Keresés

Részletes keresés

Bulsara1 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1558
Az orientális rövidszőrűek szemszíne a zöld bizonyos árnyalatai! Ettől nem lehet eltérnie, nincs semmilyen harmonizálás a szőrzettel!
Az elnevezés inkább a szőrzet és a szem színének a megváltoztatására vezethető vissza, mivel csak színükben különböznek a sziámiaktól, és ezt tudatosan alakították így.
Előzmény: gollam75 (1552)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1557
Egy idő után megszokja az ember a vitorlafüleket. Kezdetben nekem se tetszettek, de a sziámis topikon annyi gyönyörű példányt láttam, hogy valószínűsítem, hogy egyszer majd nekem is lesz egy vitorlafülűm is. :-)
Előzmény: monnyo (1550)
monnyo Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1556

Nah látom alakul a kavarodás! Én thai cicát néztem... úgy kerültem ide. Az oriengtális pedig a vitorlafülű... az pedig egy kérdés volt mennyit szánunk cicára.

Picit olvass vissza. ;)

Előzmény: ziko3 (1555)
ziko3 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1555

Megkérdezhetem,ha nem tetszik,akkor miért érdekes az ár??

 

Valóban nem vagyunk egyformák,mindenkinek más tetszik,igy van ez jól..)))

Előzmény: monnyo (1550)
monnyo Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1554

Ezek vmi kis tündérek! :)))))

Nem győzöm irigykedni! :)))) Grati hozzájuk!

Előzmény: shine_adonis (1545)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1553
Képek vannak a kislányokról? Ne csak én töltögessek:-)
Előzmény: lilikusz (1532)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1552
Ja így van, kék szemű sziámi, zöld, vagy igazából a szőrzet színével harmonizáló szemszín az orientális. Az új típusú sziámit az angolok tenyésztették ki, azt, hogy miért keletinek (oriental-nak) nevezték el, csak sejteni lehet .Valószenű a típusa, fizikai felépítése miatt, ugye ez hajaz az ázsiai, keleti formákra.
Előzmény: CyberCat (1549)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1551

Nagyon gyönyörű mind a kettő.Meg lehet kérdezni honnan vannak?

Nekem ori-ban még a kék és a cirmos is tetszik, de már 9-en vagyunk a perzsáimmal együtt és Alien nagyon nehezen dolgozza fel az új jövevényeket (még a kutyákat is, hisztériás rohamot kap...), ezért inkább megelégszem ennyivel.:-)

 

Előzmény: shine_adonis (1545)
monnyo Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1550

Nem nagyon van viszonyítási alapom cica árban, csak a brit. :(

Rá olyan 100e ft környékén szánunk, bár akivel egyeztettünk ott picit olcsóbb, de lehet azért, mert a kék-fehér annyira nem felkapott színváltozata, mint pl a csíkoska.

A vitorlafülűek nem teccenek... nekem egy cica feje legyen kerek. (nem akarok senkit megbántani ezzel, de nem vagyunk egyformák :) )

Egy ismerősömnek van 2 db szfinxe, nah ők se szépek, de nagyon-nagyon kedvesek! Ennyire közvetlen és barátságos macskával még nem találkoztam. (nah ilyen a brit sose lesz)

Viszont neked még mindig lemaradt, h ki adja őket jó árban? :)

Előzmény: lilikusz (1542)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1549
Nem feltétlenül. A kékszeműek a sziámiak. Ami nem kékszemű, az orientális rövidszőrű, náluk a zöld szem az ideális elvileg.
Előzmény: lilikusz (1539)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1548
Naná! Ez teljesen normális viselkedés a részéről.
Előzmény: shine_adonis (1547)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1547
Ne reklamálj! Nálunk csak akkor ül rá, vagy leginkább elé, ha néznénk is valamit:))
Ha csak úgy megy magában a tv, akkor nem érdekli.
Előzmény: lilikusz (1546)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1546
Megnéztem őket nagyon édik.

Figyu nekünk is ilyen tv-k van de nekünk hiányzik róla a macs.Majd reklamálok a bótban hogy azt lefelejtették róla.
Előzmény: shine_adonis (1545)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1545
Bármikor szívesen dicsekszem velük:)))

http://picasaweb.google.com/matskak2/PrissyEsAdonis#
Előzmény: lilikusz (1544)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1544
Nem raknál fel képet nem találom a másik fórumon őket pedig tudom hogy raktál fel.
Előzmény: shine_adonis (1540)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1543
No de a haverja se kutya .Nagyon szépek a tieid is.
Hogy jönnek ki egyébként az MC-vel.Már mint természetben mennyire különböznek?
Előzmény: shine_adonis (1540)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1542
A fele le maradt .Jó vérvonalú szép cicái vannak a kiállításon is szép eredményeket érnek el és nem adja olyan horibilis áron őket.
Előzmény: lilikusz (1541)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1541
Meg lehet kérdezni hogy mennyit szánsz a cicákra?
Előzmény: monnyo (1537)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1540
Akkor csak jól mondtam én, mert már nagyon kiokosodtam:)), hogy az egyik ori, a másik sziámi. Nekem orim van, de még gyereklány.
Előzmény: gollam75 (1535)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1539
Orientális vagy keleti azt hiszem a pontos elnevetése a vitorla fülűeknek akik nem sziámik. Ugyan vagyok felhomályosítva és remélem jól is emlékszem hogy csak a sziámi lehet maszkos.
Előzmény: monnyo (1536)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1538
Sziámiból, vagy orientálisból, azaz keleti rövid szőrűből jobb a 2, mint az 1, mert nem az a punnyadt fajta, és így legalább egymást fárasztják.
Előzmény: monnyo (1537)
monnyo Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1537
Persze egyből kettőt! :) Én csak 1 db cicát szeretnék...
Előzmény: gollam75 (1531)
monnyo Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1536
Mi az az "ori"? Én még mindig kezdő vok itt. :(
Előzmény: lilikusz (1532)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1535
Persze a képeket elfelejtettem beszúrni...
Előzmény: gollam75 (1534)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1534

Na itt vannak-e az őrűltek,

Armandinnye és Alien, akinek a neve nem véletlen.

Előzmény: lilikusz (1533)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1533
Armandról is kérünk portrét.Nagyon szépek mind a ketten.
Előzmény: gollam75 (1531)
lilikusz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1532
Hát ha monnyo meg gondolja magát volna egy testvérpár két kislány ori eladó.
Előzmény: gollam75 (1531)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1531
Miért nem tartotok 2-őt? Legalább nem lennének egyedül.
Előzmény: monnyo (1521)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1530
Na itt vagyok a 2 macsekommal, itt is folytathatjuk a sziámikról a diskurzust.Szóval ott tartottunk, hogy nagyon gyorsan elkülönítik a fajtákat, ha megjelenik egy modernebb változat.Szóval Armand a törzskönyve szerint SIA,  Alien pedig OSH.
Előzmény: shine_adonis (1529)
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1529
Én is hasonlóan vagyok vele. Engem is sokkolnak az ilyen dolgok. Szerencsére ez a cica fajta tiszta, így könnyen örökbe fogadták.
Előzmény: monnyo (1528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!