Szilvafajták, szilvatermesztés, szilvapálinka, szilvalekvár ... és ami még a szilvához kapcsolódik.
Ha van valaki aki él-hal a szilváért, vagy legalább szereti, az vegye pártfogásba ezt a topicot.
Kinek milyen ízvilág jön be. Kinek szőke , kinek a barna , vagy netán a vörös! Viccet félretéve, saját tapasztalatom írva,a Presenta jó pálinka alapanyag!! 100 /14/ litert leadta hozzáadott cukor nélkül!!
Olvasom amiket írtatok, és szeretnék tanácsot kérni szilvafa választáshoz.
Pálinkának szeretnék ültetni 2 db fát. Fontos lenne hogy jó aromája legyen.
Mit javasolnátok? Besztercei?
Köszönöm előre is.
Nálam az volt a legfőbb gond a szilvával a víruson kívül. A mirabolán is mindig tetvesedik, de annak nem nagyon árt, a szilvánk (nem tudom, milyen fajta volt, a házzal vettünk) nagyon legyengült tőle.
Nekünk idén már termett úgy 1/2 kilót.A mirabolánnál nagyobb szemű,nem magválló,nagyon édes. Nekem ízlik és már most látszik hogy nagyon egészséges fajta. Nem lett permetezve,néhány levél volt
én gondolkodtam a "nemtudom"-on. a leírása és a képek alapján szinte biztos, hogy idén szeptemberben azt ettem két borzasztó öreg fáról, amik vígan teremnek mindenféle növényvédelem nélkül, de azzal is az volt a bajom, hogy bár édesnek nagyon édes (bár vannak benne savak is), viszont zamatokat nem nagyon fedeztem fel. pálinkának tudom elképzelni, meg olyan kertbe, ami tényleg 0 permetezést kap.
Nekem volt egy "debreceni muskotály" fám, amit 2005-ben ültettem. Attól kezdve, hogy teremni kezdett, minden évben rendszeresen és sokat termett. Nagyon finom, erősen muskotályos, majdnem ringló méretű.
Hátránya volt, hogy a bio kertemet nem bírta, elkezdtem vásárolni a különböző bio kertben engedélyezett szereket, de egy-egy évet kivéve nem tudtam megmenteni a termést. Most október végén kivágásra került.
Az érdekesség, hogy nyolc éve átoltottam szilvamagoncba, az eredeti is terem már, egészséges, a ráoltott debreceni pont olyan beteg, mint az anyafa. Most télen levágom az oltást, mert kiderült, hogy az eredeti valami "nemtudom" fajta.
Régebben sok képet raktam fel az anyafáról, valahol megvan itt a topicban.
amikor teljesen beérik, akkor van benne cukor rendesen, de én több zamatot várnék. nálam lekvár készült belőle, nem lett rossz végül is. ma jött meg a top taste-em, na majd az. :))