Keresés

Részletes keresés

krysztasz Creative Commons License 2010.10.09 0 0 14023

http://www.sendspace.com/file/ycha28

Múlt héten írtam, hogy van egy felvételem Oberfrank Páltól és nejétől, franciául énekelnek. Írtam,hogy ha megtalálom, felteszem. Fel is vettem telefonnal a tv-ből, feltöltöttem ide, ha gondoljátok, nézzétek meg. Viszont a számítógépen nem tudom lejátszani, mert a telefon vmilyen olyan progiban veszi fel a videót, ami a gépen nincs. Vki reagáljon légyszíves, hogy Ti meg tudjátok-e nézni.

 

OFF: Ha valaki tud franciául, megírna belőle egy sort, hogy rákeressek a neten, hátha van dalszöveg? A Rómeó és Júliából is kerestem francia szöveget, mert annyira tetszett, jó volt úgy dudorászni, hogy nem tudtam, mit is dudorászok, de tetszik a francia nyelv.

Traider Creative Commons License 2010.10.09 0 0 14022
Ez az áramszünetes dolog inkább csak gyengécske próbálkozás volt a néző felcsigázására. A "24" első évadban volt egy kissé hasonló rész, mikor Teri és Kim a fedett lakásban voltak és rájuk támadtak a rosszfiúk. Na AZ jól meg volt csinálva, ott tényleg minden idegszálam felborzolták és a székbe szögeztek. Sírnom kell, ha eszembe jut, mennyire messze vagyunk egy ilyen filmes szituáció profi megteremtésétől! És ez nem hiszem, h a büdzsé kérdése csak!
Előzmény: Törölt nick (14020)
Gwenllian Creative Commons License 2010.10.09 0 0 14021
"Vagy Demsát vissza!!!"
+1
Előzmény: Törölt nick (14012)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.09 0 0 14020
Ahogy egyébként eléggé az "amit nem tudnál az amcsi filmek nélkül" pontjaiba vagy akár a modoros blogba kívánkozó, hogy mikor Joshi benyomul Rózsahegyi nagyon titkos rejtekhelyére (ki súg neki???), akkor előtte lekapcsolja az áramot, hadd várják őt Rózsahegyi őrzői, ahelyett, hogy meglepetésszerűen támadna. (és persze az őrzők vannak olyan hülyék, hogy csak sima áramszünetet sejtenek az áramkimaradással kapcsolatban, mert nyilván nincsenek kiképezve, hogy BÁRMILYEN "véletlen", azaz a megszokottól csak egy árnyalatnyit eltérő esemény is egy szabotázs előjele...
(nem csak a KMCS lúúúúzer, hanem a profik is?)
De Joshiéknak is úgy kéne mára ismerniük az összes rejtett lakást, mintha ők laknának benne, tehát, nem tudom, mi volt az indok...
Erős a gyanúm, hogy az áramlekapcs sem szólt másról, mint hogy bennünket, nézőket felcsigázzanak, vajon Kolonics vagy az orosz titkosszolgálat fog-e érkezni.... erre csak a jó Joshi fiúk jöttek...
Előzmény: Törölt nick (14019)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14019
Sokszor szembesülök azzal, hogy mondjuk egy átlag amcsi sorozat is tartalmat ekkora baromságokat, és ilyenkor elgondolkozok azon is, hogy miért várom el a kicsi és savanyú miféle sorozatunktól, hogy jobb legyen, mint a nagyon nagy testvéré....
De talán a sorozat valóban akkor volt a legjobb, amikor még nem akart nagyon bombasztikus dolgokat hozni, és szinte csak véletlen volt a Jack Bauer párhuzam (inkább inspiráció, mint koppintás)
Vannak dolgok persze, amiket a nézőnek el kell fogadnia, jelezve, hogy "benne van a játékban" (pl. hogy a Mosoly utca környékén koncentrálódik MINDEN gonosz a rendszerváltás óta)...de néha az az érzésem, hogy még néhány ilyet le kell tuszkolnom a torkomon....
Mondom, nem biztos, hogy ebben rosszabbak, mint a nagytesók Amerikából... csak.
Csak....
Előzmény: Traider (14017)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14018
Nagyon minimálisan mehetne a háttérben egy átfogó rejtély is, mint az Életfogytig zsaru-ban volt.... bár, ugye annak sem tudtam meg a végét, lévén, hogy a TV2 már a második évadot sem adta le, és utána meg már kint sem folytatták... ;-)
Előzmény: Traider (14016)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14017
Na igen, ezek az igazán frusztráló dolgok - nagy eséllyel sosem derül ki, milyen okkal tette ezt Stenonis. Sokszor úgy érzem, olyan szerepben vagyunk, mi nézők, mint Johnny-ék - a mi figyelmünket is úgy rángatják ide-oda, mint a Mosoly Őrs tagjait, akik sosem tudhatják, hogy KMCS-s bevetésre mennek aznap, vagy járőrbe a szomszéd utcába :)
Előzmény: Törölt nick (14015)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14016
Jó hogy említed a LOST-ot, ami kiváló példája a karakter+rejtély-központú soriknak.
Arról megoszlanak a vélemények, mennyire volt elegáns a LOST lezárása - nekem tetszett, bár nem dobtam hátast tőle, viszont mind a 6 évada végig lebilincselt, élveztem minden percét, és nem azon görcsöltem, mikor tudom már meg a végét.
Talán jobban működne a Tűzvonalban, ha nem szérializált lenne a cselekménye, hanem epizodikus, ahol minden részben egy ügyet oldanának meg, egy háttérben átívelő cselekménnyel (lásd pl.: A Mentalista), és értelmes karakter-építéssel. Ez a mostani ide-oda kapkodás nagyon romboló hatású.
Előzmény: Törölt nick (14014)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14015
Ezen is gondolkodtam. Az oké, hogy neki i kellett nyírnia a pasit, de mikor Pircsinek, Johnnynak egy egyszerű fegyverhasználatról komoly jelentést kell írnia, akkor senki, de senki nincs, aki megkérdezze, hogy és minek halt meg az az ember? Jó, nyilván van egy kör, aki tudja, miért történt úgy, ahogy. De a többiek??? Vagy Pircsiék hallgattak, és azt jelentették, hogy infarktus volt vagy teljesen magától értetődő volt nekik, hogy mikor a pasi meg akarta adni magát, jött Gáspár Sanya, és lelőtte.... ????
Előzmény: Traider (14013)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14014
Az a baj, ahogy szerintem ezt már írtam, hogy valami nnnnnnaaaagyon bombasztikus megoldás talán feledtetné az egész évad nyögve nyelődését, sőt, akár lehetne mondani, hogy csak azért finnyogtunk, mert nem értettünk semmit.
De -IGEN MÁR MEGINT NEGATÍV VAGYOK- nem hinném, hogy ilyen mindent átíró magyarázatot kapunk.... legalábbis, ha Lostot nem sikerült így megmagyarázni, kétlem, hogy ezt sikerülni fog... ill. az Alkimista ELŐTT talán még lettek volna illúzióim, hogy a magyar virtus megteszi, amit a puhány amcsik nem tudtak, na de UTÁNA...
De ne legyen igazam.....
Előzmény: Traider (14011)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14013
A villanyszerelők hallgatnak - Stenonis gondoskodik róla :)
Előzmény: Törölt nick (14009)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14012
Laci pl.

Egyébként, ha lesz topless jelenet, akkor követelem Mike-ot ugyanígy, vagy még úgyabbúl.. Csak ne nagyon beszéljen, mert akkor hülye...
Vagy Demsát vissza!!!
Előzmény: Traider (14010)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14011
Igaz, tényleg magázta.
Arról meg, hogy mi lesz a végső feloldása a dolgoknak, nekem már mérsékeltek az elvárásaim, mert félek, hogy a sok csavar után csak becsavarodok, és nem igazán lesz "húazannyamindenitdejóvoltez" érzésem :)
Előzmény: Törölt nick (14008)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14010
Miért nem??? :)) Pl.a topless bár még nem is volt, meg egyébként is, annyi kiaknázatlan lehetőség rejlik Vanda karakterében! :)
Amúgy sztem egy amerikai stílusú sorozat-dramaturgia, ami pl.a "24"-ben is kiválóan működött, sokat javítana a Tűzvonalban szerethetőségén, mert most nagyon ingadozó egy részen belül is a minőség, nincsenek jól megírt karakterek, ingadozó, és nem magával ragadó a tempója, nagyon ritkán sikerül spannolnia a nézőt.
És sztem nem baj, ha kissé kiszámítható egy karakter, attól még nem lesz unalmas, csak úgy legyen megírva, h érthető legyen a motivációja, mit miért tesz, és ne random szerűen cselekedjen mindenki....
Előzmény: Törölt nick (14005)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14009
Én is gondoltam ilyen ravasz megoldásra, de valahogy kizártnak tartom, hogy titokban tudták volna tartani, és egy büfés vagy villanyszerelő a stábból nem adott volna exclusive interjút a Storynak....
Előzmény: Gwenllian (14007)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14008
Magázta, nem? Az meg eléggé hülyeség lenne, ha a lánya lenne.
(valami olyasmi volt, hogy "nem akarja tudni, kik szőkítettek olajat? Jó válasz"
Gondolom, a lányát se nem magázná, se nem támadná ilyen kérdésekkel....
Egyébként kíváncsi vagyok, mi lesz a rejtély feloldása, mert ha akkora durranás volt az orosz keresztapa vonal az előző évadban, hogy át kellett írni, akkor kíváncsi vagyok, kinek a nyakába varrják ezeket a dolgokat....
A feszkó keltése egyébként addig még elmegy, ameddig VALÓSnak tűnő magyarázatokat tudnak adni, de sajnos az igazság pillanata eljön, mikor vége lesz az évadnak és vagy feloldják a nagyon nagy rejtélyeket, vagy nem... Ha nem, vagy hülyén, akkor visszamenőlegesen leértékelődnek az előző részek is, akármennyire is keltették itt a feszültséget...
Előzmény: Traider (14004)
Gwenllian Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14007
Az is lehet, hogy forgattak vele egy utolsó jelenetet, amiben tényleg beköszön, és majd addigra eldöntik, leadják-e. Nem bánnám.
Előzmény: Törölt nick (14001)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14006
Csak a saját szemednek higgy, tudod, hogy mi (na, jó, én) csak kritizálni tudunk...
Előzmény: Garbai Sándor (14003)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14005
"nem rádiójáték" ide vagy oda, nem játszódhat az egész sorozat egy uszodában vagy szaunában vagy topless bárban ;-)))
Egyébként erre írtam én is (a bombasztikus feszkó keltésre), hogy jobban örültem, mikor a sima hétköznapokat mutatták az őrsön, és nem akartak minden másodpercben nagyot dobni...
Előzmény: Traider (14002)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14004
Az a csajszi, aki Rózsahegyivel volt, az ki volt akkor? Ő nem lehetett a lánya? Mikor teáztak Kálmánnal, akkor is vele volt. Vagy vmi asszisztense csak?
Előzmény: Törölt nick (13997)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14003
Nem láttam a mai epizódot, de a beírások alapján csak megszokásból nézem meg hétfőn...
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14002
A rész leghatalmasabb epizódja egyértelműen Joshi belépője volt.
A feszültség-keltés viszont nagyon bénácskára sikerült - egyrészt rögtön az elején, Herczeg hosszú ideig megy a kihalt folyosón, vésztjólsó zene, mérsékelt érdeklődéssel várom mi fog történni, erre megint csak Mike értelmetlen durcáskodása következik, ami már eléggé uncsi. Meg a szaxis "robbantásnál" is majd' lerágtam a körmöm, h vajon tényleg a téglagyárban durrantottak, vagy Otyó repült át járőrnek az örök vadászmezőkre.
A bankrablást meg aaaannyira éreztem, hogy meglépik, ott is fenemód felvezették -Mike cseveje az őrrel, Pircsi telefonja mamival.
Maradjunk annyiban, ha suspense, akkor Hitchcock, ne erőltessük magyar soriban :)
Másik nagy fekete pont a résznek: Vanda túl rövidke és túlzottan felöltözött megjelenése :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14001
Vagy ő, vagy Jeremy Irons ;-)))

Egyébként sokszor van olyan érzésem, hogy az egész arra van kihegyezve, hogy Stohl egyszer csak MEGJELENHET...
Persze, ha belegondolok, az még furább lenne, hogy senki nem emlegeti, nem keresi, de lassan már tényleg olyan, mint Godot vagy Columbo felesége, és alig várjuk, hogy TÉNYLEG megjelenik ;-))) Esetleg a következő évadban...
Előzmény: Gwenllian (14000)
Gwenllian Creative Commons License 2010.10.08 0 0 14000
Engem egyszer igazán elfoglalhatna Alan Rickman. Olyan Stokholm szindrómát produkálnék, hogy namég. :)
Előzmény: Törölt nick (13995)
Gwenllian Creative Commons License 2010.10.08 0 0 13999
Engem nem győzött meg Kálmánbá, mikor rámondta az öregre, hogy Papa.

Az a terstőr csaj elég flegma volt, nem bántam hogy lelőtték.
Előzmény: Gice (13993)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 13998
Ő is kapcsolt, hogy ez nem megy így tovább ;-)))
Előzmény: Traider (13996)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 13997
A lányos dolog akár igaz is lehet, annyiban mindenképpen, hogy BENNÜNK fenn akarják tartani a kérdést, hogy Vanda lehet-e Rózsahegyi lánya.

De hogy Kálmán frankón megmondta, hogy a Papa ült a kocsiban, én azóta sem értem. Mert ugye pár résszel ezelőtt még frankón hitte, hogy Gyula...
De ha nem, akkor sem tudom, honnan tudná, hogy ki a Papa, ha az előző évadokban nem tudta.
Akkor már inkább az lenne valószínű, hogy Rózsahegyit ismeri fel, hiszen őt ismerte korábban, de hogy nem úgy kiált fel, hogy ez a Rózsahegyi, hanem, hogy papa..... Nem értem. Szerintem, ez már akkor hülyeség volt, vagy nagyon meg kéne magyarázniuk....
Előzmény: Gice (13993)
Traider Creative Commons License 2010.10.08 0 0 13996
A Die Hard 3-ban már nem is voltak együtt :)
Előzmény: Törölt nick (13995)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 13995
Hát, az tuti, hogy ha én lettem volna a feleség, már idegbeteg lettem volna karácsony táján, egyszer az irodaházat foglalják el, egyszer a repülőmet....
Áááááá.
Akkor tényleg jobb a szaxofon meg a bankrablás ;-)))
Előzmény: Törölt nick (13994)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 13994
Hány felesége van Bruce Willis-nek?:-D
Előzmény: Gwenllian (13992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!