Keresés

Részletes keresés

egyharcos Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5308
Szerintem nem a minden jó lehet elvével van a probléma. Azt, hogy egy rossz dologból lesz-e a végén egy sokkal nagyobb jó, nem tudhatjuk. A gond inkább azzal lehet, ha valaki ezzel az elvvel ideologizálja meg a tetteit. Nem azt mondja, hogy én ártani akarok másnak, mert egy rohadék vagyok, hanem azt, hogy az ártásból még lehet jó is. Így a Christiantól hallottakkal ideologizálja meg a tettét mások, rosszabb esetben saját maga előtt is. Ha közben még azt is hiszi, hogy ő ezzel még tudatosan is cselekszik, az még nagyobb hazugság. De még minderről a hazugságsorozatról is kiderülhet később, hogy mindez jó lesz neki valamire. :)
Én nem vitatom egyébként, hogy a Christian előadásaira járók között vannak ilyenek, akik Christian szavai és a tudatosság mögé bújva követik el a disznóságaikat, és mindemellett még tudatosnak is gondolják magukat. Nem valószínű, hogy boldogok. De mindezt Christian is elmondta már nem egyszer, szóval nem annyira vele van a gond, mint bizonyos hozzá járó ostoba emberekről. De róluk Christian nem tehet.
Előzmény: Törölt nick (5305)
egyharcos Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5307
Majd megkérdezem; ha megadja, nagyon szívesen. :)
Előzmény: Törölt nick (5304)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5306

hogy kik ölik? akik vitáznak, vesződnek..

hogy én miért?

valamiért eszembe jutott Krisztián. és hopp idetévedtem.. biztos volt oka:) pedig nagyon régen egyszer voltam csak egy előadásán.. nekem tetszett...

 

csak újat nem mondott

nekem az nem smakkol a blogok, fórumok kavalkádjában, hogy épületes baromságokon tudnak az emberek messzemenő vitákba belemenni..

 

 

 

ártás.. én a szélsőségekre gondoltam leginkább..  de minden relatív:D

 

köszönöm kérdésed, kissé taknyosan...

 

ölelés neked:)

 

és te???hogy?

 

Előzmény: egyharcos (5303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5305
Ez a "minden mindegy, minden jó lehet" elve, éppen ez az ami alapvetően hibás Krisztián gondolkodásmódjában. Nem kell mindent kipróbálni, tehát például nem erőszakolok meg valakit csak azért, hogy tanuljak belőle. Ahogy a náci haláltáborokban végzett kísérleteket sem ismételjük meg, hogy okosabbak legyünk általa. Ha ezek nyilvánvalónak tűnnek, akkor odáig is el lehet jutni logikailag, hogy ha nem tűnik valami durvának a te szemszögedből, attól még okozhat neked kárt. Még akkor is, ha tanulsz belőle. Például elmész a szcientológia egyházba és láthatólag sokat tanulsz, de a végén rájössz, hogy tönkrementél mind anyagilag, mind idegileg. Krisztián elég lájtos hülyeségeket ont magából ahhoz, hogy ne legyen ez ennyire egyértelmű, de azért ha egy jó pszichológus megvizsgálja, szerintem simán eltanácsol tőle.
Előzmény: egyharcos (5303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5304
Harcos, add meg a számát, elterelem én a figyelmét rólad ;)
Előzmény: egyharcos (5303)
egyharcos Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5303
Kire gondolsz, kik ölik egymást? És miért jó?
Válaszul a kérdésekre :
Én semmit nem akarok bizonyítani itt. Sőt még a semmit sem.
Azt írod : " az életben mindent ki kell próbálni, amire késztetést érzel, és nem ártasz vele másoknak". Lehet hogy ez a válasz, hogy miért "pazarlunk energiákat" itt. Amúgy te miért?
Az ártás is érdekes kérdés, mert nehezen lehet eldönteni, hogy mi az, ami tényleg árt a másiknak. A ma vesztesége könnyen lehet a holnap nyeresége, amikor százszor többet nyersz annál, mint amit ma veszítettél. Meg hát sokszor az ember dönti el, hogy mi árt neki. Van egy csajismerősöm például, aki rendszeresen zaklat azzal, hogy miért nem keresem a társaságát. Ő úgy döntött, hogy ha én nem keresem őt, azzal ártok neki.


Amúgy hogy vagy?

Hű tisztelőd,
harcos

:)
Előzmény: Törölt nick (5299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5302

ha arra van szükséged:D

különben nem tud:)

 

 

Előzmény: Dorien (5301)
Dorien Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5301
Jaja!
A Krisztián öl, butít és nyomorba dönt... :)
Előzmény: Törölt nick (5300)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5300
No, éppen ezen megy a vita. Szerintem Krisztián tanításai károsak.
Előzmény: Törölt nick (5299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5299

milyen jó, hogy itt ölitek egymást a fene nagy megvilágosodásban..

 

ki és mit akar bizonyítani?

 

aki mellette van az mit

aki ellene van azmegmitkeresitt?

 

menj el.. hallgasd meg.. jóóvóót?? menj legközelebb is.. nem vóót jóó?  ne menj.. keress más utat.. mi a fenének energiákat pazarolni itt.. nekem is minek:D

 

tessék ezer kérdés:)

 

hogy legyen min vitatkozzatok:D

 

az életben mindent ki kell próbálni, amire késztetést érzel, és nem ártasz vele másoknak.. azért élet..

 

különben csak lötyögés...

Dorien Creative Commons License 2010.01.22 0 0 5298
Dorien Creative Commons License 2010.01.22 0 0 5297
Fontos a belső béke, de a mai világban azért tanulnék egy kis harcmodort is. :)
Jóóóóóóóó sok mocskos dolog létezik még ezen a bolygón, amit ha okosan, ügyesen, szép szóval megváltoztatni nem lehet, hát kíméletlenül a földbe kell döngölni.
Előzmény: nádihegedű (5295)
egyharcos Creative Commons License 2010.01.22 0 0 5296
Az érdekes lenne, mert Békés megyében születtem. :))
Előzmény: nádihegedű (5295)
nádihegedű Creative Commons License 2010.01.22 0 0 5295
Nem baj, igyekezz, és ha elérted, akkor eljutottál egy fontos felismeréshez.
Ééés onnantól kezdve a neved, nem "egyharcos", hanem "békés" lesz fiam...:))
Előzmény: egyharcos (5294)
egyharcos Creative Commons License 2010.01.21 0 0 5294
Hát az van. Magamon még ritkán megy a nevetés, de igyekszem. Amúgy is van az a mondás, hogy ha nem tudsz nevetni magadon, megteszi más helyetted. :)
Előzmény: nádihegedű (5293)
nádihegedű Creative Commons License 2010.01.21 0 0 5293
Igen , ez jóóó. Van itt humor! :))
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.01.21 0 0 5292
Ha ez a megvilágosodottság kritériuma, akkor én is az vagyok :)

(Inkább lustaság egyébként, franc hámozgatja...)
Előzmény: Törölt nick (5290)
Dorien Creative Commons License 2010.01.21 0 0 5291
Ő már megvilágosodott. Tudja, hogy mi van benne... :)
Előzmény: Törölt nick (5290)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 5290
Hámozott szotyi, úgy mint napraforgómag? Az tényleg finom :) Erről az jutott eszembe, hogy van ismerősöm, aki a tökmagot héjastul eszi :/
Előzmény: egyharcos (5289)
egyharcos Creative Commons License 2010.01.21 0 0 5289
Én a hámozott szotyit szeretem ... akkor én már nem is érdekellek? :)
Előzmény: nádihegedű (5288)
nádihegedű Creative Commons License 2010.01.20 0 0 5288
"Elhitetni nem próbálok semmit."
????
Akkor te ezt, hogy definiálnád?

Igen miattad regisztráltam, gondoltam most már beszéljünk egy kicsit Rólad is...

Hogy mivel foglalkozol, mi az ami érdekel, mit szeretnél elérni az életedben, stb.
Mindig érdekelt azoknak a lelkivilága, akik a hátsó sorból köpködik előre a szotyi héját....
Előzmény: vektor (5287)
vektor Creative Commons License 2010.01.20 0 0 5287
Elhitetni nem próbálok semmit. Az első hozzászólásod itt van. Miattam regisztráltál? Nem kellett volna.
Előzmény: nádihegedű (5286)
nádihegedű Creative Commons License 2010.01.20 0 0 5286
Vektor, csak egy-két kérdés. Te éppen mit csinálsz? Próbálsz elhitetni másokkal valamit.... Ugye, hogy ugye?
Tehát mi vagy Te? Hát egy hitető. Ami ellen acsarkodsz.
Előzmény: vektor (5285)
vektor Creative Commons License 2010.01.19 0 0 5285
Persze, persze, de ez nem jelenti azt, hogy oda is kell figyelni a hitetőkre. Mindenből tanulhatsz, de én csak ezért nem lennék az SS tagja.
Előzmény: Dorien (5284)
Dorien Creative Commons License 2010.01.19 0 0 5284
Szerintem Chris nem eteti a népet, amit mond, azt úgy is gondolja. Néha persze elviszi az egója erre-arra, de kit nem? Alakulni fog ő még sokat.
A jelenlegi kiüresedett, érzéketlen, lélektelen, pénzimádó világban természetes, hogy az emberek próbálnak valami fogódzót, valami maradandó értéket találni.
Előzmény: vektor (5275)
vektor Creative Commons License 2010.01.19 0 1 5283
Szerinted az a hívő hol fanatikus, aki azt mondja, hogy többet nem jön előadásra sem, mert úgy érzi, hogy mindent megkapott, amit Christől kaphat?

Ó, szentséges káposzta! Túlléptél a Mesteren, ez igen!
Előzmény: Törölt nick (5280)
Dorien Creative Commons License 2010.01.19 0 0 5282
Hijj, de heves reakció... :)
Előzmény: Törölt nick (5280)
Dorien Creative Commons License 2010.01.19 0 0 5281
Mindenkinek érdeke, hogy minél több megvilágosodott ember éljen a Földön.
Azt hiszem Osho mondott valami olyasmit, hogy az emberiségnek nincs történelme. Ami eddig volt, az mind csak egy rémálom volt.

Bad Religion - New Dark Ages
Előzmény: egyharcos (5278)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.19 0 0 5280
Szerinted az a hívő hol fanatikus, aki azt mondja, hogy többet nem jön előadásra sem, mert úgy érzi, hogy mindent megkapott, amit Christől kaphat?
Szerinted az a hívő hol fanatikus, aki azért jár előadásra, mert hét közben nem tud találkozni a barátaival (mert például pont váltott műszakban dolgoznak), de szombaton mindketten szabadok, és az előadásra elmennek röhögni és megölelni egymást?
Szerinted az a hívő hol fanatikus, aki egy kiscsopin végre fel meri vállalni önmagának a problémáját?
Ezek nem hogy fanatikusok, de nem is hívők...
viszont tény, vannak hívők...
Az hívő és fanatikus, aki dedikáláson őrjöng, hogy minél előbb legyen, és sír, amikor nem kap sorszámot.
Az hívő és fanatikus, aki cseng az ajkán, és minden részeg böfögését isteni kinyilatkoztatásnak véli.
Az hívő és fanatikus, aki elhiszi azt, amit mond.
Előzmény: vektor (5279)
vektor Creative Commons License 2010.01.19 0 0 5279
Humoros a fickó. Jó gazdagodást Krisztián, a híveid már fanatikusak, ezt akartad, igaz?
Előzmény: Törölt nick (5276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!