Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2076

A nagyüzemi mezőgazdaság forradalmai jöttek-mentek. Nagyobb hozam, kis költség stb...

A baromfiakból(csírke) kiválasztották a legjobb értékkel rendelkezőket majd tenyésztésbe vonták. Rokkon tenyésztés, keresztezés, végtermék. Alacsony költségvetés, kis, hely stb...

A megváltozott tenyésztés , és tartási körűlmények miatt rezisztens baktériumtörzsek, új betegségek,vírusok, és társult betegségek robbanászerűen terjedtek el. 

Paramyxo, salmonella, adeno-coli...

És a galambok csak elkapták! 

Van specifikus galambetegség de a meghatározó a nagyüzemi állattartás álltal gerjesztett új betegségek .

 

Nem úgy van , hogy elkapja a levegőben...

Habár ha van egy ferőző madár az fosik valahová(tó) galamb iszik belőle vagy a kaki a tetőn landól az megszárad a szél szárnyra kapja...

 

És ha az immunrendszer elvan foglalva mással...

 

A betegségeket leginkább a nem kezelő, azt nem értő vagy költséget sajnáló galambtartók támogatják leginkább.

Előzmény: Törölt nick (2073)
tp329 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2075

Nekem sem tárgy egyetlen állatom sem, sőt még a fáim sem. De egy ésszerűségnek is kell lenni a tartásban. Nem könnyű ilyen döntéseket hozni (nehéz itt a fórum keretein belül árnyalni, lehet, néha érzéketlennek tűnik valaki, de aki ide ír, szerintem egy sem az), de mi lenne, ha csak tartunk, szaporítunk?

Én ilyen galambot nem adnék el, vagy tényleg csak olyannak, aki nézegetni akarja.

Abban látok némi ellentmondást, hogy szaporítási céllal akarsz galambot tartani, akkor ehhez kell igazodni. Nézegetni nézegetheted ezt is, akár még 10 évig is, de akkor ne fájjon, hogy nincs utód!

Tudom, most összejöttek a dolgaid, emiatt is nehezebb. De hosszabb távon jobban jársz érzelmileg is, ha "gyorsan" döntesz.

Előzmény: Törölt nick (2073)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2074

"Felelősség más tenyésztőkkel szemben is, nem adom tovább a selejtet, mert így becsapom a másikat."

 

Ezt inkább annak kellene mondani, aki nekem eladta azt a galambot. Már akkor is csak 1et tojt alkalmanként, hát nyilván azért adta el, őrajta kívül csak fiatalokat árult. :(

Előzmény: ghoezeke mate (2072)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2073

Tudod nem ma kezdtem állatokat tartani, halak, kutyák, papagájok, minden... de ilyen bonyolult jószágokkal még nem találkoztam. Hogy a levegőből a semmitől elkapjanak olyan betegségeket, amitől aztán nem tojik többet tojást... hát...

 

Talabérnak írtam emailt, nem válaszolt, sztem már nem működik a távgyógyászata.

 

Igazából az fáj, hogy rendeltem a márciusi börzére 5 kicsi és 5 nagy gyűrűt, a kicsikből már 4et "elhasználtam" a nagyokból még egyet sem...

 

Igen, sokat agyalok rajta. Mert nálam az állatok nem kiszolgáló személyzet, vagy tárgy, amivel nincs kapcsolatom. Nagyon szeretem őket, és semmi pénzért nem ölném meg őket. Most ha eladom, szerinted ki fogja nézegetni azt a tojót, aki nem tojik tojást 3 évesen? Nyilván ki fogják nyírni, és ezért nem fogom senkinek odaadni. Az én galambomból nem lesz senkinek levese.

 

Tegnap sajnos el kellett adnom a 4 nálam született kis galambot, a költözéses helyhiány miatt... megsirattam őket, még ma is, pedig tudom, hogy jó helyük lesz.  Nem mindenkinél mennek olyan könnyen a dolgok...

Előzmény: Törölt nick (2071)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2072

Már vagy kétszer tanácsoltam, hogy az állattartást ne az állatvédők módszerein keresztül nézd. Igenis akkor teszel jót, ha kiselejtezed az alkalmatlant, és nem azzal, hogy próbálod átfűzni a tű fokán a hajókötelet - vagyis a lehetetlent akarod megoldani.

Ez nem ridegszívűség, egyszerű józan ész. És felelősség is, hiszen ha  beavatkozunk a természet rendjébe, vállalnunk kell a hibás döntéseink korrigálását is. Felelősség más tenyésztőkkel szemben is, nem adom tovább a selejtet, mert így becsapom a másikat.

Ez nem oldja meg a problémádat, csak gondolatébresztőnek szántam.

Előzmény: Törölt nick (2069)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2071

"Nekem kicsit magas ez a galambos világ... "

 

Olvastad te már a BNO-kódos emberorvosi táblázatot? :D

17 féle betgség jutt eszembe most a galambnál. De van kb 40. Embereknél meg 20ezer.

 

A szíved fáj neked, mert nem galambozhatsz ugye? Dr. Talabér Zsolt Galambdoktor

Előzmény: Törölt nick (2069)
tp329 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2070

Bocs, hogy beleszólok, de nem agyalsz kicsit sokat? A túlzásba vitt körültekintés, alaposság ellenkezőre is fordulhat.

1. csak tippelgeted, mi baja lehet

2. amennyiért megtudnád pontosan, annyiért (több) egészséges galambot is vehetsz (ez csak úgy megérzés) és akkor még hol van a gyógykezelés, ha lehet egyáltalán

3. ha ősszel/télen lecseréled, akkor már a 3-4. költésnél járhatnál.

4. Megéri?

5. Ha nem cseréled le a tojót, azt sem tudod meg, hogy a hímed jó e. Januárban jó volt. :-)

 

Cseréld le, etess kevés csíráztatott magot, aztán örülj a szaporulatnak!

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (2069)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2069

Nekem kicsit magas ez a galambos világ... ez a sok ismeretlen betegség, ami lecsap... ez után a becemberi zöld lepény sorozat után még volt tojása januárban, ami el is indult, aztán műre cseréltem az időjárás miatt. 

Hogy most milyen azt nem tudom, mert már mindenki együtt van. De ez a rémfos lemúlt azóta.

 

Akkor lehet, hogy már ő október(vásárlás) és január(oltás) között nem kijárós galambként elkapta a salmot és ezek után az oltás semmit sem ért? :( 

 

Ha vennék egy másik tojót, akkor ez a hím, aki szintén nyilván fertőzött egyrészt megfertőzné a tojót, másrészt lehet, hogy nem is termékeny ő sem? :(

 

Előzmény: ghoezeke mate (2068)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2068

Az nem sokat mond, hogy mi volt decemberben, a "ma" az érvényes.

A széklet erősen olyan, mint a szalmo. De ez a "diagnózis" így mit sem ér, azóta rengeteg változhatott, például a galamb akár meg is gyógyulhatott. Magától, mert kapaszkodj meg, létezik ilyen is, nem csak gyógyszertárból él a természet.

És valóban, előfordul baktériumhordozó is, ez az egyed nem betegszik meg, de folyamatosan fertőz. És az sem szokatlan, hogy a többi képes együtt élni ezzel, mert maguk is immunissá váltak.

Ha ez a galamb az, amelyik ma nem tojik, akkor az e-vitamin nem ér semmit, kár a fáradozásért. Belső fertőzés miatt nem tojik, erre 99%-ot adok.

Előzmény: Törölt nick (2067)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2067

Értem, hát külön tudom zárni a galambot és személyre szabott diétát kaphat. De amúgy vitamint szoktak kapni időnként, hát én sem hiszem, hogy E vitamin hiány miatt nem tojna. A másik galamboknak is ugyanez a kajája és szépen tojnak, nevelnek, sőt már a márciusi fiatalok is letojtak... nem tudom, ha ez a bizonyos tojó salmonellás, akkor már le kellett volna fogynia, meg valaminek kéne rajta látszódni, nem? Meg a többieknek is mind meg kellett volna fertőződni és nem tojnának, stb... vagy ez csak ilyen alattomosan benne van ebben az egy madárban?

 

Decemberben ilyet kakált, ez egy jó bő maréknyi mennyiség, mintha az egész napit egyben tette volna ki... ez a salmonella?

 

 

Előzmény: ghoezeke mate (2060)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2066

De ez nem ér semmit ha rosszúl táplálod a versenyzőket. 

pl: 2010-ben 2 hétig nem voltam itthon. A helyettes szaktárs hétfőn-kedden a szerdai mennyiséget adgolta. Eredmény a két úton össz 10helyezés 2 csapatból. De utána mikor hazértem...!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (2063)
Springa0305 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 2065

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (2063)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2064

Egészpontosan: MIHAMARABB ÉS TÖBBSZŐR IS.

Sztem a 80-100 km az lópikula .

Nekem a 120km az Bicske ami 135km közúton. Szárligetre vittem őket ami 150km közúton hozzm

Előzmény: tyúkanyó49 (2058)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2063

Sókeverék! Régebbi szaksajtóban olvastam. Delbár mester használta anno 20-30-as évektől .Lehet, hogy Bricaux dokinak is köze van hozzá. Elektrolit! Mint az infúzió az egészségügyben! (fiszsó?) Érkezés napján kapnak és másnap!

Dimetridazol a trichomonas nevű betegség ellen van. Ez a betegség minden galamban benne van változó mennyiségben.  Én tapasztalatom szerint ezt kell leginkább kordában tartani(tricho)Ha stresz éri a szervezetet akkor kihasználva a lehetőséget végzetesen el tud szaporodni és megágyaz más-elsősorban léguti és bélbetegségeknek ami kivégzi a galambot- betegségeknek! Úgy vehető észre elszaporodásuk, hogy 5-10 majd fél 1-2 órát késnek a többi galambhoz képest.

probiotikium! A mindenkori nem természete anyagok (gyógyszerek stb) károsítják a bél nyálkahártyáját és így nem tudnak felszívódni a szájon át adagolt tápanyagok . A galamb rossz kondícióba kerül és erdmény a fentiekhez hasonló!

Alfasan alafavit forte szőlőcukor vivőanyagú aminósavas vitaminkészítmény! 

 

Ha a fiatal galambot nem küldöd el min 120km-re akkor nem szerez olyan rutint ami segíti a 180km és tsai  távplságú versenyeket bírja. Ha lehet akkor 2-3db 120km feletti tréning után egy 50fokkal eltérő irányú tréninget csinálj.

Előzmény: Springa0305 (2056)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2062

Valószínű igazad lehet,de most jöttem létszámellenőrzésről,és még mindig a dúcban van és megint jött egy vendéggalamb.Nem tudom mitévő legyek,mert nem szeretnék idegeneket a sajátjaim között.

Előzmény: ghoezeke mate (2061)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2061

Amelyik fiatalt el lehet vinni, azt hadd vigye!

Előzmény: tyúkanyó49 (2059)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2060

Óvatosan a kispekulált receptekkel! Az olajosmag túlzásba vitt adása elhízást és zsírosodást biztosan okoz, de a termékenység helyreállítása íly módon szerintem egy ábránd. Van egy öreg hímed, például, amelyiket kezelnéd, és az egész állományt elhízlalod?

Ha E-vitamint akarsz, szerezz, van mindenütt. Még állatkegyszerekben is, és nem kell, hogy hízlaldát nyiss!

Előzmény: Törölt nick (2055)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2059

Kedves galambászok!

Szeretném tanácsotokat kérni hogy mit tegyek a 2 napja nálam vendégeskedő szlovák galambbal.Véleményem szerint fiatal,idei gyűrű van rajta és rózsaszín csip gyűrű.

Ma én balga őt is beraktam a tréning útra,és csak később gondolkodtam el hogy nem-e viszi el rossz irányba az én fiataljaimat is,hisz itt húzódik felettünk a szlovák határ  a Karancs hegy tetején.Mondjátok mitévő legyek?

tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2058

Szerintem azt jelenti hogy a kamionos ismerőssel küldjem el a galambjaimat verseny előtt legalább 120 km.-re

Előzmény: Springa0305 (2056)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2057

Szia, gondolom a Tyúkanyó kamionos ismerősére gondolt, hogy vigye el verseny előtt 120 km-re tréningezni a galambokat.

A Sókeverék szőlőcukorral bizonyára egy elektrolit oldat, izotóniás sportital néven isszák a mi ember sportolóink, a többit w-123 megírja.

Sz

Előzmény: Springa0305 (2056)
Springa0305 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2056

Részleteznéd ,hogy mi mire jó?

 

Ez a sókeverék különösen érdekel.

 

Nem értem ezt a mondatott: " A a kmionos az a legfontosabb, hogy elküldesd legalább 120km még a verseny előtt."

 

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (2053)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 0 2055

Olajos mag kúra: gondolom az E vitamin miatt tanácsolták, ami elengedhetetlen a szaporodáshoz, hátha egy ilyen természetes Evitamin löket segíthet rajta.

 

"Étkezési furcsaságok nem sok bajt orvosolnak, legfeljebb hasmenést okoznak." szerencsére az embernél ez nem így van. :)

Előzmény: ghoezeke mate (2054)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2054

Már miben segít az olajosmag-kúra?

A galamb sem más, mint az ember. Étkezési furcsaságok nem sok bajt orvosolnak, legfeljebb hasmenést okoznak.

Gyógynövények esetleg. Tea, alkoholos kivonat formában. Rengeteg információt találsz a neten ezekről, bátran alkalmazd, ha bízol benne.

Előzmény: Törölt nick (2051)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2053

Értem! Akkor legyen ! 

Lactiferm, Alfasan alfavit forte! Ez kb 2200 ft és sokáig kitart. Almaecet ami fél liter 280ft.

Dimetridazol ami 500ft/zacsi. Adagolás úgy, hogy 1 zacsi feloldva 50ml vízbe és egyénenként fecskendővel adagolva a vitaminnal!

Chemotox molyírtót használtam külső élősködők ellen ami kb 800ft és 80db galambra elég 1-szer. Coop-os olt vagy gazdaboltban lehet rendelni.

Tehát a vitamin az lehet közös mással és olcsóbb! A a kmionos az a legfontosabb, hogy elküldesd legalább 120km még a verseny előtt.

Régen használtam a 4 só keveréket amit gyógyszertárakban meg lehet rendelni meg szöllőcukrot! natrium-sulfát, nátrium citrát, natrim foszfát, szénsavas nátron egyenlő arányban . 5 g sókeverék 15g szőlőcukor(állatgyógyszertár, bolt, gyógynövényes) 1,5 lit víz.

 

Én is ezeket gasználtam mikor ker 10.-ik voltam 2009-2010.ben

 

ugye, hogy nem sok?

 

Előzmény: tyúkanyó49 (2052)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2052

Szia!

Tudod mindezt nem hiszem hogy megtudom venni a galamboknak,mivel minimálbérért egyedüliként dolgozom a családban.Éppen ezért is csak ilyen kevés galambbal indulok,és ezt nem is akarom túllépni.Nem akarok én bajnok lenni,de még az se keserít el túlságosan ha nem jól szerepelnek a galambjaim.A kaját még megpróbáltam a leírtak alapján adni,a kötelező oltáson is túl vannak.Sajnos az is lehet hogy az első útról se én várom őket haza hanem a kisfiam,mivel minden másnap egésznapozok.Az én tudatomban még csak így jegyződött be:postagalamb...a verseny szó nélkül.

Ha túlságosan elveszik a kedvem ettől hogy ezt így nem lehet,akkor is lesznek galambjaim mert a vér kötelez.És akkor lehet egyéni, magányos farkas leszek,aki nem küldi a galambjait a posgagalambász gyűjtőkocsiban.Van egy jó barátom aki kamionozik és ha szépen kérem, ott és akkor engedi őket fel ahol én akarom.

Legfeljebb soha nem lesz se oklevele se serlegjei a galambjaimnak..

 

Előzmény: Törölt nick (2044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2051

Köszönöm szépen a gyors választ!!!

 

Van másik hím, csak ő nem ceglédi rövidcsőrű, hanem storcli, van aki szerint egy és ugyanaz, de én látok különbséget pl a csőr hosszban és a formában. Olyan nehéz megválnom tőlük, hiszen ők az első galambjaim, a szemem láttára keltek, nőttek... :( 

Az ő apjuk nincs meg sajnos, valószínű elvitte valami. Ez a pót-hím még nem költött nálam (költözés miatt) és nem tudom mit örökít, de végül is mivel hobbi így igazából tök mindegy...

 

A másik kérdésre is köszönöm a választ. Én a télen egy 5 napos kúrát csináltam, akkor azt a zöld kaka miatt, az már nincsen, és ha megfogom nem is tisztel meg egy fél pohárnyival... :)

 

Tudom, hogy el kéne vinni székletvizsgálatra csak hát abból a pénzből 4-5 másikat vehetnék... na hát ez van.

 

Hallottam olyat is, hogy olajos mag kúra segíthet, erről mi a véleménye?

Üdv!

Sz

Előzmény: ghoezeke mate (2050)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2050

1. Szoros beltenyésztést csak nagyon indokolt esetben végezz! Például nagy teljesítményű és többnyire idős galamb génjeinek megőrzése céljából.

Itt ilyen ok nincs, szerezz másik hímet! A beltenyésztés általában fizikai romlással jár, nincs okod erre a kockázatra.

2. Eloltás nem létezik terméketlenség vonatkozásában. Maga az oltás okozhatja a meglévő fertőzés felerősödését, vagy az idős galamb végleges összeomlását, a fáradt szervezet valami olyan reakciót ad, ami erősíti az öregségi tüneteket. Vagyis a galambban benne van valami, az jön elő, vagy betegségre hajlás, vagy a kora.

Gyógykezelés nem igen van rá. Egyszer írtam a kis adagos hosszú antibiotikum-kezelést, egy hónapig például. Így néha sikerül kipiszkálni a petevezetékből a dugulást, gennycsomót vagy tenyészetet. Elég bizonytalan.

Előzmény: Törölt nick (2049)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2049

Üdv!

 

2 kérdésem lenne.

 

1., kérdés

megy az őrlődés a őrlődés a galambokkal, el kéne adnom belőlük legalább a kicsiket...

ceglédi rövidcsőrűek, csak nem tudom hogy és kit...

Adott egy anya és a 4 utóda.  Az apa eltűnt, van helyette egy új hím.

Sport és röpteljesítményt nem várok el tőlük, így csak a küllemüket tudom "párba állítani".

 

Az idei fiatalok közül egy tojónak van a legtisztább mintázata és egy hímnek a legszebb fej és csőrformája, de neki a szárnya hófehér helyett csapos, pedig a szülőknek is hófehér volt. Tegyem össze az anyát a fiával? Vagy adjam el a kicsiket és az új hímmel legyen az anya? Azt hiszem ezt nekem kell eldöntenem, akkor úgy kérdezném, hogy anya-fia párosítás belefér-e a galamboknál, vagy inkább ne?

 

 

2. kérdés

Milyen biológiai folyamatok játszódnak le egy galambban, amikor "eloltják" vagyis a kötelező védőoltás után terméketlenné válik? Van-e valami kezelési mód pl valami vitaminkúra, vagy speciális takarmány, amivel helyre lehet állítani a károsodást? Egyáltalán mi és miért károsodik ilyenkor?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2048

Amit leírtam az nem okoz semmilyen problémát galamboknál amitől ÖN tart !!

Bajnok se lesz senki vele mert ez a minimum!

Bizonyára észrevette, hogy nem kenyerem az acsarkodás s  tsai!

Ha nem jönnek akkor én vagyok a hunyó.

 

Egy érdekes műsort halgattam a mult héten a kossuthrádioban. Téma a klsszikus : Szabó család rádiós regény...

A régi szerkesztők, készítők emlékeznek, hogy 62-ben a forgatást levitték a Balaton partjára és csendesebb, beszégetősebb konfliktus nélküli eseményfonálon zajlott.

majd jönnek a halgatói statisztikák és tények: Halgatottság ugrásszerűen csökkent, panaszos levelek érkeznek stb.

A reklamálás oka a civakodás, acsarkodás mentes forgatókönyben volt. És bizony vissza kellet térni ehez, mert megszünés határán voltak!

 :)))))))

 

Mottó: Nem tehetünk arrol, hogy minden ... emberből galambász lesz!!! :DDDDDD

 

 

Előzmény: gr82wök6ószfater (2047)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2047

Kedves fiatal sporttárs!

Dehogy nem értem.

Csak az alább felsorolt "macerát" nem tudom elfogadni, inkább so'se legyek bajnok.

Ugyanis, akik elfogadják és "művelik" azok sem mind bajnokok, viszont egyre több idegbeteg és frusztrált galambásszal lehet találkozni, akik miután mindent bevetnek a siker érdekében és esetleg az eredmények mégsem teljesen úgy jönnek ahogyan az szerintük elvárható lenne, akkor kezdődik a másra mutogatás, áskálódás, nem ritkán a csalás, vagy a másikat csalással történő megvádolás,,,:-(((

Az én elvem: csak a legegyszerűbben.

Előzmény: Törölt nick (2046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!