Keresés

Részletes keresés

Hambalkózs Creative Commons License 2014.07.02 0 0 546

Sziasztok!

 

GoPro hero 3+ silverhez keresek hátsó lcd kijelzőt. A gyári túl drága (kb 30ezer), nem tudtok valami olcsóbb utángyártottat?

Cooper AoNang Creative Commons License 2014.07.02 0 0 545

Kösz! Igen, néztem már és is, de a Greyhound GP-1-et is, de azt hiszem, azt még nem árulják.

Mindenféleképp Ebay lesz, mert Thaiföldön élek.

Előzmény: badmad (542)
Sonya91 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 544

Rengeteg info van róla a neten. Míg ide beírsz, a google segítségével már rég megoldottad volna ezt a hatalmas feladatot...

Előzmény: n.sanyi (543)
n.sanyi Creative Commons License 2014.07.01 0 0 543

 Köszönöm a wifi jelszót..

 

badmad Creative Commons License 2014.07.01 0 0 542

Akkor ezt vizsgáld meg közelebbről:

http://www.mobilx.hu/hu/multicopter-fpv/gimbalok-hu/g3-steady-gimbal-for-gopro-3.html

 

Az ebay-en némileg olcsóbb, bár én 160font alatt még nem találtam, igaz, az angol oldalon keresgélek leginkább, lehet, hogy a főoldalon van olcsóbban is, de számolni kell a vám+áfa vonzattal.

Itthon, mint a linken is látszik, 70pénz.

Előzmény: Cooper AoNang (541)
Cooper AoNang Creative Commons License 2014.07.01 0 0 541

Elnézést, csak később olvastam el, hogy itt nem lehet bemutatni videókat. :-(

Igazából a továbbfejlődés miatt érdekelne a véleményetek. Most kézi gimbal vásárlását tervezem, de lehet, hogy csak egy manuális stabilizátor lesz belőle. 200 dollár körül szánnék rá. Esetleg valami ötlet/tapasztalat? 

Köszönöm!

Cooper AoNang Creative Commons License 2014.07.01 0 0 540

Sziasztok,

Nézzetek rá a videóimra! Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

CooPro

wrcsti Creative Commons License 2014.07.01 0 0 539

"goprohero" az alapjelszó

badmad Creative Commons License 2014.07.01 0 0 538

Szerintem nincs. Legalábbis a leírás nem jelzi.

Előzmény: n.sanyi (537)
n.sanyi Creative Commons License 2014.07.01 0 0 537

Sziasztok !  

GoPro hero3 kamerám van. Kérdésem a következő lenne. Hogyan lehet wifin keresztül párosítani  telóval vagy tablattel ?  A teló felismeri és megjelenik a GoPro, de jelszót kér. Van valami alap beállítot jelszava a Gopronak ?

V.A.Laky01 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 536

Sziasztok!

 

 

Én is 3+-on gondolkozom. De pontosan az ilyen minőségű videóktól félek.
Egy ilyen térben hogyan lehetne normális képminőséget kicsalni?
Polár,esetleg egyéb szűrőkkel?

 

Jól gondolom,hogy tengerparton,jó fényben,polárszűrővel könnyen lehet minőséget produkálni?

Előzmény: ystuc 146ti (488)
Sonya91 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 535

Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit az enyémmel kapcsolatban. A legújabb szoftver van rajta, nekem rendesen teszi a dolgát tavaly óta! A 3+ Black nem éri meg a különbséget árban, ami most a sima Black és közte van. Annyival nem tud többet. Szerintem érdemes megvenni, ha tudsz jó áron!

Előzmény: K Nándor (534)
K Nándor Creative Commons License 2014.06.18 0 0 534

Sziasztok!

 

Jelenleg egy gopro hero hd 1-em van, én elgondolkoztam a napokban a cserén, mert egyre több Hero 3 black-et hirdetnek 70-80e Ft környékén és ennyit még nekem megérne. Olvasgattam külföldi fórumokat a kütyüvel kapcsolatosan, sok szoftveres hibáról írnak, fagyásról, túlmelegedésről stb... Javították szoftveresen ezeket a problémákat (már amit lehet), vagy továbbra is fennáll? Elég feltűnő ,hogy a gopro honlapjáról mindent eltüntettek és csak a black + van már fent. Azt is olvastam ,hogy a black megjelenése után már rövid időn belül érkezett a black +, amelynek így egy komolyabb hibajavítás szaga van. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Előre is köszönöm!

badmad Creative Commons License 2014.06.06 0 0 533
gergsonn Creative Commons License 2014.06.06 0 0 532

Szia!

 

Hasonló cipőben járok mint Te, már ami a motorra való kamerát és a rögzítését illeti. Nekem adott volt egy Sony HDR AS-15 kamera és szintén flip-up sisakom van. Így a sisakra rögzítés ugrott ezzel. Aztán megvettem a Sony gyári kormányra rögzítőjét, amitől először kicsit féltem, mert úgy gondoltam nagyobb sebességnél tuti hátra fog csapódni. Ez a félelem aztán az első körnél elszállt, konkrétan 180 km/h-ig leteszteltem, stabil marad. Viszont a rögzitő gumitalpakon van, ezért van a felvételekben egy kis plusz vibráció, aminek nem szabadna lennie. Ezt egy plusz rögzítéssel igyekszem kiiktatni, csak még nem készültem el vele.

Bízom benne, hogy segítettem kicsit. :)

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 531

Sziasztok! Üdv mindenkinek a fórumon!

 

Most tervezem valamilyen kamera vásárlását. Vagyis egy ideje tervezgetem de most jutottam el odáig, hogy veszek is. Autóba és motorra is. A héten egy hülye picsa szándékosan nekem akart jönni valami nagyobbacska Mercivel (én motorral voltam) ekkor született meg a végső elhatározás a vásárlásról. Ezt gondoltam autóba: http://orkodo.hu/GPSel_felszerelt_dupla_kameras_HD_autos_kamera  

 

De a lényeg, hogy motorra is kellene valami. Ebben kérem a segítségeteket.  Sima utcai használatra kell az esetleges forgalmi szituációk rögzítésére. Sisakra rögzítés nem jó mert flip-up sisakot hordok (felnyitható). 

Gondolom nem szükséges mindjárt a legjobb GoPro kamerát megvennem. A SONY HDR-AS 30V re gondoltam illetve valahol olvastam a Rollei kamerákról is.

 

Szóval mit ajánlanátok nekem?

 

Zsolt

 

 

Sonya91 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 530

Értem. A lapkával kapcsolatban viszont...gondolod, hogy szükséges lehet vízi körülmények között? Mert télen, hóban érthető, akkor rendkívül könnyen párásodik minden. De vízben?

Előzmény: badmad (529)
badmad Creative Commons License 2014.05.28 0 0 529

Én nem nagyon szoktam foglalkozni a vízcseppekkel. Esetleg megpróbálhatod a RainX folyadékot, amitől talán hamarabb lepereg a víz, de nem tudom,hogy az optikai tulajdonságokat mennyire befolyásolja.

Amit viszont érdemes beszerezni, az a belső páramentesítő lapka.

Előzmény: Sonya91 (527)
Sonya91 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 528

*valaki

Sonya91 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 527

Tud tanácsot adni, hogyan érdemes GoPro-t használni vízes közegben? (értsd: Balaton) 
Szokás használni valamilyen csodaszert a vízcseppek ellen?

kemencipó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 526

Ezért nem mertem megpróbálni. Ugyanakkor más, nemzetközi fórumokon GoPro-tulajdonosok tárgyalták széltében-hosszában, hogy hogyan kell átformatálni a kártyát. Elsősorban PC-re számtalan lehetőséget is felsoroltak egymásnak.

De mivel most már tudom, hogy ez nem rendellenesség, megnyugodtam. :)

Előzmény: badmad (525)
badmad Creative Commons License 2014.05.18 0 0 525

Szerintem a gopro nem működik NTFS kártyával. Legalábbis minden fotó-video eszköz akkor működik optimálisan, ha saját magának formázza a memóriakártyát. A gopro is azonnal kialakítja a saját könyvtárszerkezetét, ha teljesen üres, szgépen formázott kártyát dugsz bele.

Előzmény: kemencipó (524)
kemencipó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 524

Nagyon köszönöm a választ, mi több, belátom az előnyeit (ha elromlik egy rész, nem vész oda a többi). Akkor csak azt nem értem már, hogy sokan átformatálják a FAT32-t NTFS-re, hogy egy nagy file-ot vegyen fel a gép, akár 2,5 órányit egyszerre. Miért?

A tanvideókért pedig külön köszönet, nagyon érthetőek, végig fogom nézni mind az ezret. :) Szegény fiatalember, számunkra még külön előny a fogyatékossága, mert mindent sokkal érhetőbben magyaráz el + feliratok.És még az angolt is gyakorolom közben. :)

Még egyszer köszönöm.

Előzmény: Sonya91 (523)
Sonya91 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 523

Ez teljesen normális jelenség! A GoPro nem véletlenül darabolja el a felvételeket. Függetlenül attól, hogy milyen beállításokat használsz, 3.94 GB-nál lezárja az adott felvételt és nyit egy újat. Azonban ez nem jelenti azt, hogy akár 1 mp is elveszne a rögzített anyagból. A veszteség teljesen zéró. Az oka pedig nagyon egyszerű. Arról van szó, hogy egyszerre ennyi adatot képes kezelni a kártya. Nem a GoPro...a kártya! Mikor eléri a 3.94 GB-ot, folytatja ugyanúgy tovább a felvételt, csak csinál egy vágást. Te ebből semmit sem veszel észre felvétel közben. Nem jelenik meg külön a GoPro kijelzőjén sem, hogy a 2. felvételt csinálod, holott te meg sem állítottad. Illetve a számláló is pörög tovább...nem indul újra. Ez csupán a számítógépre csatlakoztatás után fog feltűnni. Azonban egy egyszerű vágóprogrammal összefűzhetők ezek a videórészletek. Okos megoldás!

Itt a bizonyíték: (a szerencsétlen csávó süketnéma, de ez mit sem von le a videói értékéből...sőt...nagyon korrektül elmagyaráz elég sok mindent...érdemes kicsit végignézegetni a videóit...sok egyéb kérdésre is könnyen választ kaphat az ember)

https://www.youtube.com/watch?v=IpNMVW6ZzWc

Előzmény: kemencipó (522)
kemencipó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 522

Addig-addig bogarásztam, amíg lehet, hogy a kártya okozza. Ezért írtam a kártyaformázós topikba, de ide is beteszem, hátha innen tud segíteni valaki rajtam. Előre is köszönöm.

 

Szervusztok,

Analfabétaként csapongok napok óta fórumok között, és kezdek valami homályt látni a teljes sötétség helyett. De ez nem segít rajtam.

Kaptam egy GoPro Hero3 Black kamerát, vettem hozzá egy előírt SanDisk Extreme 32 GB-os UHS-I microSD-t (sebesség 10), és felvettem vele 1080/25-el. A lejátszáskor azonban láttam, hogy hiába vettem fel a kijelző szerint több mint másfél óra anyagot, 4 darabba vágta a filmet, és egyenként csak 26-27 percnyi darabokat vett  fel alig 4-4 GB nagysággal, ahelyett, hogy egy hosszú, nagy felvételt készített volna.

Látom, hogy a 43-asnak ugyanez volt a problémája, de (nekem) kínaiul kapott magyarázatot arra, hogy mit kell tegyen a kártyával (a hozzászóló szerint formatálni kell FAT32-ről NTFS-re, de a bonyolultság mellett ráadásul Windows-ra szól a leírás, nekem meg Mac-em van).

Szerintem én túl béna vagyok ahhoz, hogy meg tudjam csinálni, a kártyát se akarom elszúrni, mert nem volt két fillér. Tud valaki segíteni, ami megoldaná ezt a gondot (szétdarabolás), és hogy hol tudnám ezt megcsináltatni?

 

kemencipó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 521

Ja, és jó kártya van benne, Sandisk, 32/10...

Előzmény: kemencipó (520)
kemencipó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 520

Mindenkinek köszönöm a sokkal ezelőtti válaszokat, családi gondok miatt tűntem el.

Most viszont újabb gondom jelentkezett (valahol már másnál is előfordult, de nem találom).

Kísérletezem: 1080/25-el felvettem több, mint másfél órát folyamatosan, amíg lemerült az akku. Amikor azonban USB-vel rátettem a laptopra, 4 felvételt láttam a folyamatos egy helyett, és csak 26 percesek voltak egyenként (a negyedik még ennél is kisebb): összesen csak 102 perc volt a 120 helyett, vagyis vagy kihagyott, vagy kivágott. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ennek az oka? Víz alatt akarom használni, és nagyon nem szeretnék egy percet se elveszteni a merülésekből. Köszönöm a segítséget.

badmad Creative Commons License 2014.05.16 0 0 519

Nekem gopro van, de néhány próbálkozást már megszívtam én is. Nekem a kormányra nem fér el (sportmotor), ezért próbáltam a fejidomon, de ott bármit csinálok, nekem nagyon remeg. Most vettem ebay-en egy olyan konzolt, ami a kormánycsapágyhoz rögzíthető, az állati stabil, csak elég drága és mindent a plexin keresztül lát.

Nekem a plexim sötét is, meg torzít is, meg az összes bogár nyoma látszik, meg a nap is erősen bezavar, ahogy megcsillan rajta. Majd kipróbálom, milyen, ha magasabbra szerelem, mint a plexi, de félek, újra bejön a remegés.

 

A lényeg, hogy minél stabilabban legyen rögzítve, hogy együtt mozogjon a motorral.

Én mondjuk a sisakomat nem ragasztgatnám össze, hosszú távon tuti zavaró lehet egy kamera a sisakon, a tappancsa meg biztosan zúg/sípol a szélben. Próbálj inkább olyan kiegészítőket beszerezni, amikkel stabil pontokra fel tudod rögzíteni, de oldható, hogy a motorod se legyen összeragasztgatva (sajnos nekem a fejidomon 2 tappancs is van, nem is tudom, hogy lehetne leszedni).

Előzmény: gergsonn (518)
gergsonn Creative Commons License 2014.05.16 0 0 518

Köszi a választ. Ezek szerint akkor jobb megoldás a kormányra rögzítés. Ezzel kapcsolatban amúgy van tapasztalatod, ami a beremegéseket illeti? 

A myactioncam-es videót néztem, de egyszerűen nem jöttem rá, hogy milyen rögzítést használnak. Vagyis egy tippem van, hogy valamilyen átalakítóval egy GoPro rögzítés volt. 

Előzmény: badmad (517)
badmad Creative Commons License 2014.05.16 0 0 517

Ha biciklikormányra jó, akkor nyugodtan felteheted motorkormányra is, ha elfér. Max csinálj valami biztosítózsínórt, ha nagyon félsz, hogy elhagyod.

 

Sisakra biztosan van megoldás, nézd meg a myactioncam összehasonlító tesztfilmjét, hátha azon látszik a rögzítés. De azzal számolj, hogy motoron nem kicsit fogja csavargatni a fejed, elég jelentős légellenállása van mindegyik kamerának.

Előzmény: gergsonn (516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!