Az iPaden az állapotsáv az alapképernyőn látszik (töltöttség, idő, stb legfölül). Ha megnyitok egy oldalt (fórum, fb), akkor eddig afölött is látszott, de most eltűnt. Nem frissítettem, tudtommal nem csináltam semmit, de mégis valamit valahogy elállítottam :(
Van egy Ipad Air kütyüm. Van itthon két router. Egy T-Home , illetve egy Airport Extrem . Ha az Airport-ra csatlakozik, akkor a iMessage üzeneteket nem kapom meg rajta. Ha a T-Home cuccon van akkor rendesen üzemel.
Az telefonom ( Iphone6 ) is az Airport-ra csatlakozik, de ott nincs ilyen gond. Az asszony Ipad Mini-je, és a 4s -e is rendesen üzemel az Airport-ról. Ez mitől lehet??
sajnos van meg masik 3 ios eszkoz. Es mindegyik dsinalja ezt a baromsagot higy a a wifiket nem latja,legalabbis az osszeset amit masik eszkozok latnak. Higy mind a 4 hibas lenne,nem hinnem gondolom.lehet higy az kesz,higy akkor thome kikapcs es a time capsule marad..
Hehe, nekem is THome-router és Time Capsule van otthon. A THome valami Huawei, de én ezen kikapcsoltam a WiFi-t, a TimeCapsule-t ethernet kábellel kötöttem rá, és hagyom, hogy a Time Capsule hozza létre a WiFi-hálózatot. Hibátlanul működnek együtt így. Esetleg Te is kipróbálhatnád ezt a konfigurációt, persze csak ha a két router közti távolság megengedi.
Ha bridge módban van a Time Capsule, az csak erősíti a jelet és átjászik mindent a THome-os Routerre, tehát még mindig lehet router probléma...
Bár az sem kizárt, hogy gond van az iPad-ed WiFi-egységével, főleg ha - amint írod - nem látja a hálózatok zömét, amit látnia kellene...
A masik amit nem is irtam,higy nem latja az ossszes eifi halozatot. Van hogy egyet sem talal.utsna 5 perc utan talan talal egyet. Pedig vagy 15 halozat van lakasunkban. ez is idegesito.
A dolognak egy szepseghibaja van. Krt routerem van. Egy a thometol, a speedport 724. A masik az apple sajat kutyuje, time capsule de bridge modban. Es az a furcsa,higy az ipad csinalja a speedporton is, de a samsung tabletek egyiken sem,ugyanabban az idopontban sem mint mikor az ipad. En ra gyanakodtam(marmint ipad) higy hibas. Olvastam a neten hogy ne valasszam automatikus beallitast a wifinel a http proxynal az ipadnel hanem kezit. de ez sem oldotta meg.
Nekem van egy SMC márkanevű routerem, most édesanyám használja, az pont ilyen dolgokat művel az iPad-del, eléggé rendszeresen. Ha bekattan, akkor az iPad jelzi a wifit, de nincs internet. Ilyenkor ezt a routert egyszerűen újra kell indítanom: tápcsatlakozót kihúzom belőle, majd visszadugom, és megvárom, míg a router újraindul. Utána megint van internet az iPad-en...
A "gagyibb" eszközök sejtésem szerint azért nem érzékenyek a routeekr egyes hibáira, mert más (lassabb) wifi-csatornákat használnak...
Vidd el az iPad-edet egy olyan helyre, ahol van free wifi (pl egy McDonaldsba vagy BurgerKing-be), és csatlakoztasd a wifi hálózatra. Ha ott gond nélkül tudod használni, akkor tuti, hogy az otthoni routereddel van probléma. Esetleg router beállítások segíthetnek, de ahhoz olyan szaki kell, aki tudja, mit csinál.
Egy kerdesem volna. Ipad mini 2 ltes verziom van..a wifivel vannak problemaim..azonos idoben amikor mas eszkozokon a wifi gondtalanul megy, az ipademen wifin van,de nincs adataramlas. A safari azt irja higy az ipad nem kapcsolodik az internethez. Ket wifi halozatok van itthon. Ilyenkor van hogy ha atallok a masikra elkezd mukodni,de van mikor nem.nem segit az ujrainditas sem.most 8.1.3 van rajta. Tobbszor clean installal ujraraktam a rendszert de nem segitett. Nagyin bosszanto higy a 40 ezres samsung tabletek wifije tokeletes,es a 4szer annyiba kerulo meg igy szarakszik. Hardver vagy szoftveres hiba? Masnak hasonlo tapasztalat?
Mot szétkaptam az egészet és kiszedtem az akkut. Az akkuban semmi nafta nincsen.
probáltam, úgy, hogy 3 napig folyamatosan töltön volt, de semmi reakció.
Most megpróbálok akkut szerezni.
A mobilom játszott az első bekapcsoláskor hasonló modon, de akkor kiderült, hogy gyárilag le volt ragasztva az akku érintkezői, így csak az elektronika probált töltögetni, de nem volt mit. Itt is ezt gondolom, hogy behalt az akku és nem tudja tölteni.
Arra lettem figyelmes egy ideje, hogy sem az Újdonságok, sem pedig az Ajánló nem frissül iPad Air2-n, és ezen csak az app teljes törlése majd újratelepítése segít, miközben iPhone 5s-emen nincs ilyen gond. Mindkettőn a legfrisebb iOS... Találkozott más is ezzel a problémával?
Szia bupé, a gond az lehet, hogy az iOS 5.1-ben emlékeim szerint a Youtube még beépített applikáció volt, és azt már nem támogatja a Youtube (=Google) maga.
Ha Safarival egyszerűen a youtube.com-ra méssz (mintha számítógéppel néznéd a Youtube-ot), akkor sem megy? Talán nem kell feltétlenül appot telepíteni...
Ez az első generációs (tehát kb 5 éves) iPad abszolút csúcsmodellje, vagyis elég jó cucc... A hibajelenség utalhat az akkumulátor hibájára, de az is lehet, hogy csak tökig le van merülve, vagy esetleg nem az eredeti töltőt használod (az iPad töltéskor elég nagy áramot vesz fel, ezt a "normál" USB-s töltők nem "viszik el". Próbáld ki, hogy teljesen kikapcsolt állapotban teszed töltőre, lehetőleg a saját eredeti töltőjére, és hagyd úgy pár órát, majd utána próbáld meg töltőre tenni. Ha ezután is produkálja a hibát, akkor komoly gond van vele, amit csak egy szerviz fog tudni megoldani. Töltés közben se hagyd felügyeletlenül, figyelj rá, és ellenőrizd gyakran, hogy nem melegszik-e túl maga az iPad vagy a töltő, és ha ilyent tapasztalsz, akkor is komoly lehet a gond, szedd le azonnal a töltőről, és irány a szerviz.
Itt nem merült még fel a probléma, ezért leírom, hátha valakinek segít.
iPad 1-en nem megy a youtube, nem tud kapcsolódni. Valószínűleg január 1-től, nekem is csak később tűnt fel. Hivatalos állásfoglalás nincs, csak a Redditen néhány user értekezik róla. Nagyon úgy néz ki, hogy ez már így is fog maradni. :((
A iPad 1 megállt 5.1 iOS-nél, újabbat nem lehet rá tenni. (Megjegyzem iPad 2-re még a legfrissebb 8-as is felmegy).
Az új Youtube app csak iOS 6-tól telepíthető. A két szék között a pad alá estem. Az App Store-ban általában is a programok nagy része már csak a magasabb verziószámú iOS-esekre van megírva. Ez a fogyasztói társadalom gerjesztése érdekében érthető is. Évente-kétévente vegyél új készüléket.
2010 karácsonya óta használom az akkori fullos gépemet, eddig a legnagyobb megelégedésemre. Ma is ugyanazt tudja, mint újkorában, az akksi hibátlan. Illetve most nagyot csökkent az élvezeti értéke. :(
Ha valaki tud véletlenül egy noname, eldugott youtube-klónt, ami 5.1-en is fut, jelezze.
Szerintem a kínai, indiai programozók nem fognak ráugrani a problémára, másrészt az Apple nem fogja engedni, hogy iOS 8-nál öregebb rendszeren futó programokat feltöltsenek az Apple Store-ba.
Egyébként miért nem lehet verziószám alapján szűrni az alkalmazásokat a Store-ban? Ezzel is sulykolják a tudatalattimban, hogy vegyek újat?