Keresés

Részletes keresés

Főlökött Creative Commons License 2013.12.24 0 0 200

Gratula hozzá.

 

Én egy Pio toronnyal jártam úgy, hogy a volt tulaj, az összes szalagkábelt elvágta benne. 7-8 szalagkábelt forrasztgathattam. Még szerencse volt, hogy egy helyen vágta el, így a vágásnyom összeillesztéssel kiválogathatóvá vált, melyik - melyikkel csatlakozott. Ráment egy hetem.

Azóta is végzi a dolgát a nappaliban :)

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!

Előzmény: Laikus Testvér (199)
Laikus Testvér Creative Commons License 2013.12.24 0 0 199

Nos, a deckes topikban leírtam, hogy hogyan baszott át egy nepper egy deckkel :-(( Régóta vágytam ilyen deckre, ráadásul amikor a most vettet rávettem, hogy szóljon, akkor nagyon-nagyon kellemes hangja volt.

 

Két napig dühöngtem, mérgemben videókat töltöttem fel a youtubera, hogy mi nem működik rajta.

 

Aztán ma úgy döntöttem, hogy Joachim Rolandka bekaphatja, nem fogok sírni a köcsög nepper miatt, hanem szépen nekiállok és megjavítom amit tudok.

 

A legnagyobb gond vele az volt, hogy felvételkor csak az egyik csatorna szólt, ha erőből benyomtam a szintszabályozó potit, akkor szólt mindkét csatorna. Tehát ha A-B (C-D) tesztet akarok csinálni a jó kis AIWA AD-F990, AD-S950, AD-F850 és AD-WX929 deckeimmel (AIWA-val jól el vagyok látva), akkor a potot is meg kell javítani.

 

Szét is kaptam, ezt láttam:

 

 

A piros nyíl jelöli a poti helyét, hát nem egyszerű helyen van, sőt még a kép jobb oldalán lévő kazettanyitó mechanizmust is le kell szedni.

 

Vagyis ezt:

 

 

 

Na, szétszedtem, persze a függőleges panel (amin a poti mellett a teljes kijelző és az összes gomb is van) kiszedéséhez az egész alaplapot ki kellett szedni.

 

 

Csak sikerült hozzáférni potihoz.

 

 

 

Szétszedve látszott, hogy a szénréteg csak itt-ott van megkopva, tehát vagy nem használták a magnót, vagy gyárilag sem érintkezett a poti (és ezért nem használták a magnót).

 

 

Az érintkezőkön is látszik, hogy alig használt.

 

 

 

Innen meg az látszik, hogy a középső csúszka beljebb van hajolva, ezt nem okozhatja semmilyen utólagos erőhatás (mert akkor nem csak a középső csúszka lenne beljebb hajolva).

 

(Bocsi, de makró üzemmódban nem akart gép oda fókuszálni, ahová én szerettem volna)

 

Szépen megigazgattam a csúszkákat (és a "seprőt" kicsit összébb is húztam).

 

 

 

Összerakva a potit:

 

 

Ezután szépen összeraktam a magnót és a felvételi szintszabályozó remekül működik.

 

A kazettaajtó nyitó mechanizmus összerakásával azért megkínlódtam, de ha már szét volt szedve, akkor a gumiszíjat átpozícionáltam (ez csak oda-vissza megy, 180 fokkal elforgattam a gumit, hogy másik része hajtsa a nagy kereket). Valamivel acélosabb lett a kazetta ajtó nyitása csukása, tehát szíj gondja van.

 

Amit sehogy se láttam, az a gyorstekerés hibájának az oka. Van egy külön gyorscsévélő motor, de az annyira bent van a mechanika közepén, hogy nem láttam a gond okát. Majd egyszer sort kerítek annak a javítására is :-))

 

Mostmár jöhet a nagy AIWA teszt :-)

 

(Rolandka pedig költse gyógyszerre az összecsalt pénzét!)

microdimension Creative Commons License 2013.12.23 0 0 198

Megjött az új, gyári szíj.

 

Első benyomás: rendes fordulat, no nyávogás :)

 

El sem hiszem, egyenlőre nyomom a lemezeket folyamatosan, de lassan neki kell állnom az ajándékok csomagolásának is, illetve főzni is kell valamit, ha már az egész család nálam lötyög holnap :D

 

Köszönöm a segítséget privátban és itt is!

 

Kellemes Ünnepeket!

Előzmény: microdimension (195)
moodyblues Creative Commons License 2013.12.20 0 0 197

Sziasztok , lehetőséget keresnék arra nézve ,hogy a panellakásomban egy hálózati szűrőt, tápstabilizátort kipróbáljak . Letét ellenében hoznám el max.pár órára.

moodyblues Creative Commons License 2013.12.20 0 0 196

Szia, nagyon köszönöm a felajánlást :-))  Igazán kedves vagy.

Előzmény: AudiJo (166)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 195

Presser Csak dalok-ján hallható a nyávogás a zongorán. Brrrrr. A szíj után akkor jöjjön a tárcsa? De ahhoz is le kell venni a motort :) Hurrá...

Előzmény: gabocza1 (194)
gabocza1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 194

Akkor nem biztos, hogy bizergálni kell a motort...

Előzmény: microdimension (193)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 193

zaj nem vanek, tökre halk

Előzmény: btamas70 (191)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 192

Értöm én, akkó valszeg a szíj cseréje után (ami most a gyárihoz képest szélesebb 1 mm-el és a kerülete is nagyobb kb. 5-6 mm-el) ez a következő állomás, bár ebben tényleg írok egy privit ha nem haraguszol. Majd. Ha a szíjcsere nem változtat semmin. Mármint a lassabb lejátszási sebességen ill. a minimális nyávogáson itt-ott... francba.

Előzmény: gabocza1 (185)
btamas70 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 191

Indítás után (felfutás közben) nincs szokatlanul magas, surrogó motorzaj?

Előzmény: microdimension (175)
gabocza1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 190

A Linn, azért a többi gépét, legalább ebből a szempontból rendesen megcsinálta...

Előzmény: spacc (187)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 189

Számításaim szerint az esetleges eladásánál pénzemnél maradnék :) de nem bánnám, ha valaki helyettem "szenvedne" és gatyába rázná :D

 

Kezd tecceni ez a limezezés egyébiránt, szóval ha ez műxik majd és a másik két hobbimból kinyerek vmi kis geldet, akkor vmi olyat nézek, ami ezen túlmutat :D

Előzmény: spacc (188)
spacc Creative Commons License 2013.12.19 0 0 188

....csak remélni merem, hogy nem adtál érte túl sok pénzt.....

Előzmény: microdimension (186)
spacc Creative Commons License 2013.12.19 0 0 187

"Nem is értem, hogy a Linn ezt hogy engedhette meg magának!"

 

Kis naív!  Há má elfelejtetted, hogy  a LINN nevét is csupa nagy bötükkel kell mondani?  Még gondolni is csak nagybetükkel szabad rá, és csak bazzeg a LINN c. titulusokkal szabad róla szólni?   :))))

Előzmény: gabocza1 (185)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 186

Jah, egyébként a kis tárcsa nálam is szemmel láthatólag furán fut... a széleit nem dolgozták el szépen. A gumiszíjhoz érő részén tartva az ujjamat nem érzek ütést, de ettől függetlenül fémből lenne az igazi, de úgy rá van sajtolva a moci tengelyére, hogy ihaj :(

Előzmény: gabocza1 (183)
gabocza1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 185

Egyetlen, amit érdemes megnézni, az az említett szíjtárcsa, mert annak a kivitele gyalázatos! Nem is értem, hogy a Linn ezt hogy engedhette meg magának! Máshoz nincs értelme hozzányúlni, mert bármelyik hibát kijavítva, generálsz egy másikat! Használd, és ha lehetőséged lesz rá, adj túl rajta...

Előzmény: microdimension (184)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 184

Köszi :)

 

Nos igen, ránézésre, most hogy "alánéztem" tényleg siralmas, de ennél többet nem óhajtottam gyalura áldozni. Még cseresznye, hogy Akito karból az újabb van rajta, meg egy viszonylag klafa hangszedő... csak be kell majd állítani az egészet.

 

Küldenek gyári szíjat hozzá, az fog a legtöbbet érni rajta a kar után :D

 

Priviben esetleg tudnál vmi segedelmet adni még a tárcsa ügyében? A gáz az, hogy Szeged mindentől baromi távol van...fene enné meg, ha fővárosi csóka lennék, nem lenne gond, átadnám egy mesternek, de ezt még a doboza nélkül postázni sem merem :( legszívesebben rábíznám egy szakira persze.

Előzmény: gabocza1 (183)
gabocza1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 183

Basic-et egyszer javítottam, azzal kellett kezdeni, hogy a gyárilag 0,7mm-t(!) ütő motorszíjtárcsát kicseréltem, újat kellet gyártani hozzá...:( Az a gép, a gumiharang lábaival egy tragédia... (bocs!)

A motor, ha jól emlékszem nem ragasztva volt, de szerintem szedd le nyugodtan. A szinkronmotort szét lehet szedni óvatosan...

Előzmény: microdimension (181)
microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 182

Asszem meg is válaszolom magamnak :)

 

A mellékelt képen látható, hogy ezt a bontott motort a panellel együtt így árulták, vagyis valóban nem csavarozva volt, hanem kétoldalas ragasztóval volt felragasztva. Ekkora barmokat, már elnézést. A visszarakásnál egyszerűbb lesz puha anyagú alátéttel kísérletezni majd és mivel a tengely dőlésszöge befolyásolja a sebességet, sok vacakolás után talán a sebesség is belőhető.

 

microdimension Creative Commons License 2013.12.19 0 0 181

Hogy a ..csába kell ezt a motort levenni, mert a Linn manuálja azt írja, hogy a motor csapágy tisztítása és olajozása segít a lassú és/vagy nem jó sebesség esetén.... Ezen valahogy mintha kétoldalas ragasztó tartaná a motort a sasszin alulról, mert sehol nem látok csavart..... meg sem mozdul.

 

 

És persze ez még csak egy dolog, ha le tudom valahogy venni, de a csapágyat hogyan tisztítom meg?

 

Kész agyrém.... van a Basik-nek olyan évjárata is, ahol csavarozva van a sasszihoz. De ezt hogy tudták így kitalálni.....

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.18 0 0 180

Én HIFI készüléket már csak úgy veszek, hogy legyen 1 hét gari, kivéve, ha ultraolcsó. Sokat mérgelődtem már ilyeneken....

Előzmény: microdimension (179)
microdimension Creative Commons License 2013.12.18 0 0 179
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.18 0 0 178

Bármely, általad felsorolt alkatrész okozhatja.

 

Hogy is mondta Jenőbá: irány a szakszerviz !

Előzmény: microdimension (175)
oys... Creative Commons License 2013.12.18 0 0 177

Na, hogy az itteniek is tudják, amit a másik fórumon már említettem:

 

"ugyanilyen az enyém is, ráadásul a hibajelenség is ugyanaz, amit itt a hirdető is leírt:

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/cd_lejatszo/onkyo_dx_7111_hibas_cd_lejatszo_1832198762.html

(Habár az enyém az utóbbi időben több, mint egy évet használatlanul töltött egy olyan helyiségben, ahol ventilátor is keverte a levegőt, nem meglepő, hogy volt az a pormennyiség, ami találkozhatott vele.)"

 

Azonos típus.

Azonos hiba.

= típushiba?

(Vagy csak lúzer-júzer, aki hagyta koszosodni? - Ez utóbbi lenne a jobb hír, mert ezen még lehet segíteni.:)

Előzmény: oys... (170)
oys... Creative Commons License 2013.12.18 0 0 176

Igen-igen, én is örülnék, ha a bénázásomra a megoldást itt tennéd közzé, mindenki okulására.

Megkérhetlek rá, hogy mondj megoldást a cd fejtisztításra?

Előzmény: Ebesi Gyuri (174)
microdimension Creative Commons License 2013.12.18 0 0 175

Jó úton járok-e, ha egy nyávogó lemezjátszó esetében először a szíj cseréjét végzem el?  

Jó kifejezés: "nyávogó" 

Próbáltam izopropil-alkohollal a szíjat és az azzal érintkező részeket letisztítani, de maradt a hallható, minimális nyávogás bizonyos felvételeknél.

 Táp Orbit II, gondolom ez a része kizárva. A meghajtó motor jöhet még szóba, illetve a tányér csapágyazása? Bár ez utóbbi nem kotyog, sem a meghajtó motor tengelye.

 

Linn Basik. Egyébként kicsit lassabb is a sebessége, több azonos zenei anyaggal összehasonlítottam cd-vel és merevlemezen tárolt anyaggal.

 

Motort lehet kapni hozzá, nem aggódom emiatt.

 

Mi okozhat enyhe nyávogást és lassabb lejátszást?

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.12.18 0 0 174

Teszünk fel egy kivonatot, minden bénázással nem terheljük a topikot.

 

Gy

Előzmény: eref (173)
eref Creative Commons License 2013.12.18 0 0 173

Írd le ide, ezzel esetleg másnak is segíthetsz.

Előzmény: Ebesi Gyuri (172)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.12.18 0 0 172

Keress meg privátban, leírom, hogyan lehet megtisztítani!

 

Gy

Előzmény: oys... (171)
oys... Creative Commons License 2013.12.18 0 0 171

Mondjuk pld. tisztító cd-nek nevezett cuccal juthatnék-e ilyenkor valamire?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!