Keresés

Részletes keresés

lakó A épület Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2089
Erőltetni kéne, hogy legyen a mélygarázsban legalább a lifteknél, illetve kapunál kamera!!!!!!! Nem nehéz lekábelezni a többiről plusszba! A biztonsági szolgálat érdeke is, hiszem jobban tudnak védeni!
Luxeon Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2088
Nem tudom pontosan milyen típusú tolókapu motorvezérlés van beszerelve, ha valami komolyabb, társasházi használatra szánt típus, akkor annak a memóriájából egyenként is lehet törölni távirányítókat. Ehhez persze nyilvántartás kell hogy melyik sorszámú távirányító kinél van.

Ha nincs nyilvántartás vagy csak egy olcsó "lakossági" típus van beépítve, akkor csak egyszerre lehet törölni az összes memorizált távirányítót és egyenként újra tanítani a vevőnek.

Én 100 darab körül saccolom a távirányítók számát, ezeket mind össze kell gyűjteni, mert a beépítést végző cég nyilván kiszállási+óradíj ellenében fog csak kijönni, amely úgy 15-20e Ft között lehet. A programozást leírás alapján akár én is el tudnám végezni, de gondolom a garancia időtartama alatt ezt nem fogja engedni a kivitelező.

Ha esetleg döntés születne az újraprogramozásról én javasolnám az automatikus zárás bekapcsolását is.
Előzmény: Juzsi (2086)
fanta2010 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2087
Nem haragszom :-)
Előzmény: chocapic (2083)
Juzsi Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2086
Sziasztok!

Csak, hogy tudjátok az éjjel nem csak fanta2010 kocsiját törték fel a B-ben, hanem a mienkét is! Tehát akkor az két kocsi egy éjjel + a másik lépcsőházban 1 nem régen!

Át kellene programozni a kapukat + távirányítókat sürgősen!!!!!!

solfly Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2085
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy kié a felelősség ha valakinek feltörik az autóját vagy netán el is lopják?Úgy hogy van biztonsági szolgálat meg minden egyéb,csak azért mert ha valakinek nincs casco-ja és még van 8 év hitele azt ki fogja kifizetni?
Na erre lennék kíváncsi,meg szerintem ne a fórumon beszéljük ki hogy ki hol tartja a távirányítót,meg ilyen olyan titkokat,mert kétszer sem mondom hogy valaki ezt is olvassa.
Minden jót és kellemes hétvégét!
C4-01 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2084

Sziasztok!

 

Az erkélyre kb 1x3méteres új nádszövet elvihető ha valakinek kell.

chocapic Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2083

Szia!

Nem kioktatásnak szántam és ha így jött le akkor ne haragudj!

Előzmény: fanta2010 (2081)
repülésszerető Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2082
Hmmm....pont most akartam megkérdezni, hogy nincs e valakinek kiadó garázsa...de ezek szerint jobb kint állni?????? :-(

fanta2010 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2081

Köszönöm szépen a kioktatást, én jóindulatúan csak figyelmeztetni akartam a kedves lakókat, hogy mire lehet számítani, de akkor lehet, hogy többet nem teszem. Te biztos azon lakók közé tartozol, aki mindig mindent tökéletesen csinál. Ha meg mondjuk magamnál tartom és ellopják tőlem, akkor biztos azért szúrtál volna le, hogy miért volt nálam. Egyébként kíváncsi lennék, hogy hányan nem tartják a kocsijukban a távirányítót.

Mellesleg, miért is felelőtlenség egy zárt, biztonsági szolgálattal védett garázsban tárolt kocsiban hagyni egy kis kütyüt. Oda hogy jutottak le?

chocapic Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2080

Nagy felelőtlenség volt az autódban hagynod a távirányítót! Persze utólag már lehet okoskodni hogy mi lett volna ha..De az minden képen elgondolkodtató hogy 1 hét alatt 2 autót feltörnek ahol biztonsági szolgálat védi a lakók értékeit.

Előzmény: fanta2010 (2079)
fanta2010 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2079

Sziasztok!

 

Csak hogy tudjatok róla, éjjel a garázsban (B. épület) feltörték a kocsimat és elvitték belőle a garázsnyitót, úgyhogy most már bármikor bejöhetnek idegenek kocsival is a házba és könnyen kirámolhatják a lakásokat. A biztonsági őr szerint a másik épületben is feltörtek kocsit és abból is a garázsnyitót vitték el. Szóval az egész lakóparkba szabad a bejárás. El kellene gondolkodni valami megoldáson, azonban ezt lehet, hogy nem a fórumon kellene megbeszélni, amit bárki olvashat.

zizinyiszi Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2078
Jelenlegi kertész lenyírhatná a fűvet, gazt mert rengeteg helyen virágzik a parlagfű, többek közt a ház előtt, a puszta melletti részen a parkolókban, a belső kertben a domboknál, parkolóknál...nem hiszem el, hogy nem látja, hogy tele van a kert vele. Napokon belül nő a koncentráció, nem szeretném, ha a gyerekeim betegek lennének.
dds24 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2077
Sziasztok!

Korábban említettétek, hogy a háznak van fűnyírója. Ezt milyen formában, illetve kitől lehet elkérni?

Segítségeteket előre is köszönjük!

Timi és Gábor
B007
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2076

Az Elephant tett fel teljesen friss képeket a Zaragozáról a facebookra. Azért nagyon szép lakópark ez :)

Én 2008 nyarán jártam ott (végül a Vigóban vettünk), amikor még nem volt befejezve, a tó is csak készült. Most azért így kép alapján nagyon szép ám, és látszik, hogy a kert is szépül, meg az erkélyek, teraszok is. Annyira tetszettek a képek, hogy ezt most muszáj volt ideírnom :)

 

Juzsi Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2075

Szia!

 

Köszönjük, észrevettük :-)))

Nagyon szép így, hogy mindhárom ég.

 

Mégegyszer köszi.

 

szép napot mindenkinek.

Előzmény: solfly (2073)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2074

 

Láttam reggel, hogy mindhárom világít, köszönjük szépen. Ügyes vagy.

Előzmény: solfly (2073)
solfly Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2073
Tegnap kicseréltem az izzókat a tóban,vagyis a lámpákban :-)
A visszarakásuk nem nagyon sikerült,mert besötétedett,de orvosolni fogom a problémát.
Üdv.:Szép napot
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2072
Szia!

Ilyen muslincaszerű bogarakra gondolsz? Tavaly nyáron nekünk ilyenekkel volt tele a lakás, hiába kerestük, forgattuk fel az egész házat, nem találtuk meg az okát. Aztán egyik napról a másikra hirtelen ősszel eltűntek.

Nem lehet, hogy valamelyik virágod gumójára, gyökerére jönnek? Talán ezt tudom még elképzelni.

Nekem is leginkább a konyhában és a nappaliban voltak...én kemotoxal fújtam be a lakást, naponta többször is...

A harmadikon egyik ismerősnél szintén a konyhában voltak fekete pici bogarak, tele volt a konyhaszekrény, a fűszerekben és a teákban is volt, ő azt mondja, a teából keltek ki neki...és a Fenyőfa utcára néz a lakása.

Üdv
Kata
Előzmény: Törölt nick (2069)
chocapic Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2071
ez gáz... melyik lépcsőházban laksz?
Előzmény: Törölt nick (2069)
kissmano01 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2070
Még nézelődök de köszönöm a válaszokat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2069
Sziasztok!
Pár hónapja költöztem ide és mostanra teljesen elszaporodott egy apró pici bogár a lakásban. Kezdetben csak a falakon mászott, de mostanra már mindenhol van, többek között a konyhaszekrényben is. Körülnéztem a lépcsőház távolabbi részein és ott is találtam a falakon. Van vagy volt másnál is ilyen bogár? Ha igen és sikerült kiírtani, kérlek osszátok meg velem is, hogyan kezdjek hozzá.
Még egy ismérve van, ha hozzáérek ugrik egyet és tényleg nagyon pici és szürke.
A gyors válaszokat előre is köszönöm!
Juzsi Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2068

Szia!

 

Ez, ahogy néztem tavaly nyári hirdetés, de soha nem került ennyibe itt egy ekkora lakás :-(

 

Ennyiért kb. egy garzont kapsz itt (28m2) + garázsbeállót. Ahogy én ismerem az árakat.

 

Ha egy ekkora lakás érdekel, mint amit a honlap közöl az itt a Zaragoza Kertben kb. 30 millió! Az ingatlan.com-on találsz még fent árakat, ott meg tudod nézni, hogy mennyibe kerülnek az ilyen méretű még eladatlan lakások.

 

 

Előzmény: kissmano01 (2065)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2067
Szerintem ennyiért biztos nem kapsz ekkora lakást, maximum 2 szobást..de annak is nagyon akciósnak kell lennie...
Előzmény: kissmano01 (2065)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2066

Szia!

 

Nem tudom mekkora lakásra gondolsz, de van a földszintem egy eladó 2 szobás a B épületben, szerintem magánszemély árulja, a B épületben B0-02 ez a belső kertre néz saját kerttel, illetve a 3. emelten szintén a B-ben, 2 szobás, ez a Fenyőfa utcára néz. Ha érdekel valamelyik, akkor meg tudom adni privátban a telefonszámokat, délután.Árakat nem tudok.

Előzmény: kissmano01 (2064)
kissmano01 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2065
Előzőhöz

http://www.ingatlanrobot.hu/elado/lakas/12330_Elado_XVIII_keruletben_mediterran_stilusu_lakasok_95m2_harom_plusz_ket_felszobas_.html
kissmano01 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2064
Sziasztok

Szeretnék érdeklődni van e még eladó lakás a Zaragoza kertben és mennyiért? A hivatalos oldalon küldtem emailt de még nem válaszoltak. Jó lenne egy árlista. találtam ilyet is: http://www.ingatlanrobot.hu/elado/lakas/12330_Elado_XVIII_keruletben_mediterran_stilusu_lakasok_95m2_harom_plusz_ket_felszobas_.html ez valós?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2063

Sziasztok!

 

Reagálni szeretnék Ilona hozzászólására.

A pályázat azért lett kiírva, mert többen a házból az előző lakógyűlésen bírálták Ilona munkáját, hogy nincsenek megelégedve vele. A ház teljessen szabályszerűen járt el, hiszen nyilvánosan lett meghirdetve a pályázat, bárki jelentkezhetett rá. Az, hogy így alakult a szavazás sok mindennek köszönhető, többet között Ilona eddig elvégzett munkájának is. Őt is szívessen láttuk volna a lakógyűlésen bármikor, hogy válaszoljon az üzemeltetéssel felmerülő kérdésekre, és jogában állt volna az utolsó közgyűlésen is résztvenni, hamár beadták a pályázatot rá. Azt hogy ő ezzel a lehetőséggel nem élt, illetve a munkáját nem mindig a legjobb tudása szerint végezte, nem ránk kellene haragudnia. Nyugodtan megtehettük volna, hogy nem hirdetjük meg a pályázatot, mégis mégegy esélyyt adtunk ezzel többek közt neki is.

 

Mivel én személy szerint szeretem a szépet, a rendezett környezetet és a tisztaságot, nem tudom, miért kellene magyarázkodnom, miért vállaltam el ezt a munkát...Szeretem a növényeket, értek is hozzájuk, és örömmel tettem-vettem a kertben még ingyen is kedves szomszédommal együtt. Mivel a kertben tényleg nemsok minden történt, kezünkbe vettük a dolgokat, mindezt ugy, hogy közben fizetve volt a kertészeti díj, másnak!!! Miért ne vállaltam volna el, hiszen ez a hobbim, szeretem csinálni, mellesleg az összeg sem jön rosszul. És mindamellett szívessen végzem el ezt a munkát, egyetem és napi 9 órás munka mellett nem esik nehezemre, és mindezt azért mert imádom ezt csinálni...

Meg lehet nézni az eddigi munkáimat, törekszem arra, hogy kifogástalan legyen, pedig ahogy itt már sokan említették csak szeptember 1-től veszem át a kertészetet.

 

Mégis ennek ellenére tegnap is fát ültettem a férjemmel kint a padnál munka után.

Mindezt saját pénzből, mert szerintem hamár a ház ilyen anyagi helyzetbe került, hozzájáruljak ennyivel. Ráadásul múlt hét végén teljessen ingyen rengeteg növényt kapott a ház egy panziótól, akiket az interneten találtam meg egy hirdetés alapján, mindez szintén egy forintba sem került a háznak. Ezenkívül 7végén édesanyám készített 2 virágkosarat az A-B lépcsőházba dísznek, amit még nem sikerült kitenni, mert nem találtunk neki megfelelő helyet.

 

Ősszel igértek többféle évelő növényt több helyről, ami szintén nem kerül pénzbe a háznak. Nagyon szívessen veszem, ha bárki, akár, ha letesz a lakásom elé egy növényt, vagy odaadja nekem, hogy ültessük el egy közös helyre, szívessen elfogadjuk. Lakógyűlés után is egy fiatal lány lehozott nekem egy mentabokrot, ami ott illatozik a pad mögött és gyönyörű.

 

Megértem, hogy nem mindenkinek az anyagi lehetőségei adottak ahoz, hogy ezeket megtegye, de azért 2 év alatt nem hiszem el, hogy így nézne ki a kert, ha folyamatosan gondozva lett volna. Nem minden az anyagi dolgokon múlt, hiszen rengeteg dolgot el lehet intézni ingyen, ha rászánja az időt az ember.

 

Ráadásul Ilonát hónapok óta nem látni a házban, nem tudom ennek mi az oka, de nem biztos, hogy minden lakó szeretné hívogatni őt telefonon, ha problémája van.

 

Az pedig, hogy egy férfi lett a gondnok több szempontból is előnyős a háznak, mert nem kell mindenhez szerelőt hívnunk, hanem vannak dolgok, amelyekhez elegendő megvenni az anyagot, hiszen Gyuri szakmájából adódóan rengeteg dologhoz ért, igazi eszermester, aki csak hasznára lehet a háznak.

 

Bizonyára Ilona is folyamatosan olvasta a fórumot, illetve gyakran hívták a lakók, tudott a problémákról, hosszútávon mégsem történt érdemi intézkedés.

 

Létrehoztam egy új nicknevet itt fórumon, ha bárki szeretne a kertészethez hozzászólni, vagy bármilyen kéréds lenne, szívessen válaszolok: zarakertész

 

Kata

B017

Előzmény: fogasili (2058)
Juzsi Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2062

Én is egyetértek az előttem szólokkal (zizinyuszi és sziszu).

 

Ha csak annyi a dolga a gondnoknak egy ekkor társasházban, hogy a telefonokat felvegye - amit valóban mindig meg is tett - akkor azt én is vállaltam volna az elmúlt két évben annyi pénzért, amennyit fizettünk neki. Persze működik a társasház lehet mondani, de valóban az elmúlt két év alatt rengeteg minden amortizálódott gyorsabb ütemben, mint azt elvárhatnánk egy újépítésű társasháztól. Ez nem tetszik a tulajdonosoknak és teljesen jogosan, ezt kellene megérteni.

 

A kertészetről meg tényleg ne beszéljünk!!!!!

 

Ennél azért sokkal többet várunk el egy gondnoktól! De azt hiszem ezt Ilona tudja is nagyon jól. El kellett volna jönni a közgyűlésre és elmondani, hogy Ön szerint mit tett eddig a házért és miért gondolja, hogy elvégezte a munkáját! Már a tavaszi közgyűlésen is rengeteg volt a panasz, de akkor sem vette a kritikát és nem változott semmi. Nem az a baj, ha valaki munkáját kritika éri, mert szerintem ez már mindenkivel előfordult a munkahelyén, hanem az a baj, ha nem veszi és nem változtat!

 

Egyébként meg a lakógyűlésen elég egyértelmű volt, hogy kire szavaznak a lakók! Mindenki egységesen szavazott! Ami azt jelenti, hogy közel 70% volt a részvétel (zarával együtt) és az összes jelenlévő + meghatalmazás által szavazó lakó az új gondnokra és kertészre (Gyurira ésKatára) szavazott. Nem volt tiltakozás , nem volt egyetlen szavazat sem Ilonára, így Ilona már szóba se került mint lehetőség, azon kívül, hogy Ákos ismertette az ő pályázatukat is.

 

Na mindegy, ez mostmár a múlt, Ilona köszönjük az elmúlt 2 évi munkáját és további sikereket kívánunk Önnek!

 

Sziszu77 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2061

Sziasztok!

 

Már rég írtam, de most úgy érzem egy pár szóval reagálok a lennt elhangzottakra.

Már nem titok, hogy a gondnoki, takarítás részt férjem fogja végezni szept.1-től. A pályáztatás ötlete májusban merült fel, amikor a közgyűlésen több lakó részéről támadás érte az üzemeltetés munkáját, illetve akkor beszélgettünk egy lakóval, aki mondta hogy lehet ő is elvégezné az üzemeltetési feladatokat ( akinek aztán úgy alakult az élete, hogy már nem jelentkezett a munkára), így jött az ötlet a közös képviselettel és SZVB tagokkal közösen, hogy pályázat lesz kiírva.

 

Ha nekünk , mármint a férjemnek annyira kellett volna a munka, talán nem is lett volna pályázat kiírva-mint a kezdetek kezdetén, amikor pályáztatás nélkül kaptuk meg a jelenlegi üzemeltetést...-de miután a pályáztatás felmerült, mi is elgondolkodtunk, és jutottunk arra hogy megpróbáljuk-(és teszem hozzá a férjem jelenleg is dolgozik a kezdésig). A jelenlegi üzemeltetés is pályázott és a lakók mégsem mellettük döntöttek, innentől kezdve bennünket lakókat ( férjemet és Katát) támadni értelmetlen...majd lehet akkor, ha nem végzik a munkájukat- amit kétlek.

 

Igazat adok az előttem szólónak Gáborral kapcsolatosan is, aki nagyon lelkesen tett-vett, ameddig tudott...ott és akkor lehet a munka kellett másnak...?

 

Reméljük mihamarabb sikerül bebizonyítani, hogy lakói szemlélettel ezeket a munkákat sokkal jobban is el lehet végezni, úgy hogy teljesen tisztában vagyunk a ház anyagi helyzetével, amihez annyit még  szeretnénk hozzátenni, -amit már elkezdtünk SZVB tagokkal-, személyesen is beszélni a rég tartozókkal-bár ezt reméljük nagyban segíti majd a megszavazott meleg víz korlátozás lehetősége.

Előzmény: fogasili (2058)
zizinyiszi Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2060
Nem is értem, most mit vár tőlünk...hiszen Ön szívbaj nélkül küldte el anno a leglelkiismeretesebb segédjét, a Gábort, ráadásul egyik napról a másikra...
Ő tényleg segített mindenkinek mindenben, és akkor még a kertészet is működött, mindezt az elején...
2 évvel ezelőtt nem volt ennyi tartozása még a háznak, minden bizonnyal a közös képviselő is könnyebben adott volna pénzt a problémás részekre..
Előzmény: fogasili (2058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!