es szám beütést, ET0! Mi a fene! Kiderült a figurának, akitől vettem volt 3 ET20-as felnije és volt 1 ET0-ás felnije. Végig a 0-ásat mutogatta és még én is a 0-ásat mértem meg itthon!

 

Ott tartok, hogy van egy ET0-ás pótkerekem és van 3 eladó AEZ Namib ET20-as felnim.

 

Keresek 4db. AEZ Namib 6x139,7-es, 8x16-os ET0-ás alufelnit!

Előzmény: Machiness (2003)
Machiness Creative Commons License 2020.03.31 0 0 2042

Hello Johnnybácsi!

 

Régen írtunk az oldalra. Nekem is valami más van benne, talán Opel Corsa, de elégedett vagyok vele. A kékben, amelyiket eladtam Recaro kagylóülés volt. Nem is volt vele baj, amíg benne ültem, de a kiszállás és a beszállás nehézkes volt.

Előzmény: Johnnybácsi (2041)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.03.29 0 0 2041

Nem tud valaki egy eladó gyári korando sofőrülést?

Nekem valami fos sufniülés van benne, és fáj tőle a derekam. Vettem golf4 üléseket, de nem fér be, túl széles...

Johnnybácsi Creative Commons License 2020.03.14 0 0 2040
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.03.05 0 0 2039

Kipróbáltam ezt a gázpedál dolgot, teljesen jó, úgyhogy most nem nevezek be rugóra, köszönöm.

Előzmény: Johnnybácsi (2037)
Johnnybácsi Creative Commons License 2020.03.05 0 0 2038

Ha esetleg valakinek van hozzáférése az Isuzu Trooper C223T turbós leömlőjéhez, és turbójához, kérem jelezze. :)

Johnnybácsi Creative Commons License 2020.03.05 0 0 2037

Hmm...ilyen nekem is van. De csak picit, ha nem mondod észre sem veszem. Meg nekem végülis lemegy alapjáratra, de érzem, hogy van ilyen jelenség. Na ma kipróbálom, aztán eldöntöm benevezek-e.

Köszi az infót.

Előzmény: Machiness (2036)
Machiness Creative Commons License 2020.03.03 0 0 2036

Van egy olyan gondom, hogy a gázpedál visszahúzó (inkább forgató) rugó gyenge. A gáz elvételekor nem képes teljesen alap helyzetbe emelni a pedált. Ezért a fordulat alapjárat feletti tartományban áll meg. A rugó rozsdamentes 1.6mm vastagságú rugóanyagból van gyárilag. Ezt legyártatom 1.8-as rozsdamentes anyagból a Makai Rugókészítő Kft.-vel. A legyártás ára 6000Ft. lesz. Akinek hasonló gondja van jelezze, a jövő hét közepéig van lehetőség további rendeléseket leadni. (Akkor tudnak nekifogni.)

Johnnybácsi Creative Commons License 2020.02.05 0 0 2035

Johnnybácsi Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2034

Büszke vagyok a Traktorra. Tisztességesen helytállt amatőr sofőrrel, szinte széria állapotban, az épített, profi sofőrös szamurájok közt. Persze, nyilván azok jobbak. De a Kori se semmi. Sikerült többször elakadnom, de szóbeli segítséggel kikecmeregtem.

Lesz offroad gyakorlati tréning tavasszal, hivatásos instruktorral.  Pattanjatok be a Koriba és gyertek el!

Machiness Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2033

Üdv Mindenkinek!

 

A Népítélet oldalra felvetettem a típust! Mostantól lehet a gépekről a megfelelő helyre véleményeket írni!  https://nepitelet.hu/autok/ssangyong/korando_1982/

Johnnybácsi Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2032

Visszakaptam, meghajtottam:)

Ma ismét zúztam egy jót az Offroad Ranch-on. Törtem a jeget, gyúrtam az agyagot, vertem a homokot, másztam a falakat. Hát nagyon jóóó:)))

Volt hely ugyan, ahol alulmaradtam, de azért rendesen helytállt a Kori. Párszor majdnem összecsináltam magam...

Machiness Creative Commons License 2020.01.19 0 0 2031

Az alvázban lévő menetek pedig nem normál menetek, hanem valami x1,25 vagy x1.5-ös vagy valami ilyesmi. Sajnos ezt nem írtam fel, pedig vettem ilyen csavarokat a Fabory-ban.

Előzmény: Johnnybácsi (2030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!