Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14619

Helyesebben 3,6 m2. 2m x 0,6 m egy szint. Középen két részre osztható.

Előzmény: hamvasat (14618)
hamvasat Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14618

Oyabun!

 

Szia.

 

Köszi. A 3 szint kb. 3 m2 összesen. Ezt úgy 50 madárnak szánom. 

 

Üdv: hamvasat

Előzmény: Oyabun (14615)
hamvasat Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14617

Kedves Topictársak!

 

Említettem, hogy gondban vagyok a táp beszerzéssel a környékünkön. Jártam ma Dunavecsén a Budai Fürjészetnél keltetni való tojásért és ott mondta Attila, hogy van Vitafort bolt Dunavecsén. Siettem, mert 11-kor zárt, 5 perccel zárás után még kiszolgáltak, úgyhogy kapkodtam sajnos. Gyógyszermentes intenzív indítót kértem, a hölgy mondta is, hogy gyógyszermentes. Mosz nézem itthon, hogy a papírján az van, hogy "Kokcidiosztatikum: Maxiban gyógypremix TKV:566/93".

 

Tudom, hogy googli a barátom, de most nem lettem okosabb tőle. Ez a szalmonella elleni adalék és nem adhatom fürjcsibéknek vagy valami más?

 

Az intenzív nevelőben meg "Clinacox 0,5% gyógypremix E771" van.

 

Vitafort aranytojó táp helyett meg Vitafort Árutojó takarmánykeveréket kaptam. Ez is jó?

 

Megköszönném, ha segítenétek, hogy ezek jók-e vagy adjam oda nagybátyám tyúkjainak...

 

Tudom, hogy balfék voltam, de nem gondoltam, hogy amit mondanak az nem úgy van. Mondta is a hölgy, hogy ezeket viszik fürjeknek...

 

Köszönöm, üdv: hamvasat

Omosimama Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14616

Kérdés, hogy foglalkoztál-e kicsiben velük? Van-e tapasztalatod, helyed (EU szabvány), takarmányod, piacod?

Ha még nem fürjeztél, kezdd el kicsiben, szerezz tapasztalatot, nézz utána a jogszabályoknak, utána gondolkozz el a nagybani tartáson.

Előzmény: Ferenc Nászta (14613)
Oyabun Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14615

Attila, ezt a ketrecet te csinálod a fürjeknek? SZém munkának tűnik.

A méretet csak saccolni tudom. Mekkora alapterületet számolsz madaranként?

Vagy fordítva - egy szinten hány fürjet tervezel tartani?

 

Előzmény: hamvasat (14584)
Oyabun Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14614

Nem vagyok expert, de utánanéztem a dolognak.

Két tanulmányt találtam a témában:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25589080

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25912834

Előzmény: Fürj barát (14609)
Ferenc Nászta Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14613

Hello!

Szerintetek megéri fürjekkel ,fürjtojàssal foglalkozni?

Megéri szerintetek nagyban foglalkozni vele?

Vàlaszokat előre is köszönöm!

Bakter1234 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14612

Szia!

 

Tudom, hogy ez nem egy konkrétum, de hátha segít:

 

Néhány hónapja voltam egy helyen ahol a ketrecek számából ítélve sok ezer fürj lehetett. (Tojás gyár)

Egy viszonylag nagy méretű pincében voltak a ketrecek, természetes fény az nem volt.

A plafonon volt néhány (max 6db) halványan pislákoló energiatakarékos égő. De nem az a nagy fényerejű, hanem olyan gagyi.

Az ajtóban állva szinte olyan sötétnek tűnt az egész helység, hogy a fürjeket szinte nem is lehetett látni a ketrecekben.

 

Nagyon sajnáltam szegény állatkákat.

 

 

 

 

 

Előzmény: Fürj barát (14610)
Omosimama Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14611

Szerintem erre a kérdésre itt nem kapsz választ. Itt zömmel kedvtelésből tartunk fürjet, esetleg annyi haszonért, ami a tartásukat fedezi. Tehát tapasztalati alapon, sacc per kb.

Nagyüzemi fürjgyárat keress meg ezzel a kérdéssel, lehet, hogy ők tudják a választ.

Előzmény: Fürj barát (14610)
Fürj barát Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14610

Az ősszes fényerősségre vagyok kíváncsi(Természetes+mesterséges megvilágítás.)

Előzmény: Omosimama (14606)
Fürj barát Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14609

Mi a furcsa abban, hogy hány Lux megvilágítás kell a fürjeknek? Ez azt jelenti, hogy hány lumen fényerősség esik egy négyzetméterre.

Előzmény: Omosimama (14606)
Omosimama Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14608

Szia! 

Gratulálok a tojásokhoz!

Nekem nincs ilyen szerencsém a kakasokkal. Néhány tojó feje már kopasz, egy kakasnak meg tegnap valamelyik kiverte a szemét, úgyhogy le kellett vágni. Amúgy is ez lett volna a sorsa, de már baromi fáradt voltam. Na mindegy, nem olyan sok erő és idő kell egy fürjhöz, mint egy kakashoz, úgyhogy nem hagytam még egy éjszakát szenvedni.

A tojást is csak ma reggel szedtem össze - természetesen a házuk legtávolabbi sarkába csinálták a fészket, jószerével le kell hasalnom, hogy kikotorjam. Három tojáska volt, úgyhogy a "nagyüzem" még nem indult be.

Én is úgy jártam, mint a nagybátyád. A lányomék elmentek 4 napra táboroztatni, így nálam van a két tengerimalac meg a négy öklömnyi csiga, plusz naponta megyek a kutyákat és macskákat etetni. Szóval nyaralok.

Előzmény: hamvasat (14607)
hamvasat Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14607

Omosimama!

 

Tegnap jöttünk meg nyaralásból. Nagybátyám gondozta pár napig a fürjeket. Rájuk néztem mihelyt megjöttünk és találtam is egy tojást :-) Látványosat nőttek 5 nap alatt is a madárkák.

 

A múltkori csetepaté egyébként elült 1 nap alatt, most szent a béke. Az egy szem kiskakas is elkezdett cicerélni, de egyelőre csak úriember módjára, nem tépi a tojók tollát :-)

Előzmény: Omosimama (14603)
Omosimama Creative Commons License 2017.07.24 0 0 14606

Tényleg furcsát kérdeztél. Épületben vagy szabadon vannak? Ha épületben, van-e ablak? Mennyi idősek? És így tovább sorolhatnám a kérdéseket a tartási körülményekre. Ha nincs pontos kérdés, nem lehet jó választ adni.

Előzmény: Fürj barát (14604)
japipapi Creative Commons License 2017.07.24 0 0 14605

Kérdésed nem lehet értelmezni. 

 

Előzmény: Fürj barát (14604)
Fürj barát Creative Commons License 2017.07.23 0 0 14604

Ha valaki tudja hány Lux megvilágítás kell a fürj élnek kérem írja meg. Előre is köszönöm.

 

 

Omosimama Creative Commons License 2017.07.19 0 0 14603

Jó hír (nekem), ma meglett az első három tojás. Május 17-18-án kezdtek el kelni, úgyhogy igaz, hogy szabadtartásban később kezdik (sacc 9 hét). Kevésbé jó, hogy tegnap volt egy kényszervágásom, az egyik kakasnak eltört a lába és egy másik szó szerint ki akarta nyuvasztani. Úgyhogy inkább levágtam. úgyis el kell kezdenem a kakasok vágását. Egész jól sikerült, májjal zúzával, herékkel együtt 18dkg volt. Most bent várja a fagyón a többit. A tyúkok kakasait is el kell kezdenem vágni, mert már szép nagyok és marha sokat esznek. Csak sajnos egyedül vagyok rá, úgyhogy lassan haladok. No sebaj, kitelik az időmből. (A jövő héten nem lesznek unokák.)

nagyharang67 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 14602

40 kg/zsák

Lehetőleg 1 q fölött.

Előzmény: Venzo Lupe (14601)
Venzo Lupe Creative Commons License 2017.07.18 0 0 14601

Igen arról lenne szó a tojo tápról.

Milyen kiszerelésben van?

 

Előzmény: nagyharang67 (14598)
nagyharang67 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 14600

Már válaszoltam is.

Előzmény: hamvasat (14599)
hamvasat Creative Commons License 2017.07.18 0 0 14599

Nagyharang67!

 

Küldtem emailt. Üdv: hamvasat

Előzmény: nagyharang67 (14598)
nagyharang67 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 14598

Nemtudom, hogy melyik tápról lenne szó. Gondolom, hogy a tojóról. A tojó tápnak az ára: 12.000 Ft/q

Előzmény: Venzo Lupe (14595)
japipapi Creative Commons License 2017.07.17 0 0 14597

Szia!

Ezt a módszert, libánál, kacsánál alkalmazom, sarkán kivágott zsákkal. Szabad kezem, lábam, tökre (bár nekem nem kell kóser rituálé 😀)kivérzik, megmarad hagymás vérnek.

Fürjeknél sincs patak vér, hisz tudod, kevés benne az élet. Jó, hogy Neked van aki elszöszmötöhet. Sültnél én is inkább kopasztom, de mióta megműtöttek nincs, várhatóan nem is lesz fogam, nincs sütés, örülök, ha valahogy elcsócsálom a főtt húst. A májat, zúzát azért felhasználom, bár olyan pici, hogy néha inkább macseké. 

Gondolt el, a nyuszkót is darálva tudom enni. Na meg hát, kiműtötték az íz érzetet is, úgy hogy, csak illatra hagyatkozok. No, de et már tényleg túl off, elnézést kérek.

Minden jót kívánok.

Előzmény: fürjfürkész (14596)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.07.17 0 0 14596

Üdvözöllek Papi.

A fejrántásos módszert ismerem, Nagyanyánéknál a galambokat annó így rendeztük le. Őket utána nem nyúzták hanem kopózták, mert az a jó kis bőrke megért egy kis plusz munkát.

A fürjek esetében azért-is szeretem az én módszeremet, mert a pucolásukat zömében anyósom végzi, és ha tépném akkor kapna egy vödör véres katyvaszt, amit nem szivesen kopózna. Ő ugyanis ragaszkodik a melegvizes kopjasztáshoz, sőtt képzeld hogy képes összeszedni és megtisztítani a májakat és zúzákat, amit utánna pörköltnek megfőz és tésztával feltálal az antiházőrző-antikotorék tacskónknak !!!

Ha nekem kell csinálnom akkor - mint ahogyan írtad letépem róla a kabátot és kész . De a vágásukat az én módszeremmel csinálom.

A vágások terén amúgy tűrhetően elboldogulok, egyedül vágtam már csüngőhasutól a kecskéig, a nyulakat és csirkéket már nem is mondom.

Azért ha van időd meg kedved próbáld ki, meglepően gyors és tiszta munka.

 

Szia.

 

 

Előzmény: japipapi (14591)
Venzo Lupe Creative Commons License 2017.07.17 0 0 14595

Érdekelne a fürj táp. Debrecenen belül hol lehet megvásárolni és mennyi az ára?

venzo.lupe@gmail.com

Előre is köszönöm

Előzmény: nagyharang67 (14594)
nagyharang67 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 14594

Debrecenben lakom. Van egy takarmánykeverőm és magamnak kavarom a takarmányt. Indító, nevelő és tojó táppal egyaránt tudok szolgálni. Ezek a tápok annyira jók, hogy minden tápot megvernek és ezt nem nagyképűségből mondom.

Előzmény: hamvasat (14590)
Omosimama Creative Commons License 2017.07.16 0 1 14593

Juhé!!! Most jött be Jumurdzsák egy növendék patkánnyal. Megdicsértem, de azért kitessékeltem.

Omosimama Creative Commons License 2017.07.16 0 0 14592

Biztos jó a te megoldásod is, de lévén hogy nem sok fürjet tartok, így egyszerre nem is vágok sokat (terveim szerint). Akkor meg már inkább Fürkész megoldását választom, nem vagyok benne biztos (sőt!), hogy a "galambos" megoldás menne, és ráérek "vacakolni" a kopasztással is (majd meglátom mennyire sikeresen). 

Előzmény: japipapi (14591)
japipapi Creative Commons License 2017.07.16 0 0 14591

Szia!

Jó megoldás, bár nekem kicsit lassúnak tűnik. Nem pakolgatom.

Bal kézzel elkapom a delikvenst, azonnal határozott mozdulattal lekapom a fejét jobb kézzel, ugyan úgy, mint a galambot szokták-, megy a vödörbe. Ha befejeztem az irtást, kezdem a pucolást. Metsző ollóval levágom a lábakat, szárnyakat, várják a macskák. Egy csípő mozdulattal lerántom a bőrt tollastól. Azt a tyúkok hasznosítják.  Egyik oldalát megnyitom, ollóval, kizsigerelem, verekedés a macskák, tyúkok között a falatért.  Kész. Ez annyi idő, hogy ezen írás alatt megtettem, lerendeztem volna 4 - 5 db-ot könnyedén. Az a kis bőr nem ér annyit, hogy érdemes lenne tollazgatni. Ezt a gyakorlaton egy orosz topikon lestem el, Ők nagyon értik a fürjezést.

 

Előzmény: fürjfürkész (14587)
hamvasat Creative Commons License 2017.07.16 0 0 14590

Nagyharang67!

 

Merre laksz? Szoktam járni körbe a Balaton körül, Bp-re, meg M3-ason egészen majd a román határig.

 

Melyik fajta tápban tudtál volna segíteni?

 

Ebben amit javasoltál, vagy az Agrofeedesben?

 

 

Köszi, üdv: hamvasat

Előzmény: nagyharang67 (14588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!