Keresés

Részletes keresés

Katalin Fish Creative Commons License 2017.03.17 0 0 2808

HI!

 

Nemrégen cseréltem a 42" -os FullHD LCD TV -met egy 43" -os Samsung Smart UHDTV -re. A korábbi is jó volt, TV okosítóval használtam, de az új mindent felülmúl. A YouTube -on rengeteg UHD-, és 4K felbontású videó van! A nagyobb felbontást itt lehet igazán élvezni! Tehát ha vásárolsz vagy cserélsz, csak UHD-, vagy 4K felbontásút válassz! A FullHD már a múlté! 

 

Kati

 

Előzmény: megtorlow7 (2804)
Katalin Fish Creative Commons License 2017.03.17 0 0 2807

HI!

 

Korábban megelégedéssel használtam számítógépen, a Telekom Lakossági IPTV műsorújságját. Bejeletkezés után, nemcsak műsort keresni lehetett, de felvételt beállítani stb. is. Újabban nem találom, ellenben mobilra kínálnak hasonló szolgáltatást, amire kevésbé van szükségem! Létezik még a számítógépes felületű IPTV Telekom műsorújság?

 

Köszönöm: Kati

megtorlow7 Creative Commons License 2017.02.24 -1 0 2806

9 éves sima HD-s plazma tv-hez érdemes Tv okosítót venni? Vagy eladni és venni 160 ezerért egy 4K-s smart Tv-t?

Előzmény: fák, juh, madár2 (2805)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2805

Nekem 127 cm-es fullhd panám van és max 3 métert írnak. MAX. Ha messzebbről nézed odavész a fullhd lényege.

 

http://hama.blog.hu/2015/07/06/ilyen_messzirol_nezzuk_a_tevet

 

Az ideális nézési távolság a képátló másfálszerese max.

Előzmény: megtorlow7 (2801)
megtorlow7 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2804

A Samsung UE 50 KU 6000 smart tévéről mi a vélemény?

Előzmény: Degeczi (2802)
megtorlow7 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2803

LG 49UH6207 UHD 4K SMART LED TV

Erről mi a véleményed? Megnéznéd a T-home honlapját? Az Lg van olyan jó mint a Samsung?

Előzmény: Degeczi (2802)
Degeczi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2802

Ízlés dolga, szerintem a 127 cm-es (50") is picit kicsi lenne annyiról (legalábbis filmekhez. TV műsorokhoz nagyjából mindegy) - de itt 43"-as, 108 centis típust linkelsz!

Előzmény: megtorlow7 (2801)
megtorlow7 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2801
megtorlow7 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2800

A T-home-nál kapható Lg okos tévék milyenek? 129cm 4K tévét néztem 24*5600ft fizetéssel. 

Előzmény: Degeczi (2798)
blg Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2799

nekem ilyesmi HDMI közösítőm van, jól működött, amíg használtam.

http://www.rainbow.hu/images/vase-hdmi3-leng.686.jpg

ebayen vettem

Előzmény: megtorlow7 (2797)
Degeczi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2798

Vehetsz éppen HDMI switchet, de a 8 éves plazma helyett már csak a durva fogyasztás miatt is érdemes lehet újabbat nézni, és ha az okosítóval neteznél is, a jobb fölbontás is szükséges lehet

Előzmény: megtorlow7 (2797)
megtorlow7 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2797

Szio!

Érdeklődnék. A 8 éves plazma tv-men csak 1db HDMI csatlakozás van. Abba megy bele a setabox. Viszont most elromlott a dvd lejátszóm ami scart csatlakozóval volt össze kötve a tv-vel. Venni szeretnék egy androidos távvezérlős tv okosítót ami szintén HDMI csatlakozással menne. Viszont nincs csak egy. Hogyan tudom ezt megoldani? Egyáltalán mennyire jók ezek a tv okosítók és milyet érdemes venni? Árban? Mert nem mindig a drágák a jók.

zmagix Creative Commons License 2017.02.15 0 0 2796

Értem, tehát nem technikai hanem jogi/üzleti okai vannak.

Előzmény: blg (2795)
blg Creative Commons License 2017.02.15 0 0 2795

Tényleg. Ha 4 STB kell, akkor kötnöd kell még egy TV előfizetést.

Előzmény: zmagix (2794)
zmagix Creative Commons License 2017.02.15 0 0 2794

Jelenleg a webes felületen azt írja az, hogy max 3 db STB-t lehet csatlakoztatni. Tényleg ennél többet nem lehet, még ha optikai hálózat van és 124/11-el megy a net?

Kérdezek111 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 2793

Sziasztok!

 

IPTV Szuper Családi HD csomagba van TV előfizetésem

 

A TV Go-val lenne problémám.

 

2 db androidos telefonnal már beléptem, össze is kapcsoltam az előfizetésemmel a regisztrációmat, mikor azt használjuk elérhető látszólag az összes csatorna, nincs is gondunk vele.

 

Laptoppal is szeretnék tv-zni, beléptek, de ott viszont csak az M1, M2, Duna, M4 Sport, Duna world, M5 HD, RTL, Tv2, HírTV elérhető és nézhető.

 

És ez akkor is így van, ha csak a laptop menne (tudom hogy max. 2 eszköz mehet egyszerre).

 

Mit tehetek hogy laptopon is teljes csatornáim elérhetők legyenek?

 

 

umea.. Creative Commons License 2017.02.07 0 0 2792

Nem tudom, hogy ide tartozik-e a kérésem, elnézést kérek. Vidanet nevű szolgáltatótól van 80 csatornám. Elsősorban útfilmeket szeretnék nézegetni. A Travel Channel-en vannak ilyen műsorok. Vannak-e még ezen kívül más csatornák, ahol ilyen jellegű filmeket lehet nézni? Szíves válaszokat előre is megköszönöm.

blg Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2791

1. mivel sosem lehetett a Telekomtól beltérit vásárolni, ezért hívhatjuk az így árult eszközt lopottnak, aki meg megveszi, azt meg orgazdának (kivéve, ha azt mondta a Telekomnak, hogy elvesztette/megsemmisült az eszköz, és kifizette az árát a Telekomnak - de ez így kevésbé valószinű)

2. a te IPTV azonosítóddal csak annyi beltéri fog menni, ahány az előfizetésedhez tartozik

Előzmény: bebice69 (2790)
bebice69 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2790

Szép napot mindenkinek!

 

Elnézést kérek előre,hogy ha hülyeséget kérdezek!

 

Van egy Telekomos IPTV előfizetésem amivel most két STB-ot bérelek.Szeretnék valakitől egy használt Telekomos beltéri STB.-t venni (egy harmadik tv-hez,nincs kedvem még egyet bérelni),ő azt mondja,hogy a regisztrációs kódommal,ami 32 karakter simán megy a készülék.Nem tudom,hogy higgyek-e neki,mert megkérdeztem a Telekomot ez ügyben,ők ezt írták:

 

"Szolgáltatásunk igénybevételéhez máshol vásárolt vevőegység nem használható, mivel minden ilyen eszköz speciális szoftverrel rendelkezik. A Sat TV hozzáférésekhez biztosított készülék is kizárólag a Magyar Telekom által biztosított dekódoló kártyával működik. Amennyiben több televízión szeretnéd igénybe venni szolgáltatásunkat, javasoljuk plusz beltéri egység igénylését. Ezt online felületünkre (http://bit.ly/2kip7PR) az MT azonosítóddal és 5 számjegyű jelszavaddal belépve a TV előfizetés testreszabása menüpont alatt tudod megtenni. Kérdés esetén keress minket bátran, szívesen segítünk!"

 

Az eladó köti az ebet a karóhoz,hogy de működne,most akkor vajon melyik mond igazat?? Kipróbálni sajnos nincs lehetőségem,mert az ország másik végében lakik az illető.

 

Köszönöm a segítséget!

 

zmagix Creative Commons License 2017.01.26 0 0 2789

Kliens szoftver: 2.4.29715.23063 Release

Előzmény: blg (2788)
blg Creative Commons License 2017.01.25 0 0 2788

Mi a szoftver verzió? A 63-as végű még január elején kijött. Van újabb?

Előzmény: zmagix (2786)
waters Creative Commons License 2017.01.24 0 0 2787

Nálam nem

Előzmény: zmagix (2786)
zmagix Creative Commons License 2017.01.23 0 0 2786

Másoknál is megzuhat a CISCO STB a mai frissítés után? Nekem 4x reboot után jött ismét jel. Addig fekete volt a kép, csak EPG meg ajánló volt.

zmagix Creative Commons License 2017.01.22 0 0 2785

Én a MikroTik-et a "feladat" előtt azt sem tudtam, hogy eszik vagy isszák. Sok-sok teszt után akadtam rá és kísérleteztem ki. Kb. 184 nap alatt összeállt a dolog. Köztük az is, hogy T oldalon Bridge módban kell mennie, itt meg routol.

Én azt tapasztalom, hogy 4-5 Mbps sávszélességet vesz el. T oldalon 120/10-es van, itt meg 75/7.5 mindkettő kábelnetes. Szerintem ha T oldalon DSL lenne, akkor nem tudná a folyamatos streme-ot átnyomni ls akadozna az egész.

Előzmény: Sirlacika (2784)
Sirlacika Creative Commons License 2017.01.22 0 0 2784

@zmagix!

 

Jó sok fórumot olvastam mostanában a témát illetően...kb. mindenki feladta ezt a történetet.

 

Köszi! a vpn-es megoldást vágom, tök jó ötlet! :) Nézted, hogy mi volt a max. sáv igény (in/out)?

Csak az érdekesség kedvéért. Mikrotik eléggé jól írja ezeket az értékeket.

 

Köszi!

Laci

Előzmény: zmagix (2783)
zmagix Creative Commons License 2017.01.21 0 0 2783

Nos rögtön fel is fedeztem valamit. Ott PPPoE van a szüleimnél viszont nem, mert KTV Docsis a kapcsolat.

Tehát az én hálózatomban a T-s oldalon lévő MikroTik csak mint Bridge üzemel, az itteni pedig úgy, hogy az itteni szolgáltató mögött routol. Majd mögötte a T-s hálózat jelenik meg L2 VPN-el.

Ismét kiemelem azt, hogy eredeti konfigban MikroTik nélkül érdemes monitorozni az STB forgalmát. Ahol lehet látni milyen más IP forgalmakon keresztül jut el a digitális adatcsomag. 10.x.y.z tartományt fedeztem fel anno.

Előzmény: Sirlacika (2782)
Sirlacika Creative Commons License 2017.01.21 0 0 2782

Szia,

 

Jelenleg arra jutottam, mint egy mikrotik-es fórumban egy hozzászóló... Az IPTV jó helyen van a mikrotik-es hálózaton kívül :D

Persze, lehetne még szórakázni... de egy éjszaka számomra elég volt :) Persze még lehet, hogy oda ülök.. de jelenleg nem életbevágó.

 

Az emeleten levő szobákba maradt a WiFi, az egy darab UTP kábel, ami felment a média lejátszóhoz, az lett az IPTV STB-hez. Média lejátszónak meg jó a WiFi.

 

Próbálkoztam az IGMP Proxy-val... de igazából szart rá a BOX :( IP-t természetesen jól felvette... De semmi több.

 

Amúgy érdekesen csinálták meg ezt a huawei routert.

Elvben modemként működik. És valóban, mert a mikrotik intézi pppoe kapcsolatot. Viszont a STB-k a huawei routertől(ami állítólag modem) kapja az ip-t (192.168.1.x 192.168.1.254-es GW-vel.) Ahogy néztem a router konfigját, néhány vlan-t beállítottak gyárilag.

 

Úgyhogy most itt állok és élvezem a T nyújtotta IPTV szolgáltatást! UPC után :D

Azt kell hogy mondjam, hogy a T-s IPTV az új szuper családi akármilyen csomagban eléggé jó. És sokkal jobb minőségű mint az UPC.

Előzmény: zmagix (2781)
zmagix Creative Commons License 2017.01.20 0 0 2781

Portok nyitásának akkor van értelme ha úgy mint én L2-es VPN-el nyerem ki Magyarországról a LAN meghosszabbított változatát. A VPN Tunnelben átjövő LAN ugyan az a tartomány korlátozások nélkül. Így nekem tűzfalas portok csakis az IpSec VPN miatt vannak.

 

Abban nem vagyok biztos, hogy a T eszközének kihagyása után csakis a MikroTik tudja az IPTV-t kiszolgálni. Tehát lehet a sima internet szolgáltatást még lehetne külső eszközzel routolni, de az IPTV és IP Telefonnal már vannak fenntartásaim. Nekem Cisco EPC3925 routol és a MikroTik csak L2 VPN miatt van.

Amikor én hálózatot monitoroztam akkor jöttem rá, hogy az IPTV egy a belső LAN-on kívüli IP tartományt használ.

Előzmény: Sirlacika (2780)
Sirlacika Creative Commons License 2017.01.19 0 0 2780

Szia zmagix!

 

Nekem is RB2011UiAS routerem van.

 

Ma köttettem be az IPTV-t és persze vannak fennforgások :) Megy minden, de azért nem úgy ahogyan szeretném.

 

Jelenleg a T által adott huawei router modemként üzemel és a mikrotik hozza létre a net kapcsolatot és osztja a netet wifi-n és lanon.

A két Set top Box-om pedig a huawei 2 lan portjára van kötve és megy a tv szolgáltatás.

 

Azt szeretném megoldani, hogy a Mikrotik-re dugott STB-k működjenek. Ezzel kábelezést spórolnék meg... Pontosabban nem is a kábelezés a lényeg, hanem a kinézet. Egy kábelt el tudtam helyezni az emeleti irányba tűrhetően, de 2 már sok. :( nagyon ronda.

A kettő azért lenne, mert megy fel egy STB és fentre egy kábelen a net.

 

Tehát azt szeretném megoldani, hogy az STB és a helyi háló/net megosztás is ugyanazon kábelen menjen. Kérdés, hogy milyen portokat kellene megnyitni, vagy egyáltalán mit lehetne tenni, hogy a felmenő kábelen a net is és az iptv is rendesen menjen.

 

Köszönöm szépen a segítségedet!


Sirlacika

 

Előzmény: zmagix (2507)
zmagix Creative Commons License 2017.01.15 0 0 2779

Szívesen. Ha segítség kell akkor nicknevem kukac citromail pont hu

Előzmény: Busman79 (2778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!