Keresés

Részletes keresés

BaLee Creative Commons License 2019.04.03 0 0 276

Első fegyver megszerzésénél sportlövészet céljából fegyver típusra ad a rendőrség megszerzési engedélyt vagy konkrét, egyedi azonosító számmal ellátott példányra? Lassan aktuális lesz és elsőre inkább egy használtat néznék, de az átfutási idő 1-2 hónap. Ezt megvárja egy eladó. Vagy ez ilyenkor hogyan zajlik?

jó ha van Creative Commons License 2019.04.03 0 0 275

Ahogy Idegen696 írta korábban: nézz körül az mdlsz.com honlapon. Egy csomó kategóriát talász, válogathatsz kedvedre. És egy normális klub segít neked megoldani a fegyvervásárlás dolgát is. Gyakorlatilag 7-8, de kis szerencsével 6-7 hónap alatt megfelelhetsz a sportfegyver megszerzéséhez szükséges feltételeknek. Addig meg vehet fegyvert neked a klub, amit majd megveszel tőle, ha lesz rá engedélyed, és akkor lőhetsz addig is a "saját" fegyvereddel. Nem ördögtől való dolok ezek.

Előzmény: Lionel_North (272)
csuka12 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 274

Igaz.

Köszi.

Gondoltam hogy így menne kb.

Na de majd lesz valahogy.

Egyenlőre építkezek.

Nincs időm új hobbiról ábrándozni.

:(

 

Előzmény: gencsydani (270)
Ladislas_Dredd Creative Commons License 2019.04.03 0 0 273
Mert te így a tartásival mennyiért veszel pl., egy 9MM Luger lőszert?
Előzmény: gencsydani (270)
Lionel_North Creative Commons License 2019.04.03 0 1 272
Jó ha van:
Bolt és bolt között természetesen nem érvényes a szemtől szembeni adásvétel, csak magánszemélyként megkerülhetetlen.

Idegen696:

Sajnos nálad a pont.
Az itteni boltok fix áron csinálják a transzfert tekintet nélkül a vas árára (belföldit legalábbis)
A Remington esetében ez alulról közelíti a használt árát.

Az S&W az egy eléggé kényszer megoldás. Nem vagyok én oda ezért a "nézzünk ki úgy mint az AR-15" játékért. Viszont a házi verseny így néz ki a klubban:
5x 6 skuló/tár
Kifordult céltábla alatt cső 45°ban a föld felé.
Első két tár: 30mp fordul feléd a cél, tárcserével együtt, 25m 12 lövés
3-4 tár 2mp feléd fordul a cél, 4mp szünet aztán ismét 2mp feléd. 1 lövés per ciklus. 15m
5. tár: 3mp feléd fordul a cél, két lövés, 10m
Na hát erre a játékra kellett valami a Remy-nél alkalmasabb. Azt azért (nekem) rémálom, kézben tartva, időre tárat cserélni.
Szóval nem fájna nagyon a hiánya ilyen jellegű versenyek nélkül.

A Rossi már kicsit más ügy.
Kezdjük azzal h az is egy kényszer vezérelt vétel. A szigeten elég "fura" a szabályozás. A beltéri lőtereken szinte mindegyikén kizárólag pisztoly lőszer használható, azt viszont gyakorlatilag betiltották 97ben... (jó tudom revolver hosszú csővel kivétel, de az egy vicc)
Csak hát mivel a "bolt action" szinte nincs és ami van az is arany árban, maradt a cowboy stílus.
Igazából az az egyetlen ami miatt sajnálom a Rossit h az egy nehezen járó, durva vasdarab volt mikor hozzám került, többet reszeltem és simogattam mint az asszonyt mire fegyver lett belőle.
De ahogy elnézem újonnan van annyiért otthon, mint amennyibe itt használtan plusz az itteni ügyintézés díja...

Eléggé rövidre zárja az (Úgy tűnik elkapkodott) kérdésem. :(
Ezért jó beszélgetni kicsit...

Már csak az a kérdés maradt, h mi legyen a helyettesük?
De ez asszem évekre elegendő téma. 3:)

















Garmin111 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 271

Így van!

Előzmény: gencsydani (270)
gencsydani Creative Commons License 2019.04.02 0 2 270

Kis országunkban kb. az egyetlen valódi előnye a "barnakönyv" meglétének hogy "normális" áron is tudsz lőszert beszerezni a fegyveredhez, nem kell a lőtéren, adott esetben az évszámmal is megszorzott összeget kifizessél egy-egy lövésért...

Előzmény: csuka12 (266)
csuka12 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 269

Üdv!

 

Köszönöm .

 

Erre tippeltem én is,hogy a vadászvizsgával egyszűbb az ilyesmi.

Csak nem látom értelmét a vadakat és az arra vonatkozó szabájok megtanulását.

De majd lesz valahogy,egyszer. Vagy  sehogy.

El felejtem az egészet.

Ejtem ezt a hobbit.

Előzmény: idegen696 (267)
jó ha van Creative Commons License 2019.04.02 0 0 268

Egy bibi van vele: automata és félautomata (öntöltő), meg 45 cm alatti csőhosszú fegyvert nem írathatod be vadászfegyverként. Egyébként valóban sokkal egyszerűbb!

Előzmény: idegen696 (267)
idegen696 Creative Commons License 2019.04.02 0 2 267

se vadászként, se sportlövészként nem kötelező otthon lőszert tartani.

 

(szerintem a vadászvizsga és vadász célú fegyvertartás magvalósítása sokkal egyszerűbb, mint a sport.)

Előzmény: csuka12 (266)
csuka12 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 266

Így van!

Ilyesmi célból ,hobbiból kellene.

Amit a lőtéren meg vásárolok,ott el is használom.

Használnám.

Ennyi.

Az elöltöltőssel sok macera van míg lő egy normálisat az ember.

" + nem minden lőtér támogatja. Nekem kb 80km re van az első "

Meg nem olyan élményt ad szerintem.

És ilyen jellegű célból meg nem akarnék vadászvizsgába bonyolódni.

Mivel sima lőlapra szeretnék lőni, és nem levadászni valami őzikét vagy bármit.

A lőszer / veszélyes anyag tárolását is kerülném.

"A feleségem nem szeretné az ilyesmit a házban.

Még a fegyver említését sem.

De ha nem tárolhatnék itthon lőszert az kicsit enyhítene a dolgon. "

Bár a tárolással tisztában vagyok, de akkor se tartanám itthon ha nem muszály.

 

A sporlövészeti vizsga egyszerűbb mint a vadász vizsga gondolom.

Meg én inkább ilyen kategória lennék.

Mint előzőleg is írtam.

( egyébként a fég gv 7.62x54R-t lehet hobbi lövészetre használni? 

A fegyver ahogy látom nem drága szerencsére. Hobbi lövészerte biztos elég. )

 

Lehet zátonyra futok ezzel a hobbival.

 

:(

 

Köszönöm!

 

Minden jót!

 

Előzmény: Garmin111 (264)
jó ha van Creative Commons License 2019.04.01 0 0 265

Már vadászni is lehet elöltöltővel.

Előzmény: Garmin111 (264)
Garmin111 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 264

Igen, így van.

Szlovákiában van "gyűjtői" kategória, ha a fegyver 1890 előtti.

Hasonló a magyar szabályozás az elöltöltő fegyverekkel. Megveheted a fegyvert, de csappantyút és/vagy lőport nem. Használhatod is a fegyvert, de csak lőtéren, ha ott veszel csappantyút és lőport, de ott el is kell használnod.

Előzmény: csuka12 (263)
csuka12 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 263

Üdv!

 

Köszönöm.

Fura ez az ország.

Akkor olyan nem létezik,hogy úgy tart fegyvert hogy lőszerrel itthon nem akar találkozni. Sőt arra engedélyt se akar!

Csak akkor akar látni használni ha az egy darab "gagyi" golyós puskával lőtéren akar lőni párat?

(Hobbi célból évente kb 3x 20db lőszert,csak.)

( mondjuk fég gv )

 

Továbni szép napot!

 

 

Előzmény: Garmin111 (260)
jó ha van Creative Commons License 2019.04.01 0 0 262

Sportfegyverként bármelyik,a Rossi vadászfegyverként is bejegyezhető, ha a csöve van 45 cm hosszú. Már a lövedék energiájára vonatkozó előírások sincsenek a vadászati törvényben.

Előzmény: Garmin111 (260)
idegen696 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 261

jó-ha-van jól írta, keress meg egy kereskedőt, aki intézni tud mindent.

számíthatsz rá, hogy drága lesz.

azt kell mérlegelned, hogy ezek a fegyverek megérik-e neked így ezt a plusz költséget: van-e érzelmi kötődésed, itthon ezek beszerezhetőek-e, mennyiért, milyen állapotban. (a .22-es S&W és a Rossi puska nem túl gyakori a használt hirdetések közt és a kereskedésekben.)

 

"de létezik verseny amit később abszolválhatok a Rossi-val?"

az MDLSZ-nél létezik ilyen verseny, ahol pisztolykaliberű puskával indulhatsz: gyorspont, steel challenge és történelmi.

versenyszabályok itt: https://mdlsz.com/dokumentumtar/

Előzmény: Lionel_North (258)
Garmin111 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 260

Az általad írt kategória az úgynevezett gyűjtői kategória. Ezt Magyarországon, a fegyvertartásra vonatkozó hatályos jogszabályok nem is ismerik, így nem engedélyezhető.

Előzmény: csuka12 (256)
jó ha van Creative Commons License 2019.04.01 0 0 259

Azt javaslom neked, hogy írj egy e-mail-t a megadott linkben található boltnak. Szerintem, ha beviszed a fegyókat egy brit üzletbe, onnan ők már simán importálják Mo.-ra, de lehet, hogy tőled is. Nálunk is vannak Holland&Holland, meg Purdey puskák, nem hiszem, hogy mindenki személyesen ment értük a Csatorna túloldalára. :-)

Esetleg, ha a Pilisékkel nem jutsz dűlőre, keresed meg a Cukorhegy-galaxisban (FB) Szollár Andrást. Vagy inkább itt: http://www.soretloves.com/

Üdv!

D.

Előzmény: Lionel_North (258)
Lionel_North Creative Commons License 2019.04.01 0 0 258
Kérlek nézd el nekem lehet kissé nehéz fejű vagyok.
Azt értem h az import papírokat hagyjam a fegyver boltra jobban járok...
Csak azt nem értem h hogy kerül hozzájuk a fegyver?
Magyarországon nem tudom hogy van (és ezért is jöttem ide megkérdezni nálam okosabbaktól) de itt a szigeten magánszemélyként kizárólag face-to-face (szemtől szemben) adásvétel jöhet szóba magánszemélyként. Nincs kivétel, se kiskapu.
Most akkor vagy szerzek nekik útlevelet és oda viszem vagy meg kell győznöm egy itteni boltot h működjön közre.
Harmadik megoldást nem látok.
És itt jön a kérdés ha ezt az utat választom, transzfer díjat kifizetem, némi jutalékot az itteni boltnak, szállítást és csak innét jön a magyar oldal.
Lesz ennek bármi értelme anyagilag?
És főleg az egy dolog h az első minősítésem majd egy klub puskával kell meglőnöm, de létezik verseny amit később abszolválhatok a Rossi-val? Annyira azért nem ragaszkodom én hozzá, ha minősítést megújítani majd mindíg kölcsön puskával kell...
Előzmény: jó ha van (255)
jó ha van Creative Commons License 2019.03.31 0 0 257

Szerintem ők megoldják neked.

http://pilisvadaszbolt.hu/

Előzmény: Lionel_North (253)
csuka12 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 256

Üdv!!

 

Olyan fegyvertartási lehetőség létezik, hogy fegyvert tarthat az illető, csak lőszert nem?

Mint kb a muzeális feketelőporosoknál.

 

Köszi

 

További szép napot!

jó ha van Creative Commons License 2019.03.30 0 0 255

Nem figyeltél! A behozatalt a fegyverbolttal intéztesd!

Előzmény: Lionel_North (253)
Lionel_North Creative Commons License 2019.03.30 0 0 254
Ok megnyugtattál h nem én vagyok az egyetlen aki nem érti.
Előzmény: idegen696 (252)
Lionel_North Creative Commons License 2019.03.30 0 0 253
Köszönöm szépen az válaszokat.

Viszont ahogy ásom magam bele úgy nő a kérdések száma.
És nagyon úgy tűnik több segítségre lesz szükség mint gondoltam.

Elvileg Szentendre a cél helyileg. Jó lenne a környéken boltot találni.

A "fegyver útlevélhez" szükségem lesz meghívó levélre versenyre.
Vagy én csinálok valamit rosszul vagy csak a 2018 versenynaptárakat tálalok a neten?
Azokat nézegetve .22lr versenyt még nem lenne nagy kaland tálalni. De a Rossit ( .38 lever action) milyen kategóriában kéne nevezni? Mi a gallery rifle magyarul?

Ha már verseny, jól értelmezem, h a minősítést két különböző kaliberre kell megszereznem?

Minősítő verseny jó csak? Mekkora a távolság és a cél minősítőn?

Én eddig 25yardos lőtereken lőttem.
A kicsit optikával, a nagyot "iron sight" (nyílt irányzék?) Van nekem barmi keresni valóm egy magyar lőtéren?







idegen696 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 252

"Csak úgy puszta kíváncsiságból, miért is koncolnának fel ezért h irok róla?"

mi'tudomén. :) kérdezd a moderátorokat. pár éve még leírni se engedték a szót, a légfegyveres topikokban sem.

 

fegyvervizsga - ez legalább jó hír (nem mintha sokat érne az egész).

Előzmény: Lionel_North (249)
jó ha van Creative Commons License 2019.03.29 0 0 251

A fegyver vizsga nem évül el.

Előzmény: idegen696 (248)
jó ha van Creative Commons License 2019.03.29 0 0 250

Mo.-i fegyverbolttal felveszed a kapcsolatot. Eladod nekik papíron, vagy leadod hozzájuk megőrzésre, ugyanis tulajdonodban lehet, csak nem birtokolhatod, amíg az itthoni tartási feltételeknek meg nem felelsz (kb. mint az öröklésnél, ha az örökösnek nincs tartásija). Ők a behozatalt már simán kell, hogy tudják intézni, főleg kisebb boltok, akik egun.de oldalról is hozogatnak be. Ha megírod, kb. hova költözöl itthon, lehet, tudok boltot ajánlani, aki leügyezi neked.

Előzmény: Lionel_North (249)
Lionel_North Creative Commons License 2019.03.29 0 0 249
Köszönöm szépen a gyors választ.

Kezdjük a végen az egyszerű. Ok a hangtompító tilos. Ez mondjuk annnyira nem zavar, mert csak azért van mert használtan vettem magánszemélytől a Remy-t és kompletten adta. Életemben 1x használtam mert azért csak kipróbálja az ember ha már egyszer van... Csak úgy puszta kíváncsiságból, miért is koncolnának fel ezért h irok róla?
Lényeg a lényeg nem esne nehezemre megsemmisítésre leadni az itteni rendőrségen.

A jó hír h a többi legális.

Viszont az aggodalmam a következő. Amit leírtál (és ahogy sejtettem is) ez egy több hónapos procedúra. Közben itt eladjuk a házat nem lesz fegyver szekrény... Magyar oldalon ugyan lenne de ott meg engedélyem nem lesz jó darabig. A kérdés marad. Létezik-e megoldás áthidalni ezt az időszakot?
Előzmény: idegen696 (248)
idegen696 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 248

hello,

 

kezdhetsz elölről mindent gyakorlatilag. a fegyvervizsgád elméletileg jó lehet, de kérdezd meg a lakóhelyed szerint illetékes r.kap. igazgatásrendészeti osztályán (vagy egy hozzáérőt ügyvédet).

valószínűleg a kék tagságid is lejárt.

a procedúrát megtalálod ebben a topikban a 215-ös hozzászólásban (rövid verzió), és a 162-es hozzászólásban (bővebb verzió)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150080271&t=9162625

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147608525&t=9162625

 

ha megvan a jogosultságod az itthoni fegyvertartásra, akkor jöhet a fegyver import engedély intézése itthon. erről majd a helyi ig.rend. ügyintéző fog tájékoztatni, találkoznod kell vele úgyis legalább 3 alkalommal.

 

a felsorolt fegyverek megfelelőek itthon sportlövészetre. a "csendesítő" miatt már az itteni moderátorok felkoncolnak (régebben biztos, most nem tudom mi a hozzáállás), a rendőrségen meg pláne, mert itthon gyakorlatilag tilos.

 

egy kalappal....

Előzmény: Lionel_North (247)
Lionel_North Creative Commons License 2019.03.29 0 0 247
Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni.
Elöljáróban el kell mondanom h Magyar állampolgár és "migráncs vagyok és Londonban mosogatok".
Lényeg a lényeg költöznénk haza.
Van 3 puskám itteni érvényes tartási engedéllyel, céllövészetre és szituációs lövészetre? (turning targets) használom őket. Jó lenne őket vinni magammal. De első körben azt se tudom egyáltalán legálisak-e otthon. Van egy 20 éves magyar fegyver vizsgám, meg még megvan a kék tagsági könyvem a Zrínyi-ből (szintén20 éves), de ezen kívül semmi.

A jatékszereim:
- Remington 597 ehhez van egy hangtompítóm meg 3db 10es tár.
- Smith and Wesson M&P 1522
Ehhez 2db 10es és 3db 25ös táram van.
- Rossi Puma (modell 92) .357/.38 20" csővel, 10+1 kapacitással

Próbáltam vallatni a rendőröket, de csak oda jutottunk, h európai engedéllyel lehetne utaztatni őket. De hogy költözni? Arra csak a fejvakarás megy...

Volt már valaki hasonló cipőben?
És a fenti vasak egyáltalán legálisak sport lövészetre Magyarországon?

Szép napot
Lionel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!