Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.01.12 0 0 290

Nem muszáj, hogy el van tolódva a két szem tengelye. Egy szemmel is láthatsz 2-3 szellemet is, sőt még 10-et is. Még az is lehet, hogy a különbözően lerakódott utakon, nem lesz egyforma az út a két szemből az agyba. Már 1 mikronos eltérés is homályt okozhat. Vagy a nagyobb záródás miatt az egyik szemből gyengébb impulzus megy az agyba és máris nem jó a helyzet........ Rengeteg dolog közbejátszik.......

 

Ha nyugalomban vagy, akkor kisebb erőtől is berezegnek. Például látom most már, hogy a légzés ritmusától függően is élesebb vagy halványabb sárgát látok. Ezért (is) vészhelyzetben (mert szaporább lesz a légzés) az ember jobban lát. Ha megijedsz stb. Például az ejtőernyősök aszongyák, hogy az ugrás előtt nagyon élesen látnak. Én ezt a vészhelyzetet sokat gyakoroltam. Például bicajon csukott szemmel mentem 50-60 métert, csukott szemmel fel az emeletre stb......

Előzmény: Semmisem (289)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.11 0 0 289

nagyon érdekes! Ezt a sárgás telitődést én is tapasztaltam! De msot h irod, h mi van a háttérben így értelme is van. 

 

Godnolkoztam az éles látásra... olyan esetre emlékszem h ülök egy medence lelátóján, és nincs nálam a szemüvegem, tehát nem is látom a tuloldali lelátón élesen a tárgyakat. MAjd kicsit ellazulok, mélyeket lélegzek, épp nem is bezsélek senkivel, és hirtelen, az egyik szemem valahogy a másikhoz állítva ki tudom élesitenia  képet. Ezt ilyenkor meg is tudom ismételni. viszont más alkalmakkor csak úgy nem sikerült. Lehetséges, h a két szem tengelye el van állítodva egymástól? Vagy inkább akkor a nyugalmi állapothoz van köze és ahhoz amit lentebb irsz?

 

Előzmény: ghepard (288)
ghepard Creative Commons License 2012.01.11 0 0 288

A szemgolyó hátulján vannak a szín és fényérzékelő receptoraink. Mikor kezdtem a szemeimmel foglalkozni 2009 elején, akkor nagyon nehéz volt látnom, hogy hogyan vannak elosztva. A közepén csak színérzékelők vannak, majd pár foktól a fényérzékelők is megjelennek. Maximum valahol 15-17 fok táján van. Ezek legjobban olyan sárgás fényre tudnak berezegni, tehátt erre a legérzékenyebbek. Tehát a közepén kellene látnom a sötétben (mikor nyugodt vagyok) egy kisebb sárga pontot, meg olyan sárga sávot kb 17 fok távolságban. Na ezt csak 2009-ben úgy tudtam elérni, hogy a hüvelykujjaimmal egy kis nyomást gyakoroltam szemeimre. Akkor berezegtek és sárga fénnyel betöltődött a látóterem. Ahogy gyengült a rezgés, úgy feketedett a látótér, majd csak a központi kis kör és a 17 fokban körülötte lévő sáv (még a sárga folt is kivehető, ott megszakad a sáv) majd végül az is eltűnt.  Az volt a vágyam, hogy ezt elérjem ujjak nélkül. Kb 2 év alatt sikerült mindössze úgy, hogy egy kicsit erősebben becsuktam a szemeimet. Három hónapja már sikerült enélkül is, de ehhez nagy nyugalom és türelem, sok gyakorlás kell. Azt hiszem ez a fejlődés is mutatja, hogy most sokkal érzékenyebbek a receptoraim  és jobban tapadnak a szemgolyóhoz és így az impulzus hatékonyabban mehet az agyba feldolgozásra.

 

Innen már azzal fogok próbálkozni, hogy milyen változás zajlik a rezgésekre és milyen a gondolatokra. Fogom e tudni látni a retinán azt, amire gondolok, vagy egyáltalán bármiféle alakzatokat - mindezt csukott szemmel koromsötétben? Na ez izgalmas dolog, most vasárnap mintha sikerült volna (már valami volt 2 hónapja is, de abban nem voltam biztos, hogy nem álmodtam e). A sárga háttéren megjelentek olyan sötét alakzatok, melyek legjobban egy kisebb tűlevelű fenyő agára emlékeztettek. És a hangok is megváltoztatták a sárgás kör alakját. Na, ez kezd izgalmas lenni.......  

 

 

ghepard Creative Commons License 2012.01.10 0 0 287

Áthoztam ide is a válaszomat, amiről a másik topikban dumcsiztunk.  Ez nagyon is érinti a szemeket is.

 

Számomra is nagyon értékes információkhoz és tapasztalatokhoz jutottam, de úgy néz ki, hogy egy kis ideig most le kell fújnom az akciót. Most már rengeteg dologra figyelek, nem úgy mint 2004-ben. Akkor 12 nap után figyeltem fel, hogy baj van és már nem tudtam kivédeni - le van írva az összefoglalómban. Most csak 5 nap hallgattam és még annyit se, mint akkor és még nem is teljesen a füleimen voltak a hallgatók. Vasárnap (új év napja), hétfőn, szerdán, pénteken és megint most vasárnap. De már kedden a megfigyelések alapján éreztem (!), hogy valami nem stimmel, este nem is tettem fel a hallgatót (mindig csak otthon, melóban nincs is). Azt hiszem, hogyha most meg is vizsgálnának a legkorszerűbb eszközökkel - semmit se tudnának kimutatni. Én viszont érzem, hogy ha folytatom, megint nagy baj lehet.

Nagyon jól figyeltél. Most én is rögtön észrevettem: rajtam a hallgató: becsuktam a szemeim, ugyanazt hallottam (hisz a hallgató nem mozdult el) - de szinte semmit nem tudtam kivenni, hogy mit mondanak, mit énekelnek (de a rezgést továbbra is nagyon jól éreztem). Most levettem a hallgatót és hiába láttam, mit mondanak nem értettem szinte semmit - egy két szavat azért kivettem, pláne ha szemben volt az egyén. Most feltettem a hallgatót és a szemeim is nyitva - mindent tökéletesen láttam és hallottam is (tehát minden szavat értettem). Sőt az volt az érzésem, mintha jobban is láttam volna. Na ezért próbálkozom a hallgatóval. De most egy kis ideig lefújom a akciót, az egészségem mindennél fontosabb.......

De mit zólsz ehhez? Most vasárnap kint voltam és a síneken a távolban tisztán láttam (pontosan 5.5 km-re van onnan az átjáró), hogy egy személyautó megy át a vonatsíneken (olyan tisztán láttam, hogy szinte mellbevágott). De ami még jobban mellbevágott - tisztán hallottam (ez képtelenség, csak az az érzésem volt), hogyan megy át a síneken tudom milyen hangot adnak ki akkor az autók (mert odafelé nekem is át kell mennem egy átjárón). S még azt is hallottam, hogyan megy le a dombról (hogy ad gázt, hogyan gyorsít stb) - ezt már onnan nem is láthattam, de tudom hogy megy le a dombról, mert sokszor voltam ott is bicajon.......

Előzmény: Semmisem (281)
ghepard Creative Commons License 2012.01.10 0 0 286

Számomra veszélyes dologba kezdtem pont Új Év napján.
A szilvesztert még hang nélkül néztem. Új év napján megyek a túrámon és olyan erős késztetésem lett, hogy 7 év után megint nekimenjek a TV-t nézni és hallgatni. 2004-ben majdnem az éltetembe került a dolog. Most több az ismeretem és megpróbálom kivédeni, hogy ne csináljon az az óriási rezgés kárt az agyamban (lerakódásokat, amik elzárnak utakat), 2009-ben 92.9% halláskárosodást állapítottak meg, amin azt hiszem javítottam egy kicsit. A hallás összefügg a látással is, lehet jobban látnék, ha többet hallanám, hogy mit mondanak a TV-ben...... Már vagy 25 éve teljes csendben nézem a TV-t, nincs rajta hang.
Most nem a füleimre teszem a hallgatókat hanem mellé és hallok tökéletesen mindent. Mindjárt az első nap 5 órát hallgattam, de közben egyensúlyoztam (gravitációval, lefelé stb). A mai napig kb 16 óra óriási rezgés van a füleimben és az agyamban. Fáj is a fejem egy kicsit, de igyekszem korrigálni és egész jól megy. Nekem az akkora rezgés, mintha egy normálisan halló ember mellett tank menne.... Ha hárommal több lesz a pulzusom percenként a használat után, akkor abbahagyom. Most már kettővel több azon az éjjelen, mikor használom (eddig minden másnap). Nem tudom, mi lesz ebből de belekezdtem - a szemeim miatt is........

ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 285

Csak úgy magától romlott, de ekkor még nagyon lassan. Később sokat olvastam és számítógépet is használtam, reggeltől-estig, informatikus vagyok. Valószínű, hogy az utóbbi időben ez miatt is romlik, nem tudom.

 

Gondoltam, ha műszaki vagy, ilyet nem fogsz írni. Csak úgy magától romlott - na ezt nehéz elhinni. De az idézet végén már ott is a válasz - nem tudod......

 

Ahhoz nem kell olvasni, számgépezni, hogy torzuljon a szemgolyód. Már elég az is, ha nem mozogsz, de nem csak egy irányban, hanem mindenféle irányba. Például, ha csak gyalogolni fogsz, akkor minden csak egyirányban rázódik és rakódik le benned. Ha már úszol sokat, akkor már más irányban is.  Ha meg röplabdázol is, akkor még felfelé is rázódnak anyagok benned, mert ott sokat kell ugrálni. Mondjuk olyan gimnasztikában minden benne van.....

 

Ha a nap nagyobbik részét úgy töltöd, hogy a szemeid 90 fokban vannak (a nemrég betett ábra szerint, 250edik hsz), akkor ennek az iránynak megfelelően fog lassan lassan laposodni. Nálad a két szem között már most is óriási a különbség - ami azt sugallhatja, hogy a két szemet hosszantartóan nem egyforma hatás éri/érte. Nekem volt mit csinálnom, hogy azt a fél dioptriát (lehet több is volt az) kielemezzem, hogy miért van nap mint nap, vagy most már inkább miért volt......... 

Előzmény: névtelen nick (270)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 284

Az a baj, hogy nem tudom, mit kell csinálni.

 

Az nem olyan nagy baj, hisz szinte senki se tudja mit kellene pontosan csinálni. Se én, se a szemtrénerek, se az orvosok. De Te tudhatsz meg a legtöbbet magadról, mert mindig magaddal vagy, mindig érzed magad - csak figyelned kellene jobban erre arra - hogy aztán megtudd, hogy merre. Ezért én nagyon igyekszem, hogy ne legyen egy lépés előre és két lépés hátra. Ezt szokja mondogatni Péter is a látástrérning oldalán - lehet azért, mert maga se tudja, hogy mikor mi hat és azt sem, hogy kb hogyan, miért........

 

Az orvosok meg csak passzívan hatnak rád. Ők csak nyisszantanak s a többi a természet meg a a Te dolgod továbbra is. Azzal hogy szemüveget adnak, vagy kt, vagy leégetnek pár mikrót a szaruhártyáról - semmi se történik abban az irányban, hogy jobb legyen a saját látásod. A szemlencséd továbbra se lesz képes a nagyobb kilengésre, a szemgolyód továbbra is torz marad. Neked például már tetemes a D-d. Kb 70 mikrót szednének le, de továbbra is hosszabb maradna a szemgolyód, ha hosszabb. Ha meg hosszabb, akkor a szemgolyó fala nagyobb erővel nyomja a retinát is, ami hamarébb meglazulhat. És a szemlencséd se fog továbbra se laposodni, mert akkor nem fog kelleni igyekeznie........

 

Én rengeteget kisérletezek, mozgok, rezgek, vibrálok - és figyelek. Azt hiszem, nagyon úgy néz ki, hogy minden a mozgásokon múlik. Hogy mozogsz, milyen irányban - hogyan tudja az ember kikompenzálni a 24 órán át reá ható erőket...........

Előzmény: névtelen nick (271)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 283

99.9%-ra hogy egyformák vagyunk anyagilag, de az hogy mindenki máshol van, máskor van/lesz, más más környezeti hatások érik és így a végén hatalmas különbségek lesznek/lehetnek két ember között.....

Előzmény: Semmisem (280)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 282

Pontosan, valami vagy működik vagy nem. De szerintem ez a hit dolog is működik. Ha hiszel valamiben, tudsz valamit, tapasztaltál valamit, akkor az bizalmat, nyugalmat, békét árászt feléd (mert kb tudiod mi lesz). Ha valamit csinálsz vagy valami ér és nem hiszel, nem tudsz, nem tapasztaltál - akkor az bizalmatlanságot, nyugtalanságot, sztresszet áraszt feléd. Ha meg sztresszes vagy - akkor nem jól működik a test.

 

Itt van egy drasztikus példa. Nevekre, részletekre már nem emlékszem. Egy hajó szelte valamelyik óceánt. Az egyik alklamazott még hogy kimegy a fedélzetre elszívni egy cigit. Az alacsony korláthoz támaszkodva rágyújtott, de közben akkora széllökés lett, hogy átpenderült a korláton be a tengerbe. Tudott egyet mást, tehát nem is kiabált feleslegessen, mert tudta, hogy úgysem hallanák. Gondolta, hogy észreveszik majd , hogy nem jön be és megfordulnak. A víz kellemes volt, de pár perc után valami hozzáért. Egy kis idő múlva rájött, hogy 3-4 cápa köröz körülötte. Nehéz leírni milyen érzések kínozták. A cápák nem bántották (lehet előtte jóllaktak), tudott valamit, hogy mit kéne csinálnia. De akkor is, ez valós helyzet volt és még sose élte át. Kb 40-50 perc múlva kaptak észbe, hogy nincs sehol. Kb 2.5-3.0 óra múlva találták meg. Amúgy semmi baja se volt, de 3 hónapi kezelésre szorult az átélt helyzettől, pedid azt lehet mondani, hogy a cápák csak masszírozták egy kicsit azzal hogy hozzásimultak néha.......

Előzmény: névtelen nick (278)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 281

Egyébként, azt észrevetted, h nem neked címeztem ezeket a zsavakat? :D

 

Ohh, ha tudnád pedig mit jelent, egy igazi tanító áldása!, még én sme tudom személyesen. :D (nem tudom h benedek ilyen e) Többek között tudós emberek mérték ilyen tanítók, vagy bölcsek megfelelő bőrfelszíni feszültségét... egész érdekes jelenségre bukkantak, minden esetben, összahasonlítva egy "normál" hétköznapi emberrel. Végeztek másféle méréseket is "objektiv"/legalábbis a modern tudomány számára hiteles gépekkel, és szintén sok érdekességet találtak...

Előzmény: névtelen nick (278)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 280

Félre értettél, de az nem nagy baj.

Én értelek. Hogy a bizalom és hit mennyire gyakorlati kérdés arra, majd úgyis választ kapsz vagy nem ,D Ha más nem a rezgések tanulmányozása során, akár mint minőségek közötti külömbségek, de ebbe ne is menjünk bele. Minden különbözés megértés beli, szóval egy cseppet sem baj, ha külömbözünk.

Előzmény: névtelen nick (278)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 279

Még mielőtt megyek haza.....

 

Ha lenne tutti biztos módszer, ami használ, hajlandó lennék követni, akár komoly áldozatvállalással is, , de rengeteg energiát és időt befektetni olyan dologba, aminek az eredményessége több, mint kérdéses, sőt kifejezetten valószínűtlen, esetleg még ártalmas is lehet, na ilyen dolgokkal nem szívesen kisérleteznék hónapokig, évekig.

 

Hát a tuti módszert neked kellene magadra kiszabnod és kikisérletezned. Én helyettem se csinálta meg senki. Adhatnék esetleg egy két javaslatot, de nem gondolom, hogy komolyan gondolod, hisz a lézerműtéten spekulálsz. Ha belekezdenél valamiféle javító programba, akkor a lézerműtét nem ajánlatos, mert nem lesz stabil a szemed két évig égész biztos, gondolom javulna. De lehet, ha ügyes volnál, lehet nagy eredményt produkálhatnál. A gravitáció tuti hogy hat, a szemnek meg minden oldalról szimmetrikusnak kell lennie. De ha sokat vagy bizonyos szögekben, akkor nincs esélye. Megint mondom, a nap 24 óráig tart...... Az utolsó képes hsz-om azt hiszem megtámadhatatlan. Ha nem úgy van, akkor a levegőnek nehezebbnek kellene lennie, mint a víznek. Lehet tudod, hogy a víz nehezebb a levegőnél.........   

Előzmény: névtelen nick (271)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 278

>HA pedig van bizalom, akkor a hit is beterít mindent, 

 

Nem akarlak megbántani, de nekem ez nem hit kérdése. Szokás mondani, hogy "hinni a templomban kell". Nem akarok hit és filozófiavitába keveredni, mert az nagyon messzire vezet. Én mérnök vagyok és az én 'vallásom' az, hogy valami vagy működik, vagy nem. Működhet valami úgy is, hogy nem tudjuk megmagyarázni (egyelőre), hogy miért működik. Tudom, hogy kell akarat, a gyógyulást alapvetően befolyásolja, de vannak dolgok, melyek a legnagyobb hit és akarat és elszántság esetén sem fognak összejönni. Hiába szeretnék nagyon-nagyon szárnyakat növeszteni és repülni ha maga XVI Benedek pápa személyes fog megáldani a siker érdekében, akkor sem fog összejönni.

 

Szóval summa summarum, én nem tudok, nem akarok és nem is fogok vakon hinni számomra roppant kétséges dolgokban, nekem ennél több kell. Az ilyen spirituális izéket inkább mellőzném.

Előzmény: Semmisem (273)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 277

Ráadásul ha sokáig erőltetem a szemem lencse nélkül, nagyon elfárad és fáj is.

Ez rendben van, ez természetes. Ez jelzi, hogy megindult a tisztulás felé, a más irány felé és ahogy máshova mennek az anyagok érzed, de ez elmúlik majd.......

 

A wiki és más orvosok is kifejezetten károsnak tartják, ha valaki nem korrigálja a fénytörési hibát, mert a látóidegeknek nem tesz jót, ha sokáig nem kapnak éles képet,

Na azt hiszem, hogy ez is egy kis hülyeség. A látóidegeknek tök mindegy, hogy milyen foton éri őket, attól berezegnek és az elektromos impulzust továbbmegy és kész. Honnan a francból tudhatja a látóideg, hogy abból a fotonból éles kép lesz. Szinte megáll az eszem.......

 

Senki se tud többet magadról, mint Te - így nem nagyon lehet valami érdemleges mondani,  hogy mit rontottál el.......  Maj még beteszek egypár képet, csak megcsinálni kell. MAjd hétfőn jövök.....

 

Előzmény: névtelen nick (271)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 276

Igen, a gének sem itélet felettünk. Nagyon sok függ a környezettől, a környezeti hatásoktól és az információk átíródhatnak. Az utódsejt már más lehet. De ha nem teszünk semmit, akkor nem lesz változás..........

 

A sztresszes szem dolog is egy kicsit sántít szerintem. A fénynek abszolút  mindegy, hogy sztresszes vagy vagy nem, meg a gravitációnak is. A szemlencsében se vér se idegek nincsenek, az akkor mi a franctól volna sztresszes. A szaruhártyán meg csak szárazság érzékelő receptorok vannak, vér ott sincs, tehát az se lehet sztresszes - pedig ezektől függ, hova fog menni a fény.......

Előzmény: Semmisem (273)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 275

Igen, megint szépen írsz. A legtöbbet mindenki saját maga tehet saját magáért. Senki sem érzi azt amit érez az ember, senki sincs annyit vele, mint saját maga. Tehát a legjobban mindenki saját magát ismerheti meg. Ha nem tud magán javítani, segíteni, az azt jelenti hogy nem ismeri magát. Én már 32 éve nem járok orvosokhoz, nem szedek gyógyszert, nem iszom gyógyteákat - mégis klasszul érzem magam, és még jobban is lehet, csak többet kell megtudnom. Seni sem csinálja meg helyettem......

Előzmény: Semmisem (272)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 274

Na és melyik volt az az év, hány éves voltál és miért javult? Az alatt mit értesz, hogy lusta voltál? Nem mozogtál, futottál, ugráltál, úsztál, játszottál, kézen álltál, cigánykerekeztél stb....? A nap 24 órát tart? Ha számgépezel, az még nem baj, ha ugyanannyit aztán kint vagy és mozogsz. Én már 1977 óta számgépezek a melóban minden nap és mégis sikerült rendberaknom a szemeimet. Bevallom, az első 5-6 hét kegyetlen volt......

Előzmény: névtelen nick (270)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 273

Új felismerés a "tudósok" körében, h nem is vana nnyira a DNS-be vagy gének be szent írva minden! MEgállapították, h jelentős változásra képes., még az egyed életében. MAgam is hajlok rá, h ezt logikusnak tartsam, holott világ életemben az elelnkezőjét szajkózták.

 

Csak hát, oda  a mentsvár h tanácstalanság esetén nem lehet a génekre fogni :D Olyasmiket vettem kia szavaikból, h olyan is van h gén átveszi a másik gén szerepét. a változás összetettsége ily módon elképesztően bonyolult. de nem is kell ismerni.

 

pl írjátok, hogy stresszes a szem, mármint 1-1 "tudós" szerint. Hát még csak tudni sem kell róla. Ha vesszük a természet rendjét egyensúlyát. világos, hogy adott terhelés melllé annak megfelelő pihenés kell. Tehát egy jól "irányzott" meditáció máris kihat mindenre nem csak a szemre. Annyi apró darabból állunk, h az egész működését kell tudni segiteni, az a leghatékonyabb ... mintha kaidnánk a feladatot a sok kis miniatürnek. Ez biztos h bizalom kérdése is. HA pedig van bizalom, akkor a hit is beterít mindent, akkor már egy normál "élés" is másféle rezgés.

Előzmény: ghepard (266)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 272

PEdig itt van elásva a kutya. Sok minden információt már felsoroltál magadról, bele kell ásnod magad a probléma legmélyébe. összahsonlitani gondolkodni, megtalálni az első lépcsőfokot. Nem úgy kell csinálni szorol szóra mint ghepard, hanem megtalálni a törvényzserűségeket és magadra alkalmazva tovább fejleszteni. MEg tudod csinálni, kell h legyen mód! minden ezsközt megkaptunk, csak nem tudjuk hogyan hazsnáljuk. Persze vanank véletlen szerencsétlenségek. De a koraszülöttséged pl biztos kiindulópont, vizsgáld meg minden információját mivel jár hol hat, hol nem hat... analógiákat kell keresni.

 

Azt ne gondold, h nem jár veszéllyel a kísérletezeés, mármint irtad h ezt tudod, én arra célzok, h nem lehet enélkül. Ez is az árak között van. Van egy nagyon sikeres sportoló, ő mondotta: "I have a Phd in me..." tehát phd-m azaz doktorim van saját magamból. Eza zt jelenti ha területek specialistáji sem tudhatnak mindent, vagy annyit mint te. MErt az alkalmazás rajtunk áll. Hányszor de hányszor cáfoltam meg a sok sok doktort! PEdig sok mindent tudnak... de nem mindent.

 

hajrá!

Előzmény: névtelen nick (271)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 271

Az a baj, hogy nem tudom, mit kell csinálni. Az én paramétereimmel nem lehet csak úgy kidobni a lencsét, nélküle nem tudok dolgozni, autót vezetni, stb. Remeteként élhetnék talán vakoskodva. Ráadásul ha sokáig erőltetem a szemem lencse nélkül, nagyon elfárad és fáj is. A wiki és más orvosok is kifejezetten károsnak tartják, ha valaki nem korrigálja a fénytörési hibát, mert a látóidegeknek nem tesz jót, ha sokáig nem kapnak éles képet, szerintem a bal szemem ezért is gyenge. Viszont 3 dioptria feletti eltérést meg nem tud kezelni az agy, sőt sokaknak 1 dioptria felett már gond van. Én edzett vagyok ilyen téren, de 3 dio már nekem is sok.

 

Egyébként arra gondoltam, hogy a lencsét lehet negyed dioptriánként vásárolni, veszek egy picit kissebb értékűt. (bár dokik ezt sem ajánlják, de 1/4 dioptria nem sok, aztán fokozatosan negyedenként csökkenteni jó volna, csak kérdéses, hogy működik-e)

 

Ha lenne tutti biztos módszer, ami használ, hajlandó lennék követni, akár komoly áldozatvállalással is, , de rengeteg energiát és időt befektetni olyan dologba, aminek az eredményessége több, mint kérdéses, sőt kifejezetten valószínűtlen, esetleg még ártalmas is lehet, na ilyen dolgokkal nem szívesen kisérleteznék hónapokig, évekig.

Előzmény: ghepard (267)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 270

Koraszülött voltam, így nekem már eleve hátrányos a helyzetem. De egész kis koromban nagyon gyenge szemüveget hordtam csak. Egyetlen év volt, amikor sokat javult a szemem, a többiben romlott. Általános iskolában még elég lusta voltam, nem nagyon lehet az olvasásra, közelnézésre fogni, még számítógép sem volt. Csak úgy magától romlott, de ekkor még nagyon lassan. Később sokat olvastam és számítógépet is használtam, reggeltől-estig, informatikus vagyok. Valószínű, hogy az utóbbi időben ez miatt is romlik, nem tudom.

Előzmény: ghepard (266)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 269

Jól írsz, fiatalságod ellenére nagyon bölcs szavak........

Előzmény: Semmisem (265)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 268

Már sok millió éve van olyan dolog, úgy hívják, hogy természet. Csak figyelni kell és jó irányba mozdulni, mozogni...... Az utat nem elég ismerni, azon menni is kell - ha nem mész rajta, tudásod semmit se ér.........

Előzmény: névtelen nick (264)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 267

Nagyobb változások is lehetnek a nap folyamán. Nekem biztos nagyobbak. Ahány helyre elmész és mindig más időben - szinte sose fognak egyforma adatot mérni. Szemüveg, kt  nélkül is rengeteget lehet szabályozni a szem működését.......

 

Hát mi tart visszza, hogy gyakran figyeld meg, mikor melyik szemed hogy lát. Az akadály csak Te vagy. Ha akarnád csinálnád, ha meg nem akarod nem csinálod.........

Előzmény: névtelen nick (263)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 266

Hát nekem is a bal volt rosszabb mindennap a melóban. Most leellenőriztem, mielőtt ezeket írom - most nagyon egyformának tűnnek. Mindkettővel külön külön is nyugodtan olvashatom a monitort (de kettővel klassz). S ezt csak 3 év után értem el, mikor pontosan megértettem, hogy miért volt jobb a melóban a jobb szemem és miért volt rosszabb otthon. Aztán elég volt egy két igazítás a monitoron és kiegyenlítődött a melóban a két szem.

 

Eddig aki idetalált a topikba, mind rövidlátó - rajtam kívül. Hát igen, több típusa lehet, de valami miatt kialakult nálad is olyan kicsi korban. Tudod, hogy miért szedtél össze annyi D-t. Én tudom, hogy én miért nem voltam rövidlátó. Az okok, hogy miért van mostanában ennyi rövidlátó fiatal talán már ismertek. Lejjebb fel is soroltak. A veleszületett génhiba csak 1% embert érint - mégis rengeteg fiatal huszonéves szemüveges vagy kt, vagy lézerműtét. Tehát nagy valószínűséggel sokan valamit elrontanak fiatal életük során tudtuk nélkül.

 

Ha tudod, hogy romlott el - nagyobb (egész nagy) esélyed van javítani a dolgokon......

Előzmény: névtelen nick (262)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 265

addig is esetleg önerőből kísérletezz, ghepard, hagyot titt nyomot bőven ,D Van egy elég erős törvény a világban azt modnják: semmi sincs ingyen, és hát idenem keverhetőa  pénz. Szerintem a műtét sem old meg mindent, vagy pl lehetetlen is volna tanulmányt irni h mi történika műtött szemüekkel, öreg korukban. Mindenféle rendszerbe való belenyúláshoz óriási tudás kell, de van aki azt mondja ez sem elég, belenyulni valmaibe,örök nyomot hagy. NEm lehet véletlen, h ilyne komoly gond vana  szemeddel, ez egy eszköz, ami esetelg elvezet egy óriási tanulsághoz az életben, amihez eljutni nem könnyű, és persze semmi sem biztos. 

Előzmény: névtelen nick (264)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 264

Nem tudom pontosan, hogy működik, de igen, valahogy úgy fókuszálják a lézert, hogy a szem külső része érintetlen marad, legalábbis ezt írja a gyártó cég:

 

http://www.technolaspv.com/procedures/intracor/intracor_100171_0.html

 

Az első videón is mondják, hogy nem vágja át a szaruhártyát és a bowman hártyát. Már hajtottak végre ilyen műtétet, de nagyon kis számban, egyelőre kutatási terület és az öregszeműség (presbyopia) ellen jó csak. Jó volna, ha belehúznának, aztán kitalálnának valami csodaszerkezetet, de ezt egyelőre még saccolni is nehéz, hogy mikor lesz ebből valami és hogy a rövid/távollátásra is jó lesz-e.

Előzmény: ghepard (258)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 263

Azt írják, hogy napszaknak megfelelően fél dioptria különbség könnyen előfordulhat, sőt a sokat olvasók/számítógépezők esetén távolbanézés esetén közel 1dioptria különbség is adódhat. Tehát ha valaki pl. szemészeten sokat vár, mondjuk 2 órán át könyvet olvas és nem nagyon néz másfelé, nagyjából 15 percig jelentkezik ez a probléma. Tehát ha bemegy leül és kezdik táblaolvasást, könnyen kaphat egy negyed/fél dioptriával erősebb szemüveget.

 

Mostanában én is érzem, hogy gyakran változik a lástásom kis mértékben. Most pléldául nagyon távolra (többszáz méterre) látok a legélesebben, közelre gyengébben. Általában fordítva szokott lenni. Jó volna valahogy ezt mérni, otthon, hogy mikor milyen távolságba hány dioptriás szemüveggel látok élesen.

névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 262

A bal a rosszabb.

 

A wikin írnak a rövidlátás típusairól is. Sok oka lehet annak, hogy miért esik a fókusz a retina elé. Ez szerintem alapvetően befolyásolja, hogy milyen módszerrel lehet jobb eredményt elérni.

Előzmény: ghepard (261)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 261

Igen, én is olvastam, hogy kényelmetlen és mivel kemény, ráadásul fertőzőveszélyesebb is, mert nagyon nyomorítja a szaruhártyát, mint ahogy azt az orvost idézted.

 

Hát igen, jó nagy a különbség a két szemed között. Majd minden rosszullátónak az egyik szeme rosszabb, mint a másik. Nekem bemérték 2009-ben az egyiket rosszabbnak egy kötelező kontrollon. Pont már akkor 3 hónapja nem hordtam szemcsit és már csak 0,75 és 1,25-öt mértek, pedig 3 hónappal azelőtt már a 2,5D szemüveg kevés volt és azon gondolkodtam, hogy megyek erősebbért, de a véletlen közbeszólt.

 

De nagyon meg voltam lepve, a rosszabbik értéket a jobb szememre vártam. Ezt láttam mindig rosszabbnak otthon. A melóban sose mértem és vizsgáltam, hogy mi mi, ott melózni kell. Nem hagyott nyugodni a dolog, sok mindent megtudtam - azt is, hogy nap közben rengeteget változnak a szemek. A melóban mindig a jobb szemem lát jobban, de otthon a bal. Ha visszaolvasol, rájöttem, hogy miért. Most már nem úgy van, korrigáltam egy kicsit, az is le van írva lejjebb. Az szépen hat magától.

 

Neked melyik a rosszabbik szemed?  A bal vagy a jobb?

Előzmény: névtelen nick (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!