A Smer-SD 29,5 százalékkal nyerné a választásokat, a második 12,4 százalékkal az SaS, a harmadik pedig 12,1 százalékkal az SDKÚ lenne. A Focus szerint biztosan bekerülne a parlamentbe a KDH is, 9,2 százalékkal, az SNS pedig 7,7 százalékot szerezne.
Elég jó eredményt produkált a Híd, 6,5 százalékot mértek Bugáréknak. Őket az MKP követi 5,2 százalékkal, míg utolsóként a HZDS is bekerülne kerek 5 százalékkal.
A felmérés eredményei szerint egy SDKÚ-SaS-KDH-Híd-MKP ellenzéki koalíciónak 78 mandátuma lenne, ezzel kormányt alakíthatnának.
Nekem, mint magannyugdijpenztari tagnak csak elonyos, hogyha a befizetett adombol, tobb jut majd idovel a szamlamra. Ugyanugy elonyos, hogyha ez az osszeg gazdasagelenkitesre hasznalodik fel, ebben az esetben infrastrukturara, mert az tobb munkahelyet is jelent, ezaltal elmeletileg nagyobb fizetesben tud majd ez megmutatkozni, illetve abban, hogy kissebb munkanelkuliseg mellett, kevesebbet kell szocialis kiadasokra kolteni. Az allamnak szinten elonyos, mert sajat belso piacrol tud bevonni forrasokat, ezzel mersekelni tudja a kulfoldi eladosodottsagat. Egyszeruen befektetes a jovobe.
Ja, es emellett burkoltan protekcionista lepes is.
A cigányok szülési hajlandósága csökkent, az első gyerek vállalása kitolódott.
Ez a folyamat már legalább ötven éve tart, a cigány termékenységi ráta jelenleg kb. 3.0 körül van (ami sokkal alacsonyabb a szaúd-arábiainál például). Mire ez 2.0 alá esik, addig legalább eltelik még egy generáció, és addigra már a gyerekek 40%-a cigány lesz.
Van egy másik folyamat, miszerint a magasan képzett, stabil jövedelmi viszonyokkal rendelkező családok között meglehetős sok helyen születik meg a harmadik vagy éppen negyedik gyerek. Akár társadalmi mintává is válhat az, hogy a társadalmi siker mérőszáma, hogy mennyi gyerek felnevelését tudja valaki felvállani.
Ebben én is szeretnék hinni, és van néhány erre utaló statisztikai jel, de alapvetően a statisztika továbbra is könyörtelen: ez a jelenség egyelőre elhanyagolható mértékű, és megintcsak legalább egy generáció kell az érzékelhetővé váláshoz (ha egyáltalán érzékelhetővé válik). Persze az se feltétlen rossz, ha 40% cigánysági arány mellett hirtelen a fehérek válnak szaporává, a cigányok meg csökkentik a gyerekszámukat (ami egyébként megkönnyíti az integrációjukat), csak én egyelőre ennek nem látom a statisztikai nyomát.
>>A magyar helyzetben biztosan döntő lesz a következő néhány év, ha most nem sikerül a demográfiában valami áttörést elérni, akkor a következő generációban már legalább 40% lesz a cigányok aránya.
Ebben már megtörtént az áttörés. A cigányok szülési hajlandósága csökkent, az első gyerek vállalása kitolódott. Van egy másik folyamat, miszerint a magasan képzett, stabil jövedelmi viszonyokkal rendelkező családok között meglehetős sok helyen születik meg a harmadik vagy éppen negyedik gyerek. Akár társadalmi mintává is válhat az, hogy a társadalmi siker mérőszáma, hogy mennyi gyerek felnevelését tudja valaki felvállani.
Hitler miatt nem lehet válaszokat keresni a kérdésre.
Lényegében nem csak a németeknél, hanem másutt is, mivel ha arról kezdesz beszélni, hogy a fehérek száma és számaránya csökken, akkor rögtön jön a hitleri párhuzam, hogy hát Hitler is ugyanezen gondolkodott, tehát olyan vagy, mint Hitler...
Ez addig biztosan nem fog változni, amíg a német öngyűlölet tart.
Az meg egy kérdés, hogy öngyűlölet nélkül lehet-e eredményeket elérni, bár az orosz demográfia azért ad okot némi óvatos optimizmusra.
Ha nem hallok ilyet én is személyesen egy német fiatal szájából, akkor most nagyon durván lesüvölteném a hajad a fejedről, pedig csak a tájékozatlanságomról tennék tanubizonyságot. Őrület, hogy ezek a szarfaszú szélliberálisok hogy tönkretették a németek nemzeti önbecsülését...:-(
Nem a "bankjaink" miatt lett mentve Magyarország, hanem egy esetleges dominóefektustól féltek. Azóta annyit változott a helyzet, hogy eurozónás országok is bajban vannak, tehát Magyarország, mint eurozónán kívüli ország, mellékvágányra került.
Én is csodálkoztam az első híreken, hogy az IMF nem akar bankadót. Hát én sem szeretem a bankokat. De aki figyelte az IMF magyarországi igazgatójának szavait, tudja, hogy az IMF tudomásul vette az idei bankadót, de kifogásolja, hogy jövőre is ugyanilyen legyen, mert attól tartanak, hogy ez még jobban tönkreteheti a magyar gazdaságot. Szerintem ebben viszont igazuk van, mert hosszútávon ilyen nagy bankadók nehezítik a hitelek folyósítását, ami megfojthat egy országot gazdaságilag.
Ha a magyar kormány 1%-ra levinné a hiányt az IMF egy kutya szót sem szólna, főleg, ha olyan módon csinálnák ahogy írod. A FIDESZ-nek azt ajánlanám, hogy az ilyen intézkedéseket hívják restrikciónak, ami ugyanaz, mint a megszorítás, de ezt sokan nem tudják.
Egyébként nagyon nem tetszik ahogy az MSZP kritizál, hiszen ők hozták ilyen helyzetbe az országot. Ellenben a FIDESZ-nek ez nem mentség, mert most ők kormányoznak, nekik kell okos döntéseket hozni. Egyenlőre MSZP/SZDSZ szinten irányítják a gazdaságot, tehát rosszul.
>>ami mar osszegyult, es jelenleg kincstarjegyekbe fektetve szerencsetlenkedik, azt lehetove tennek a penztaraknak befektetni szlovakiai ppp projektekben
Ha kivonják a magánnyugdíj pénzeket a szlovák állam kincstárjegyeken keresztüli közvetlen finanszírozásából, akkor ugye ide kellenek külső források a helyettesítésükre és semmi extra forrás nem teremtődik, hiszen mindegy, hogy az új forrást a PPP-hez közvetlenül, vagy az államadóssághoz csapva a büdzsé kiadásainak finanszírozásához, így a PPP konstrukciókhoz közvetve veszik igényber. Ami a magánnyugdíj pénztáraknál magasabb hozam a PPP-nél, az a szlovák állam számára magasabb költség azért, mert úgy látszik, hogy senki sem akarná finanszírozni a PPP konstrukcióikat, míg az államadósságot még igen.
Nézd meg a német korfát, ott is a hetvenes-nyolcvanas években szakadt be igazán a születésszám. Ha az a fehér német generáció kiöregszik, akkor az újabb, kisebb létszámú (és arányaiban sokkal több bevándorlót tartalmazó) generációk már nem nagyon tudják pótolni.
Bár aztán lehet, hogy csak felületesen ismerem a német helyzetet, és a bevándorlók jelentős része kelet-európai fehér (akik könnyen asszimilálhatók).
A magyar helyzetben biztosan döntő lesz a következő néhány év, ha most nem sikerül a demográfiában valami áttörést elérni, akkor a következő generációban már legalább 40% lesz a cigányok aránya. Ami a cigányok jelen iskolázottsági stb. viszonyait figyelembe véve már egy latin-amerikai ország képét vetíti elő, mélyszegénységben élő indiánokkal és tőlük undorodó fehér középosztállyal, a kettő között a kommunikációt meg az erőszakos tömegdemonstrációk, katonai puccsok, és hasonlók jelentik.
"A német öngyűlölet ha nem változik meg sürgősen pár éven belül, akkor szvsz demográfiai okokból Németország visszafordíthatatlanul a megszűnés küszöbére kerül. "
Szerintem itt két dolgot mosol össze, melyeknek egyébként nincs közük egymáshoz. Vagy szerinted Hitler miatt nem szaporák a mai német fiatalok?
Szerintem meg a nemetek nagyon jol megvannak a nemzeti buszkesegukkel. Es rohadtal szarnak ra szegyelni magukat. Az egyeduli kulonbseg az, hogy mar nem politizalnak erobol, mert a tortenelmi tapasztalat megtanitotta nekik, hogy ha ok nagyon erosek, akkor egesz Europa osszefog ellenuk. Ezert kulonosen elnezoek a franciakkal, es a lengyelekkel szemben. Es ezert baratkoznak olyannyira az oroszokkal. pl.
Sohasem felejtem el; amikor volt a Schindler listája bemutatója, akkor a hvg-ben olvastam egy cikket (tán épp Weyer Béla tollából), ahol büszkén írta, h a német iskolásokra olyan sokkhatást tett a film, h sorra mondták, h "szégyellem, h német vagyok...!"
Ezt a sorsot szánta nekünk is az SZDSZ, a németeknél tökéletes sikerrel jártak az elvbarátaik.
Egyébként ez komoly kijózanodás a számomra, kiderült, hogy a németek semmivel se jobb barátaink, mint akárki más.
Érdekes amit írsz, viszont itt van egy hiba a gondolatmnetedben. Természetes, hogy a németek nem barátaink, viszont az IMF sem geciskedik. Pénzemberek, őket csak a pénz érdekli. Ha elfogadható a garancia a haszonra, akkor belemennek, vagy ha jelenleg van felesleges pénzük akkor kölcsön akarnak adni, kisebb haszonnal is akár, mivel a kisebb haszon is nagyobb mint a semmilyen. Nem kell soha semmilyen békát lenyelniük, mivel ők nem látják a békát. Pénz, pénz,pénz. Orbán meg focimeccsre ment:D, azt nagyon jól tette. Foci VB csak 4szer van egy évben, míg Magyarország(vagy akár Szlovákia is) el lesz adósodva még 20 év múlva is, minden nap. Az IMKF meg jön, mint ahogy a proletárt is nyaggatják a kölcsönnel telón keresztül, és ha elküldöm a picsába akkor is. A bankárok már csak ilyenek.
Hat ezt nem hiszem el! Te tenyleg azt hiszed, hogy az egesz EU-t a felvideki magyarsag asszimilacioja foglalkoztatja, raadasul annyira, hogy az anyagi kerdeseket is hatterbe szoritja? Nem vagy 100%-as.
Amugy a magyar ut, mar amin gondolkodnak, az az, hogy a magannyugdijpenztarak tokejet allamositjak, tehat gyakorlatilag ellopjak.
Szlovakiaban jelenleg azon agyalnak, hogy azt a tobbmiliard eurot, ami mar osszegyult, es jelenleg kincstarjegyekbe fektetve szerencsetlenkedik, azt lehetove tennek a penztaraknak befektetni szlovakiai ppp projektekben, ahol magasabb hozamt ernenek el, ezzel tobb penzt juttatva a majdani nyugdijasoknak, mikozben a nagyberuhazasok finanszirozasa is konnyebb lenne.
Azert itt van egy nem kicsi kulonbseg, amin viszont nem csodalkoznek, ha nem venned eszre.
A német öngyűlölet ha nem változik meg sürgősen pár éven belül, akkor szvsz demográfiai okokból Németország visszafordíthatatlanul a megszűnés küszöbére kerül. Legalábbis ami utána lesz, az már nem Németország lesz a szó valódi értelmében.
Nem azt mondtam, hogy most nincsenek jóban, hanem hogy ez csak a pillanatnyi érdekek miatt van (cseh és lengyel részről - német részről majdhogynem teljesen független az érdekektől), míg a mi esetünkben ennél hosszabb távval számolhatna. Legalábbis a történelmi tapasztalatok alapján. De ha nem, hát nem.
Konrád György és barátai azért sokat tettek az ottani jó hírünkért, szerintem kábé úgy gondolkodhatnak rólunk, h ezek a mucsai antiszemita magyarok elzavarták az isteni Gyurcsányt, és beszavazták a náczikat.
Ahogy kábé egy Konrád-interjú kinéz itthon.
A német öngyűlöletet a helyi konrádgyörgyök meg bauertamások tökéletesre fejlesztették, szóval amíg ez nem változat, addig kompenzálni fognak a lengyelek meg a franciák irányába.
Merkel sem semmi, ugye még 2008-ban is látványosan Dávid Ibolyát nyomta, pl. Dávidnak videoüzit küldött még akkor is, amikor volt az Almássy-affér, szóval szerintem a német kormány is kábé úgy láthat minket, mint Konrád György.
Mar megint csalodast okozol. A csehek es a lengyelek nagyon is joban vannak a nemetekkel, eleg megnezni a gazdasagi kapcsolatokat. Ez a joban leves azt jelenti tobb a kozos erdekuk, mint nem. Egyebbkent ha borulna a bili, es a lnegyelek es a csehek tenyleg osszerugnak a port a nemetekkel, akkor a nemetek nagyon gyorsan talalnanak alkalmi szovetsegest a kornyeken Magyarorszag szemelyeben. Amugy a szlovakoknak is jok a kapcsolataik a nemetekkel. Jobbak, mint Magyarorszagei.
Udv.
U.I. Lasd Euro mento projekt. Egesz EU ugy lebaszta Szlovakiat, hogy nem akar beleszallni, hogy ihaj. Erre mi tortenik? A szlovak adossagkockazat meg sem erzi, es siman adtak ujabb 1 honapot az alairasra. A gorog kolcsont meg majd valahogy levjazzak.
Az EU jóindulata a magánnyugdíjpénztárak felhasználása mellett azt valószínűsíti, hogy politikai machinátorok igyekeznek továbbra is felszínen tartani a Bezzegszlovákia projektet és továbbra is használni a felvidéki magyarság asszimilációs nyomásására a csillogóbbnak mutatott távlatot. A magánynyugdíj pénztárak államosításának kedvező jelenidejű hatása, hacsak nem egyszerűen ellopják, 5-6 év múlva ellenkezőjébe fordul a jelentkező kiadásokkal. Ha Szlovákia az EU segédletével meglépi azt, amitől Magyarországot komoly fenyegetésekkel eltiltottak, akkor kb. addig van tere a "szlovák büszkeségnek", akkor jön a fal és koppanás.
Magyarország esetében a magánnyugdíjpénztárak kirablása azt eredményezné, hogy 70%-ra csökkenne a GDP arányos adósságunk, és 2%-kal javulna éves szinten a GDP arányos áht hiány 5-6 éves távlatban.
Ez a durva, a cseheknek elnézik Benest, a lengyeleknek a nyíltan németellenes politizálást, sőt ennek ellenére nagy barátságot mutatnak velük, minket meg szégyellnek jó társaságban (merthogy két világháborút elvesztettek velünk szövetségben), és kábé a jövő negyedéves profit miatt képesek minket zsarolni.
Így csak azt érik el, hogy senki se lesz a barátjuk, mert az egy illúzió, hogy a csehek meg a lengyelek majd szeretni fogják őket ezért.
20 éve így volt, ma már nem. A tőke eléggé nemzetközi ahhoz, hogy ne számítsanak ezek a dolgok. A németekkel kapcsolatban elég arra gondolni, velük szemben a porbafingó csehek még benesüket is áthozták az eu-ba. Nyilvánvaló, hogy a történelmi szálaknak vége, money talks.
Én azt gondoltam, hogy a németek kicsit hosszabb távon gondolkodnak velünk kapcsolatban a jövő évi profitnál. Ezt értettem barátság és történelmi okok alatt. De ha nem, hát nem.
Ezt azért csinálja, mert az SNS megetette a közvéleménnyel, hogy az KMKF-en a magyar parlament kiadja az instrukciókat az MKP-nak, hogy aláássa Szlovákia függetlenségéát. Itt egy 007 es jelenetet kell elképzelni, ahol Csáky a Jamesbond. Közben persze a hírekben a magyar parlament alulról kamerázott monumentáris épületével riogatnak. Erre a tévképzetre aktiválta magát Bugár , aki függetlenedni akar:) Nyalásból csinálja a tótoknak, hogy ő más, vagy pedig csak kihasználja, hogy meg lehet oldani egy problémát, ami soha nem is létezett, fene tudja. Pojáca-politika.
Nem csak a németek, a teljes (amúgy egymással folyamatosan háborúzó) nyugat is tudta, a velük ellentétben nem belső, hanem külső erőkkel együtt harcoló keleti végek még a végén képesek összefogni. Számukra nem sok jót jelentett volna a keleti béke. Nem lehet nem észrevenni Trianon valódi mozgatórugóját, soknemzetiségű országok létrehozásával egy örökös konfliktus megágyazását (divide et impera).
És zseniálisak, mert az EU is úgy működik, hogy a piacbővítésüket úgy teszi lehetővé, hogy közben nem oldja a nemzeti feszültségeket, holott erre nyilván volna lehetősége.
Most csalodtam benned eloszor. :) Mibol gondoltad, hogy a nemetek Magyarorszag baratai? Tudod?! Az orszagnak nem baratai, hanem erdekei vannak.
Szlovakiaban komolyan foglalkoznak a gondolattal, hogy miutan Fico kiherelte a magannyugdij alapokat, a bennuk akkumulalodott penzt felhasznaljak a nagyberuhazasok finanszirozasara. Vagy hitel, vagy PPP formaban. Ebben latok eppenseggel fantaziat, sot a nyugdijalapok is. Erdekes modon amikor abszolut nem EU konform modon Fico ellehetetlenitette ezen alapok befektetesi politikajat, akkor az EU kuldott egy ejnye-bejnyet, de nem csapott akkora huhot, mint most Magyarorszagon Simor fizetese korul. Pedig nem eppen egy sulycsoport.
A keletre történő élettérkiterjesztéssel párhuzamosan a Duna-mentén is nyomultak előre, sőt itt már az avarok idejében elkezdték az élettér kibővítését, míg északon csak a szudétanémetek keletre nyomulásával, a XI-XII. szd-ban indult el a folyamat. Utóbbi nyomulás az Odera-Kisuca völgyein a Kárpát-medencébe is behatolt, belőlük lettek az igazi "protoszlovákok", gardírozták is őket kellően a katolikus egyház bécsi lerakatából rendesen.
A dél-keletre tartó kiterjeszkedésben éppen az erős magyar állam gátolta őket, ezért is állt érdekükben annak az erejét csökkenteni, felszabdalni és az alkotóelemeket egymás ellen fordítani.Ennek ellenére a németek az Al-Dunáig jutottak a kolonalista terjeszkedésükben.
Ausztria németsége a sikeres délkeleti terjeszkedésük eredménye, az anschluss iránti vágy pedig a lényeget mutatja.